Arda Turan: "Utandığım için Galatasaray beni istemiyor diyemedim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan: "Utandığım için Galatasaray beni istemiyor diyemedim"

Arda Turan, CNN Türk'te: "100 kere milli takımda oynamış, 450-500 maça yaklaşan ve 15 kupa kazanmış bir oyuncuyu en başarılılardan biri olarak görürüm. Neden Başakşehir? Barcelona'dan sonra 5-6 teklif vardı ama hayali olan Başakşehir'e geldim. Ligin en büyük şampiyonluk adayıyız"

'Çevreniz sizi kötü yola mı sürüklüyor' sorusuna Arda: "Bu kadar başarılıyken, kimse arkadaşların yüzünden başarılısın demedi. İşler sıkıntıya düşünce böyle düşünüyorlar. Benim sofram hep kalabalıktır. Kariyerinde bu noktaya gelmiş oyuncu arkadaşlarından etkilenmez."

Arda Turan: "Algı oluşturmaya çalışanlar oluyor. Seçimden çıktık. Siz de bir sürü eleştiri alıyorsunuzdur."

Buket Aydın: "Linç deyince sizi anlayabilecek isimlerden bir tanesiyim."

'Barcelona'da oynarken kafanda Türkiye mi vardı' sorusuna Arda: "Asla. Hiçbir zaman böyle bir fikir yoktu. Türkiye her zaman bir opsiyondu. Atletico Madrid'in 10 numarasıydım. 5 tane kupa kazandım. Ben hayal için buraya geldim. Dünyanın en önemli kulüplerinden teklif vardı."

İddia edildiği gibi şımarık mısınız sorusuna Arda: "Bence değilim ama insanlara hak veriyorum. Hatalara düşmüş olabiliriz ancak ben bu yerlere tırnaklarımla kazıyarak geldim. İnsanların istediği hayatı yaşayamam. Ben Metin Oktay olamam ki, Arda olmak istiyorum."

'Neden Arda 100 senede bir gelir' sorusuna Arda: "Avrupa'da 11 kupası olan futbolcumuz var mı? Yok. Arda'yı nasıl geliştirebiliriz diye bakalım dedim. 100 yılda bu kariyerde 1 oyuncu geldi. Bu bizim hatamız. Benden yeteneklisi gelmiştir ama bu kariyer yok"

'Messi ile bir problemin oldu mu' sorusuna Messi: "Messi çok iyi arkadaşımdır. Barcelona'daki arkadaşlarımla hala görüşüyorum. Barcelona'dan ayrılmamda Messi'nin etkisi %1 bile değildir. Ayrılma sebebim, Valverde'nin bana şans tanımaması. Kimse de git demedi. Kendim ayrıldım."

TFF veya Galatasaray başkanı olma hedefiniz var mı sorusuna Arda: "%100 böyle hayallerim var. Saha kenarında da hizmet edebilirim ama buralara geldiğimde bir sistem kurmak istiyorum. Benim hedefim tabii ki hizmet ettiğim camiama ve federasyona tekrar hizmet etmek."

Adamlık ne demek sorusuna Arda: "Başımıza bela açtı bu adamlık. Bu da biraz cinsiyetçilik işine gitti. Artık sevmemeye başladım, kullanmıyorum. Doğru ve dürüst olma anlamında kullanmıştım. Bu kelimenin içindeki vasıfları taşıyabilmek için hayatım boyunca mücadele edeceğim."

İzlanda maçından çıkarken gülmesiyle ilgili Arda: "İçimde yaradır bu. İzlanda'yı yendiğimizde ne kadar ağladığımı hatırlıyorlar mı? Hala o maçı hatırladığımda sinirden gülerim. Çalıştığımız yerlerden gol yersek, Arda da çıkarken gülerek gelir. Dünya Kupası'nı kaybettik o maçta."

Prim kriziyle ilgili soruya Arda: "Prim diye bir kriz yoktu. Milli takım hocası da söyledi ben de söyledim. Personelin yatmayan primi vardı. Zaten sonra federasyon da konuyu halletti. Bu prim krizinden herkes sıyrıldı. En tepedeki en alttaki... Bir tek Arda kaldı. Herkes temiz."

