Vicdani Ret de mi geliyor? - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vicdani Ret de mi geliyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Vicdani Ret de mi geliyor?

Bu Vicdan Retçilere kız da vermezler lan şimdi! :sad007:

Bizim millet de garip valla, "Vatan Borcu" deyip; askeri gazinoda içip içip g.t, göbek büyüten komutanın ego tatmininde oyuncak olmayı, Nizamiye helasında deliğe s.çamıyan denyoların b.klarını temizlemeyi ne kadar çok kutsallaştırıyor arkadaş.

Vatan için yapılacak daha hayırlı işler varken; tuvalet temizlemek, patates soymak, Kıbrıs Savaşı'nda ateşlenmediği için yıllarca cezalı(!) olan gariban(!) tankın başında nöbet beklemek nedir ya?! Onun yerine Huzurevinde yaşlıların işini göre daha iyi.

Güneydoğuda, doğuda askerlik yapanlara bir sor bakalım...Kaç tanesi bu saydıklarınla uğraşmış ? Patates soğan soydukları için mi psikolojileri bozulmuş, ruh gibi dolaşıyorlar tezkereden sonra.

En guzel askerlik Danimarkada :asd:

Bir gun gidiyorsun askerlige iste, orada bir suru test falan.

sonra doktor bakiyor nasilsin iyimisin falan.

Doktor gec derse, gidiyor numara cekiyorsun.

Numara 17.000'in ustunde olursa o an askerlik bitmisdir senin icin.

8.000-16.999 arasi belki lazim olursa seni cagiririz demek

0-7.999 arasida askere gideceksin demek:)

Sayilari %100 hatirlamiyorumda anlattigimdan 1.000-2.000 asagi yukari yeaanii..

Güneydoğuda, doğuda askerlik yaparlara bir sor bakalım...Kaç tanesi bu saydıklarınla uğraşmış ? Patates soğan soydukları için mi psikolojileri bozulmuş, ruh gibi dolaşıyorlar tezkereden sonra.

Hee de mi bir de o var! Askerlik dönüşü babasının dükkanında berberlik yapacak kuzuları 3 aylık eğitimle Dünya'nın en zor coğrafyalarında "Hadi Aslanım, hadi kaplanım" diyerek o coğrafyayı avucunun içi gibi bilen teröristi avlamaya götüren adamlar var. Zaten hemen, hemen 2 seçenek var ya patates soyarsın, ya da o ana kuzusu halinle çıkar dağa insafı-Allah'ı olmayan kurtların önüne sürülürsün.

Ondan sonra yok "Bıçak burama dayandı", yok "Akıttıkları kanda boğulacaklar" diye 30 yıldır bir türlü zamanaşımı dolmayan demagojilerle hayatları kararan insanlara teselli vermeye çalışırsın. Ama ateş düştüğü yeri yakar. Bizim içimiz yanmıyor mu sanıyorsunuz? Nedir yani?

Vatanımı, ülkemi, milletimi severim ama zorunlu askerliğe karşı çıkınca sana "Vatan Haini" gözüyle bakmıyorlar mı o da ayrı bir garabet?!

Erhan_Celikk Erhan Çelik

Adalet Bakanı açıkladı; Vicdani Ret Yok!!

5 dakika önce Favorilere ekle Retweetle Yanıtla

Üf şu askerlik yapanların, askerliğin her süresi indiğinde veya bedelli çıkacağı zaman böyle kendilerini enayi yerine düşürüp hırs yapmalarından, ben yaptıysam sende yapacaksın düşüncesinden bıktım.

Yok canım öyleleri yoktur bence .Bize kazık atıldı size atılmasın diye düşünür muhtemelen çoğunluk .Askelik gereklidir .Ama askerlik komutanın yanından geçerken elini cebine koydun diye cebinin diktirilmesi değildir .Kısa süreli 15 20 günlük sadece savunma ve taaruz mentalitesini öğretmek için eğitim gerekir ve eğitimde gece saat 3 te kalk nöbet tut 5 te gel uyu saat 6:30 da bir daha kalk çöpleri ellerinle temizle sonra sayıl sonra koş sonra tekrar sayıl sonra yemek ye sonra tekrar sayıl sonra spor yap sonra tekrar sayıl sonra çay iç spor yap sonra sayıl sonra yük taşı sonra hakaret ye sonra sayıl sonra dayak ye sonra sayıl sonra yemek ye sonra sayıl sonra izlemek istemediğin programı izle sonra sayıl sonra 3 saat uyu sonra nöbette uyuya kaldın diye 20 gün ceza ye sonra sayıl değildir.Gerçekten savaş stratejileri öğren silah kullanmayı öğren yani savaşta ihtiyacın olacak şeyleri öğren.Çünkü savaş olursa ki inşallah hiçbir zaman olmaz bu gerekli olabilir .Bedelli askerlik bile çıksa bence hakaret mahiyetinde ki bazı gerizekalılıklar düzenlenmeli .Para kazanacam diye kimse hayvan yerine konmamalı .Ağaç eksen 3 ayda fidan olmaz biz 3 aylık eğitimden sonra gencecik fidanları terörün karşısına sürüyoruz sonrada bu insanlar şehit olunca kızıyor üzülüyor kinleniyoruz .Suçlu bu düzeni kurandan ve devam etmesine müsade edenden başkası değil.

Sen Mücahitlerden misin?

yani Kıbrıs vatandaşımısın?

yoksa T.C de paralı mı yapacan askerliğini?

Ya beyler ben KKTC vatandaşı falan değilim. Herkes öyle zannediyor canım sıkılıyor haaa. İzmiliyim lan ben.

TC vatandaşıyım. Yurtdışında (KKTC yurtdışı olarak geçiyor) 3 sene çalışma izni ile kalınca dövizli askerlik yapabiliyorsun. Benim gerçi 8 sene oldu ya hala gidicez.

Ya beyler ben KKTC vatandaşı falan değilim. Herkes öyle zannediyor canım sıkılıyor haaa. İzmiliyim lan ben.

TC vatandaşıyım. Yurtdışında (KKTC yurtdışı olarak geçiyor) 3 sene çalışma izni ile kalınca dövizli askerlik yapabiliyorsun. Benim gerçi 8 sene oldu ya hala gidicez.

Ben de dövizli yapacağım..

calisma izni derken :eek: calisman lazim mi yoksa bir ulkede calisma izni de saglayan statude 3 yil kalmak yeterli mi ¿ askerdashlar?

calisma izni derken :eek: calisman lazim mi yoksa bir ulkede calisma izni de saglayan statude 3 yil kalmak yeterli mi ¿ askerdashlar?

Calısma izniyle 3 yıl calısıp bunuda konsoloslukta işçi dosyası actırarak teyit ettirmen lazım. Eğer T.C vatandaşı isen oturum izninin yenileme sebebi iş olmalı. Eğer 2 vatandaşsan kebab zaten ;)

Tabii bu arada çalışmasanda olur eğer becerebiliyorsan sigortan ödensin ve o ülkenin çalışma bakanlığı onaylasın yeter.

İzmir e gelirsen haber et

Çankaya da yım

Calısma izniyle 3 yıl calısıp bunuda konsoloslukta işçi dosyası actırarak teyit ettirmen lazım. Eğer T.C vatandaşı isen oturum izninin yenileme sebebi iş olmalı. Eğer 2 vatandaşsan kebab zaten ;)

Tabii bu arada çalışmasanda olur eğer becerebiliyorsan sigortan ödensin ve o ülkenin çalışma bakanlığı onaylasın yeter.

burayı biraz açabilir misin renktaş aydınlanmam lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt