Yabancı Kuralı Hakkında Kim Ne Diyor? - Sayfa 27 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Evet renktaşım bu attığın son iki mesaj ile benim ilk attığım postu tam anlamı ile kanıtladığın için sana teşekkür ediyorum. Tamamen dediğim gibi sana insanlar argüman sunsa da sen alakalı alakasız örnekler vererek konuyu saptırarak haklı çıkma derdindesin. Ben daha fazla seni yormayayım, tamam sen haklısın zaten gerisi de beyhude çaba olur.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sen zaten vermiştin notunu baştan,gerek yok tutmayalım seni iyi geceler

Ooooooo Ensarim, sen o gün nasil araya kaynayip ceza yedin yahu?

Furkan serdara kufur ettik diye ceza yedik boyle adminler oldugu surece daha cok ceza alirim ben, amipler sinirimi bozdu kenanim bide sehir degistiryorum hamburga gecicem 1 haftaya furkani patates edicem 1 kez daha o arada tasinma islerini filan hallederim hem kafayi sifirlarim

Tapatalk kullanarak Samsung Galaxy S8+ aracılığıyla gönderildi

Furkan serdara kufur ettik diye ceza yedik boyle adminler oldugu surece daha cok ceza alirim ben, amipler sinirimi bozdu kenanim bide sehir degistiryorum hamburga gecicem 1 haftaya furkani patates edicem 1 kez daha o arada tasinma islerini filan hallederim hem kafayi sifirlarim

Sen bence Adminleri suclama, bir anlik gaflet ile yapmissin bir hata, bosver küfür iyi bir sey degil.
Kolay gelsin, gelem mi, koltugun bir kösesinden tutam mi?

Aydin cok güzel örnek verdin.
Peki sence biz farkli bir sey mi anlattik?
Baktigin zaman Ingiltere´de de yabanci siniri yok, kriterler var.

Ben de farklı bir şeyi savunmuyorum zaten alt yapılar gelişmeli ve sahada en az 2 alt yapıdan oynamalı diyorum

Siz ise beni sınır istiyor sanıyorsunuz

O attığım örneği bile konu saptırma olarak algılamış arkadaş orada benim sınırı desteklemediğim çok açık

Ben de farklı bir şeyi savunmuyorum zaten alt yapılar gelişmeli ve sahada en az 2 alt yapıdan oynamalı diyorum

Siz ise beni sınır istiyor sanıyorsunuz

O attığım örneği bile konu saptırma olarak algılamış arkadaş orada benim sınırı desteklemediğim çok açık
Benim senin yazdiklarindan anladigim su, yabanci siniri alt yapi oyunculari icin olmali.
En az iki üc tane sahada olma zorunlulugu olmali, dolayisi ile ilk on birde yabanci siniri olmali.
Dogru mu anlamisim?

~:asd22:~

Ula amma kafa açmışsınız iyi olan oyuncu her yerde oynar rahat olun. Tamam biz şans vermedik adama taraftar mal, antrenör mal bu adam gidip başka takımda gosteremeyecek mi kendini? Herif kariyerinde elli takım gezmiş hala bana şans verilmedi yeterince diyor klasik yerli. He salako Dünyada bütün antrenörler sana kıl. Altyapıdan cikmis genc oyuncu bulundurma falan gibi bir kural olabilir veya senelik altyapıya su kadar para yatırmak zorundasin gibi. Bunun dışında tekrar yabancı sınırı koymak aşırı aptalca olur. Sınır 50 senedir var bir bok olmadığı açık. Bu fikri destekleyenlere daha çok gülüyorum.

Benim senin yazdiklarindan anladigim su, yabanci siniri alt yapi oyunculari icin olmali.
En az iki üc tane sahada olma zorunlulugu olmali, dolayisi ile ilk on birde yabanci siniri olmali.
Dogru mu anlamisim?

