Zlatan İbrahimoviç: ''Eyfel Kulesi'nin yerine heykelimi dikerlerse Paris'te kalırım'' - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Zlatan İbrahimoviç: ''Eyfel Kulesi'nin yerine heykelimi dikerlerse Paris'te kalırım''

Şu lafı söylerken içinde herhangi bir şekilde ciddiyet var mı? Adam kalmasının imkansız olduğunu bu şekilde anlatmış işte.

Heykelini dikmezler o konuda ciddiyet yok,ancak egoizm açısından bayağı bir ciddiyet var.Bunu her zaman yapıyor zaten bu ilk değil.Şimdi diyebilirsin o kadar başarılı,olacak.Olması gereken bir ölçü var,tabi ki böyle dünya çapında tanınan insanların bir egosu var.Ama bununki düpedüz narsizm.Bunu dediğinde bir de reisss falan denmesini eleştiriyorum ben.

Son düzenleme:
Heykelini dikmezler o konuda ciddiyet yok,ancak egoizm açısından bayağı bir ciddiyet var.Bunu her zaman yapıyor zaten bu ilk değil.

Tamam da ben bunun doğruluğu ya da yanlışlığını tartışmıyorum. Benim anlatmak istediğim; kabul edelim ki bu adam farklı bir adam ve bizim insanımızda da farklıyı sevmeme ve kabullenememe gibi bir durum söz konusu. Herkes aynı karakterde olacak diye bir kaide yok.

Tamam da ben bunun doğruluğu ya da yanlışlığını tartışmıyorum. Benim anlatmak istediğim; kabul edelim ki bu adam farklı bir adam ve bizim insanımızda da farklıyı sevmeme ve kabullenememe gibi bir durum söz konusu. Herkes aynı karakterde olacak diye bir kaide yok.

Anlaşamadığımız nokta şu,narsizm bir farklılık değil bir sorun...

İkisinin de ŞL şampiyonluğu görememesi çok üzücü.Ronaldo 2006-2007'nin devre arasında Milan'a gitmiş ama sezonun ilk yarısında Real forması giydiği için Milan'ın ŞL şampiyonu kadrosunda yer alamamıştı.

Zlatan'ın da 1-2 senesi kaldı.

Zlatan nereden gittiyse o takım ertesi sezon Şampiyonlar Ligi'nde final görüyor galiba.

Anlaşamadığımız nokta şu,narsizm bir farklılık değil bir sorun...

Ben de sana yaptığının narsizmden çok eğlence amaçlı olduğunu düşündüğümü söylüyorum. Hatta bu şekilde haberler ve geyikler dönmeye başladığından beri abarttı bu tarz şeyleri. Adamın yaptığı şeyler, söyledikleri bana ve birçok kişiye eğlenceli geliyor. Bırakalım da tek tip futbolcular yerine böyle futbolcular olsun.

Ben de sana yaptığının narsizmden çok eğlence amaçlı olduğunu düşündüğümü söylüyorum. Hatta bu şekilde haberler ve geyikler dönmeye başladığından beri abarttı bu tarz şeyleri. Adamın yaptığı şeyler, söyledikleri bana ve birçok kişiye eğlenceli geliyor. Bırakalım da tek tip futbolcular yerine böyle futbolcular olsun.

Biz burada ne dersek diyelim adam ne biliyorsa onu yapmaya devam edecek zaten.Şahsi görüşüm,bu kadar fazla yozlaşmak iyi bir şey değil.Söylediği diğer şeyler ayrı,bu kendini beğenme olayı ayrı.Ben İbra'nın bize gelmesini istedim sevdiğim de bir futbolcu,ama bunu tasvip etmem de mümkün değil.

Biz burada ne dersek diyelim adam ne biliyorsa onu yapmaya devam edecek zaten.Şahsi görüşüm,bu kadar fazla yozlaşmak iyi bir şey değil.Söylediği diğer şeyler ayrı,bu kendini beğenme olayı ayrı.Ben İbra'nın bize gelmesini istedim sevdiğim de bir futbolcu,ama bunu tasvip etmem de mümkün değil.

Benim yorumum zaten Ibra özelinde ama genel bir yorumdu. Bu forumda bile biraz farklı olana tahammül olmuyor.

Benim yorumum zaten Ibra özelinde ama genel bir yorumdu. Bu forumda bile biraz farklı olana tahammül olmuyor.

Aradaki ince çizgiyi kaçırmamak lazım,farklılık diye de herkes her istediğini yapamaz,afedersin farklılık başka bir şey dangalaklık başka bir şey.Anadolu insanı özelinde bakacak olursak evet,farklılıklara tahammül yok ama diğer ucu da kaçırmamak lazım.Farklılıklara tahammülün olmaması biraz yukarıda dediğimden de kaynaklanıyor..

Hem iyi eğitimli olmayan hem de inanılmaz miktarlarda paraları bir çocuk oyunundan kazanan insanların kendilerini dev aynasında görmeleri kadar doğal bir şey yok bence. Dünyada birçok insanın, oynadığı oyun yüzünden taparcasına sevdiği böyle bir adamın kendini aşırı beğenmesi çok da anormal karşılanmamalı. Anormal olan bir dönem futbolda gelecek görmeyip rıhtımda çalışmaya başlayan bir adamın bir oyundan böyle bir üne ve servete ulaşması.

Aslında futbolu ve içindekileri bu hallere getiren de bizleriz. Bu oyunu bu adamları gözümüzde o kadar büyüttük ki ortalıkta dünyayı kurtaran adam gibi gezip, kendilerini bu seviyede görüyorlar. Ne yazık ki dünya da işe yarar şeyler yapan insanlar pek revaçta değil artık.

Ya bu Zlatan'a özgü bir şey değil. Adam çok fakir büyümüş, büyüdüğü yer kötü, çirkin- koca burunlu diye dalga geçiyorlardı diye yazıyor kitabında. Adam çocukluğunu ya da gençliğini zaten yaşayamamış. Bu adam da kendince toplumdan intikamını bu şekilde alıyor işte. Başkası çıkıyor seri katil oluyor, biri başka bişey oluyor neyse işte. Adamın doğuştan yeteneği var böyle bir fırsat bulmuş, toplumdan intikam alma şekli bu adamın. Zaten dalga geçtiği çok açık.

Üst Alt