Arjantin 4-1 Güney Kore | Maç Sonucu - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arjantin 4-1 Güney Kore | Maç Sonucu

Cevap: Arjantin 4-1 Güney Kore | İkinci Yarı | TRT 1

Yahu Ömer Üründül antipatisi gözünüzü kör etti galiba. Her söylediği ile dalga geçecez diye kasmayın. Adam doğru söylüyor, birşey oynamadan, olumlu futbol oynamadan attı golleri Higuain. İsterse 100 tane atsın boş kaleye.

Doğru söyledi Ömer.Messi olmasa Higuain'in kaçırdıklarına çok yanardı Arjantin

Cevap: Arjantin 4-1 Güney Kore | Maç Sonucu

Kaçırması da mesele değil. Kaçırıp iyi oynamış da olabilirdi. Boş kaleye attığı goller dışında olumlu bir hareketi var mı bu adamın? Onun dışında aldığı tüm topları kaptırmadı mı? İkili mücadeleleri kaybetmedi mi? Defansı yıprattı mı? Top taşıdı mı? İleride top tuttu mu? Ben Tevez'i yine de daha çok beğendim. İkinci yarıda o da görünmedi ama ilk yarıda Tevez bariz daha iyiydi. Mesela o konuda da ben Ömer Üründül'e katılmıyorum. Gerçi bu maçta hakkını biraz verdi ama ilk maçta yerin dibine sokmuştu Tevez'i, halbuki o maçta da Messi'den sonra en etkili isimdi Tevez ve kötü değildi.

Messi + Mascherano takımı bu iki adam sürüklüyor.Dün İspanya'ya sallayanlar bugün ki Arjantin'i beğendiyse bişey diyemem tabi... Tevez, Higuain'den çok daha iyi oynadı.

Cevap: Arjantin 4-1 Güney Kore | İkinci Yarı | TRT 1

Katılıyorum Mascherano bu sistemde mecburen yıldız olur. Maxi Rodriguez veya ilk maçtaki Veron iyi niyetli olsalar da savunmaları yetersizdi. E diğer orta saha isminin kim olduğu belli değil. Kağıt üstünde Di Maria yazılıyor ama o da sol açık gibi tuhaf bir oyun oynuyor. Arada Messi, arada Tevez ortaya geliyor ama onların da defansif katkıları sıfır. Öyle olunca tüm yük Mascherano'ya biniyor, o da deli gibi mücadele ediyor ama doğal olarak ikinci yarılarda düşmeye başlıyor ve ARjantin orta sahası kolay gemilmeye başlıyor. Kore yetenekli olsa kullanırdı o boşluğu, mesela Nijerya da aynı şekilde oyundan düştüken sonra Arjantin orta sahası etkili geldi ama yetenekler kısıtlı tabi.

Messi + Mascherano takımı bu iki adam sürüklüyor.Dün İspanya'ya sallayanlar bugün ki Arjantin'i beğendiyse bişey diyemem tabi... Tevez, Higuain'den çok daha iyi oynadı.

Gözlerini Messi bürüyenler beğenmişlerdir. G. Kore laubali ve korkak futboluna rağmen eğer bir tane çok müsait pozisyondan 2. golü bulsaydı çok şey değişebilirdi. Bence tek ön libero ile işleri büyük takımlar karşısında zor, fakat bu şansla bunlar alır DK'yı demedi demeyin :)

Şu maçta maçı haketmedi demek haksızlık olur tabi çünkü rakip onlardan daha iyi değildi. Ancak daha iyi olacak yeteneği yoktu zaten. Buna rağmen şans ayaklarına kısmen geldi, kullanamadılar. Tabi ki şu maçı daha çok hakeden taraf Arjantin'di ancak bu iyi futbol oynadıkları anlamına gelmiyor. Saha içinde belirgin ve akıllı bir sistemleri olduğunu söylemek dahi zor. İspanya Arjantin'den kat kat iyiydi.

Gözlerini Messi bürüyenler beğenmişlerdir. G. Kore laubali ve korkak futboluna rağmen eğer bir tane çok müsait pozisyondan 2. golü bulsaydı çok şey değişebilirdi. Bence tek ön libero ile işleri büyük takımlar karşısında zor, fakat bu şansla bunlar alır DK'yı demedi demeyin :)

Gözleri Messi'nin bürümesi ile alakası yok.Adam tamamen başka bir kimlikle oynadı, bana göre galibiyetin mimari Messi'dir.

Favorim hala İspanya, değişen bişey yok.

Gözleri Messi'nin bürümesi ile alakası yok.Adam tamamen başka bir kimlikle oynadı, bana göre galibiyetin mimari Messi'dir.

Favorim hala İspanya, değişen bişey yok.

Sadece Messi'ye bakıp Arjantin'i değerlendirenler var ama...Önde oynadıkları maçlar haricinde merak ediyorum Arjantin'i yine de bu DK'daki gol kısırlığı Arjantin'i fikstürüyle beraber şanslı yapıyor.

Bunun haricinde İspanya en iyi takım -hala-. Ama Brezilya olayı sakat olabilir eğer lider bitirmezlerse. İspanya'ya bi haller oluyor DK'larda. Hani sürpriz şekilde elenirlerse acırım.

B_86d9af84bd4f96181825f865bd98f3fc.jpg

:D

Messi'dir, ne yapsa yeridir

Arjantin'in durağan futboluna rağmen, yıldızı hiç sönmeyen Messi, çölde bir vaha gibi ön plana çıktı. 2 maçtır takımın hücum hattını destekleyen savunmayla sürekli iletişim halinde kalan Messi, Arjantin'in G.Kore galibiyetinde tebrikleri yine kabul etti. Ağır defans hattına rağmen önlerinde Mascherano gibi müthiş bir savunmacının olması bu açığı azda olsa kapatıyor. Kore'ye oranla daha etkili futbol oynayan Arjantin'di. Higuan 3 gol bulması Turnavada gol krallığı için önemli bir sükse; Fakat ilerideki maçlar için bu kadar rahat gol pozisyonları bulabilir mi oda soru işareti. Hiç koşmadan 3 gol attı Higuan. Attığı gol dışında takıma hiç bir faydası yoktu.

Son olarak, takımınızda Messi gibi bir virtüöz varsa içiniz rahat olsun..

Şu maçta şunu gördüm ki;

Arjantin rotasını finale çevirdi..

Messi'dir, ne yapsa yeridir

Mascherano orta sahası kuvvetli takımlara karşı perişan olur o bölgede tek başına.

Üst Alt