Adidas ile olan sözleşme feshedildi! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adidas ile olan sözleşme feshedildi!

Cevap: Adidas ile olan sözleşme feshedildi!

Puma yada Kappa olsun.Eğer Nayk olacaksa Arsenal gibi Barcelona gibi kaliteli olsun.TS nin gibi kalitesiz olacaksa hiç olmasın Nayk

l_8c515cd7ddb85cd1ad7824b4e523d333.png

Puma akar beyler.Fildişi forması var bende müthiş kaliteli,harika bir forma.Nike anketteki seçeneklerden en lesh olanıdır.

Ortalık fena karıştı. Ayrıca çok da fazla bilgi kirliliği var. Ben de bloga yetiştireyim diye ani 1-2 başlık açmışım, sonra okuyunca sanki Adidas sözleşmesi fesih haberi değil, Nike ile anlaşılmış haberi yazmışım gibi. Heyecanlandık tabi. Sakin sakin yazalım şimdi bir şeyler.

- Adidas ile koptuk, belge bunu gösteriyor. Yani seneye Adidas giymeyeceğimiz kesin. Ancak Mayıs Ayı'na kadar Adidas kullanmaya devam edeceğiz. Hiçbir firma tasarlama, üretim ve satış aşamasını bu kadar çabuk gerçekleştiremez. Sezon sonuna kadar Adidas ile yola devam edeceğiz.

- Nike olan flörtü yazmıştık geçen haftalarda. Son haberin arkasından Nike giyeceğimiz fikri bu flörtün sonucudur. Hiç bir resmi haber, belge ve bilgi yok Nike ile anlaştığımıza dair. Ancak Galatasaray'ın istediği sponsorluk parasını Nike dışında başka bir firma karşılayamaz. Yani şöyle mantıklı düşünürsek Nike dışında başka firma giymemiz sanki mümkün görünmüyor. Ayrıca aldığımız duyumlarda da Nike ismi geçiyor. Fakat resmi bir açıklama yok henüz. Nike olmazsa fena hayal kırıklığına uğrarım.

- Canaydın'ın sahibi olduğu Biesseci firması, olası bir Nike anlaşmasından sonra üretimi yapacak firma demiştik. Eskiden tek yetkililerdi ve 3-4 sene öncesine kadar anlaşma sağlansaydı Özhan Canaydın'ın sahibi olduğu bu firma üretimi yapacaktı. Fakat işler değişmiş. Nike'ın üretim hakkı Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu Yeşim Tekstil'deymiş. Yani Nike ile anlaşma sağlanırsa yine bir Galatasaraylı olan Cavit Çağlar'ın firması ile çalışacağız.

- Nike'ın Türkiye'de sponsor olduğu 2 futbol takımı var. Biri Milli Takım, diğeri Trabzonspor. Diğer Nike giyen takımlar kendi ekipmanlarını kendileri sipariş ediyorlar, bu işi yapan firmalar ile çalışıyorlar. Nike Milli Takım'a son modelleri ve en iyi kalitedeki formaları sağlıyor. Dünyada büyük kulüpler nasıl değer görüyorlarsa Milli Takım da aynı değeri görüyor. Ancak Trabzon için bunu söyleyemeyiz. Eski kalıplar ve Nike'ın hazır tasarımları formalara konuyor, 2. sınıf muamele görüyor. Galatasaray ise tıpkı Milli Takım gibi değerli sınıfında olacağını düşünüyorum. Özgün tasarımlar ve iyi kalitede formalar, tıpkı Milli Takımda olduğu gibi, bize de sağlanır. Tabi Nike ile anlaşırsak.

- Nike'ın kalıpları basittir. Adidas'ın bir forması 8-10 parçadan oluşabilirken, Nike sade ve tişörte yakın kalıplar kullanır. Ancak kumaş ve teknolojisi Adidas'tan üstündür. Adidas'ın kalıp parçalarının bazıları düz - tek renk dışında herhangi bir şekil veya 1'den fazla renk içeremez. Düz olur. Bu sebeple Galatasaray'ın Parçalı forması Adidas kullanılırken Tam Parçalı olamıyordu. Kalıp parçaları işi zorlaştırıyordu. Ancak Nike; tasarımı, basit kalıplarına istenildiği gibi uyguluyor. Kısacası formayı tasarlayan kişiler Tam Parçalı forma tasarlarlarsa Nike'ın üretmede bir problemi olmaz. Ancak bu yine tasarlayacak kişilere bağlı. Umarım Tam Parçalı tasarlanır.

- Nike'ın bir problemi kendi hazır kalıplarını çok fazla kullanması. Fakat bizim kendi tasarımcılarımız varsa ve onlar formalarımızı tasarlayıp Nike'a sadece üretimi yaptırırlarsa problem olmaz. Eğer Nike'ın kendi tasarımcıları ile çalışırsak hazır tasarımları ve konsept tasarımları formalarımıza koyarlar. Özgün olmaz, pek çok Nike giyen takımda olan formaların benzerlerine sahip oluruz. Fakat ben tasarımcılardan yararlanacağımızı ve Arsenal, Barcelona, Manchester United gibi takımlarda olan özgün tasarımlara sahip olacağımızı düşünüyorum.

- Son olarak Adidas'ın karma karışık ve sadelikten uzak formalarından, ayrıca ota boka konan 3 çizgilerden kurtulacağız.

Adidas ile anlaşma fesih sonrasını ve olası Nike anlaşması sonrasında neler olacağını yazmaya çalıştım. Bu konular dışında merak edilen konular varsa yorum kısmında konuşalım.

GALATASARAY FORMALARI

Benim bir dileğim de şu sponsor adlarını/logolarını forma tasarımıyla birlikte düşünmeleri. Dam üstünde saksağan gibi durması sinirime dokunuyor. Bu arada Türk Telekom'un ve forma no su fontu bundan daha rezalet olamaz dı.

kappada çok güzel pumada :D ben pumaya verdim oyumu,nike çok klasik bence,kappanın romaya yaptığı dar kalıp formalar ise 1 numara gerçekten :D

Nike'ın Milli Takım'a yaptığı formalar bile çok kötü. Vaktizamanında Sümerbank'ın yaptığı formalar daha iyiymiş.

Nike özgün tasarımlar üretmeyecekse anlaşmamalıyız. Formanın görselliği en az teknik özellikleri kadar önemli.

Üst Alt