Alex nasıl kafa golü atar? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alex nasıl kafa golü atar?

Cevap: Alex nasıl kafa golü atar?

Euro 2008 zamanları foruma da yazmıştım. Gökhan rezalet bir stoperdir, onun yerine direk diksek daha yararlı olur diye. O zaman Galatasaray'a transferi falan da söz konusu değildi. Euro 2008'de yaptığı bireysel hataları saysanız hak verirsiniz bana da. Portekiz maçıydı yanılmıyorsam, geri pasta hata yaptı kısa düştü, birde havadan gelen topa ıska geçti kaleciyle karşı karşıya kalmıştı Portekizli oyuncu. :)

Yahu o hataları yapması kalitesizliğini göstermez. Servet onun bin katı hata yapıyor. Gökhan eğer Servet kadar sağlam ve fizik gücü yüksek olan biri olsa o hataları yapmaz. Maç düzeni yok adamın, o da onun kaderi. Elinden bir şey gelmiyor Gökhan'ın da.

Gökhan - Servet ikilisi zaten olabilecek en kötü stoper ikilisi. Song-Tomas ikilisi ezer geçer onları. Hem daha seriler hem daha uyumlular. Song çalım yese bile döner tekrar karşısına geçer adamın. Gökhan veya Servet çalım yedi mi topu ancak kaleden çıkarırız gol olarak.

Şimdiye kadar STSL 2010-2011 de gördüğüm en iyi defansif libero amisulashvili , ofansif ise lugano

yerli stoperlerden vazgeçsek iyi olur çünkü en iyileri bizde türkiye için düşünün yani

O orta mükemmeldir bana göre. O kadar kısa mesafeden yapılan ortada top ancak o kadar aşağı indirilirdi. Xavier Hernandez:tiphat:

İleri mükemmel toplar atardı Emre, iyi izlememişsin. Ben çok net hatırlıyorum.

Daha çevik, daha hızlı. Daha agresif olduğu için kafa toplarında etkili. Çok iyi top kapıyor, tekniği de gayet iyi.

Özellik bazında yazıyorum. Daha hızlı mı? Hızlı. Çevik mi? Çevik. Agresif mi? Agresif. Daha iyi top kapıyor mu? Kapıyor. Bundan bahsediyorum. O kadar fazla hatası da yoktur ayrıca, Trabzon maçındaki var sadece aklımda.

nasil yok yaaa yuzlerce kez rakibe gec kalip daldigi icin kart yemis bir adam

surekli yerlere yatar, stoper dedigin ayakta kalir

ileri pas falanda atamaz gokhanla karsilastirildiginda

servetten ise bence cok acidan daha iyidir

ayrica birbirde gucsuz kalir emre kalibi yok cok ince

siz hep gittikten sonra keske kalsaydi modunda oluyorsunuz

adam gitmeden once herkes artik yeter diyordu

o gunleri unutup iyi maclarini hatirliyorsunuz sadece

Gökhan - Servet ikilisi zaten olabilecek en kötü stoper ikilisi. Song-Tomas ikilisi ezer geçer onları. Hem daha seriler hem daha uyumlular. Song çalım yese bile döner tekrar karşısına geçer adamın. Gökhan veya Servet çalım yedi mi topu ancak kaleden çıkarırız gol olarak.

Tomas mı seri? Bıraktım aga bu işi ben bu noktada.

2 maç üst üste hata yapıp yakmıştı bizi yanlış hatırlamıyosam.Ama o 2 maçında yaptığı hata hariç en iyilerindendi:b5:.Şanssızlık ki 2'si de gol oldu.

