Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı!

Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalı

yabancı sınırlaması kaltığında ne olur?

Yabancı sınırlaması kalktığında bu sene digitürkün ihaleye verdiği 320 milyon dolarla bir daha hiçbir yayıncı klüp ihale alamaz. 500 milyon dolardan açılır kapı. Sadece türkiye de izlenmez, diğer ülkelerdende izlenen bir lig oluruz. Kalite artar..

Yabancı sınırlaması kalkarsa ne olur?

Türk futbolcularının avrupada kendini göstermesi demektir yabancı sınırlamasının kalkması. Her sene stau gibi dandik klüplere elenmek yerine porto gibi diğer takımlara kök söktürürüz yeri gelir. Hocamız morinho gibi değerlenir. Oyuncularımız deco gibi barçalara chealselere transfer olur. Arda turan ı ispanyollar atletico maçında hiç beğenmedi. Halbuki arda turan sene boyunca 5 maç yapmasa avrupada, sürekli clde üst tura çıktığımız maçlarda bi hareket yapsa, balon queresmalara değilde ardalara para verilir ve transfer edilir. 5 milyona avrupaya oyuncu satsak başarı görüyoruz. Elin adamı reklamını harika yapıp 30 milyonlara satıyorlar. Düşünün, ribery galatasaray da kalsaydı sezon sonu talip olan bi takım en fazla kaç lira verirdi? 8 e satılsa ülke yerinden oynar sevinç naraları atardık. Halbuki adam marsilyada 20 milyona gitti.

Yabancı sınırlaması olduğu sürece arda yı bile 20 milyona n.a.h satarız. Her sene bi arda çıkaramayız elbet ama yabancı sınırlaması kalktığında afrika dan, brezilyadan, her yerden bu tarz oyuncuları bulabiliriz. En basit örneği trabzon marco aurelio. 50 000 dolara aldılar adamı. Fenere sattılar büyük bir paraya. Yaşı daha genç olsa avrupada aranılan dmlerden olurdu ki türkiye de ilk defa oynattığımız yabancı kökenli futbolcu oldu.

Yabancı sınırlaması kalksa ne olur?

Ayhan, topal, sarp yerine bi tane appiah tarzı adamımız olsa, elano brezilya milli takımında oynadığından bin kat daha iyi oynar. Jo nun yanında bi tane love tarzı oyuncu olsa onun yapabileceklerini biliyoruz. Neilin yanında bi tane ona benzer defans olsa avrupadaki en sağlam defansımız olur. Yabancı sınırlaması olduğundan dolayı elimizdeki yabancıları bile tam verimiyle oynatamıyoruz.

Kayseri gibi oyuncusunu mal olarak gören zihniyet kapanır. Kendini gösteren büyük takımlara gelebileceğini bildiği için daha hırslı oynar. 11 milyona mehmet topuzu alacağına çok daha verimli bi volkan şeni 5e alıp avupada piyasasını yaptırırız. 30-40 milyon eden oyuncular uzaydan gelmiyorlar. Takım sağlamsa onlarda göze batıyorsa alınıyor.

Yabancı sınırı kalksa ne olur?

Ligde 2. Olan bi anadolu klübü avrupada 5lenip geri geliyor. Tek bir puan kazandıramıyor.yeri geliyor trabzon bile elin rum takımına eleniyor. Halbuki herkes adam gibi oynasa, tüm takımlar güzel oynasa puan kazandırsa, clye 2 takımla garanti gireriz. ülke puanı artar ve milli takımda 1. Torbadan girer.

Yabancı sınırı kalksa ne olur??

Bazı maçlarda 5 lira bile olsa bilet stadlar dolmuyor. Halbuki ingilterede 20. Takımın bile stadları full çekiyor. Izlenilesi bir futbol için yabancı sınırının kalkması gerekiyor. Gençlerbirliği bile en iyi döneminde 17 bin lira stad geliri getirebiliyor en iyi maçlarında. Forması kaç satılıyor allah bilir.1000 forma satıyorlarsa yılda öpüp başlarına koyuyorlar. Halbuki vassel gibi bitmiş bir adamı alan ankaragücü bile ne kadar sükse yaptı. Taraftar umutlandı her maç full çekicek nerdeyse.

Takımlarını sahiplenemiyorlar. Formasını alacak oyuncu bulamıyorlar. Antalyalı olsam yalçının formasınımı alacam allah aşkına?? 800 000 euroya biz neili getirdik. Profesyonelin ağa babası. Yalçın yerine hadi 800 000 veremedin( bank asyadan bile bu fiyata alıyorlar bazen oyuncuyu) 500 000 ver nonda gibi bir golcü al. şimdi ligin dibine taht kurmuş manisada nonda kalitesinde bir futbolcu olsa kötümü olur? Onlarda tezahürat yapsa 30 cm benzeri, benimsese takımını?

Futbol böyle gelişir. Sen adama 20 kişilik çorba yap de ama elimizde 1 kilogram mercimek var de. Bu ne ala memleket gerçekten.

Yabancı sınırlaması kalksa ne olur??

Türk milli takımında hiçbir avrupa tecrübesi görmemiş bir sercan mı oynsasın forvette yoksa her sene avrupa liginde ter döken sercan mı? Eli ayağına dolaşıyor resmen kalede ömer çatkıç yerine buffonu görünce. Defansta yalçın yerine terry gibi adamlar olunca. Bunlar tecrübeyle gelir. Eğerki tecrübeli olsalar ingiltereye evinde kabus yaşatırız.

Neyse çok uzun oldu. Herkese kolay gelsin.bunca yazdım ama bizim federasyonun kafa bunlara basmaz. Biz yine türk kasaplarla, zafer biryol gibi gökhan ünal gibi gol krallarıyla daha çok hezimet yaşarız..

+1905 :005::005::005:

Yabancı sınırlaması kaltığında ne olur?

Yabancı sınırlaması kalktığında bu sene Digitürkün ihaleye verdiği 320 milyon dolarla bir daha hiçbir yayıncı klüp ihale alamaz. 500 milyon dolardan açılır kapı. Sadece Türkiye de izlenmez, diğer ülkelerdende izlenen bir lig oluruz. Kalite artar..

Yabancı sınırlaması kalkarsa ne olur?

Türk futbolcularının Avrupada kendini göstermesi demektir yabancı sınırlamasının kalkması. Her sene Stau gibi dandik klüplere elenmek yerine Porto gibi diğer takımlara kök söktürürüz yeri gelir. Hocamız Morinho gibi değerlenir. Oyuncularımız Deco gibi BArçalara Chealselere transfer olur. Arda Turan ı İspanyollar Atletico maçında hiç beğenmedi. Halbuki Arda Turan sene boyunca 5 maç yapmasa avrupada, sürekli CLde üst tura çıktığımız maçlarda bi hareket yapsa, balon Queresmalara değilde Ardalara para verilir ve transfer edilir. 5 milyona Avrupaya oyuncu satsak başarı görüyoruz. Elin adamı reklamını harika yapıp 30 milyonlara satıyorlar. Düşünün, Ribery Galatasaray da kalsaydı sezon sonu talip olan bi takım en fazla kaç lira verirdi? 8 e satılsa ülke yerinden oynar sevinç naraları atardık. Halbuki adam Marsilyada 20 milyona gitti.

Yabancı sınırlaması olduğu sürece Arda yı bile 20 milyona N.A.H satarız. Her sene bi Arda çıkaramayız elbet ama yabancı sınırlaması kalktığında Afrika dan, Brezilyadan, her yerden bu tarz oyuncuları bulabiliriz. En basit örneği Trabzon Marco Aurelio. 50 000 dolara aldılar adamı. Fenere sattılar büyük bir paraya. Yaşı daha genç olsa Avrupada aranılan DMlerden olurdu ki Türkiye de ilk defa oynattığımız yabancı kökenli futbolcu oldu.

Ayhan, Topal, Sarp yerine bi tane Appiah tarzı adamımız olsa, Elano Brezilya milli takımında oynadığından bin kat daha iyi oynar. Jo nun yanında bi tane Love tarzı oyuncu olsa onun yapabileceklerini biliyoruz. Neilin yanında bi tane ona benzer defans olsa Avrupadaki en sağlam defansımız olur. Yabancı sınırlaması olduğundan dolayı elimizdeki yabancıları bile tam verimiyle oynatamıyoruz.

Kayseri gibi oyuncusunu MAL olarak gören zihniyet kapanır. Kendini gösteren büyük takımlara gelebileceğini bildiği için daha hırslı oynar. 11 milyona mehmet Topuzu alacağına çok daha verimli bi Volkan Şeni 5e alıp Avupada piyasasını yaptırırız. 30-40 milyon eden oyuncular uzaydan gelmiyorlar. Takım sağlamsa onlarda göze batıyorsa alınıyor.

Ligde 2. olan bi Anadolu klübü Avrupada 5lenip geri geliyor. Tek bir puan kazandıramıyor.Yeri geliyor Trabzon bile elin Rum takımına eleniyor. Halbuki Herkes adam gibi oynasa, tüm takımlar güzel oynasa puan kazandırsa, CLye 2 takımla garanti gireriz. Ülke puanı artar ve milli takımda 1. torbadan girer.

Bazı maçlarda 5 lira bile olsa bilet stadlar dolmuyor. Halbuki İngilterede 20. takımın bile stadları full çekiyor. İzlenilesi bir futbol için yabancı sınırının kalkması gerekiyor. Gençlerbirliği bile en iyi döneminde 17 bin lira stad geliri getirebiliyor en iyi maçlarında. Forması kaç satılıyor Allah bilir.1000 forma satıyorlarsa yılda öpüp başlarına koyuyorlar. Halbuki Vassel gibi bitmiş bir adamı alan Ankaragücü bile ne kadar sükse yaptı. Taraftar umutlandı her maç full çekicek nerdeyse.

Takımlarını sahiplenemiyorlar. Formasını alacak oyuncu bulamıyorlar. Antalyalı olsam Yalçının formasınımı alacam Allah aşkına?? 800 000 euroya biz Neili getirdik. Profesyonelin ağa babası. Yalçın yerine hadi 800 000 veremedin( Bank asyadan bile bu fiyata alıyorlar bazen oyuncuyu) 500 000 ver Nonda gibi bir golcü al. Şimdi ligin dibine taht kurmuş Manisada Nonda kalitesinde bir futbolcu olsa kötümü olur? Onlarda tezahürat yapsa 30 cm benzeri, benimsese takımını?

Futbol böyle gelişir. Sen adama 20 kişilik çorba yap de ama elimizde 1 kilogram mercimek var de. Bu ne ala memleket gerçekten.

Türk milli takımında hiçbir Avrupa tecrübesi görmemiş bir Sercan mı oynsasın forvette yoksa her sene Avrupa liginde ter döken Sercan mı? Eli ayağına dolaşıyor resmen kalede Ömer Çatkıç yerine Buffonu görünce. Defansta Yalçın yerine Terry gibi adamlar olunca. Bunlar tecrübeyle gelir. Eğerki tecrübeli olsalar İngiltereye evinde kabus yaşatırız.

Neyse çok uzun oldu. Herkese kolay gelsin.Bunca yazdım ama bizim Federasyonun kafa bunlara basmaz. Biz yine TÜRK KASAPLARLA, Zafer Biryol gibi Gökhan Ünal gibi GOL KRALLARIYLA daha çok hezimet yaşarız..

Çok iyi yazmışsın.

Kalkmalı bence de

Çok iyi yazmışsın.

Kalkmalı bence de

Dahada yazılır ama elim ağrıdı bide sigara molası verdim :allecto::allecto:

Herkes biliyor ne kadar çağ atlatacağını ama 4 yılda bir olan ve tarihimde bir kez katılabildiğimiz bir Dünya kupası için bütün bunların önü tıkanıyor.

İspanya milli takımı oldum olası iyidir ama uzun süredir kupa alamıyordu. Başarısı yoktu elle tutulur Aragonese kadar. Ama hafta sonu oldumu direk NTV sporu açıyorum. Yakıyorum sigarayı keyifle bi Messiyi Agueroyu, Forlanı, Henryi Cristiano Ronaldoyu, Kakayı, Benzemayı izliyorum. Bunlar İspanyolmu? Hayır. Sadece İspanyolların olduğu bir lig olsa hayatta izlemem. Milli takım forveti Guiza. Forvete bak çay demle.

Millet Turkcell süper ligi niye izlesin? 4 büyüklerin maçları bile çok sıkıcı oluyor. Koltukta uyuya kaldığımı bilirim. Ama İspanya liginde bi takım oynamasa bile diğer takım seyrettiriyor maçı..

Barça oynamadı tat vermedi ama Atletikoyu seyrettik bu sefer :eek:

Türk futbolcusunun karşısında Buffon'u görünce eli ayağına dolaşmasının veya yurtdışında ter dökememesinin, yabancı sınırı ile ne alakası olduğunu anlayamadım.

