# Yiğit İncedemir - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Yiğit İncedemir

Cevap: # Yiğit İncedemir

Biz çift yönlü oyuncu olarak almıyoruz.Cana sakatlandığında kimi oynatmayı planlıyorsun.

Alternatifli bir kadro kurmak şart. Murat Ceylan da bence alınmalı.

Çift yönlü olarak alınmadığını ben de biliyorum ama Galatasaray'ın orta sahasında oynayacak futbolcunun biraz top yapabilmesi,ayağının biraz iyi olması gerekir.Yiğit gibi topçular alınacaksa Sarp-Barış gibileri göndermenin anlamı olmaz.Orta saha için Orhan Gülle-Murat Ceylan-Yekta-Selçuk-Necip gibi oyuncu tipleri tercih edilmeli.Benim için Yiğit=Genç Hüseyin Çimşir

Genc ve iyi bir futbolcu Yigit. Hemen inanilmaz katkilar beklemek yanlis olur ama Mehmet Topal gibi kendini gelistirebilecek bir futbolcu oldugunu düsünüyorum. Türkiye´de iyi orta saha oyuncularin arasinda Yigit ve Galatasaray icin yürekten oynayacak bir futbolcu kendisi. Kulübü bonservisi konusunda abartmazsa mutlaka alinmali diye düsünüyorum. Ama sunu belirtmekte de fayda var. Yigit tek basina orta sahamizi toparlayamaz. O bölgeye mutlaka kaliteli bir yabanci futbolcu alinmasindan yanayim. Yigit´in de kaliteli futbolcularin yaninda oynamasi gerektigini düsünüyorum. Onlarla berbaer oynayarak Galatasaray´a adapte olmasi gerektigini düsünüyorum.

Yiğit İncedemir 25 Mehmet Topal 24 yaşında..

Yiğit yerine daha iyi alternatifler;Yasin Pehlivan-Murat Ceylan-Jem Karacan-Orhan Gülle

Yiğit en azından güzel bir alternatif olur.Defans'a da Yasin Pehlivan iyi olur.Biraz Ersan Gülüm'e benziyor.

Mehmet Güveni geri alalim daha iyi,Mustafa Sarpi takimda tutup Mehmet Güveni gönderenler utansin.

gece hayati var maalesef surekli manisa kalecisinle alsancakta takiliyor deplasman olmadigi zamanlar

Futbolu bırakmak üzereyken şansı döndü...

futbolu-birakmak-uzereyken-sansi-dondu--996333.Jpeg

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Manisaspor’un oyuncusu Yiğit İncedemir, futbolu bırakmak üzereyken önce Süper Lig futbolcusu olduğunu, ardından (A) Milli Takım’a yükseldiğini kaydetti.

Yiğit İncedemir, Futbol Federasyonu’nun "TamSaha" Dergisi’ne verdiği röportajda, futbola Güraltay Kulübü’nde idari menajer olarak görev yapan babası sayesinde başladığını anlattı. Genç futbolcu, kendisinden daha yetenekli olan ağabeyi Burçak İncedemir’in futbolcu olmasını bekleyen babasının şimdi her ikisinin de geldiği noktadan gurur duyduğunu belirtti.

İzmirspor’dan Karşıyaka’ya 2003’te transfer olduktan sonra ayak tarak kemiğinin kırıldığını ve bu nedenle yaklaşık 1 sene futbol oynayamadığını kaydeden Yiğit İncedemir, bu dönemde sıkıntılar yaşadığını ifade etti.

Yiğit İncedemir, kendisini 10 yaşından beri tanıyan teknik direktör Levent Eriş aracılığıyla Adana Demirspor’a, daha sonra yine deneyimli teknik adamla Manisaspor’a transfer olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Levent Hoca beni önce Adana Demirspor’a, sonra da Manisaspor’a çağırarak büyük bir babalık yaptı. Futbolu bırakmak üzereyken önce Süper Lig futbolcusu oldum daha sonra da (A) Milli Takım’a yükseldim. Manisaspor’da ilk sezonumda şampiyonluk sevinci yaşadım. Şimdi kulübümde çok mutluyum. Bana her bakımdan değer verildiğini hissediyorum.’ Adana’dan hala görüştüğü taraftarlar olduğunu ifade eden Yiğit İncedemir, Manisasporlu taraftarlarla da arasının çok iyi olduğunu vurgulayarak, "Herhalde Türk futbolunun bir yansıması bu. Mücadele eden, arzulu futbolcuyu taraftar bağrına basıyor" görüşünü bildirdi.

Manisaspor’un Süper Lig’e yükseldiği 2008-2009 sezonunda teknik direktör Levent Eriş’in kendisine "Bir tane bile golün yok. Bir gol at, sana saat alacağım" dediğini, iki hafta sonra Sakaryaspor’a gol attığını anlatan Yiğit, Eriş’in kendisine saat hediye ettiğini aktardı.

Çocukluğundan beri Galatasaray’ı tuttuğunu kaydeden Yiğit İncedemir, "Orada oynamak bana büyük bir gurur verir. Medyada 2 senedir haberler çıkıyor ama kulübe gelmiş resmi bir teklif yok. Beni izlettirdikleri söyleniyor" şeklinde duygularını ifade etti.

