Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu

Bugunkü maç umrumda değil yenilebilirdik de ama bugun gördüm ki 2-3 hafta sonra tribünler rijkaard'ı ıslıklar... bu kadar futboldan yoksun insanların tribünde ne işi var. gelmesinler hem bağırıp destek vermezler ,hem de herşeyi eleştirirler....evlerinde gidip çekirdek çitleyip küfür mü etmek istiyorlar etsinler ama tribünleri o muhtesem(!!) eleştirileriyle kirletmesinler....Bu nasıl taraftarlıktır ben anlamadım ....takımımızdan önce biz ilk önce kendimizi eleştirelim....

Cevap: Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu

Canim azeri spiker yuzunden sesi kisarak dinledigim icin taraftar ne haldeydi dinleyemedim ama gorunen o ki kimse begenmemis..

Ama nolursa olsun haftalar once kendi kendinize verdiginiz sozleri dusunun,rijkaard'a sonsuz guven sozunuzu ve takima,

Bunlar elbette olucak,daha maglubiyet almadik ama okuduklariniz korkutuyor insani,elestirin tabii,osman senher olmanin alemi yok

ama yerinde,dozunda.Cok mu iyi oynayarak o puanlari topladik,hayir,sonuc iyi diye belki oldugundan da iyi zannettik,

simdi de sonuca yansiyor diye 180 derece degismeyin,fenerbahce benim acimdan ayni sekilde hatta daha da kotu.

Ben onlarin grubundaki hic bir takimi tanimiyorum,twente'ye yenildiler,bugun de acizleri oynadilar,lig'de çala çirpa yendikleri de asikar.

Bir sen eksiktin de Servet'den girmeseydin konuya,bak bugunku kurbanlarimiz ; M.Topal,Kewell ve Elano.

Alakasız M.Topal görevini yapan bir adamdır Kewell kalitelidir sistemde kötüdür Arda kötü oynuyor ama kaliteli topcudur Elanoda öyledir ama Servet agır ve sanki egosu olan forvet olmak isteyipde sen top oynamayı bilmiyorsun defansa gec denilen türde biri gibi Servet topla giderken Galatasaray taraftarı dahi komedi gibi gülüyor adam zaten atağa cıkınca top kaptırıyor devamlı öyle sayılır defansif olarak fiziki ve hava topları iyi ama yerden ancak sebatspor kalitesinde futbolcu Galatasarayın hücumu ile defansı kalite bakımından eşit degil emre asık bence Servet'ten üstün bir futbolcudur herkes farklı düsünebilir saygı duyarım

Taraftar çok kötüydü,yahu tribün lideri 15dk "Yürüyüş Marşı" söyletti.

Lan diyecen,söylediğin marşın futbolla ne alakası var.Takımı gaza mı getiriyorsun ne yapıyorsun yani.Artık kapalı ıslıkladı eski açığı yeter artık söylemeyin diye.Gerçekten tribünler ölmüş.Bir tezahurat yapan eski açık var,o da ne söyleyeceğini bilmiyor.20 defa yeni beste söylendi,15 dk yürüyüş marşı.Bir kaç defa "Saldır Galatasaray".Valla bu kadar.

Bizim taraftar neden maça geldiğini unuttu bu işini bilmeyen amigolar yüzünden.

Takımını her pozisyonda desteklemek ve baskı oluşturmak yerine,Marş söylemek daha çekici geliyor herhalde millete. Eskiden sesi az çıkan, deplasman takımı taraftarlarına TRT ankara çocuk korosu diye bağrılırdı.Şimdi bizim tribünleri hepsi Üsküdar Musiki cemiyeti gibi oldu.

Sturm'un son maçını, 2000'de izleyen arkadaşlar maçtan önce diyolardı. 4leriz 5leriz diye.. Olacağı buydu. Balansı olduğu gibi bozuk, ne yaptığını bilmeyen, kimin nerde oynadığı belli olmayan bir düzenle; daha doğrusu kaosla bu kadar futbol tabii. Defans desen forvette top dağıtıyo, kanatlar desen devamlı alan değiştiriyo.Adam gibi orta bile yapamıyo takım arkadaş. Orta sahanın ortasında oynayan kısacık adam Arda'ya hava topu şişiriliyor devamlı.

Defansla forvet arasındaki köprüde bir adam var ki. O bir adam var ki; kendisini halısahaya çağırmam. Ben bu kadar berbat bir performans hayatımda nadir gördüm. Adam ne yaptığının farkında değil. Kaptırdığı topların potansiyel gol olacağının bile farkında değil. Bugün ilk golü adam gibi savuşturamadığı toptan yedik eyvallah dedik ama gene kaptırdığı bir top vardı ki adamlar biraz daha yetenekli olsa 2'nin gelmesi çok olasıydı.Bu adama Rijkaard ikinci yarının ortasına kadar tahammül edebildi. Kimden bahsettiğimi maçı izleyen herkes anlamıştır.Mehmet Topal... Sahaya gerçekten topal bir adam çıkarsak bu kadar saç baş yoldururdu.Bugün maçı kazanamamızın en büyük sorumlusu kendisi. Eğer Ankaragücü maçına da ilk 11'de başlarsa Rijkaard'ın oyuncu seçiminden benim curling'ten anladığım kadar anladığına emin olacağım.

bugün alınan beraberlik çok önemli değil.sonuçta bu gruptan bir şekilde çıkacağız.bugün 3 puan alsaydık sadce gruptaki diğer maçlara daha rahat çıkacaktık o kadar.beklenmeyen bi puan kaybı oldu ama telafi edilemiyecek cinsten değil.kağıt üzerrinde yenmemiz gereken bir maçtı.olmadı sağlık olsun.

ancak ileri uçta bi dağınıklık var.ileride keita baros elano arda 4lüsü arasındaki pas trafiği kopuk.keita ve arda çok çizgiye yakın oynuyolar.tek atak varyasyonumuz topu keita ve ya ardaya atıp onların çalım atıp orta yapmasını beklemek.rakip takım biraz kapanıp kanatlarıda iyi kapatınca elimiz kolumuz bağlanıyor,pozisyon üretmekte zorlanıyoruz.

ayrıca gol atmak için niye bu kadar telaş yapıyoruz anlamıyorum.maçın ilk dakikasından itibaren gol atmak için inanılmaz bi baskı kuruyoruz ancak gol gelmiyince acayip bir telaş sarıyor takımı.bugün elanonun yakaladığı pozisyon ve ya ardanın sayılmayan golü gol olsa takım rahatlıyacak,farka koşacaktı eminim.spiker bile maçın 25. dakikasında galatasaray hala daha golü bulamadı gibisinden bişey söyledi.çok saçma!!sanki bu takım 10. dakikadan itibaren gol atıp en az 5 farkla kazanacak gibi bir izlenim yaratılıyor.bu da takımı olumsuz yönde etkiliyor.gol gelmeyince takım telaşlı oynuyor,gol atmak için kendini çok yıpratıyor ve oyunun son bölümüne yorgun giriyor.bugün dikkat edin bizim gole ihtiyacımız olan son dakikalarda çoğu oyuncumuz yorgunluktan koşacak halleri yoktu.bu yüzden son 10 dakika istediğimiz baskıyı kuramadık.

son olarak bugün talihsiz bir puan kaybı yaşadık ama sorun edilcek cinsten olduğunu düşünmüyorum.takım iyi yolda ama ufak tefek eksiklikler var.onlarda giderilirse ligde şampiyon olup avrupada da iyi yerlere gelebilecek kapasitemiz var.

Maçı izlerken aklıma Milan-Zürih maçı geldi

bazen olmuyor top (Hakem) :) bizi sevmedi diyelim

-- İlk yarı çok geride top çeviriyoruz ve sonuca gidemiyoruz. İlk yarı takım isteksiz.

-- Savunmayı çok geride kuruyoruz. Bu yüzden ileride çoğalamıyoruz.

-- Top kaptırınca pres yapmıyoruz, adamlar bizim sahamızda takır takır pas yapıyor sadece karşısında refakat ediyoruz.

-- Hakan Balta çok ama çok kötü. Beğenmediğimiz Sabri her pozisyonun içinde ama Hakan'ın hücuma katkısı 0. Savunmada da 0'a yakın. Bilerek pozisyonlardan kaçıyor, mücadeleye girmeye çekiniyor. Bir problemi var. Topal da ben topçu oldum havasında arapası atmaya falan kalkıyor, eski haddini bilen top kapan adam geçirmeyen nam-ı değer "Örümcek" yok, Xavi edasında bir adam var sahada.

-- Keita ve Arda çok topla oynuyor. Bencillik var takımda. Sabri'nin pozisyonunda adam bir gol atayım da şu tribün baskısından kurtulayım diye kaleye vurdu. Bencillik yaptı.Kewell'ın önüne yuvarlasa gol. Maç bitecek orada. Keza Baroş'un top sürdüğü 2'ye 1 yakaldığımız pozisyon.

-- Şu kalitesiz Sturm Graz'dan bile bu kadar pozisyon yedik yarın adam gibi forveti olan bir takımla karşılaşında 10 dakikada 3'lük oluruz top kaptırınca pres yapmazsak.

