Yetenek Sizsiniz Türkiye - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yetenek Sizsiniz Türkiye

Cevap: Yetenek Sizsiniz Türkiye

Sırları 2 günde çözülen veya zaten bilindik şeyler olan (bir kısmı) bir sihirbaz vs. her neyse işte, asla birinci olamaz. Zaten iyi sihirbaz da değil demektir.

Aref iyi bir sihirbaz değil, iyi bir showman.

Valla yarışmayı tam olarak izlediğimi söyleyemem, ama elemelerden itibaren yarışmaların hepsine bakarsak Aref kadar kimse etkileyemedi, hatta yarışmanın reytinglerine müthiş katkı yaptı adam, sosyal medya Aref diye inledi, bu yarışma bence Aref'in hakkıydı, biraz milliyetçilik duyguları ağır bastı.

Ekşide güzel bir yorum: Keşke köpek birinci olsaydı, Türkiye'nin en yeteneklisi bir köpek deseydik :eek:

Şu "sırları çözüldü, iyi sihirbaz değil" mantığına hastayım. Bir de şey yapıyorlar herhalde, "sırlarını çözdüm, yine çözeceeemmm!!!!111" tarzı hırsları da vardır. Şey gibi bu, "ben sattım, ananı da satacammmm!!!!11" tarzı bir olay. Sanki sırlarını çözmek marifet. O sırları çözebilen madem bu kadar yetenekli, o işleri yapabiliyor, çıksın oraya, sahnede kimseye çaktırmasın da göreyim. Sıkar o biraz, fazla sıkar.

Bir de söylemeden edemem, o adamın sandalyeleri düşürmesi çok ekstraydı. İple düşürmedi ya anasını satıyım. Masayı sallaması falan. Elindeki kağıtla Brad Pitt çizebilen, Elvis çizebilen biri varsa aranızda o da katılsın. O yetenek bile sadece final eder.

Eğer bu 'Arefin sırrı çözüldü' olayları ortaya çıkmasaydı sonuç yine aynı olurmuydu acaba?

Hayatımda hiç bir zaman izlemedim bu programı.. ama Facebookda aref yazıları görmekten Facebook'umu dondurma aşamasına geldim . :)

Şu "sırları çözüldü, iyi sihirbaz değil" mantığına hastayım. Bir de şey yapıyorlar herhalde, "sırlarını çözdüm, yine çözeceeemmm!!!!111" tarzı hırsları da vardır. Şey gibi bu, "ben sattım, ananı da satacammmm!!!!11" tarzı bir olay. Sanki sırlarını çözmek marifet. O sırları çözebilen madem bu kadar yetenekli, o işleri yapabiliyor, çıksın oraya, sahnede kimseye çaktırmasın da göreyim. Sıkar o biraz, fazla sıkar.

Bir de söylemeden edemem, o adamın sandalyeleri düşürmesi çok ekstraydı. İple düşürmedi ya anasını satıyım. Masayı sallaması falan. Elindeki kağıtla Brad Pitt çizebilen, Elvis çizebilen biri varsa aranızda o da katılsın. O yetenek bile sadece final eder.

Ne ilgisi var? En basit örnek. Kimse sadece Amerikalı veya tipine, gülüşüne kurban diyip David Copperfield'ı sevmiyor.

Diyeceksin ki iyi de o adam zaten adı üstünde, "David Copperfield". Ama o adam bile gösterilerin de kaşını gözünü yamultup, kendine olmadık bir hava katmaya çalışmıyor.

Tarz yaratmak böyle bir şey değil ki.

Şunu da eklemek gerek. Dünkü adam sihirbazdı. Aref sihirbaz falan değil. Onun yaptığı bir şov. Çok farklı ve özel bir şov. Sihir işi değil. Çünkü her yaptığı numarada insan içinden "lan şöyle yapmış olabilir" diyor. Dünkü sihirbaz finale kalmalıydı, çünkü o adam tam anlamıyla sihirbaz mesleğini icra ediyordu. Aref ise o adama göre baskın çünkü Aref tam bir merak uyandırıcı şov gerçekleştiriyor. Aranızda kaç kişi dünkü adamın o radyoyu nasıl yok ettiğini merak ediyor? Aref'in gösteriyi yaptığı anda sandalyelerin nasıl düştüğünü merak eden milyonlarca insan vardır, net.

geçtiğimiz yıllarda röportajını izlediğim bir illüzyonist şöyle demişti "illüzyonist, yaptığı işlerin bir oyun olduğunu el çabukluğu, şov olduğunu anlatmalı, şovlarını eğlenceli şekilde yapmalıdır. eğer kaşını gözünü yamultarak, sanki doğa üstü güçleri varmış gibi davranırsa, böyle birşeyin mümkün olmadığını bilen seyirci tepki gösterir"

aref de tam bu tip biri. kendini bu şekilde pazarlarsa gelecek tepkiyi de normal karşılamak lazım. hele hele güzel milletimin pek çok gerizekalı vatandaşı "bunlar illüzyon olamaz bu çocukta birşey var gözlere felan bak yhaaaa " diye saçmaladıkları için, başlarda olan sempati, ilerleyen zamanlarda büyük bir tepkiye dönüştü doğal olarak.

Ekşi Sözlük

Anlatmak istediğim aşağı yukarı bu zaten.

Sanki David Copperfield numara yaptığı zaman, Amerika vs. hiç mi çözmeye uğramışmıyor? Diyeceksin ki o adam Copperfield. İyi de bu yüzden iyi bir sihirbaz zaten. Bir numarasını seyredip, üstünde birazcık düşününce numarasını çakmıyorsun.

Bütün numaralarını da çıkartıyorlar merak etme. İnsanlara güzel gelen şey o anda ağzını ayıra ayıra adamın yaptığı gösteriyi izlemek. İlüzyon yapıyor adam ya, sahtekar yaptı bütün ülke.

Aref'e bariz haksızlık oldu beyler.Adam baya mal gibi ağzı açık bıraktı mı herkesi bıraktı.Eee olay bitti işte.Adam zaten ben peygamberim demedi ki.

Ne ilgisi var? En basit örnek. Kimse sadece Amerikalı veya tipine, gülüşüne kurban diyip David Copperfield'ı sevmiyor.

Diyeceksin ki iyi de o adam zaten adı üstünde, "David Copperfield". Ama o adam bile gösterilerin de kaşını gözünü yamultup, kendine olmadık bir hava katmaya çalışmıyor.

Tarz yaratmak böyle bir şey değil ki.

Kaş göz ne alaka?:asd:

Allah Allah saçmalığa bak. Elini yüzünü boyayıp doğa üstü güçleri olduğuna inanan salak bir millet varsa Aref 100 kat daha fazla hakediyor demektir yarışmayı.

Bütün numaralarını da çıkartıyorlar merak etme. İnsanlara güzel gelen şey o anda ağzını ayıra ayıra adamın yaptığı gösteriyi izlemek. İlüzyon yapıyor adam ya, sahtekar yaptı bütün ülke.

David Copperfield, uçma numarasını söyleyene kadar kimse çıkartmadı. Hala Portal numarası ve bir anda herkesin gözü önünde koskoca yatı yok ettiği numaraları da bilinmiyor. Çözülen numaraları ise yıllar sonra.

Üst Alt