Vedat Muriqi, PFDK'ya Sevk Edildi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vedat Muriqi, PFDK'ya Sevk Edildi!

Hocam marcao da önde olduğumuz bi maçta hiç gereksiz bi şekilde sarı kart görüp sonraki hafta fener derbisinde cezalı duruma düşmüştü, muhtemelen marcao o kartı görmek istemezdi. Aynı şekilde muriç de belki bilerek gördü belki de bilmeden gördü burda nesnel bi ölçüt yok. Adam isteyerek görmedim dediğinde neye dayanarak çürüteceksin bu tezi.
Niyet okuyamazsin doğru o zaman niye böyle bir kural var muricin niyetini okuyamiyoruz alinin velinin niyetini okuyabiliyor muyuz? Bu kural zaten niyet okuma uzerine bir kural hiç kimsenin bilerek kart gördüğünü kanitlayamazsin.Marcao nun olayı farklı mesala o maçta bir sarı kart daha görüp atilsaydi aynı olurdu

Ya 2mac verilir ve onanir ya da ceza verilmez

Ceza verilirken de onceki orneklere bakilir, bu kuraldan kime ve nasil bir yargilamayla ceza verilmisse ayni yol izlenir herhalde. Madem kullanmayacaksin o zaman neden kural var? Sezon sonunda kurali degistirirsin ama su an uygulamak zorundasin.

Fatih terime ceza verirken niyet okuyan TFF, Ali Koc'un aleni hakaretlerine ceza vermeyen ayni TFF simdi Muric'te niyet okuyamam mi diyecek?

Federasyon musun yoksa Fenerasyon musun? Gorecegiz...

Niyet okuyamazsin doğru o zaman niye böyle bir kural var muricin niyetini okuyamiyoruz alinin velinin niyetini okuyabiliyor muyuz? Bu kural zaten niyet okuma uzerine bir kural hiç kimsenin bilerek kart gördüğünü kanitlayamazsin.Marcao nun olayı farklı mesala o maçta bir sarı kart daha görüp atilsaydi aynı olurdu
Kural mantıksız o yüzden bu kural üzerinden ceza verilmesi de mantıksız olur diyorum ben de. Marcaonun kartını şu yönden örnek verdim, marcao o kart yüzünden cezasını hafta içi çekmiş olsaydı bilinçli mi görmüş olurdu o zaman.

ne niyet okuması yaw herşey bariz ortada sarıları temizleme amacı var
maç 2-0 fener önde dakika 90+5 maç bitecek zaten o yaptığı hareket ne işe yarıyo
maç 1-0 olsa anlarım ama fener skoru almış son dakika

ayırca kuralın değişmesi lazım müteakipmiş niyetmiş boş işler polemik yaratmaktan başka bişey değil
2.sarıyı nerde gördüysen cezanı o platformda çekersin diye maddeyi revize etsinler bu akşam hemen

Hocam marcao da önde olduğumuz bi maçta hiç gereksiz bi şekilde sarı kart görüp sonraki hafta fener derbisinde cezalı duruma düşmüştü, muhtemelen marcao o kartı görmek istemezdi. Aynı şekilde muriç de belki bilerek gördü belki de bilmeden gördü burda nesnel bi ölçüt yok. Adam isteyerek görmedim dediğinde neye dayanarak çürüteceksin bu tezi.

2-0 öndesin sarı kartın var oyun durmuş dakika 90 + bilmem kaç, rakip hızlı başlasa nolur başlamasa nolur ne halt yemeye topa vuruyorsun derdin ne diye sorarlarsa gayet güzel niyet okumuş olurlar dert etme

ne niyet okuması yaw herşey bariz ortada sarıları temizleme amacı var
maç 2-0 fener önde dakika 90+5 maç bitecek zaten o yaptığı hareket ne işe yarıyo
maç 1-0 olsa anlarım ama fener skoru almış son dakika

ayırca kuralın değişmesi lazım müteakipmiş niyetmiş boş işler polemik yaratmaktan başka bişey değil
2.sarıyı nerde gördüysen cezanı o platformda çekersin diye maddeyi revize etsinler bu akşam hemen
Ee bizim Luyindama kupa maçında kırmızı gördü diye fener maçında oynayamadı o ne olacak?

Başakşehir maçında cezalı olup kart sınırında devam edecek sanırım buna göre. Yangın yapıp mağduru oynayıp sonra Tahkim ile de indirebilirler ama cezayı. Her şey beklenir bunlardan.

Kural mantıksız o yüzden bu kural üzerinden ceza verilmesi de mantıksız olur diyorum ben de. Marcaonun kartını şu yönden örnek verdim, marcao o kart yüzünden cezasını hafta içi çekmiş olsaydı bilinçli mi görmüş olurdu o zaman.
Buna ben de katılıyorum kural saçma bunu yerine lig ve kupanın kartları ayrılmalı böyle saçmalıklar olmamalı.ama şu an kural bu ve uygulamak zorunda yukarda arkadaşın yazdığı gibi zamanında fatih terimin niyetini okuyanları muricin de gözle görülen niyetini okuyuversinler.

''Niyet okuma'' demek doğru olmaz, şike vs pek çok konuda ''Kanaat'' le karar verilebiliyor, bunda niye verilmesin?..

Kural bence de yanlış, görülen kartların ilgili kulvarda geçerli sayılması bu tür saçma tartışmaları tümüyle ortadan kaldıracaktır...

Üst Alt