Arda: "Şerefsizlik diz boyu" - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda: "Şerefsizlik diz boyu"

Cevap: Arda: "Şerefsizlik diz boyu"

Bu yapi meselesi. Ümit Karan'a cok daha agirini yapmisti Erman, ama Ümit cok takmamisti. Belki de Almanya'da yetistigi icin daha farkli düsünüyordur, namus meselesi olarak görmüyordur olayi, delidir ne dese yeridir demistir icten ice. Ama Arda'nin düsünce yapisi, karakteri bu tarz seyleri kaldirmiyor. Daha alingan, daha hassas. Ama en önemli nedeni Arda'nin bu güne kadar maruz kaldigi seyler, Arda'nin bu güne kadar üstüne hem medya hem taraftarlar bu kadar gitmemis olsa, o da ekran karsisinda aglamak durumunda kalmazdi belki. Cünkü bu olaylarin cikis noktasi sakatligi. Sakatligiyla ilgili herkes yorum yapti, hain denildi, profesyonel degil denildi, kendine iyi bakmiyor denildi, her spor kanalinda biri cikip Arda'nin sakatligini tartisti. Bi sürü doktor tanimis olduk o sayede, adami muayene etmeden tedavisini bulabilen. Taraftarlar elestirdi milli macta oynamak istiyor diye, medya oynayamiyor diye sucladi. Galatasaray alt yapisi tartisilmaya baslandi, medya oyuncusunu sakiniyor diye kulübü elestirdi. Bazilari cikip futbol hayati bitebilir dedi, digerleri zaten bitmese bu düsünce yapisiyla basarili olamaz dedi. En son da biri cikti fazla seks yapiyor dedi. Arda zaten Erman'in laflarindan önce dokunsan aglayacak kivama gelmistir, Erman da en son dokunan oldu. Önceki olaylar olmasa Arda dava acar, taraftar 1-2 beste yapar ve konu kapanirdi.

Evet haklısın. Her insanın tepkisi aynı olmuyor. Tabi Arda da bu birikti birikti en sonunda dayanamadı.

owwwww planlanmış birşeymi?

O da Cabbas'ın şerefsizliği. Bende bunu söyledim işte kaç mesajda ama herkes cephe alıp Arda'ya karşı olduğumu sandı. Adamlar Arda'yı resmen kontrol ediyorlar. Medya önce sinirlendiriyor sonra cevap verdirip ağlatıyor sonrada o cevabı yayınlarken resmi olmayan yollardan dalga geçiyor. Ve tüm bunlara Arda farkında olmadan izin veriyor. İnşallah Arda herşeyi görür ve bu medya batağından çıkar ve artık kendini kullandırmaz.

Aynen, hatta sana teşekkür edecektim bu konuda. Diğer konularda çok sert eleştirdin Arda'yı. Biz de çok sert tartıştık, gereksiz laflar da ettik.

Ama burada olay futbol değil, taktik değil insanlık...

Ahmet daha 1 hafta olmadi senle konustuk dedimki, bu cocugun en cok korumaya ihtiyaci oldugu zamanlar simdi dedim. Hem taraftar hem klup en buyuk destegi simdi vermeli dedim Ardaya. Hem psikolojik hem fiziksel olarak iyi bir sekilde takima donmesi icin dedim

Olaya bak simdi

yemin ediyorum bu yonetimin bu klupte durdugu her gun zarar

Hatasını görürsem bir taraftar olarak eleştiririm buna sen karışamazsın. Benim için yanlış ve doğru var kimseyi kulübün kaptanı, başkanı diye es geçmem, ödün veremem kendi dürüstlüğümden.

Es gecmemek, elestirmek baska seydir; bütün basin aleni sekilde adam gaz cikarsa haber yapip yipratma kampanyasina dönüstürüyorken ve erman gibi ahlak yoksunu bir herif milyonlarca insanin icinde Arda'nin özel hayatini profesyonel sorunlarinin(sakatlik) nedeniymis gibi serefsiz bir sekilde ifsa ediyorken senin kalkip "Arda'da da dikkat etsin" demen ayri seydir.

Es gecmemek, elestirmek baska seydir; bütün basin aleni sekilde adam gaz cikarsa haber yapip yipratma kampanyasina dönüstürüyorken ve erman gibi ahlak yoksunu bir herif milyonlarca insanin icinde Arda'nin özel hayatini profesyonel sorunlarinin(sakatlik) nedeniymis gibi serefsiz bir sekilde ifsa ediyorken senin kalkip "Arda'da da dikkat etsin" demen ayri seydir.

arkadaşım sana katılmıyorum doğruları söylemekle arkasında durmak farklı şeyler insanlar farklı durumlarda yanlışlarında arkasında durabilirler ama artık bu ardanın 1-2-3-4 değil kaç oldu unuttum.Artık bir insanın özel hayatı nasıl profesyonel sorunlarının nedeni olamıyormuş bunuda anlamadım bir insanın özel hayatı düzgün olmassa profesyonel bir hayatı olamaz bunları birbirinden nasıl ayrı tutuyorsun anlayamadım.Arda tabiiki dikkat edicek taşıdığı formaya ve camiasına karşı bir sorumluluğu varsa en azından aldığı paranın hakkını vermek adına bunlara dikkat edicek galatasaray kimsenin rant kapısı değil hiç kimse galatasarayın üstündede değil galatasaraya zarar veriyorsa babam olsa tanınmam bukadar.

