Ali Dürüst, Yabancı Sınırının Revize Edileceğini Açıkladı! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Dürüst, Yabancı Sınırının Revize Edileceğini Açıkladı!

Samet Aybaba: “Biz en başından beri ‘Yabancı serbest olsun, kriter olsun’ diyoruz. Bu iş sisteme bağlanmadan çözülmez. Rakamlarla oynayarak bir yere varamazsınız"
Samet Aybaba: "Sayı 7 olmuş, 14 olmuş ne fark eder. Öncelikle bir kriter getireceksin. Bu işin çalışması yapılır. Yabancı oyuncu serbest bırakılsın ama milli olma sayısı, yaş ve maç oynama kriterleri getirilsin. Ancak bu şekilde bir yere varılır"

Simdiki yabanci sinirinda, sözde zarar yapan takimlara transfer yasagi vermeyeceklermiydi? Birde türk oyuncu oynatlara primler dagitmayi düsnüyorlardi ama becerememislerdi sanki baslangicta öyle anlasmasi yapilmisti diye hatirliyorum.

En anlamlisi televizyon havuzundan 10% (50 milyon $) köseye koyacaksin ve sezon basi her takimdan 2 milyon $ toplayacaskin. Etti 86 milyon $. Sezon sonu bir ranking yapilmali ve kim en fazla U23 türklerine ligde dakika verdiyse, ona göre para dagitacaksin.

18-16 daki takimlara (yani 3 en az genc türk oynatan takimlar) hic para yok
15-10 arasi takimlara dagit 30 milyon (ortalama 5 milyon)
9-4 arasi takimlara dagit 36 milon (ortalama 6 milyon)
3-1 arasi takimlara (en fazla oynatan) takimlara ver geri kalan 30 milyonu (ortalama 10 milyon $). Bu 11 milyon $ ilk 5 haric 33-50% arasi bütceleridir bir sezon icin.

Genc oyuncu oynatmayi takimlara karli birsey yapmaliyiz. O zaman her sene takim degistiren +30 yasindaki türk ameleleri toplamazlar ve genc oyuncularini oynatmaya baslarlar.

Senede 2 tane 30 yasindan üstü transfere izin verirsin takim basi. 21 adamlik kadroda 3-4 kendi alt yapindan oyuncu olmali gibi kuralda gelsin ve 2 sene üst üste transferlerde giderin gelirinden fazlaysa, bir sene transferine kisma gelsin. O zaman tek 4-5 transfer hakkin olsa iyi olur.

Böyle yada daha iyi kriterler gelse 11-12 yabanciya bile razi olurum ben. Ama sirf menajerler ceplerine komisyon götüremiyor diye, ve Tarik gibi rezil topcular gibi fazla para kazansin diye 7-8e düsürmeyi istiyorlarsa mac bakmam ben.

Olum bu baslikta ne anlatiyonuz lan.
Muslera
Mariano
Maicon
Nagatomo
Fernando
Donk
Ndiaye
Belhanda
Garry
Onyekuru
Feghouli
Linnes

Yabancılarımız bunlar.
Bunlardan yedek oynayan
Linnes
Donk
Feghouli
Var yani 9 yabancimiz var belhanda kamili zaten bu saatten sonra forma yuzu gormez allahtan yerini doldurduk.
Feghouli asa gecse desek belhanda yedek 9 adam oynatiyoruz.

Yedeklerden zaten sinan eren falan girer.
8e düşse de y. kürek adamlari takima dolduran fener düşünsün veya takiminda 14 yabanci siniri var diye sirf kadro doldurmak icin mal mal işlere girip pasaportu yabanci olan kim varsa dolduran trabzonspor, ankaragucu gibi kamiller düsünsün.
Ha o da olmadi kadrosunda
Karius
Vida
Pepe
Adriano
Medel
Babel
Quaresma
Negredo gibi asları olan bu heriflerle orgazm olan besiktas taraftari dusunsun.
Yedekten necip gibi bir hiyari surekli sokan embesil senol dusunsun. Cok çokta 2 sene daha sampiyon olmayiz sampiyon olunca dunyanin en buyuk takimi oldugunu dusunen beyinsizler necip gibi oyuncularla oynayip avrupaya gidince ellerine verileni gorunce anlarlar.

