Xavi mi Steven Gerrard mı ? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Xavi mi Steven Gerrard mı ?

Cevap: Xavi mi Steven Gerrard mı ?

Gerard ile Xavi'yi değilde Lampard'ı kıyaslasaydın cevap verebilirdim ama bu ikili arasında kıyas yapmak bence olanaksız.Saha içindeki görevleri ve oyun anlayışlarındaki farklılıklr yüzünden.

Ama hangisini takımda görmek istersin diye algılarsam, ben Gerrard derim.

Gerrard diyenlerin Xavi'yi iyi izlemediklerine eminim.Hep İspanya hem Barcelona şampiyon oluyorsa ve bu iki takımın beyni Xavi'yse söyleyecek söz yok.

Gerrard diyenlerin Xavi'yi iyi izlemediklerine eminim.Hep İspanya hem Barcelona şampiyon oluyorsa ve bu iki takımın beyni Xavi'yse söyleyecek söz yok.

Gerrard diyenlere de saygı duymak lazım.Gerrard müthiş bir futbolcu.Ben Xavi'nin tarzını daha çok beğendiğim için Xavi dedim mesela.Bence yararlılıkları arasında pek fark yok.Xavi'yi izlememişsiniz dememek gerek bence Gerrard diyenlere.Kişiden kişiye değişir.;)

YAPILAN YORUMLARA, VE ANKET SONUCUNA İNANAMIYORUM !!!!!!!!

EN ÖNEMLİ ANA NOKTA : GERRARD XAVI'NIN X'inin TEK ÇAPRAZ ÇİZGİSİ OLAMAZ !

Siz eğer XAVI'yi izlemeden böyle yorumlar yapıyor ise iniz, doğal... Yok XAVI'yi izleyip'te Gerrard daha iyi diyorsanız, ozaman ben artık size hiçbişey demem biliomusunuz siz ?

BEN ARTIK SİZE HİÇBİRŞEY DEMEM !!!!!!!!!!!!

DİPNOT ; Bana Torres'i, Gerrard'ı, Kaka'yı, Ronaldo'yu verin, tek bir XAVI'ye değişmem. Olay budur....

YAPILAN YORUMLARA, VE ANKET SONUCUNA İNANAMIYORUM !!!!!!!!

EN ÖNEMLİ ANA NOKTA : GERRARD XAVI'NIN X'inin TEK ÇAPRAZ ÇİZGİSİ OLAMAZ !

Siz eğer XAVI'yi izlemeden böyle yorumlar yapıyor ise iniz, doğal... Yok XAVI'yi izleyip'te Gerrard daha iyi diyorsanız, ozaman ben artık size hiçbişey demem biliomusunuz siz ?

BEN ARTIK SİZE HİÇBİRŞEY DEMEM !!!!!!!!!!!!

DİPNOT ; Bana Torres'i, Gerrard'ı, Kaka'yı, Ronaldo'yu verin, tek bir XAVI'ye değişmem. Olay budur....

Aynen.Hepsinde teknik var.Ama Xavi'deki beyin yok.

Emir Lincoln mu ? Xavi mi ?:D.

Aynen.Hepsinde teknik var.Ama Xavi'deki beyin yok.

Emir Lincoln mu ? Xavi mi ?:D.

okadarda kafayı yemiş diğilim Ferhat. :) Tabiki XAVI. XAVI şu an yeryüzünde ki en iyi orta saha, oyun kurucu, beyin, maestrodur. eşsiz bir futbol üstadıdır. XAVI gibisini uzun süredir görmedim. Yok böyle bir adam. Hagi'den sonra kim derseniz, düşünmeden Xavi derim.

Ferhat Xavi'yi hiç izlemedim nasıl bir oyuncu anlatsana.Cahil'imde Dünya futbolunu hiç takip edemiyorum Xavi kasımpaşada oynuyordu değilmi yoksa yanlışmı biliyorum.

ikiside kıyaslanamayacak kadar iyi oyuncu buradaki kıyaslamalarında çogu sevgi üstene eminim ;) Xavi sevdigim oyuncudur ve gözümde daha iyidir :)

Gerarrd yeteneğinden ayrı olarak çok farklı bir oyuncu bir lider takımı ateşleyen..

Mesela Xvisiz barça düşünülebilir ama Liverpoolsuz gerard düşünülemez

Farklı mevkilerde görev alıyorlar,takımıma Gerrard'ı isterim çünkü,asla pes etmeyen ve oyuna hükmeden bir adam,Xavi'nin ayak tekniği Gerrard'dan fazla evet ama,oyun yapısı farklı,Xavi tek top yapar,ve oyunu enine oynar,Gerrard ise dikine oynar ve şutları daha etkilidir.Tamamen düşünce yapısı,yani kimseyi niye Gerrard dedin,Xavi dedin diye eleştirmemek gerek ikiside harika oyuncular.

Gerrard, Xavi vereceği pasların %10'unu veremez. Böyle bir kabiliyeti yok. Gerrard'ın Xavi gibi adam kaçırmasına mümkünat yok. Yakın top kontrolü ise uzaktan yakından Xavi'nin yanına gelemez.

şu video'yu izleyin yahu.. bu adamla Gerrard kıyaslanır mı ???....

Xavi, Hagi'lerin ligine ait bir adam.

Abi lütfen ya!Xavi'yi alıp savunma futbolunda veya kontraatak futbolunda oynatabilirmisiniz?O kadar taktik zekası var mı?Öyle bir taktik disiplini var mı?Xavi tamam iyi futbolcu ama 80 m ayağa pas atabilir mi?Gizli forvet olabilir mi?Uzaktan etkili şut çekebilir mi?Her mevkide oynayabilir mi?Takımını ateşleyebilir mi?Takımın hem ofansif hem defansif organizyonlarının başı olabilir mi?

Abi lütfen ya!Xavi'yi alıp savunma futbolunda veya kontraatak futbolunda oynatabilirmisiniz?O kadar taktik zekası var mı?Öyle bir taktik disiplini var mı?Xavi tamam iyi futbolcu ama 80 m ayağa pas atabilir mi?Gizli forvet olabilir mi?Uzaktan etkili şut çekebilir mi?Her mevkide oynayabilir mi?Takımını ateşleyebilir mi?Takımın hem ofansif hem defansif organizyonlarının başı olabilir mi?

Şaka mı bu mesaj ???? Xavi'ye "okadar taktik zekası, taktik disiplini var mı?" sorusunu soran birine anca :cheeky-smiley-022: ...........

80m ayağa pas diğil, 180m ayağa pasın kralıdır Xavi. Gizli forvet'i bırak, gizli Barcelona'dır Xavi. Uzaktan etkili şut çekemez diyorsan, Xavi'yi izlememişsindir hayatında sanırım. Xavi, kornerden gol atabilme yeteneğine sahip bir oyuncu. Xavi'nin imkansız pozisyonlarda attığı şutlardan, gollerden bihabersin sanırım...

Takımın ofansif defansif liderliğini bırakın, takımın takım olmasını sağlayan adamdır Xavi. Hemde hangi takımın ? Barcelona...

Gerrard'ı Xavi'yle aynı lige koymak komedi ötesi... Gerrard gibi kütük(Xavi'ye göre...) Xavi'nin %10'u olamaz...

Şaka mı bu mesaj ???? Xavi'ye "okadar taktik zekası, taktik disiplini var mı?" sorusunu soran birine anca :cheeky-smiley-022: ...........

80m ayağa pas diğil, 180m ayağa pasın kralıdır Xavi. Gizli forvet'i bırak, gizli Barcelona'dır Xavi. Uzaktan etkili şut çekemez diyorsan, Xavi'yi izlememişsindir hayatında sanırım. Xavi, kornerden gol atabilme yeteneğine sahip bir oyuncu. Xavi'nin imkansız pozisyonlarda attığı şutlardan, gollerden bihabersin sanırım...

Takımın ofansif defansif liderliğini bırakın, takımın takım olmasını sağlayan adamdır Xavi. Hemde hangi takımın ? Barcelona...

Gerrard'ı Xavi'yle aynı lige koymak komedi ötesi... Gerrard gibi kütük(Xavi'ye göre...) Xavi'nin %10'u olamaz...

Taktik zekadan kastım;Xavi total futboldan başka hiçbir oyunda oynayamıyor.İspanya milli takımında bu yüzden iyi oyanayamıyordu.Ne zaman total futbola döndü takımın en kilit adamı oldu.Ama Gerrard'ın müthiş bir taktik zekası vardı.Houllier ve Benitez defans futbolu oynatıyordu.Takımın en kilit ismiydi.Şimdide total futbola yakın;ama daha çok direkt pas olan bir hücum futbolu oynuyor Liverpool.Gerrard yine en kilit isim.Xavi'nin uzaktan şutlarımı etkili yoksa Gerrard'ın mı?Ayrıca Milan maçında 3-0 dan sonra gizli forvet gibi ceza alanına sızıp,kafa ile gol attı.Bu golle takımı ateşledi ve Liverpool kupayı kazandı.Ayrıca Premier Leuge La ligaya göre daha sert ve daha tempolu bir lig.Burda gol krallığında 3.Ayrıca takımının asist yükünüde çekiyor.Eğer Barcelona maç temposunu kendi ayarlayamasa o da İngiliz devlerine elenir.Şu anda gerçek performanslarını sergilerlerse İngiliz takımlarını yenmek imkansızdır.

350 milyon kere Xavi

Gerrard Xavi'nin sol ayaginin en kucuk parmagindaki tirnagin 1 miligram keratini etmez.

Üst Alt