Arda bunlari hakedecek birsey yapmadi arkadas.

Kaptanimizin destege ihtiyaci var.

Insallah Ankaragücü macinda tüm stad Arda'ya ve takima destek olur.

Erman'ın dedikleri tolere edilebilir bence. Artık aşsın insanlar ve futbolcular bunu. Erman'ın şahsından dolayıki tepkiler bence insanlar haklı. Fakat Ali Ece ya da başka birisi bunu dediğinde bu kadar tepki olmayacağından hatta Arda'nın daha fazla eleştirileceğinden eminim. Hoş Ali Ece'yi de bilmiyorum ama insanlar burda çok seviyor onu. Yani cümleyi sadece Erman'ın dediği cümleyi aldığımızda bence fazla problem yok. Eğer olay Türk aile yapısı, gelenek ve görenekleri ise futbolcuların yaptığı zaten çoğu şey Türk aile yapısı ve geleneklerine uygun değil. Fakat Erman'dan bağımsız bence cümlesi çok abartı değil, sonuçta seksten dolayı olabilir gibi bir şey demiş ki sanırsam kendiside buna benzer bir problem yaşamış Erman'ın. Erman'ın şahsından dolayı bu olay çok abartıldı bence. Eğer farklı birisi Mehmet Demirkol ya da sizin çok sevdiğiniz Ali Ece ya da benzerleri bu durum seksten kaynaklanabilir dediğinde bu kadar tepki doğmazdı. İnsanlardan bazıları olayı neredeyse namus meselesine getirmiş. Erman'ı öldürelim, namus davası :)

Söyleyen kişinin kendi karakteri ve üslubunda kısacası Erman'ın kendinde çok fazla problem olduğundan dolayı bu kadar tepki olmuş..

Erman'ın dedikleri tolere edilebilir bence. Artık aşsın insanlar ve futbolcular bunu. Erman'ın şahsından dolayıki tepkiler bence insanlar haklı. Fakat Ali Ece ya da başka birisi bunu dediğinde bu kadar tepki olmayacağından hatta Arda'nın daha fazla eleştirileceğinden eminim. Hoş Ali Ece'yi de bilmiyorum ama insanlar burda çok seviyor onu. Yani cümleyi sadece Erman'ın dediği cümleyi aldığımızda bence fazla problem yok. Eğer olay Türk aile yapısı, gelenek ve görenekleri ise futbolcuların yaptığı zaten çoğu şey Türk aile yapısı ve geleneklerine uygun değil. Fakat Erman'dan bağımsız bence cümlesi çok abartı değil, sonuçta seksten dolayı olabilir gibi bir şey demiş ki sanırsam kendiside buna benzer bir problem yaşamış Erman'ın. Erman'ın şahsından dolayı bu olay çok abartıldı bence. Eğer farklı birisi Mehmet Demirkol ya da sizin çok sevdiğiniz Ali Ece ya da benzerleri bu durum seksten kaynaklanabilir dediğinde bu kadar tepki doğmazdı. İnsanlardan bazıları olayı neredeyse namus meselesine getirmiş. Erman'ı öldürelim, namus davası :)

Söyleyen kişinin kendi karakteri ve üslubunda kısacası Erman'ın kendinde çok fazla problem olduğundan dolayı bu kadar tepki olmuş..

Ali Ece de dese yine aynı tepki verilirdi. Çünkü Beşiktaşlı. Uğur Meleke yazsa yine tepki alırdı. Kısacası kim yazarsa yazsın tepki verilirdi fakat ne Ali Ece ne de Uğur Meleke o lafları söyleyecek kadar aşağılık değiller.

cok basit abi

kanalturkten de surdurecek bir baskan istiyoruz

duygu somurusu yapip metin oktayla ardanin resmini koyacak baskan degil

Valla Arda'yı o halde görünce gözlerim doldu.Yeter artık bıraksınlar kaptanımızın yakasını!

Katiliyorum. Söyleyenin Erman olmasi tepkileri cok büyüttü. Üzerine de Arda'nin duygusal röportaji eklenince dogal olarak nefret yagmaya basladi Erman'a. Ama daha da önemlisi bunu Türkiye'de söylemis olmasi. Ben sahsen Almanya'da yasiyorum, ve burda bunu herhangi biri söylemis olsa asla tepki cekmezdi, tam tersine cok dogal karsilanirdi. Düsünce yapisiyla alakali. Erman'in da bunlarin bilincinde olmasi gerekirdi söylerken, kendisi farkli düsünüyor olabilir ama Türkiye'de insanlarin bunu namus meselesi olarak gördügünü, bu konularda cok hassas ve alingan oldugunu bilmesi gerekirdi. Gerci cok iyi biliyordur da amac burda ilgi toplamak. Amacina da ulasti. Uzun bir süre hatirlanacaktir ve hatirlatilacaktir. Layigini buldu gerci. Olan Arda'ya oldu.

erman-toroglu-ahmet-cakar-i-arkama-gec-diyerek-pozisyon-tekrari-yapti-2010-08-31.jpg

erman-ahmet_640.jpg

erman_%C3%A7akar.JPG

Üst Alt