Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi" - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi"

4 yilda 1 birileri zaten DK kazaniyor ama hic biri Diego kadar tek basina etki etmiyor.

Tipki Michael Jordan gibi.

Napoli gibi tarihinde sampiyon olmamis takimi Sacchili Milan onunde CL sampiyonu oldugu yil sampiyon yapan adamdir Diego.

Bana gore Diego nun durumu MJ gibidir.

Kisisel aptalliklari ayri. Simdiki oyuncular buyuk disiplin ve egitimle yetisiyor. O zaman sokakta buyuyen oyuncu bunlar.

Neyse bana gore tarihin en iyileri

1. Maradona
2. Messi
3. C. Ronaldo
4. Pele
5. Zidane

Bu kadar netim.
Cruyff?

Benim mesajlarımı beğenmedin mi :D Gerçi anlattıklarımı tek mesajda toplamış daha iyi olmuş.
Ayıp ediyorsun bol bol like verdim işte senin yazdıklarına da :D

Evet seninle çok benzer hatta neredeyse aynı anlattıkları. Güzel özetlemiş ondan en iyi mesaj bu dedim zaten. Okuduğunu anlayamayan ve idrak edemeyen arkadaşların bile anlayabileceği şekilde bir yorum yapmış. Tabi işlerine gelirse.

sent via GSC

Temel kriter neydi ?

1 oyuncunun1 takima katkisi .

O zaman bakalim:

Milli takimda herhangi bir sampiyonluk yasamamis.

Oynadigi takimlar dunyanin en iyi liginde degil. Belki Barca da oynadigi donem olabilir.

Ancak daha once sampiyon olmus takimlar. Dolayisi ile la ligada sampiyon olmus barcelonanin bi dolu oyuncusundan biri.
74te finale kalıyorlar.

Ajax'ta 3 CL kazanıyor üstüne yıllarca şampiyon olamayan Barca'yı şampiyon yapıyor.

Son senesinde Ajax kovuyor, Feyenord'a gidip yıllardır şampiyon olmamışken onları şampiyon yapıyor?

Keza 70lerde 5 sene üst üste Hollanda takımları final oynuyor ve 4ünü kazanıyorlar CL'de?

Tek başına diye bir şey yok yav o ifade bariz abartı.

Evet sempozyumumuza eski topçumuz Drogba'da katılım gösterdi.

Didier Drogba: "Messi, futbol için çok şey yaptı. Eğer Dünya Kupası'nı da kazanırsa daha efsanevi bir futbolcu olacak. Sıra dışı bir futbolcu. Maradona ve Pele'nin uzağında birisi değil. O seviyeye çok yakın."

74te finale kalıyorlar.

Ajax'ta 3 CL kazanıyor üstüne yıllarca şampiyon olamayan Barca'yı şampiyon yapıyor.

Son senesinde Ajax kovuyor, Feyenord'a gidip yıllardır şampiyon olmamışken onları şampiyon yapıyor?

Keza 70lerde 5 sene üst üste Hollanda takımları final oynuyor ve 4ünü kazanıyorlar CL'de?

Tek başına diye bir şey yok yav o ifade bariz abartı.

Barca Cruyff dan once sampiyon oldu mu ? Evet

Barca Cruyff tan sonra sampiyon oldu mu ? Evet

Feyenoord Cruyftan once sampiyon oldu mu ? Evet

Feyenoord Cruyff tan sonra sampiyon oldu mu ? Evet

Hollanda o zaman dunyanin en iyi 1. Ligimiydi ? Hayir.

Diego dan once Napoli sampiyon oldu mu ? Hayir.

Diegodan sonra Napoli sampiyon oldu mu ? Hayir.

Diegodan evvel Napoli Uefa kupasi aldi mi ? Hayir

Peki Diegodan sonra Avrupada Napoli kupa aldi mi ? Hayir.

Peki 80 li yillarin 2. Yarisindan 90 li yillarin sonuna kadar Serie A dunyanin en iyi ligi kabul ediliyor mu ? Evet
Serie A in the 1990s or Premier League in the 2000s? What was the best league era of all time?