Tugay, Nihat, Hakan Şükür, Gökdeniz veya Fatih, yabancı sınırı kalktı da mı yurtdışına transferleri gerçekleşti. Hayır.

Galatasaray, UEFA Kupası'nı sadece 4 yabancı ve Türk antrenörü ile kazanmadı mı?.

Real Madrid, sınırsız yabancı kadrosuyla her sene şampiyon mu oluyor, veya her sene CL'yi mi kazanıyor ?

Yabancısına da devşirmesine de karşıyım.

Ama Cuma gibi düşünenlerin de düşüncesine saygı duyuyorum.

Türk futbolcusunun karşısında Buffon'u görünce eli ayağına dolaşmasının veya yurtdışında ter dökememesinin, yabancı sınırı ile ne alakası olduğunu anlayamadım.

Tugay, Nihat, Hakan Şükür, Gökdeniz veya Fatih, yabancı sınırı kalktı da mı yurtdışına transferleri gerçekleşti. Hayır.

Galatasaray, UEFA Kupası'nı sadece 4 yabancı ve Türk antrenörü ile kazanmadı mı?.

Real Madrid, sınırsız yabancı kadrosuyla her sene şampiyon mu oluyor, veya her sene CL'yi mi kazanıyor ?

Yabancısına da devşirmesine de karşıyım.

Ama Cuma gibi düşünenlerin de düşüncesine saygı duyuyorum.

fener 10 yabancı oyuncuyla(2'si Türk vatandaşı oldu) Şamp.Liginde çeyrek final oynadı hatırlatırım tarihlerindeki en büyük başarıyı elde ettiler...

Deividin orta sahadan Chelsea'ye ve Cska Moscowa attığı golleri,Intere attığı voleyi Selçuk Şahin atabilirmiydi sence ??

Biz 4 yabancı 7 Türk oyuncuyla UEFA Kupasını kazandık ama Türk oyuncularımız çok kaliteliydi o zamanlar Hakan Şükür ve Arif bizdeydi bir kere,Türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük defans oyuncusu Bülent Korkmazı saymıyorum bile...

Ama şimdi böyle adamlar bulmak kolay değil çıkmıyor işte...

Dahada yazılır ama elim ağrıdı bide sigara molası verdim :allecto::allecto:

Herkes biliyor ne kadar çağ atlatacağını ama 4 yılda bir olan ve tarihimde bir kez katılabildiğimiz bir Dünya kupası için bütün bunların önü tıkanıyor.

İspanya milli takımı oldum olası iyidir ama uzun süredir kupa alamıyordu. Başarısı yoktu elle tutulur Aragonese kadar. Ama hafta sonu oldumu direk NTV sporu açıyorum. Yakıyorum sigarayı keyifle bi Messiyi Agueroyu, Forlanı, Henryi Cristiano Ronaldoyu, Kakayı, Benzemayı izliyorum. Bunlar İspanyolmu? Hayır. Sadece İspanyolların olduğu bir lig olsa hayatta izlemem. Milli takım forveti Guiza. Forvete bak çay demle.

Millet Turkcell süper ligi niye izlesin? 4 büyüklerin maçları bile çok sıkıcı oluyor. Koltukta uyuya kaldığımı bilirim. Ama İspanya liginde bi takım oynamasa bile diğer takım seyrettiriyor maçı..

Barça oynamadı tat vermedi ama Atletikoyu seyrettik bu sefer :eek:

Turkıyede toplam yabancı oyuncu 154 tum futbolculara oranı %29...

Ispanyada toplam yabancı oyuncu 174 sayısı % 35.8

tam fark %6.8. bu kadarcık fark ıcın mı ispanya ligi bu kadar izlenir oluyo senin icin? Tum tantananız bumu? 20 tane daha yabancı oynucu gelirse la-ligamı izlyecegiz?

bilmeden arastirmadan atmayalim.. sen getir messi'yi ranoldu'yu federasyon ayar ceker artirir sınırı merak etme..

