Ali Koç: “Kapasiteyi yüzde 50’den yüzde 100’e çıkaralım, aşı olmayanları stada almayalım” - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Koç: “Kapasiteyi yüzde 50’den yüzde 100’e çıkaralım, aşı olmayanları stada almayalım”

Kanka, 16 yaş altı ve sağlık engeli olanlar bu hastalığı yaymaya, evlere taşımaya devam edecek. Onları eve tıkarsan da onların suçu ne? Ayrıca tamamı aşılı ada ülkelerinde halen fazlasıyla corona+ vaka var. Aşılılar özel bir mod açmıyor yani. :)
12 yaş üstüne gelecektir ilerleyen zamanlarda aşı. -12 nin de sokağa çıktığı yok malum teknoloji sayesinde. sağlık sorunu olan kısmı anlayamadım. kanser tedavisi görenler bile aşı olabiliyor. bide vaka artışı evet olacak mesele ölüm sayısının az olması zaten. grip gibi semptomları yaşayarak evde geçirsek tamam bence.

aşılılar özel mod açıyor yani. ölüm olmaması aşının mevzusu.

En komiğime giden ne biliyor musunuz, basit bir gribal enfeksiyonda bile hocam bana antibiyotik yazmayacak mısınız diyen halk, yazmayınca bu doktor da iyi değilmiş ilaç bile yazmadı diyen halk, antibiyotiklerin olası ciddi yan etkilerini sorgulamazken, ya aşı kısır yaparsa muhabbetine giriyor. Covidden dolayı hastaneye yatarsa hastalığın kendi yaptıklarını geçtim, tedavisi için ne tür ilaçlar verileceğini niye düşünmüyor mesela onların ciddi yan etkilerini?

12 yaş üstüne gelecektir ilerleyen zamanlarda aşı. -12 nin de sokağa çıktığı yok malum teknoloji sayesinde. sağlık sorunu olan kısmı anlayamadım. kanser tedavisi görenler bile aşı olabiliyor. bide vaka artışı evet olacak mesele ölüm sayısının az olması zaten. grip gibi semptomları yaşayarak evde geçirsek tamam bence.

aşılılar özel mod açıyor yani. ölüm olmaması aşının mevzusu.
Alerji öncelikli olarak, bazı durumlarda aşı vurulmuyor. Emzirme dönemi vs. için de aşı yok sanırım. Kaldı ki okullar açılacak.

Kastettiğim mod, bulaşma içindi. Bulaşı engellemiyor yani. Ama madem öldürmüyor dedin, 50 yaş altında 10binde 3 öldürme oranı olan bi hastalıktan bahsediyoruz kanka. Çok değil sanki.

Yine belirteyim, aşı olunması taraftarıyım o ayrı. Sonuçta yaşlılarımız var ve toplumsal bağışıklık sağlanmalı..

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
diger konuya yazmıştım buraya da yazayım.

arkadaşım evini satışa çıkardı. evi görmeye gelenlerden aşı sertifikası istiyor. emlakçıya da tembihlemiş, aşı olmayana evi göstermiyor :ROFLMAO:

yani aslında devletin aşıyı zorunlu hale getirmesine gerek yok. biz sivil toplum olarak kararlı durup bu aşı karşıtı dallamalara taviz vermezsek seve seve aşı olacaklar.

Üst Alt