Ali Dürüst, Yabancı Sınırının Revize Edileceğini Açıkladı! - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Dürüst, Yabancı Sınırının Revize Edileceğini Açıkladı!

ali dürüst hep böyle yav eylemi ve söylemi farklıdır. kızacağımız şeyler söyler fakat bambaşka bişey yapar. hep aynı örneği veriyorum kendısı hakkında ama eboue transferinde adam istanbula inmiş takıma katılacak çıkıp henüz net bişey yok medya abartıyor gibilerinden konusuyordu. karşı koymaya gücü yetermi bilmiyorum ama gs nin istemediği bişey yapacağını sanmam

bu kadar hizmet vermiş adama öyle bişey yazmak ayıp bence, bir moda da yakismiyor

Üstlerin, kuklası. TFF'de yapılan her türlü pisliği bildiği halde üstlerini yalamakla geçiniyor. Türk futbolunun nasıl daha iyi olacağını, yabancıların sınırsız olması gerektiğini kendisi de çok iyi biliyor. Dilsiz şeytan.

Ali dürüst dost musun düşmanmısın bir karar ver.

İlk defa medyada bu denli tepki oluştu. Hangi yorumcuyu dinlediysem hepsi bu kuralın kalkmasına karşı.

Ali Dürüst hakkinda beklentileriniz nedir beyler? Ali Dürüst acik acik cikip Galatasaray adina TFF icinde calistigini deklare mi etsin ? "Ben Galatasaray´in adamiyim, Galatasaray´da hizmet bitmez", mi desin?
Ali Dürüst´ün TFF icinde olmasi, Galatasaray adina bir sanstir. Ali Dürüst isini iyi yapar, ve sessiz sedasiz yapar. Bu konular hakkinda acik konusmasi da, hem kendisine, hemde Galatasaray´in cikarlarina zarar eder... Bazen sadece tatmin olmak icin, Galatasaray´in zarar görmesini saglayacak eylemler istiyorsunuz. Ali agabey bu konularda ahkam keserek, net pozisyon alarak konussa ahmak bir populist olur. Ancak Ali Dürüst bir sanetkardir...

He tabiki. Ali Dürüst´de Allah degildir. Eger sende bir cacik yoksa, yada karasi taraf fazla baskin ise, en büyük lobi de ise yaramaz (Eger hükümet ciddi anlamda baski yaparsa mesela). Zamaninda bir basin aciklamasinda Aziz Baskan´in dedigi gibi, hic bir gücümüz yoktu TFF icinde... Basini cikaran yilani ezerler, erken öten horozu keserler beyler...

Mesela Emre Akbaba transferi sadece bir sportif transfer degildir. Yabanci sinirina karsi da bir hamledir. Her takim cok yabanci kullanmakta, ancak Galatasaray´da iyi yerli denilecek anlamda sadece Serdar Aziz vardi gecen sene. Eger yerli takimin bu kadar zayif ise, bu sefer perisanlik icinde olan diger ufaklar, yabanci sinirini seni zayiflatmak icin bir firsat olarak görüp, o karti sana karsi kullanirlar.

Ama simdi Serdar´in olmasi, Sinan´in ilk 11 oynamasi, Yunus´un ufak cikisi, ve Emre´nin transferi ile, Galatasaray yerli oyunclar konusunda da bir isik vermistir.

Bu kural yeni ciktigindan itibaren bunu yazdim. Bu kuralin degismemesini saglamak icin, diger büyük kulüpler bir degisimin seni ciddi anlamda zayiflatmayacagini düsünmesinden gecer. Hem iki kulübün lobisi, hemde siyasete karsi gelemezsin. O yüzden rakip kulüpler seni yerliler ile oynasan da bir tehdit olarak görmesi gerekir.

Senol da donus yapmis galiba, ",Turk futbolunun tek sorunu yabanci sınırı değildir"gibilerinden birseyler demis,demek ona da fiko ayar verdi ,napiyon lan para yok zaten diyerek

Üst Alt