İyide İspanyol futbolcu kalitesi ile Türk futbolcu kalitesi arasında çok fark var,aksine Türkiyedeki yabancı sayısının İspanyadakini %5-10 geçmesi gerek ki ancak İspanyol takımlarıyla dişe diş mücadele edebilsin

avrupada kalıcı başarı istiyorsak yabancı sınırlaması kalkmalı. Hem yabancılar kadronun kalitesini arttırır. Vasat düzeyde olan yerli futbocular büyük kulüplerde yıllarca tutunamaz. Bu da bizim futbolcularımızın çıtasını yükseltir. Büyük kulüplerin kadrosuna girmek ne kadar zorlaşırsa onlarda o kadar çalışmak zorunda kalırlar

sınırlamanın kalkması türk oyuncuları çalışmaya zorlayacaktır ve Avrupa'nın averaj oyuncuları dahi fundamental olarak bizim oyunculardan daha ileri. Ayrıca madem Türk futbolunun gelişmesine bu kadar önem veriliyor acaba ilk 18de veya 25kişilik kadroda belirli sayıda alt yapıdan oyuncu oynatma zorunluluğu var mı merak ediyorum?

Fener ben kendimi bildim bileli bu ülkede en çok yabancı oyuncuyla oynayan külüptür ve hayatların ilk defa çeyrek final oynadılar. Bir kere başarılı oldularsa diğer senelerde niye yoklar.

Bu ülkeye en önemli starları getirdiler, ne oldu ? Fenere hangisi avrupada kazandırdı. Türk futboluna ne kazandırdılar. Bırakın avrupayı, Türkiye Kupası'nı dahi göremediler.

Roberto Carlos, Hoydonk, Kezman, Ortega, Alex, Guiza, Anelka, Kenet Anderson, Okocha, Atkinson, Schmacher......

Bunlar Dünya Futbolunda tanınan bilinen dünya yıldızları değiller miydi ?

Türk futboluna ne verdiler ?

Türk Futbolu, Galatasaray'daki Türk oyuncuların performansıyla Dünya Kupası'nda 3ncü olmadı mı?

Ben mi yanlış ligi seyrediyorum acaba....

İyide İspanyol futbolcu kalitesi ile Türk futbolcu kalitesi arasında çok fark var,aksine Türkiyedeki yabancı sayısının İspanyadakini %5-10 geçmesi gerek ki ancak İspanyol takımlarıyla dişe diş mücadele edebilsin

5-10 herhangi bir fark yapmaz.. sence ispanyol futbolcu ile turk futbolcu arasındaki fark nedir? atletik olarak mı daha iyiler ispanyollar turklerden? ırk olarak daha mı ustunler bize fiziksel açıdan? sebebi nedir yani?

yoksa 10 numara alt yapı egitimi mi? gelisme cagındaki bizimkiyle karşılaştırılmaz futbol bilgisi mi? Cristiano ronaldo bir fenomen.. bir sans, buyuk yetenek. buyuk sans. ve gene sansa bak 10 milyonluk portekizden cıkıyo. 70 milyonluk tr'den yarısı ble cıkmıyo ? neden acaba? sorulması gereken bu.. turkiye ligi amatoru 3. ligi 2 ligi ile butundur. bunlar olmasa super lig olmaz. ve bu ligin kaymagını yiyen cukkayı cebin indiren fenerbahcenin 3-4 tane topcu yetistirememis olması ayıp degil mi? bizim la liga olamamızın sebebi budur. Yabancı oyuncu sınırlaması ile degil.. canakkale dardanelde sans eseri yetismis, gelisimi hicbir sekilde profesyonelce takip edilmedigine emin oldugum Mehmet topal as oyuncumuz. Topal ile iniesta aynı alt yapı egitimi aynı gelisim programlarina, aynı antreman tesislerine sahipmiydi sence? obur tarafda ispanyol genc turlu imkanla ilerdeki futbol yasantısına hazırlanıyo. bızım emre gungor de devamlı sakatlanmaktan istikara saglayıp oynayamıyo. problem yabancı oyuncu sınırlaması degil.

Blackburn rovers 19 lig macının sadece 15ine paket-kombine yapmıs kupa mupa yok. min 199 pound.Gs eski acık ogrenci 475 ytl ustelik tum icerdeki maclar.. aynı sayılır.

Mac bilet fiyatlarına, stadyum doluluk oranlarına bakılırsa bize blackburn rovers ayarında yabancılar gelecek. aman gelmesin bizim yetistirdigimiz tugay oranın kralı oldu, onların yabancılar gelmese de olur, biz tugaylar yetistiririz..

