Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç Sonucu - Sayfa 62 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç Sonucu

Cevap: Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç

Ben anlamıyorum ya Emre gungor stoper deilmi...NEILL orjınal olarak sag bek deilmi....Nasıl oluyoda Emre sağda neil gobekte oynuyo en azından bugun ıcın şaka gıbı....

neill ile servet birbirine alışması için göbekteki ikiliyi bozmadı sol ayaklı oyuncu olmadığı için uğur solda oynadı canerden ilerde yararlanmak istedi rijkaard nerden bilsin ayhan,barış,uğur bu kadar rezalet top oynasın adamın açıklamalarına bakrmısın kendisi bile oynanan oyuna şok oldu

Cevap: Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final | Antalyaspor 2-1 Galatasaray |3 Şubat| Maç

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Antalyaspor karşısında kötü bir maç oynadıklarını ve kaybettiklerini söyledi.

Rijkaard, maçın ardından yaptığı basın toplantısında, Antalyasporlu oyuncuların daha istekli ve hırslı oynadığını belirterek, ''Bugün iyi oynadığımızı söyleyemem. İkili mücadelelerde başarılı olamadık. Anlamsız top kayıpları yaptık. Kötü bir maç oynadık ve kaybettik. Antalyaspor, maçı hak etti. Evimizde oynayacağımız maça bakacağız'' dedi.

Arda'nın genel olarak orta saha ve kanatlarda oynadığı zaman daha etkili oynayan bir futbolcu olduğunu ifade eden Rijkaard, ''Arda forvette oynadığı zaman orta alana top almaya geldiğinde kanattaki futbolcuların hamle yapması gerekiyor. Bugün bu çok gerçekleşemedi. Ama çalışarak geliştireceğiz. Emre Güngör her zamanki mevkisinde oynamadı. Yine de defansta elinden geleni yaptı. Kaleci Ufuk'un şanssızlığı takımın kötü oynadığı bir günde kalede olmasıydı. Bu maç için kalecimize bir şey söyleyemeyiz'' diye konuştu.

Hakan Balta'nın sakatlığının uzun sürmeyeceğini belirten Rijkaard, Keita'nın geç de olsa geri döndüğü için mutlu olduklarını söyledi. Keita'nın henüz yeterli kondisyona sahip olmadığını anlatan Rijkaard, bu futbolcuya ceza verilip verilmemesi konusunun kulüp içinde değerlendirileceğini dile getirdi.

Rövanşta İstanbul'da oynanacak önemli bir maç daha olduğunu kaydeden Rijkaard, ''İkinci maçta her şey olabilir. Kendi sahamızda favori takım olacağız. Turu geçeceğimize eminim ancak öncelikle iyi oyunumuzu sahaya yansıtmamız gerekiyor'' dedi.

Basın toplantısına katılan Emre Güngör de, kupa maçlarının iki ayaklı olduğunu belirterek, ''Ali Sami Yen'de Antalyaspor'u yenerek tur atlamak istiyoruz. Bugün istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Bugün Antalya'nın yaptığı gibi biz de rövanşta agresif oynayıp turu geçeceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Ben dedim ama millet hala ceza zannediyor :D

neill ile servet birbirine alışması için göbekteki ikiliyi bozmadı sol ayaklı oyuncu olmadığı için uğur solda oynadı canerden ilerde yararlanmak istedi rijkaard nerden bilsin ayhan,barış,uğur bu kadar rezalet top oynasın adamın açıklamalarına bakrmısın kendisi bile oynanan oyuna şok oldu

Açıklamasını nereden okuyabilirim?

Ayrıca bu günkü maçın kadrosuna baktım bu sonuç bence çok normal. Abartmaya gerek yok bence.

Antalya en büyük zaafımızı görmüş ve ona göre oynadı.

Orta sahamıza agresif baskı uygulandığında şeker gibi dağılıyoruz, orta saha baskı altındayken defans topu aktaramıyor, aktarsa bile oyuncu yüzünü rakip kaleye dönene dek pres altında topu kaybediyoruz.

Defans top çıkarırken ilk kez bu kadar çok top kaptırdı ve pozisyon verdik. Bunu kıramayınca topu defanstan ileriye şişirmeye başladık, bu kez toplar duvara çarpmış gibi çabucak geri geldi. Yorulduk, oyundan düştük.

Antalya her topta 10 dan fazla pas yapabildi, biz ise 4 pas üst üste yapamadık. Yenilginin özeti bu.

Bu hafta Kayseri maçı zor. Ekstra birşey olmazsa o maşı da kaybedeceğiz. Ama gelecekten çok da karamsar değilim.

Düzen oturunca, eksikler dönmeye başlayınca tekrar ligin ilk haftalarındaki gibi eseceğimizi sanıyorum.

Ha unutmadan, Rijkaard 'a her koşulda desteğe devam. İsterse her maç 5-0 yenilsin demiştik, sözümüz söz. ;)

bütün sorun ayhan ve mustafadan kaynaklandı oyun kurmak için defansa yakın oynamazlarsa servette mecburen topu şişirir birde kadroda çok oynama yapılmamalı eminim rijkaard bu gün bunu anlamıştır ortasahadaki sıkıntı ise beklerden kaynaklanıyor

Son olarak takım rezalet oynadı.pas,hücum,defans,organize,kanat organizasyonları... hiç bir şey yoktu bugün takımda.rezalet oynadığımızı kabul ediyoruz fakat ömer üründül ile spikerin gerçek dışı yorumları tv başında çileden çıkmama neden oldu.1,5 saat boyunca sadece bir tane iyi yorumu yok.dahası Gs'nin atletico madrid maçında üstü kapalı eleneceğini söyleyecek kadar ileri gitti.Gs oyuncu değişikliği yapıyor ömer üründül antalyaspor'un hemen değişiklik yapması gerektiğini söylüyor.spiker antalyaspor ataklarını milli maç anlatır gibi anlattı.arda'nın attığı golde bile bu kadar heyecanlanmayan spiker antalyaspor ceza sahası yayının etrafına gelince heyecandan ve çoşkudan deliye döndü.içinizde gs'nin yenilmesi için bir arzu olabilir ama bunu dışarıya vurarak belli etmemeleri gerekiyordu.son bir şey takım bugünkü gibi oynarsa kayseri maçında işimiz çok zor Hekeze hayırlı geceler......

Ne var bunda yani......bir maç kötü oynadık yenildik....dünyanın sonu değil nede olsa......

Bugünkü kadroyu gördükten sonra Atletico maçı kadrosu permütasyon ihtimalinde böyle olması gerekiyor

.....................Aykut.........................

Servet.......Neill.........Uğur......Elano.....

......................E.Çolak.....................

Sarp......Arda...............Gio....Caner.....

.......................Çetin.......................

Tamam eksik çok ama rijkaard allah için barış sağ açık mı olur emre güngör sağ bek mi

Uğur uçar sol bek mi olur Ayhan Elanonun yerinde mi oynar

Orta sahamıza agresif baskı uygulandığında şeker gibi dağılıyoruz, orta saha baskı altındayken defans topu aktaramıyor, aktarsa bile oyuncu yüzünü rakip kaleye dönene dek pres altında topu kaybediyoruz.

Defans top çıkarırken ilk kez bu kadar çok top kaptırdı ve pozisyon verdik. Bunu kıramayınca topu defanstan ileriye şişirmeye başladık, bu kez toplar duvara çarpmış gibi çabucak geri geldi. Yorulduk, oyundan düştük.

Antalya her topta 10 dan fazla pas yapabildi, biz ise 4 pas üst üste yapamadık. Yenilginin özeti bu.

Bu hafta Kayseri maçı zor. Ekstra birşey olmazsa o maşı da kaybedeceğiz. Ama gelecekten çok da karamsar değilim.

Düzen oturunca, eksikler dönmeye başlayınca tekrar ligin ilk haftalarındaki gibi eseceğimizi sanıyorum.

Ha unutmadan, Rijkaard 'a her koşulda desteğe devam. İsterse her maç 5-0 yenilsin demiştik, sözümüz söz. ;)

Adminim kusura bakmayın ben de Galatasaray için Frank ın iyi bir şans olduğunu düşünüyorum.

Kuşkusuz hem marka değeri hem de tecrübeleri bize fayda sağlayabilir,ben de teknik adam yanından istikrarlı olmayı tercih edenlerenim.

Ama bu demek değil ki Frank ın şu anda ki başarısızlığını kabullenelim,birinin Frank a bu durumdan memnun olmadığımızı belirtmesi lazım,zaten kendi de farkındadır kötü oyunun.

Ben Frank a sonsuz kredi verenlerdenim ama iyi futbol karşılığında ,tabelacaı değilim ama zevksiz de değilim bu takım iyi top oynamıyor.

Evet çok eksiklerimiz olabilir ama belli bir sistemimiz de yok kötü futbol bu yüzden. Artık takımda sistem görmenin zamnı geldi. Çünkü geleli bir hayli zaman oldu.O zaman yenselerde yenilselerde fark yapmaz ama şu an ki haliyle takım ilerisi içinde umut vermiyor.

Onun için Frank ı çok severim ama Galatasaray ı ondan daha çok severim.

Bir an önce seyir zevki oluşturacak takımın temelini atmasını bekliyorum ve ona karşı olan bu sevgimizizn karşılığını da ,çabalarında görmek istiyorum.

Yoksa her aşk bir gün biter..

Ben artık bu takımda geri ve yan pas özürlüsü Ayhan'ı görmek istemiyorum. Bugün maçı izlemememe neden olan bu şahsiyet artık limitini doldurmuştur, yerine gencecik körpe Emre'yi veya da çıt kırıldım Elano'yu görmeye razıyım.

Açıkçası Riijkard'ın açıkta Barış'ı oynatma çabasını da anlayabilmiş değilim.Oranın efendisi Keita'dır , Riijkard onu takıma küstürmeyip şu zor günlerimizde onu kazanmalıdır.