Yabancı sınır aynen devam etmeli,2 veya 3 tane alt yapıdan oynama zorunluluğu olmalı diyorum

Bu teşvik olmazsa alt yapın ne kadar iyi olursa olsun bizde işlerin nasıl yürüdüğünü az çok tahmin gerekir.Belli bir sisteme oturunca o 2-3 ü de kaldırırsın benim için sıkıntı yok

Sen ne kadar iyi oyuncu zaten oynar desen de öyle olmuyor işte.Zaten bu kural sadece bize gelmiyor ki bütün takımlara gelecek öyle düşünmek gerekir.Avrupa'da 11 yabancıyla çıkmana engel olacak bir durum da söz konusu değil

Ben Avrupa'da sürekli başarının çok zor olduğunu düşünüyorum.O yüzden sınır olsa da,olmasa da çok fark olmayacak.Bein geldi yayın gelirleri artsa da bu adamlarla yarışmak imkansıza yakın.Sırf para akışı içeride kalsın diye dikkat et büyük 4-5 lig birbirinden oyuncu satışı yapıyor

Ha bugün Bjk'nin yakaladığı gibi,bizim çeyrek finalde Real'i tokatladığımız gibi anlık başarı olabilir.Bu zaten sınır varken de olabiliyordu.Bunu bir sisteme oturtup sürekli hale getirmek,ne bileyim her sene Cl ye katılmak,gruplardan çıkmak eskisi kadar kolay değil

Ula amma kafa açmışsınız iyi olan oyuncu her yerde oynar rahat olun. Tamam biz şans vermedik adama taraftar mal, antrenör mal bu adam gidip başka takımda gosteremeyecek mi kendini? Herif kariyerinde elli takım gezmiş hala bana şans verilmedi yeterince diyor klasik yerli. He salako Dünyada bütün antrenörler sana kıl. Altyapıdan cikmis genc oyuncu bulundurma falan gibi bir kural olabilir veya senelik altyapıya su kadar para yatırmak zorundasin gibi. Bunun dışında tekrar yabancı sınırı koymak aşırı aptalca olur. Sınır 50 senedir var bir bok olmadığı açık. Bu fikri destekleyenlere daha çok gülüyorum.

Galatasaray'da Oynamış Yabancı Futbolcular Listesi

Yabancıda da durum farklı değil ki şu liste her şeyi açıklıyor

4-5 sene takımda tuttuğumuz kaç adam var ?

Simovic,Prekazi,Popescu,Hagi,Mondragon,Melo,Sneijder,Bruma,Muslera

Zaten bu adamlar ya efsane olmuşlar ya simge futbolcu olmuşlar

[FONT=&quot]Mustafa Denizli: "Hangi Türk vatandaşına sorarsan sor, bu kadar yabancı futbolcu oynamasından rahatsızdır. Cumhurbaşkanı da bir Türk vatandaşı olarak rahatsız olabilir." (TRT Spor)[/FONT]

[FONT=&quot]Mustafa Denizli: "Hangi Türk vatandaşına sorarsan sor, bu kadar yabancı futbolcu oynamasından rahatsızdır. Cumhurbaşkanı da bir Türk vatandaşı olarak rahatsız olabilir." (TRT Spor)[/FONT]
2a6a464404a3419aa03c9e122196df98.jpg

Yabancı sınır aynen devam etmeli,2 veya 3 tane alt yapıdan oynama zorunluluğu olmalı diyorum

Bu teşvik olmazsa alt yapın ne kadar iyi olursa olsun bizde işlerin nasıl yürüdüğünü az çok tahmin gerekir.Belli bir sisteme oturunca o 2-3 ü de kaldırırsın benim için sıkıntı yok

Sen ne kadar iyi oyuncu zaten oynar desen de öyle olmuyor işte.Zaten bu kural sadece bize gelmiyor ki bütün takımlara gelecek öyle düşünmek gerekir.Avrupa'da 11 yabancıyla çıkmana engel olacak bir durum da söz konusu değil