Fener ben kendimi bildim bileli bu ülkede en çok yabancı oyuncuyla oynayan külüptür ve hayatların ilk defa çeyrek final oynadılar. Bir kere başarılı oldularsa diğer senelerde niye yoklar.

Bu ülkeye en önemli starları getirdiler, ne oldu ? Fenere hangisi avrupada kazandırdı. Türk futboluna ne kazandırdılar. Bırakın avrupayı, Türkiye Kupası'nı dahi göremediler.

Roberto Carlos, Hoydonk, Kezman, Ortega, Alex, Guiza, Anelka, Kenet Anderson, Okocha, Atkinson, Schmacher......

Türk Futbolu, Galatasaray'daki Türk oyuncuların performansıyla Dünya Kupası'nda 3ncü olmadı mı?

Bir de şunu düşünelim..

Sahnede yine Türk oyuncular var,11 Türk oyuncu..

Yıl 14 Kasım 1984 Yer:Istanbul,Türkiye

Türkiye:0-İngiltere:8

Yıl 14 Ekim 1987 Yer:Londra,İngiltere

İngiltere:8-Türkiye:0

İngiltereden 3 yıl arayla 16 gol yiyen tek takım,Türk futbolculara fazla güvenme bence..

Çünkü 2000 jenerasyonu çok farklıydı öyle bir jenerasyon 40 yılda bir geliyor..

Gökhan Zan,M.Sarp,M.Topal,Ayhan,Barış

şu anda yabancı sınırı olmamış olsa bu adamların kaçı bizi takımda olur?Koskoca Galatasaray diyoruz ama elimizdeki oyunculara bakın.

Ve lütfen şu yabancı sınırına karşı olarak UEFA kupası ve dünya üçüncülüğünü göstermeyin.105 yıllık külübüz milli takımda bi o kadar yıldır var.Bir zahmet bu kadar yılda 1 tane avrupa kupamız ve dünya üçüncülüğümüz olsun.Benim istediğim istikrarlı başarı.Bu şekilde jenerasyon tutturmak ile uğraşıkcaksak çok bekleriz daha.

O yazdığın oyuncuları Fener farklı zamanlarda aldı. Hepsi Aynı anda oynasa, Lugano, Guiza ve bi tane daha taş gibi defans olsa, Fener çeyrek finalle sınırlı kalırmıydı sence?

Yabancı sınırlaması kaltığında ne olur?

Yabancı sınırlaması kalktığında bu sene Digitürkün ihaleye verdiği 320 milyon dolarla bir daha hiçbir yayıncı klüp ihale alamaz. 500 milyon dolardan açılır kapı. Sadece Türkiye de izlenmez, diğer ülkelerdende izlenen bir lig oluruz. Kalite artar..

Yabancı sınırlaması kalkarsa ne olur?Türk futbolcularının Avrupada kendini göstermesi demektir yabancı sınırlamasının kalkması. Her sene Stau gibi dandik klüplere elenmek yerine Porto gibi diğer takımlara kök söktürürüz yeri gelir. Hocamız Morinho gibi değerlenir. Oyuncularımız Deco gibi BArçalara Chealselere transfer olur. Arda Turan ı İspanyollar Atletico maçında hiç beğenmedi. Halbuki Arda Turan sene boyunca 5 maç yapmasa avrupada, sürekli CLde üst tura çıktığımız maçlarda bi hareket yapsa, balon Queresmalara değilde Ardalara para verilir ve transfer edilir. 5 milyona Avrupaya oyuncu satsak başarı görüyoruz. Elin adamı reklamını harika yapıp 30 milyonlara satıyorlar. Düşünün, Ribery Galatasaray da kalsaydı sezon sonu talip olan bi takım en fazla kaç lira verirdi? 8 e satılsa ülke yerinden oynar sevinç naraları atardık. Halbuki adam Marsilyada 20 milyona gitti.

Yabancı sınırlaması olduğu sürece Arda yı bile 20 milyona N.A.H satarız. Her sene bi Arda çıkaramayız elbet ama yabancı sınırlaması kalktığında Afrika dan, Brezilyadan, her yerden bu tarz oyuncuları bulabiliriz. En basit örneği Trabzon Marco Aurelio. 50 000 dolara aldılar adamı. Fenere sattılar büyük bir paraya. Yaşı daha genç olsa Avrupada aranılan DMlerden olurdu ki Türkiye de ilk defa oynattığımız yabancı kökenli futbolcu oldu.