Bunlara rağmen heyecan yapmaya gerek yok. Sorunlar belli, çözüm üretmek Rijkaard'ın işi. Kötü yolda değiliz...

İlk yarı oynadığımız kötü futbol ve:

-Elano'nun karşı karşıya kaçırdığı pozisyon,

-Ofsaytla kesilen atağımız,

-Arda'nın nizami golü,

-Baros'un kafa vuruşu,

+İlk yarının son dakikasında kontra ataktan yediğimiz gol

İkinci yarı son 10 dakikaya kadar iyi ve tempolu oynadık. Bulabileceğimiz bütün pozisyonları da bulduk. Direklerden dönen toplar oldu, Baros bir tane attı. Özetle olumsuz bir tablo göremiyorum. Ayrıca bal, şans diyenlere bu maçı izletmek lazım. Berbat bir hakemle 11 kişi defans yapan bir takıma karşı şansımız biraz yanımızda olsaydı zaten farklı kazanırdık. Şanslı değil aksine şansız bir takımız. Bal damlıyor muhabbeti de böylece bitsin. Fener'in şansının yarısı bizde olsa son iki maçı da farklı kazanırdık. Elano için de bir kaç şey söylemek lazım ama biraz daha sabretmek istiyorum. Orta saha düştüğünde keşke Barış veya Mustafa Sarp Elano'nun yerine alınsaydı. Nonda'nın da daha erken oyuna alınmasını beklerdim.

Valla Dinamo Bükreş bunlardan daha ters takım.Sıkıntılı bir dönem olabilir gene.Ama şu var Sturm u orda rahat yeneriz.

Ama gene sıkıntılı bir dönem bizi bekliyor Avrupadada!

Bu arada Elano daha hala hazır değil,Arda kötü,Kewell etkisiz varsa yoksa Keita!

Şu yeni asistan hakemlerde gitsin çay demlesinler mümkünse. Gözü önünden Arda'nın penaltısını çalmadı hıyar adam.

Ilk yari iyi degildik. Ikinci yari cok ugrastik, ama sadece 1 gol bulabildik. Mehmet Topal ve Ayhan cok kotuydu. Elano da cok pas hatasi yapti. Son dakikalarda strese kapilmayip, top sisirmememiz, sistemi korumamiz guzel bir gelisme. Arda'nin kafa golu gol, dusurulusu de penaltiydi.

Ya Ardanin golu nasil iptal oldu, inanilir gibi degil. Kale arkasi hakemlerin verdikleri en sacma kararlardan biri olarak tarihe gecmeli.

Bundan sonra herhangi bir beraberlik yada mağlubiyet sonrası bu foruma girmeyeceğime,

kendi kendime söz veriyorum.

Sözüm skor yorumcusu arkadaşlara. Gerçekten yazık, bu takımın taraftarı son yıllarda hiç anlam veremediğim bir şekilde değişiyo. Nerde bilmem kaç sene şampiyon olamadığı zaman bile "seni sevmeyen ölsün" tezahüratı yapan taraftar ?

Silkinin ve kendinize gelin arkadaşlar, dönüp aynaya bakın. Bu takım daha yenilmedi, ligde 2. avrupada 1. sırada. Daha napması gerekiyo bu adamların uzaylı olması falan mı ? Beraberlik almayan takım mı var yeryüzünde ? Siz hemen Rijkaard geldi diye tüm maçları 5-0 kazanabileceğimizi mi düşünüyorsunuz ? Her çıkışın bir inişi vardır. İnişli çıkışlı grafikler göstermemiz doğaldır. Bugun kısır bir oyunla 1-0 2-1 gibi kazanan fenerbahçede bir gün kötü performans serisine başlayacaktır. O yüzden ne olur artık şu maçın skoruna göre yorum yapmayı bırakın.

Birazda kendinize pay biçin. Bugun stadda sözde 90dk susmayan ama takıma pozitif anlamda hiç bir katkısı olmayan taraftar vardı. Nerde o 2000 yılındaki ateşli taraftar ? Yoksa biz başarıya doyduk mu ki seyircimiz ninni gibi marşlar söylüyor ?

Tekrar söz veriyorum kendime. Demekki bizim taraftarımızla sadece galip geldikten sonra yorum alışverişi yapabilecekmişiz. Harbiden yazıktır...

Bide bu avrupa maclarinda bizimkiler cok bencil oynuyor hebsi kahraman olma pesinde, hele o sabrinin üst direge vurdugu top ortaya atsa barosda kewellde bombos, bide barosun vardi böyle 2-3 tane pozisyonu.

Üst Alt