Vicdani Ret de mi geliyor? - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vicdani Ret de mi geliyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Vicdani Ret de mi geliyor?

Bu Vicdan Retçilere kız da vermezler lan şimdi! :sad007:

Bizim millet de garip valla, "Vatan Borcu" deyip; askeri gazinoda içip içip g.t, göbek büyüten komutanın ego tatmininde oyuncak olmayı, Nizamiye helasında deliğe s.çamıyan denyoların b.klarını temizlemeyi ne kadar çok kutsallaştırıyor arkadaş.

Vatan için yapılacak daha hayırlı işler varken; tuvalet temizlemek, patates soymak, Kıbrıs Savaşı'nda ateşlenmediği için yıllarca cezalı(!) olan gariban(!) tankın başında nöbet beklemek nedir ya?! Onun yerine Huzurevinde yaşlıların işini göre daha iyi.

Bizim millet de garip valla, "Vatan Borcu" deyip; askeri gazinoda içip içip g.t, göbek büyüten komutanın ego tatmininde oyuncak olmayı, Nizamiye helasında deliğe s.çamıyan denyoların b.klarını temizlemeyi ne kadar çok kutsallaştırıyor arkadaş.

Vatan için yapılacak daha hayırlı işler varken; tuvalet temizlemek, patates soymak, Kıbrıs Savaşı'nda ateşlenmediği için yıllarca cezalı(!) olan gariban(!) tankın başında nöbet beklemek nedir ya?! Onun yerine Huzurevinde yaşlıların işini göre daha iyi.

:005::005::005::005::005:

"Bedelli askerlik konusunda şu anda çalışmaların sonuna geldik, en geç önümüzdeki hafta yasayı çıkartacağız" Başbakan Erdoğan

Yola ilk önce süreleri düzenleyecez diye çıktılar, şimdi işi bedelliye çevirdiler. 30-35 yaş üstü bedelli olsun, diğerlerinde süreyi düzenlesinler.

Askerlik anlayışın buysa

sana da Aziz Yıldırım gibi çürük raporu alalım

gitme sen askere falan

bir işe yaramazsın zira

Üf şu askerlik yapanların, askerliğin her süresi indiğinde veya bedelli çıkacağı zaman böyle kendilerini enayi yerine düşürüp hırs yapmalarından, ben yaptıysam sende yapacaksın düşüncesinden bıktım.

Askrerlik anlayışı bu olmasa ne yapacak Kamil. Doğuya gidip savaşıp avlanacak. Gitmese bunları yapacak.

Bu ülkeye profesyonel paralı askerler lazım. Yoksa çok gencimiz ölecek

Profesyonel ordu da hemfikirim

ama sürekli savaş olacak değil ya

bu ülke de jandarma var hırsızın suçlunun *****keşin vs peşinde koşan

buralara yardım edilir köylere hizmetler verilir doğal afeti var bunun

vs

vs

Askerlik şart.

Üf şu askerlik yapanların, askerliğin her süresi indiğinde veya bedelli çıkacağı zaman böyle kendilerini enayi yerine düşürüp hırs yapmalarından, ben yaptıysam sende yapacaksın düşüncesinden bıktım.

Valla ya. iyiki kendileri yaptılar 18 ay. Biz 21 gün, 6 ay, 15 ay yapınca yada hiç yapmayınca neden zorunuza gidiyor. Demek ki lanet bişey. Sevdiğiniz bişey olsaydı az yapıyoruz diye sevinmeniz gerekirdi. Kendinizle çelişiyorsunuz

21 gün gidicem inşallah. Hafta sonları da izinliyim. Geriye kalıyor 15 gün. O 15 gündede salıyorlar alana, akşama kadar geziyorsun. Göreceğim bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt