Yasin Öztekin: "Eleştiriler beni olumsuz etkilemez" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yasin Öztekin: "Eleştiriler beni olumsuz etkilemez"

gs_sevinc_yasin_bruma_111216.jpg

Süper Lig kariyerinde ilk kez hattrick yapan Yasin Öztekin, Gaziantepspor maçından sonra Ajansspor'a açıklamalar yaptı.

ELEŞTİRİLER BENİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ

Her zaman kendine inandığı belirten başarılı oyuncu, "Hakkımda çok fazla eleştiri yapıldı. Ama ben onlara takılıp kalamazdım. Yapmam gerekenleri biliyorum. İşime baktım. Eleştiriler beni olumsuz etkilemez. Daha önce de birden çok gol atarak bitirdiğimi maçlar oldu. Rahatım, futbolumu oynuyorum. Benim için ve takımımın için çok güzel bir gece oldu" dedi.

Takım içerisinde oyunu çevirebilecek futbolcular arasında formuyla dikkat çeken Yasin, "Sneijder, Eren, Podolski, Bruma ofansı hareketlendiren, oyunu değiştirebilecek futbolcular; ama ben bu dönemde biraz daha fazla gol oranına sahibim. Şu ana kadar 7 gol attım. 2 gol pası verdim" şeklinde konuştu.

"NASILSA KAZANIRIZ, İKİ KUPA ALDIK" RAHATLIĞI VAR. BU BİZİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Takımın saha içerisinde oyun açısından nasıl bir sorun yaşadığı sorusuna ise tecrübeli futbolcu, "Kopuk oynuyoruz. Defans bloğuyla kopukluklar oluyor. Çok pozisyon veriyoruz. Oyun sistemini tam olarak uygulayamıyoruz. Tabii mental bazı sorunlar yaşadığımız da gerçek. Öne geçtiğimizde ya da iyi oynadığımızda nasılsa kazanırız diyoruz. Gevşeme başlıyor. Örneğin Beşiktaş maçının ilk yarısında nasıl oynamıştık. Sonra takım durdu. Geçen sezon iki kupa kazanmanın, ondan önceki sezon şampiyonluk ve 3 kupanın yarattığı bir özgüven de oluyor. Bu bazen maç içerisinde rehavete neden oluyor. 'Nasılsa kazanırız' diyoruz" dedi.

AİLEM POLİSLERE SARILMAMA İSTEDİ

Maçtan önce ağabeyi ve kardeşlerinin kendisine gol atarsa, sevincini polislere sarılarak yaşamasını önerdiğini belirten Yasin, "Ailem böyle söyledi. 'Gol atarsan polislere sarıl' dediler. Ben de olanca içtenliğimle polislere koştum. Bir tane atarım dişe düşünüyordum. 3 tane attım. Bugün de bu davranışımdan dolayı Instagram'dan binlerce tebrik aldım" şeklinde konuştu.

Yaşanan terör olaylarından dolayı yabancı futbolcuların tedirgin olduğunu dile getiren başarılı orta saha, "Özellikle aileleri tedirgin oluyordur. Ama özellikle bizdeki yabancılar için söylüyorum. Artık alıştılar. Terör maalesef her yerde oluyor. Sadece biz de değil ki... Ayrıca yabancı oyuncular burada para kazanıyorlar" dedi.

ZOR GÜNLERİ "TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KULÜBÜ'NDESİN" DİYEREK AŞTIM

Galatasaray'daki serüveninde zor dönemlerde yaşadığını belirten Yasin, "Zor günlerim oldu. Problemler, oynamadığım dönemler; ama ben kendime hep, "Galatasaray Türkiye'nin en iyi kulübü, en büyük takımı. Sen bu takımdasın, üzülme, her şey daha iyi olacak' dedim. Galatasaray'da olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye'nin en büyük kulübündeyim, bunu düşünerek sıkıntılarımı atlattım. Bu sezon da gol rekoru kırmak istiyorum. Daha önceki sezonlarda en fazla 7 gol atmıştım. Bu sezon şimdiden 7 gole ulaştım. Sayı vermeyim, ama bu sezon kendi adıma gol rekoru kırmak istiyorum. Kalan iki maçta da gol atmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Özgür Sancar (Ajansspor)

Yasin Öztekin: "Eleştiriler beni olumsuz etkilemez"

Üst Alt