Ha bir sözde senol beyinsizine.
Avrupa liginde 2lig kalitesindeki takimlara karşı maçlarinda 8 yabancidan fazlasini oynatan hayat kadınıdır. Hadi bakalım gorelim. Eğer oynatırsa avrupayi geçtim ligde oynatirsa her mac sonrası sosyal medyada gündem olmalı. Terim ve bilicin ekemğini yemek guzel tabiki.

yabanci siniri Türk futboluna sadece zarar. Yeri ve kontrati garanti olan Türk futbolcular tamamen kendini salar. Zaten kendilerini gelistirmeye meyilli degiller. Yine tarik lara filan gün dogacak. Vazgecilmez oldugunu hisseden Türk oyuncular hizipcilik yapacak. Bunlari hep yasadik gördük.
peki ya kulupler ellerindeki fazla yabanciyi satamazsa nolacak? 14 e kadar al izni vermissin. Simdi 10 a düsürdüm demek hangi mantiga uyar? Bu ahmaklar milli takimin basarili olacagini felan zannediyorsa cok beklerler. Ilk önce sizin gibi gereksizlerin gitmesi lazim ki, Türk futbolunun öncü acilsin.

Lucescu ve Şenol Güneş (Nam-ı değer Çarıklı) istedi diye şimdi yabancı kısıtını tekrardan getirirlerse valla çok fena küfür ederim.Yabancı sınırı kalktığından beri ligimize biraz renk geldi.Yerli oyuncuların fiyatları düştü.

Yabancı sınırını tekrardan geri getirmek Türk futboluna ihanettir.
Türk futbolculara pozitif ayrımcılık yapmak, onları çalışmaktan çok tembelliğe iter.

Bunu düşünemeyen göremeyen bir TFF Yönetimi olmaz umarım.Yabancı sınırı saçmalığı tekrardan geri gelmemeli.

Kayserispor Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Vekili Erol Bedir: "Türk futbolunun sorunu yabancı sayısı değil. Bunu konuşmak esas problemi perdelemeye çalışmaktır"
Erol Bedir: "Şu ana kadar Kulüpler Birliğinin yabancı sayısı konusunda hiçbir rakam üzerinde çalışması ya da federasyona tavsiyesi yok. 'Yabancı sayısı kaç olsun?' diye sorulursa ben cevap vermem. Türk futbolunun sorunu yabancı sayısı değil"
Erol Bedir: "Kendi içinde serbest piyasa ekonomisi uygulanmalı. Türk futbolcudan daha iyisini daha ucuza alacaksam yabancıyı alırım. Sırf kamuoyu tatmin olsun diye yabancı sayısını düşürürsek, üç ay sonra birisi de çıkar 'Yabancı sayısını tekrar yükseltelim.' der"
Erol Bedir: "Yabancı sayısını düşürmek demek, yerli oyuncuların fiyatını arttırmak anlamına gelir. Bu Türk futboluna katkı sağlamaz"
Erol Bedir: "Beşiktaş iki sene şampiyon oldu. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıktı, 50'şer milyon avro aldı, kombine sattı, forma satış rekorları kırdı ama son iki senede borcu arttı. Şampiyon olsanız da bu sistemde borcunuzu ödeyemiyorsunuz"
Erol Bedir: "Süper Lig kulüplerine şirket olarak bakarsanız hepsi batık durumda. Biz bu derdimizi bırakmışız, yabancı sayısını konuşuyoruz. Radikal önlemler almamız gerekiyor"
Şenol Güneş'in "Yabancı sayısı fazla" açıklaması Erol Bedir: "Ben bu açıklamalara tebessüm ediyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Herkes kendi takımının durumuna göre yabancı sayısı fazla ya da az diyemez. Bir masa etrafında paydaşlarla birlikte, gerçekçi bir şekilde tartışılmalı"

krali bir kez daha kutlarim

Zaten 3 gram beyni olan biri yabancı sınırı saçmalığını savunmaz, savunamaz. O kadar miğde bulandırıcı bir rant ortamı var ki, Türk oyuncular hak etmedikleri zenginliğe kavuşsunlar diye adamlar Türk futbolunu baltalamayı, milyonların futbol zevkini katletmeyi normal karşılıyorlar. Gerçekten inanılır gibi değil.

kulüpler birliğinden çoğunluk olarak böyle karar alınmadığı belli ancak 1-2 takım onlarında derdi belli işte,formalite icabı yapılacak toplantıda yabancı kuralını düşürcekler çünkü bunu kimin istediği belli..
az bişey kafanız çalışsa yabancı kuralı 5-6 olduğu zamanlarla bu zamanın arasında fark olmadığını hatta ligin daha kaliteli hale geldiğini,büyük takımların deplasmanlarda zorlandığını görürsünüz..
bana göre 14 bile az 10 iyidir,8 iyidir diyen arkadaşlarda yanılıyor serbest yapıp kriter getirin tek çözüm bu..
Samet Aybaba ve Erol Bedir güzel konuşmuş tebrik ederim böyle düşünenlerin olması güzel fakat bişeyi değiştirmeyecek emir büyük yerden..