Ayhan, Topal, Sarp yerine bi tane Appiah tarzı adamımız olsa, Elano Brezilya milli takımında oynadığından bin kat daha iyi oynar. Jo nun yanında bi tane Love tarzı oyuncu olsa onun yapabileceklerini biliyoruz. Neilin yanında bi tane ona benzer defans olsa Avrupadaki en sağlam defansımız olur. Yabancı sınırlaması olduğundan dolayı elimizdeki yabancıları bile tam verimiyle oynatamıyoruz.

Kayseri gibi oyuncusunu MAL olarak gören zihniyet kapanır. Kendini gösteren büyük takımlara gelebileceğini bildiği için daha hırslı oynar. 11 milyona mehmet Topuzu alacağına çok daha verimli bi Volkan Şeni 5e alıp Avupada piyasasını yaptırırız. 30-40 milyon eden oyuncular uzaydan gelmiyorlar. Takım sağlamsa onlarda göze batıyorsa alınıyor.

Ligde 2. olan bi Anadolu klübü Avrupada 5lenip geri geliyor. Tek bir puan kazandıramıyor.Yeri geliyor Trabzon bile elin Rum takımına eleniyor. Halbuki Herkes adam gibi oynasa, tüm takımlar güzel oynasa puan kazandırsa, CLye 2 takımla garanti gireriz. Ülke puanı artar ve milli takımda 1. torbadan girer.

Bazı maçlarda 5 lira bile olsa bilet stadlar dolmuyor. Halbuki İngilterede 20. takımın bile stadları full çekiyor. İzlenilesi bir futbol için yabancı sınırının kalkması gerekiyor. Gençlerbirliği bile en iyi döneminde 17 bin lira stad geliri getirebiliyor en iyi maçlarında. Forması kaç satılıyor Allah bilir.1000 forma satıyorlarsa yılda öpüp başlarına koyuyorlar. Halbuki Vassel gibi bitmiş bir adamı alan Ankaragücü bile ne kadar sükse yaptı. Taraftar umutlandı her maç full çekicek nerdeyse.

Takımlarını sahiplenemiyorlar. Formasını alacak oyuncu bulamıyorlar. Antalyalı olsam Yalçının formasınımı alacam Allah aşkına?? 800 000 euroya biz Neili getirdik. Profesyonelin ağa babası. Yalçın yerine hadi 800 000 veremedin( Bank asyadan bile bu fiyata alıyorlar bazen oyuncuyu) 500 000 ver Nonda gibi bir golcü al. Şimdi ligin dibine taht kurmuş Manisada Nonda kalitesinde bir futbolcu olsa kötümü olur? Onlarda tezahürat yapsa 30 cm benzeri, benimsese takımını?

Türk milli takımında hiçbir Avrupa tecrübesi görmemiş bir Sercan mı oynsasın forvette yoksa her sene Avrupa liginde ter döken Sercan mı? Eli ayağına dolaşıyor resmen kalede Ömer Çatkıç yerine Buffonu görünce. Defansta Yalçın yerine Terry gibi adamlar olunca. Bunlar tecrübeyle gelir. Eğerki tecrübeli olsalar İngiltereye evinde kabus yaşatırız.

Neyse çok uzun oldu. Herkese kolay gelsin.Bunca yazdım ama bizim Federasyonun kafa bunlara basmaz. Biz yine TÜRK KASAPLARLA, Zafer Biryol gibi Gökhan Ünal gibi GOL KRALLARIYLA daha çok hezimet yaşarız..

şimdi sırayla yazayım ;

1-) yabancı sınırı kalkınca ihale 500 den açılır demişsin italya liginde yabancı sınırı var mı yok mu? italya liginin yayın gelirleri avrupada ya da dünyada kaçıncı?

2-) yabancı sınırı kalkması demek senin futbolcularının avrupa tarafından talep göreceği anlamına gelmez. basit olarak milli takımlarının çoğu avrupada oynayan balkanlarda (bosna-hırvatistan-sırbistan-bulgaristan vs) yabancı sınırı var mı? marco aurelio örneği ne alaka hala anlamadım o zaman 9 milyona mehmet topuz satıldı maliyeti sıfır hadi bakalım.bir de bizde yabancı kontenjanı var diye futbolcu satamıyormuşuz bunu öğrendim. komiksiniz.