Arda Turan: "Bilal Meşe'ye o yaptığım için çok üzüldüm. Kimden 1 lira istemişim dedim. Cevap vermedi bana. Ondan özür diliyorum. Bu konuda haksızım. Milli takımı bırakma sebebim de, hoca dahil kimse bırakmamı istemedi, bu davranış için kendi cezamı kendim kestim."

Galatasaray'dan başka yerde oynamam sözüyle ilgili Arda: "Galatasaray beni hiçbir zaman istemedi. Komik teklif demiştim. Çünkü basından gazetecilere söyleyip teklifi söylemişlerdi. O dönemki yönetim kamuoyu yoklaması yapıyordu. Utandığım için Galatasaray beni istemiyor diyemedim"

Arda Turan: "Galatasaray yönetimine cevap verilmez diye söylemiyordum. Galatasaray benim camiam. Ben Galatasaray'a hiçbir zaman yanlış yapmadım. Rakiplerimizden de teklif aldım. Hangi cevapları verdiğim ortadadır."

Berkay ile yaşanan olayla ilgili Arda: "Dava sürecinde olduğu için konuşmam doğru değil. Orada yaşanan olay doğru değildi. Ben hayatım boyunca kimsenin eşiyle ilgili öyle bir durumda bulunmadım. Davalar bitsin, uygun zamanda gerekenleri söyleyeceğim."

Arda Turan: "O kadar Barcelona'da Madrid'de yaşadım. Dostların sessizliği beni üzdü. Toplum baskısı oldu ya ilk günler. Beni onların sessizliği üzdü. Hepsi eşiyle kızıyla... Bir Türkiye ağırladım İspanya'da. Onlar kendilerini bilirler."

Arda Turan: “Fatih Terim ile Mustafa Cengiz’i tenzih ediyorum. Mustafa Cengiz başkanımız çok kibar birisidir.”

Arda Turan: “Ben Berkay’ın eşine sen evli olmasaydın kaçırmazdım demedim. Bana birçok taciz yapıldı.”

Arda Turan: "Avrupa'da 11 tane kupa kazanabilen başka Türk oyuncu var mı? 100 senede böyle bir tane oyuncu geldi. Bu kariyere gelebilen az oyuncu var."

Arda Turan: “Atletico Madrid’de Şampiyonlar ligi finalinde en üst seviyede hissettim. Ama şimdi Başakşehir ile Çeyrek Final, Yarı Final yaptığım zaman da zirvede olduğumu göstereceğim.”

Prim kriziyle ilgili soruya Arda: "Prim diye bir kriz yoktu. Milli takım hocası da söyledi ben de söyledim. Personelin yatmayan primi vardı.

En çok bu kısmı merak etmiştim. Prim krizinden sonra insanların gözünden düştünüz. Koskoca Uefa Euro 2016 gibi dünyanın izlediği bir turnuvada bizi rezil ettiniz!

diğer konuya da yazmışım günah çıkarma programı gibi olmuş ve bu programa ardayı yollayan pr elemanı iyi iş yapmış bence en azından yüzleşmiş gibi görünüyor görüntüsü veriyor yaptığı hatalar konusunda

ha bu söylediklerine kendisi de inanarak söylüyorsa ve yaptığı hatalardan ders çıkardıysa aferin diyebilirim ama eski arda olamayacak benim gözümde hiç bir zaman

Siyasi görüşünü açıkladığın için pişman oldun mu sorusuna Arda: "Bu ülkede çok fazla ayrımcılığa sebep oldu. Ben böyle bir şey istememiştim. Ben herkes fikrini açıkça belirtsin istedim. Benim evimde ateisti, çok dincisi, sağcısı, solcusu beraber yaşadılar. Ben insanları ayırmam."

Arda Turan: "Ben siyasi fikrimi açıkladım. Amerika'da ünlüler nasıl açıklıyorsa öyle bir şey. İnsanları yanlış yere götürdüyse üzgünüm. Hayat bizden olmayanlarla güzel. Onlarla ortak paydada buluşunca güzel. Benim görüşüm. İnandığım noktadayım. Ben bunu içimden gelerek yaptım."

Yoldan çıktığını düşündüğün oldu mu sorusuna Arda: "Barcelona'da oynamadığım zaman çok üzgündüm. İşimi yapamayınca üzülmeye başladım, o beni kötü etkiledi. Ama kolay kolay yoldan çıkmam. Yine iddialı konuştum, fırçayı yiyeceğiz sosyal medyadan."

Üst Alt