Yiğit İncedemir, futbol oynarken bazen rakibe kontrolsüz şekilde basabildiğini, kartların da bundan dolayı geldiğini, bu konuda çalışması gerektiğini belirtti.

HİKMET KARAMAN’IN GÖREVE GELMESİ

Yiğit İncedemir, Manisaspor’da ilk 4 haftada kötü sonuçlar aldıklarını ve takımda bir güvensizlik oluştuğunu anlatarak, şöyle devam etti: "Hikmet hocayla bu sıkıntıyı atlattık. Şimdi herkes sahada ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Bizi takım yaptı diyebilirim. Büyük takımları yenmemizin sırrı da Hikmet hocanın iyi bir motivasyon uzmanı olması. Ama esas önemlisi taktiksel bilgisi. Büyük takımların açıklarını çok iyi biliyor. Bunları bize aktardı ve tam olarak ne yapmamız gerektiğini söyledi." 3 büyük takımın şöhretli isimleri kadrolarına katmalarına rağmen takım olgusunu yakalayamadığını ifade eden Yiğit İncedemir, şunları kaydetti: "Anadolu takımlarının yayın gelirlerinden aldıkları payların artması daha iyi futbolcular transfer edebilmelerini sağladı. Bursaspor’un geçen sezon yakaladığı şampiyonluğun ardından diğer takımlar, ’Biz de başarabiliriz’ düşüncesi içine girdi. Bursaspor bize örnek oldu, rehberlik yaptı. Örneğin Manisaspor,İstanbul’da hiçbir büyük takımı yenememişti. Bu sene hem Beşiktaş’ı hem de Galatasaray’ı kendi sahasında mağlup ettik."

MİLLİ TAKIM

(A) Milli Takım’da oynamanın kendisini mutlu ettiğini vurgulayan 25 yaşındaki futbolcu, açıklamasını şöyle sürdürdü: "İnşallah Milli Takım’da kalıcı olurum. İki mağlubiyet aldık ama şansımız devam ediyor. Ben finallere gideceğimize inanıyorum. Hiddink, gerçekten çok büyük bir hoca. Toplantılarda olsun, sahada olsun yapmamız gerekenleri bize tam olarak anlatıyor. Henüz çok kısa süre birlikte olduk. Çalıştırdığı takımlar ve elde ettiği başarılarla bize güven veriyor. Onunla iki gün için bile olsa çalışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum."​

Alsınlar şu adamı. Sert ve dengesiz bir oyuncu ama çok sağlam ve yorulmayan bir oyuncu. Bu ortasahada çok rahat oynar.

ligin en çok faul yapan ve en çok sarı kart gören oyuncusu.

benim göremediğim ne var ki bu oyuncuda ?

Artık ön liberosuz oynamanın zamanı geldi,Trabzonspor'da ki Selçuk-Colman gibi 2'li oluşturmamız lazım..

Ben o trabzon u görürüm avrupa da önliberosuz:),ayrıca trabzon da çok pozisyon veriyor,eskişehir maçında tamamen şansla beraberliği kurtardılar,gaziantep maçında da serdar 35.dakikada kırmızıyı yemeseydi,trabzon un işi yine çok zordu,kazanmaları sizi yanıltmasın ,önde çok pres yapacak 2 forvetin yoksa 4-4-2 yi önliberosuz çok zor oynarsın,gerçi zor maçlarda yine oynayamazsın.

Ben o trabzon u görürüm avrupa da önliberosuz:),ayrıca trabzon da çok pozisyon veriyor,eskişehir maçında tamamen şansla beraberliği kurtardılar,gaziantep maçında da serdar 35.dakikada kırmızıyı yemeseydi,trabzon un işi yine çok zordu,kazanmaları sizi yanıltmasın ,önde çok pres yapacak 2 forvetin yoksa 4-4-2 yi önliberosuz çok zor oynarsın,gerçi zor maçlarda yine oynayamazsın.

Ön liberosuz oynamak orta sahanın defans yapmaması anlamına gelmemeli tam tersine 1 kişinin değil orta sahada 4 kişinin de defans yapması gerektiğidir.En güzel örneğini zaten yine biz verdik 2000 kadrosuyla..

Trabzonspor'un amacı Türkiye liginde şampiyon olmak Avrupa'da böyle oynayacağını sanmam.

Yiğit İncedemir'le, Antep'teki Orhan Gülle'nin yerine, sadece Yekta Kurtuluş alınsın.

Yiğit'in de Orhan'ın da Mehmet Güven'den çok bir farkları yok. Gelmesinler, aynen bazı arkadaşların dediği gibi yanındaki oyuncular kaliteli olmadığından bazen parlıyorlar. Olanakları zorlayıp Yekta alınmalı. Yeni Mustafa Sarp'lar istemiyoruz. Yaşı genç dahi olsa.

bu kimdir yaa bilgim yok her isteyen bu takımamı gelcek bize sağlam adam lazım yabancı önlibero

Üst Alt