Yediğimiz iki golde de defans oyuncularımızın büyük yerleşme problemleri var. İlk goldeki hatayı tartışmıyorum bile. İkinci gole gelirsek. Evet Alex klas bir gol atmıştır. Orta da şahanedir. Fakat dikkatle izleyin videoyu. Biz kontra falan yemiyoruz. Savunmamız iki golde de yerleşik. Gökhan eliyle ortayı yapacağı alanı işaret ediyor. Ortayı yapıyor. Hadi desem ki Alex öne doğru Rıdvanın tabiriyle fişek gibi koşup kafayı vurdu. O da yok. Olduğu yerde bekliyor sonra iyi sıçrayıp köşeye bırakıyor topu. Bu top gelene kadar alan savunması yapan takımımızda bir oyuncu yok Alexe yaklaşan, bozan. Kabul ederim 1.50'lik adamlar da gol atar. Ama yerleşik savunma böyle kafa golü yiyorsa hiç kimse kusura bakmasın defanstaki oyuncular bizim gibi ağızlarını ayırıp izlemişler...

abi stoper dediğin tek hamleli olmayacak,yattı mı kalkabilecek 2. bir hamlesi olcak..

O topa zıplamak gibi bir şey olamaz. Zira tam Alex'in bulunduğu noktada kafasına düşüyor. Alex'in topa iyi kafa vuran ve iyi zıplayan biri olduğunu düşünürsek o topa zıplayacak herhangi bir Galatasaray'lı futbolcunun yetişme ihtimali de minimumdur.

Futbolu çok bilen sayın bilmişler orada, sahada olsalar o an, muhtemelen o topun kaleden çıkışını görebilirdi sadece, Alex'in vuruşuna bile bakmaya zaman bulamazlardı afallamaktan.

3 veya daha fazla kişi 1 adamı marke edemiyor ve (savunma)durduğu yeri bilmiyorsa evet haklısın.

Ne diyeyim ki arkadaş. Meira'yı bile beğenmeyenleri gören biri olarak şuradaki yorumlara şaşırmıyorum.

Meira ve Galatasaray'daki performansı mı.? Güzel ironi.

Hırvatistan'dan yediğimiz golü bir izle. Gökhan'ın yaptığını Charlie Caplin yapmaz..

bursasporun avrupada bu sene yedigi golleri tek tek koyayimmi?

hepsinde hatasi var desem komik olmaz

Ligde böyle başarılı bir grafik çizen kaptanın Avrupa'da aynı futbolu sergileyemediğini görmekse, Türk futbolseverler için üzücü oldu. Takımının aldığı yenilgilerde ve yenilen gollerde kendinden beklenmeyecek hatalar yapan Ömer Erdoğan, "Türkiye'den başka yerde top oynayamaz mı?" sorusunu akıllara getirdi.

Yazma kafandan Serdar abiii

Ben her zaman bir numaralı stoper olduğunu düşündüm ve söyledim Emre Güngör için. Song stili bir adam. Ayrıca kalıpla alakası yok bu işin. Deplasmanda bir fener maçı vardı. Kazım forvetteydi Tek başına Hem Servet'i hem de Gökhan'ı maymun etmişti. Bir omuz koydu mu ikisi de uçuyordu. Bunlar kalıplı ama yumuak adamlar. Agresif değiller, siniyorlar.

Hatalatı Gökhan Zan da çok yapıyor. Öyle bir konuşuyorsun ki Emre çok yapıormuş da Gökhan'ın hiç yokmuş gibi. Ayakları da gayet düzgündü, iyi hatırlamıyorsun.

Şimdiye kadar STSL 2010-2011 de gördüğüm en iyi defansif libero amisulashvili , ofansif ise lugano

yerli stoperlerden vazgeçsek iyi olur çünkü en iyileri bizde türkiye için düşünün yani

Yabancıları işin içine dahil etmiyoruz. Edersek zaten tartışmaya gerek yok. Lugano bir cebinden Servet'i, diğerinden Gökhan'ı çıkartır. En teknik ise Antepli Dany olur..

son şampiyonluğumuzda ki servet-emre güngör ikilisine ancak pique-puyol ikiliisni tercih ederim:D

2 maç üst üste hata yapıp yakmıştı bizi yanlış hatırlamıyosam.Ama o 2 maçında yaptığı hata hariç en iyilerindendi:b5:.Şanssızlık ki 2'si de gol oldu.

adam sadece bir donem iyi oynadi

sonra sakatlandi ve hic bir zaman formuna donemedi

belliki songun yanina kimi koysan iyi oynuyordu

olay emrede degil yani

mac basina bir hatali geri pasi olan adamdan stoper mtoper olmaz

Üst Alt