Xavi:'Hagi'deki sol ayak kimsede yok!' - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Xavi:'Hagi'deki sol ayak kimsede yok!'

Cevap: Xavi'den Hagi'ye büyük övgü

Galatasaray'da evet.

Şu an Hagi'nin şutlarını atabilen tek oyuncu S. Gerrard.

Hagi'nin vuruş tekniği çok çok başkadır. Kalenin dibinden aşırtma yapabilen bir adamdı. Ya da sol kanattan(Colombia) ya da orta sahanın ortasından. Direk gömdükleri zaten efsanedir. Gerrard çok sert düzgün vurur. Hagi her türlü vururdu.

İlla ki kıyaslayacaksan Del Piero, Rivaldo falan denebilir.

Ben Hagi kötü şut atar mı diyorum.

Ancak nasıl ki Hagi, mesafe tanımaksızın gol atabilen bir oyuncuysa,

S. Gerrard'da öyledir.

Hagi'nin vuruş tekniği çok çok başkadır. Kalenin dibinden aşırtma yapabilen bir adamdı. Ya da sol kanattan(Colombia) ya da orta sahanın ortasından. Direk gömdükleri zaten efsanedir. Gerrard çok sert düzgün vurur. Hagi her türlü vururdu.

İlla ki kıyaslayacaksan Del Piero, Rivaldo falan denebilir.

Elbette, Hagi sanki penaltı atar gibi topa vurup, 30 metreden gol atabilen bir oyuncudur.

Ancak şu an ben dünya üzerinde Hagi'den sonra her noktadan mesafe tanımaksızın "istikrarlı" bir şekilde gol atan Gerrard dışında başka oyuncu görmedim.

Benim için 1) Hagi 2) Gerrard.

Bu vidyo ne alaka şimdi. Hagi'ye yakın bir örnek olarak Gerrard demiş. Kıyaslama yapmamış. Haklı da.

zapatar.jpg

Elbette, Hagi sanki penaltı atar gibi topa vurup, 30 metreden gol atabilen bir oyuncudur.

Ancak şu an ben dünya üzerinde Hagi'den sonra her noktadan mesafe tanımaksızın "istikrarlı" bir şekilde gol atan Gerrard dışında başka oyuncu görmedim.

Saygı duyarım. Ama Gerrard'ın golleri tek tiptir kabul edersin ki.

Her konuda neden bir başka futbolcuyla kıyaslama ihtiyacı hissediliyor onu anlamıyorum. Hagi kimseyle kıyaslanamaz. Nev-i şahsına münhasır tanımına cuk oturan nadir futbolculardan. Böyle bir futbolcu yeryüzüne gelmez bir daha kolay kolay.

Galatasaray'da evet.

Şu an Hagi'nin şutlarını atabilen tek oyuncu S. Gerrard.

Bu iki mesaj arasında ciddi fark var.

"Gerrard çok iyi şut çeker" doğru

"Uzaktan sert ve isabetli vurur" doğru

"Gerrard, Hagi şutu atar" yanlış

Hagi'nin şut tekniği basitçe izah edilemeyecek düzeydedir. Gerrard toplara çok iyi vurur ama Hagi gibi vuramaz..

[video=youtube;SPY7Rcf0xLw]https://www.youtube.com/watch?v=SPY7Rcf0xLw[/video]

En yakın bu var. :D 7-0 biten Erzurumspor maçı, ligin ikinci haftasıydı. Jardel 5, Hagi 2 tane atmıştı.

Memleketim bu maçta karışık duygular yaşadım üzülsem bir türlü sevinsem bir türlü karar verememiştim...:melek:

Üst Alt