#11 Didier Drogba - Sayfa 302 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
düşünsenize 2000-01 sezonunda önde Drogba ve Jardel ile birlikte neler yapardı?...yüzde 100 final oynardık....

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

Futbolculuğu, karakteri, karizması, saha içi liderliği, saha dışı sosyalliğiyle kesinlikle dünya futbol tarihi kitaplarında adı ön sıralarda yer alacak çok önemli bir ismi uğurladı yeşil sahalar. 2010'lu yıllarda belirgin bir azalma gösteren "Fenomen Futbolcu" tanımının günümüzdeki son bir kaç temsilcisinden birinin daha emekli olmasının burukluğu var içimde. Efsane Chelsea günleri, sonrasında 1, 5 yıllık özellikle ilk yılı çok başarılı bir Galatasaray kariyeri, bizden biri olmuş tavırlarıyla hafızalarda çok yıllar sonra bile yer edecek bir figür.

2050'li 60'lı yıllarda yaşarsam muhtemelen dönemin gençlerine anlatacağım isimlerden biridir kendisi "Bir zamanlar bir Drogba vardı" diye başlayan cümleler ile. Bir yıldız daha kaydı sahalardan tıpkı gol sonrası sevinçlerinde kayarak zeminde bıraktığı izler gibi. Tıpkı Akhisar maçında ilk kez oyuna sonradan girip oyuna damga vurması gibi..

Chelsea dönemindeyken en hayran olduğum forvetti. İnanılmaz güçlü,havadan çok etkili tam bir hayvani forvetti. Bize gelmeden sadece 7-8 ay önce Şampiyonlar Ligi'ni kazandırmış bir isimdi.

Rüya gibiydi bize gelmesi. Bizde belki sadece 50 civarı maç oynadı ama bıraktığı etki inanılmazdı.

Futbol tarihinin en büyük winner karakterlerinden biridir kendisi. Oynadığı hemen her finalde golü olan bir isim.

Futbolu bırakması üzücü. Keşke bu kadar geç girmesiydi üst düzey futbola.

İkinci devre yatmasından dolayı iyi hatırlamıyorum orası ayrıdır lakin, Galatasaray tarihinde ondan daha winner bir oyuncu olmayabilir çok golcü bir oyuncu olmadı hiç ama sahaya etkisi inanılmazdı.

Olum Drogba geldi Galatasaray forması giydi bildiğin canlı canlı izleyebildik adamı...

Benim için çok özel bir yeri vardı Drogba 'nın abartmıyorum benim gözümde 21. yüzyılın en önemli 3-4 forvetinden birisidir

Üst Alt