Samet Aybaba: Bizim fikrimiz nettir. Yabancı kuralı kaldırılmalıdır. Yabancı sınırsız olmalıdır. (beIN Sports) Red Report on Twitter
240ea80abcc2823539922fe2afd9143c.jpg

Samet Aybaba: “Biz en başından beri ‘Yabancı serbest olsun, kriter olsun’ diyoruz. Bu iş sisteme bağlanmadan çözülmez. Rakamlarla oynayarak bir yere varamazsınız"
Samet Aybaba: "Sayı 7 olmuş, 14 olmuş ne fark eder. Öncelikle bir kriter getireceksin. Bu işin çalışması yapılır. Yabancı oyuncu serbest bırakılsın ama milli olma sayısı, yaş ve maç oynama kriterleri getirilsin. Ancak bu şekilde bir yere varılır"

aybaba güzel noktaya değinmiş ancak yabancıya milli olma yaş ve maç oynama kriteri getirirsen transfer yapamazsın. anadolu klüpleri yabancı getiremez bu şekilde. epl yapıyor ancak epl mi sen mi adam kimi tercih edeceği belli.

bunun yerine yerli de altyapıdan ilk 11 oynatma yedek atıyorum 3 altyapıdan bulundurma belli sayıda yerli atıyorum 18 yaş altı oyuncu şu kadar dakika oynatma zorunluluğu getirirsin olay çözülür ancak nerede o zeka.

Kayserispor Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Vekili Erol Bedir: "Türk futbolunun sorunu yabancı sayısı değil. Bunu konuşmak esas problemi perdelemeye çalışmaktır"
Erol Bedir: "Şu ana kadar Kulüpler Birliğinin yabancı sayısı konusunda hiçbir rakam üzerinde çalışması ya da federasyona tavsiyesi yok. 'Yabancı sayısı kaç olsun?' diye sorulursa ben cevap vermem. Türk futbolunun sorunu yabancı sayısı değil"
Erol Bedir: "Kendi içinde serbest piyasa ekonomisi uygulanmalı. Türk futbolcudan daha iyisini daha ucuza alacaksam yabancıyı alırım. Sırf kamuoyu tatmin olsun diye yabancı sayısını düşürürsek, üç ay sonra birisi de çıkar 'Yabancı sayısını tekrar yükseltelim.' der"
Erol Bedir: "Yabancı sayısını düşürmek demek, yerli oyuncuların fiyatını arttırmak anlamına gelir. Bu Türk futboluna katkı sağlamaz"
Erol Bedir: "Beşiktaş iki sene şampiyon oldu. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıktı, 50'şer milyon avro aldı, kombine sattı, forma satış rekorları kırdı ama son iki senede borcu arttı. Şampiyon olsanız da bu sistemde borcunuzu ödeyemiyorsunuz"
Erol Bedir: "Süper Lig kulüplerine şirket olarak bakarsanız hepsi batık durumda. Biz bu derdimizi bırakmışız, yabancı sayısını konuşuyoruz. Radikal önlemler almamız gerekiyor"
Şenol Güneş'in "Yabancı sayısı fazla" açıklaması Erol Bedir: "Ben bu açıklamalara tebessüm ediyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Herkes kendi takımının durumuna göre yabancı sayısı fazla ya da az diyemez. Bir masa etrafında paydaşlarla birlikte, gerçekçi bir şekilde tartışılmalı"

krali bir kez daha kutlarim

Bu aciklama da esas aci olan Sayin Erol Bedir´in kamuoyunun takdiri hakkinda yaptigi aciklamadir. Ciddi anlamda Türkiye´de, sanki futbol severlerin cogunlugunun bir yabanci siniri istiyormus gibi bir algi var. Türkiye´de ortalama 40 yas üstü insanlarin, yeni cagin getirdigi teknolojik birikimleri ile, kamu oyunu okuma konusunda yetersiz oldugunu düsünüyorum. Ayni zamanda ülkedeki gencleri kazanmaya calismak istiyorlar, ama gencleri anlamaya kapasiteleri yetmiyor...

Taraftar guruplarin ciddi anlamda buna karsi protesto etmesi gerekiyor. Bu konuyu inatlasmaya ve siyasi provokasyona cekmeden yapmalari esas önem arz eden konudur, eger ki sonuc almak isteniyorsa. Türkiye´de futbolseverlerin büyük cogunlugun, yabanci siniri gibi uygulamalardan biktigini ifade etmesi gerekiyor... Yani yabanci sinirinin gelmesi kamuoyunu tatmin etmeyecek...

Türkiye´de yakin tarihinin en etkili siyasi protestosu alttaki videoda mevcuttur.

Üst Alt