5 things you need to know about the history of Serie A

Arrigo Sacchi li Milan dunya tarihinin en iyi takimlarindan biri kabul ediliyor mu ? Evet.

Peki o Milan CL yi aldigi sene neden Serie A sampiyonu olamadi ? Diegolu Napoli onlari tepeleyip sampiyon oldu da ondan.

Jordansiz chicago sampiyon olabildi mi hayir.

Jordan 3 kez sampiyon oldu. 2 yil birakti. Ayni chicago jordan biraktiginda ayni kadro ile 1.yil playoff a girdi ilk turda elendi. 2. Yil playoff a bile giremedi.

Jordan geri dondu. 3 yil ust uste tekrar sampiyon.

Ama jordanin oynadigi yillara bak. Oyuncular agir, nadiren 3 luk atiyorlar. Bi akli evvel de cikip ya o zaman oyuncular zayifti Jordan gelsin simdi yapsin demiyor.

Majesteleri diyor. Cunku 1 kisi 1 takimi Jordan kadar dip bir noktadan zirveye tasiyamaz.

Son düzenleme:

Peki 80 li yillarin 2. Yarisindan 90 li yillarin sonuna kadar Serie A dunyanin en iyi ligi kabul ediliyor mu ? Evet.

Arrigo Sacchi li Milan dunya tarihinin en iyi takimlarindan biri kabul ediliyor mu ? Evet.

Peki o Milan CL yi aldigi sene neden Serie A sampiyonu olamadi ? Diegolu Napoli onlari tepeleyip sampiyon oldu da ondan.

Jordan 3 kez sampiyon oldu. 2 yil birakti. Ayni chicago jordan biraktiginda ayni kadro ile 1.yil playoff a girdi ilk turda elendi. 2. Yil playoff a bile giremedi.

Ama jordanin oynadigi yillara bak. Oyuncular agir, nadiren 3 luk atiyorlar. Bi akli evvel de cikip ya o zaman oyuncular zayifti Jordan gelsin simdi yapsin demiyor.

Majesteleri diyor. Cunku 1 kisi 1 takimi Jordan kadar dip bir noktadan zirveye tasiyamaz.

bu adam, "Diego Maradona" tagını çoktan hakketti.. :rose:

yok böyle bir sevgi

Peki 80 li yillarin 2. Yarisindan 90 li yillarin sonuna kadar Serie A dunyanin en iyi ligi kabul ediliyor mu ? Evet.

O Milan niye Verona ve Sampdoria'ya da verdi ligi?

Arjantin zaten 78de şampiyon olmuştu.

Napoli ucu ucuna şampiyonluk kaybediyor son senelerde.

Böyle örneklemeler yapılınca sırf en iyi yapmak uğruna kendinize kriter belirlediğiniz düşünülüyor.

Diyorum ya bu zihniyet yüzünden Hagi gibi adam değerini göremedi, desteklenseydi biraz belki de Zidane ile yan yana adı anılıyor olacaktı.

O Milan niye Verona ve Sampdoria'ya da verdi ligi?

Arjantin zaten 78de şampiyon olmuştu.

Napoli ucu ucuna şampiyonluk kaybediyor son senelerde.

Böyle örneklemeler yapılınca sırf en iyi yapmak uğruna kendinize kriter belirlediğiniz düşünülüyor.

Diyorum ya bu zihniyet yüzünden Hagi gibi adam değerini göremedi, desteklenseydi biraz belki de Zidane ile yan yana adı anılıyor olacaktı.

Verona 85 te sampiyon oldu. Sacchi ve milan efsanesinden cok evvel.

Sampdoria sampiyon oldu. Iyi takimdi. O takim CL finali oynadi ertesi yil da.

78 arjantin sampiyon oldu. Kupanin ev sahibi idi. Ardiles, Kempes, Bertoni, Pasarella gibi donemin en iyi oyunculari vardi.

Napoli ucu ucuna sampiyonluk kaybediyor demissin son yillarda. O zaman en iyi ligdi. Simdi serie A en iyi lig mi ?