3- ayhan topalın yerine appiah olsa elano daha iyi oynarmış doğru oynayabilir ama sana burada illa ayhan la topal ı oynat mı dediler ? olsaydı €mr€ gibi bi adam yine toparlardı bu da çok saçma bi iddia olmuş yabancı kontenjanıyla ne alakası var. bu transfer politikasıyla alakalı bir durum

4-) futbolcuya mal gözüyle bakan zihniyet yabancı sınırı kalkınca değişecek neden? kimse silah zoruyla satmadı kimseyi piyasayı yükseltenlerin yaptığı yanlış illa ki satmıyorsa altyapından oyuncu yetiştirir onu oynatırsın yabancı yine çözüm değil

5-) sahiplenme konusuna gelince bu ülkede 4 büyük diye bi şey var kim ne derse desin. hadi onu da geçtim kendi hemşerisinin oynadığı takımı tutmayan anadolulu ekonomik olarak zorluk çeken halk elin (amiyane tabirle) arabının(zenci demek bu), gavurunun oynadığı takımı destekleyecek :) gerçekten hayal gücü müthiş

son olarak yabancı sınırı kalkınca otomatikman bizim sercanlar falan avrupada oynayıp tur falan atlıyorlarmış bunu da öğrendik...

bunları geçin hepsi boş iddialar bu zamana kadar ülke olarak yaptığımız tek şey sürekli yabancılar gelsin bizi kurtarsın oldu. buna en güzel örneği Osmanlı dönemindeki mandacıları söylerim, bağdaştırabilirsiniz. endüstride de aynı şey sen %100 yerli araba yap olmadı de sonra yabancılar gelsin yapsın burada sen ne güzel ya gelişiyoruz diye kendini avut. neyse konuyu dağıtmadan diyorum ki kısa ve öz yerli malı yurdun malı...

yabancı sınırı kalkıncada bu adam türk gibi oynamıyo yaaa takıma bağlılığı yok bunların diyecek 1 milyon kişi bulurum diyenler diye facebook grubu kurun

Alt yapı konusuna katılıyorum en sağlıklı transfer ordan yapılır ama bi yerde hatan var. amatör 2. 1. lig futbolcu fabrikası değilki? Galatasaray yetiştiriyor ayrıca. Galatasarayın yetiştirdiği futbolcularla anadolu klüpleri oynuyor.

İspanya sadece bir örnekti. EPL yi izleyemediğim için onlardan bahsettim. EPL desem zaten millet ses çıkaramaz.

İngilterenin vaziyetide belli zaten.

Ben olsam genç bir futbolcu olarak, yanımda örnek alacağım bi emre belezoğlu ayhan akman yerine, Gerardı örnek almak isterdim. Odamı yok Emana olsun Apiiah olsun.Alt yapıdan yetişenlerin gözdeside üstteki kaliteli futbolculardır.

Ayrıca bıkmadınız mı koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman çelebi demeye??

Kalksın gitsin bidada konuşulmasın, yabancı sınırlaması kalkınca senin takımında Arda yine oynar Sabri yine oynar Topal yine oynar yeteneksiz olanlarda avrupanın vasat takımlarına gitsin örnek; S.kaloğlu, tümer, çağdaş.. İstemiyorum takımımda zorla M.Sarpın oynamasını sonra vay efendim niye avrupada başarı yok o H.Şükür'lü dönem 100 yılda bir gelir avrupa bu işi böyle yapıyosa doğrusu budur, burda önemli olan kriter altyapıyı geliştirmek

8-0'lık maçlara katılıyorum. Böyle çok fark yediğimiz ezildiğimiz hezimete uğradığımız maçlar var. Katılıyorum.

Peki kendi takımlarında, Türk futboluna hiçbirşey verememiş yabancıların doldurduğu mevkilerde şans bulamayan Türk futbolcularından ne beklemeliyiz ki ?

Galatasaray'ın Mustafa Denizli döneminden gelen başarıları, Türk futbolcularına tanınan şanslarla yakalanmadı mı?

Daha öncede dedim, yabancı sınırlaması kalksın , Türkler daha fazla forma giyer Türkiye de. Kendilerini geliştirmek için can atarlar can... Sınıfta benden çalışkanı olsa 2 yerine 4 saat çalısırım ben dersimi mesela ;)

Onlarda öyle yapar Türk futbolu ilerler gerilemez asla..

Üst Alt