Ben Avrupa'da sürekli başarının çok zor olduğunu düşünüyorum.O yüzden sınır olsa da,olmasa da çok fark olmayacak.Bein geldi yayın gelirleri artsa da bu adamlarla yarışmak imkansıza yakın.Sırf para akışı içeride kalsın diye dikkat et büyük 4-5 lig birbirinden oyuncu satışı yapıyor

Ha bugün Bjk'nin yakaladığı gibi,bizim çeyrek finalde Real'i tokatladığımız gibi anlık başarı olabilir.Bu zaten sınır varken de olabiliyordu.Bunu bir sisteme oturtup sürekli hale getirmek,ne bileyim her sene Cl ye katılmak,gruplardan çıkmak eskisi kadar kolay değil
Tamam, doğru anlamışım.
Dün akşam da zaten aynen bu minvalde yazıştık. Ben şahsen buna karşıyım. Bu benim için okula giden çocuklara Sınıfı geçme garantisi vermeye benziyor. Bu Garantisi olan öğrenci neden çalışsın. Bu yüzden, benim fikrim böyle bir Garanti oyuncuların yararına değil zararına olacaktır.
Ben rahatsız değilim, gördüğüm kadarı ile Forumun yüzde 99'u aynı bu şekilde. Sonuçta bu bir sınır değil, hiç kimseye yasak getirmiyor.

Bu sözleri söyleyen Futbolcular, Teknik Direktörler, Siyasiler şu gerçeği bir türlü kabul etmiyorlar, sorun sınır falan değil, sorun çalışmayan, kendini geliştirmeyen zihniyet. Bunu senelerce gördük, yıllarca sınır var idi daha net gördük ve bunun yanında bonservisler üzerinden atılan kazıkları gördük.

Hani devamlı Milli Takım öne sürülüyor ya, özellikle Futbolcuların biride şapkasını önüne alıp demiyor ki, yahu son dönemlerde düştüğümüz gruplara bak, bizim bu gruplardan çıkamamamız ayıp, hemde daniskası. Çünkü bu bahsettiğim Futbolculara baktığın zaman hepsinin kazancı o gruplarda mücadele ettikleri Milli Takımlarda oynayan oyuncular ile ya eşdeğer yada daha fazla. Benim bildiğim, bir İşte kazanç, Performans ile eşdeğerdir. Bu kadar çok kazanan adamlar bir kere bunu kendilerine sormuyorlar, bu açıklamaları yapan Teknik Direktörler, Siyasiler, Yorumcular da bir kere bu Futbolculara demiyor ki, yahu birader siz bu kadar para kazanıyorsunuz, düştüğünüz gruplar öyle ahım şahım değil, ama düştüğümüz haller evlere şenlik.

Ben düzgün bir alt yapı ile hem Milli Takıma, hemde kulüp takımlarına düzenli bir başarı geleceğini düşünüyorum. Bunun örneğini dünyada defalarca gördük. Senin dediğini anlıyorum, burası Türkiye burada sistem işlemez. Ee o zaman Yabancı sınırı ile, hangi oyuncu grubu için olursa olsun, sadece kendimizi kandırıyoruz. Sistem olmayan bir yerde, düzgün eğitim olmayan bir yerde sadece bir şeyleri sınırlamak ile kalırsın.

Benim fikrim bu ve hiç bir şekilde senin fikrine saygı duymuyorum gibi bir durum da söz konusu değil, sadece farklı düşünüyoruz. Dün akşam tansiyon biraz yükseldi ama mesajlarımı tekrar gözden geçirdim, yine aynen dün akşam bundan farklı bir şey yazmamışım sana.

Son düzenleme:
[FONT=&quot]Ertuğrul Sağlam: ''Türk futbolunda yabancı futbolcudan ziyade, futbola yabancı olanları ayıklamak ve azaltmak lazım.''
[/FONT]

[FONT=&quot]
DOgA45mX0AEUabf.jpg

[/FONT]

Üst Alt