78 arjantin sampiyon oldu. Kupanin ev sahibi idi. Ardiles, Kempes, Bertoni, Pasarella gibi donemin en iyi oyunculari vardi.
Bilmeyenler olabilir Ardiles dediği adam da bu...

336228_v9_ba.jpg

örnek verdiği herife bak..

Nasıl çok evvel yav. 87de bir anda mı başladı bu efsane, öyle bir mantık mı var.

Efsane dediğiniz kadronun da şampiyonluk aldığı asıl dönem 90 sonrası öyle bakarsak. Interle Juventus da şampiyon oluyor arada. Hayır Sampdoria, demekki Bursa gibi Stutgart gibii bir döneme denk gelmiş. Sonradan şampiyon olabildiler mi hayır, önceden olabildiler mi hayır?

Napoli olunca efsane, Sampdoria olunca iyi kadro. Yapma yav.

80lerde tek şampiyonlukları var Milan'ın da.

Son düzenleme:
Bilmeyenler olabilir Ardiles dediği adam da bu...

336228_v9_ba.jpg

örnek verdiği herife bak..

Arkadas bana herkes cevap yaziyor. Tabiiki yazacak forum burasi.

Ama gordugum en aptal cevap bu dogrusu.

Dalga gecmek icin 70 lerinin sonunun en iyi oyuncularindan birinin yeni fotolarindan birini koymak!

Insallah bundan sonra bi komik adam da cikip 40 yil sonra C. Ronaldo resmini koyup dalga gecmez.

Hayret ya.

Arkadas bana herkes cevap yaziyor. Tabiiki yazacak forum burasi.

Ama gordugum en aptal cevap bu dogrusu.

Dalga gecmek icin 70 lerinin sonunun en iyi oyuncularindan birinin yeni fotolarindan birini koymak!

Insallah bundan sonra bi komik adam da cikip 40 yil sonra C. Ronaldo resmini koyup dalga gecmez.

Hayret ya.
Sen bana aptal diyemezsin Koray bey..

ben sana kötü söz dedim mi ? Maradona hakkında fm tarzı bilimsel yorum yazdım, dönüp baktın mı ?

Konunun başından beridir, bana bir pislik gibi davranıyorsun... Ben adamın googledaki ilk resmini paylaştım ayrıca yaşıyla ilgili espiri yapmadım..

Sadece onca yıldız oyuncu varken, bu adamın ismini zikretmen komik geldi..

Bir daha bana aptal dersen seni raporlamak zorunda kalacağım.

genel istatistik yazılsın öyle bakalım.

Kim kaç sene , kaç takımda oynamış, kaç gol kaç asist yapmış kaç kupa kazanmış.

Ozan İpek ten önce Bursaspor şampiyon oldumu?

Belhanda dan önce Montpeiler şampiyon oldumu?

Mahrez den önce Leicester City şampiyon oldumu?

Zidane dan önce Real Madrid süper kupa kazandımı, Fransa dünya kupası kazandımı?

Xavi den önce İspanya dünya kupası kazandımı?

Peter Şımaykıl dan önce Danimarka avrupa kupası kazandımı?

Dzeko dan önce Wolfsburg şampiyon oldumu?

Marco Branca dan önce Sampdoria şampiyon oldumu?

Charisteas tan önce Yunanistan avrupa şampiyonu oldumu?

Kurt ile eşek tartışıyorlarmış.

Kurt: Çimen yeşildir.

Eşek: Çimen sarıdır.

Sonunda konuyu orman kralı aslana anlatmışlar.

Aslan kurta bir ay hapis cezası, eşeğe de özgürlük kararı vermiş.

Kurt şaşkınlıkla aslana yaklaşmış ve sormuş:

Hakikaten sen de çimeni sarı mı görüyorsun?

Aslan: Hayır çimen yeşildir.

Kurt: O halde neden bana 1 ay hapis cezası verdin?

Aslan: Eşekle tartıştığın için…

Üst Alt