Bir sözüm de bize karşı oynanan sert futbolu görmeyen Bülent gibi gerizekalı hakemlere. Evet böyle adamlar yüzünden zevkli bir maç izleyemiyorum.Ve görsel zevkimi kaçırıyorlar , tıpkı Ayhan'ın ayağına gelen her topta olduğu gibi..

Şubatayı sancılı geçecek gibi duruyor. Umarım en az kayıpla geçeriz bu dönemi.

Katılıyorum Abdullah Abi. Denizli maçıyla bugünkü futbol farklıydı bu arada ortasahamız bu kadar dirençsiz değildi. Antalya Denizli kadar agresif oynamamasına rağmen hakimiyeti kurdu.

Bence en büyük sorunumuz hırs ve motivasyon eksikliğiydi takımda mücadele hırsı yoktu öncelikle.

Diğer yandan ne olursa olsun bu takımda ilk adı yazılacak isim Elano olmalı bana göre o bu takımın beyni takımı o yönetmeli. Bugün takımı yönetecek oyuncu eksikliğini fazlasıyla hissettik.

Arkadaşlar herkes yenilginin verdiği üzüntüyle gelmiş burada resmen felaket senaryoları çiziyor.

ilk öncelikle takımın dizilişini göz önüne getirelim;

UFUK

EMRE---NEİLL---SERVET---UĞUR

BARIŞ---SARP---AYHAN---CANER

ARDA

JO​

Bir takımın en önemli mevkiisi kanatlar iken bizim kanatlara bakarmısınız,bir tanesi stoper,diğeri ise sağbekde bile adam gibi oyanayamazken bu kezde solbekte oynatılmaya çalışılan allahın kazması,üstüne üstlük sağ açıktaki oyuncumuzun mevkiiside orası olmamasına rağmen birşeyler çabalaması,takımı güzel futbol veya kazanmak isteyen takım görüntüsünden iyice uzaklaştırıyor.Bunlara birde Orta Sahadaki oyuncularımızın kötü futbolu eklenince sonucun hiçde kötü olmadığını söyleyebilirim.

Umarım bu mağlubiyet önümüzdeki maçın tetikleyicisi olurda Kayseriye karşı hırslı ve kazanan takım görüntüsene kavuşmamızı sağlar.Aksi takdirde Kayserideki puan kaybı geçen senenin habercisi olur,dua edelimde Jo'nun ağır sakatlığı olmasın,bu maçı düşünmeyin bunun telafisi mümkündür.

Bu konuyu toplam 50 kişi okuyor. ( 27 kişi GSCimbom'un kayıtlı üyesi, 23 ziyaretçi henüz GSCimbom üyesi değil.)

Ziyaretçi kuşlara; Gervinho pis koyucak size :D

fener_zenci_sever.jpg

boltlu soru bir teknik adam için garip değil mi?

Arkadaşlar herkes yenilginin verdiği üzüntüyle gelmiş burada resmen felaket senaryoları çiziyor.

ilk öncelikle takımın dizilişini göz önüne getirelim;

UFUK

EMRE---NEİLL---SERVET---UĞUR

BARIŞ---SARP---AYHAN---CANER

ARDA

JO​

Bir takımın en önemli mevkiisi kanatlar iken bizim kanatlara bakarmısınız,bir tanesi stoper,diğeri ise sağbekde bile adam gibi oyanayamazken bu kezde solbekte oynatılmaya çalışılan allahın kazması,üstüne üstlük sağ açıktaki oyuncumuzun mevkiiside orası olmamasına rağmen birşeyler çabalaması,takımı güzel futbol veya kazanmak isteyen takım görüntüsünden iyice uzaklaştırıyor.Bunlara birde Orta Sahadaki oyuncularımızın kötü futbolu eklenince sonucun hiçde kötü olmadığını söyleyebilirim.

Umarım bu mağlubiyet önümüzdeki maçın tetikleyicisi olurda Kayseriye karşı hırslı ve kazanan takım görüntüsene kavuşmamızı sağlar.Aksi takdirde Kayserideki puan kaybı geçen senenin habercisi olur,dua edelimde Jo'nun ağır sakatlığı olmasın,bu maçı düşünmeyin bunun telafisi mümkündür.

Dostum kadro kötüdür yanlış yerleştirilmiştir eksiklerimiz sakatlıklarımız vardır ve kaybederiz durum böyle olsa söylenecek çok şey yoktur.

Ancak bugün görülen en önemli eksiklik takımdaki mücadele gücü eksikliğiydi hiçbir oyuncumuz canını dişine takarak oynamadı. O formayı sırtına kim giyerse giysin kazanmak için elinden geleni yapmalı ancak sanki bunun farkında olmayan oyuncularımız var.

Abartmaya gerek yok. Çıktığımız kadro tamamen Kayserispor maçı düşünülerek hazırlanmış bence. 2-1 yenilmemiz yine iyi, telafisi yapılır zira.

Üst Alt