Başkan Ünal Aysal'dan Açıklamalar! | Video - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başkan Ünal Aysal'dan Açıklamalar! | Video

Cevap: Başkan Ünal Aysal'dan Açıklamalar!

Üzerine biraz daha koyarız dediğiniz adam "yabancı".

Bu takımda bir yabancı kontenjanı denen birşey var. Üstü tophane altı şişhane gibi takım.

Orta sahada melo var, sol bekte hakan balta.

Forvette elmander, sol kanatta Riera .

Sağ bekte eboue, sağ kanatta Kazım.

Melo'nun yerinde oynayacak adam Türk olarak birçok alternatif var. Ama Hakan Balta'nın yerinde neredeyse hiç alternatif yok.

Bir yabancı alınacaksa sol bek'e alınmalı.

Melo kaç maçtır Laubali, kaç maçtır ne toplar kaptırıyo, herkesin görmediği ama üstüne basa basa söylediğim birşey var, herkes melo'yu biz kazanırken görüyor.

Biz 80. dakikaya 1-0 geride girelim, melo Fb maçındaki Keita'ya döner.

Kendine hakim bir futbolcu değil. Ayrıca 12 Milyon Euro etmez!

Bugün melo'nun yerine gider 12 milyon euroya Hamit+Alper Potuk+Soner'i alırsın. 3 alternatifin olur.

Allah aşkına bana Hamit kötü oyuncu demeyin. Adam 29 yaşında Real Madrid'e transfer olan bir adam. Maurinho aptal değil herhalde.

Gördünüz mü bir Melo nelere kadir? Bugün Melo'nun yerine 3 adam alabiliyoruz ve aldığımız adamlardan Hamit ve Alper sağ kanat ofansif orta saha defansif orta saha, sağ bek ( Hamit) oynayabiliyor.

Üstelik bir de sol bek için yabancı kontenjanı açıp Hakan Balta'dan kurtuluyoruz.

Böyle düşünülmesi lazım bence.

Ben seneye Melo ve Hakan Balta'yı göreceğime, Melo'nun yerinde Hamit'i, Balta'nın yerinde de Taiwo gibi bir adamı görmeyi tercih ederim. En azından daha dengeli bir takım oluruz.

Bu yıl son 10-12 yıl içerisinde yabancı tercihlerini en az eleştirileceği yıldır...

yine Bu yıl son 10-12 yıl içerisinde genç oyuncu tercihleri de en az eleştirileceği yıldır..

yine Bu yıl son 10-12 yıl içerisinde takımın ve kadronun en az eleştirileceği yıldır...

yine Bu yıl son 10-12 yıl içerisinde yönetimin transfer konusunda en az eleştirilecek yönetimlerden biridir..

Şimdi soruyorum bu kadar yönetime sallamanın özel bir nedeni mi var?

Cevap: Başkan Ünal Aysal'dan Açıklamalar! | Video

Önümüzdeki 5 yılın planını programını çıkartmış reis. Hiç alışık değiliz böyle şeylere başkanım. Daha tv lere çıkıp para toplayacaktık!!!

Arkadaşlar kimse panik yapmasın.

Ne yapılır ne edilir, Türk takımları avrupaya gider. Gerekirse Fenerbahçe küme düşürülür. Ama avrupaya gidilir.

Rahat olun.

Ayrıyetten Ünal Aysal'ın açıklamaları samimi değil.

Neden derseniz?

Hadi anladık avrupaya gitmeme durumu var o yüzden Shaqiri olayında sıkıntı var, Peki Özgür Çek, Uğur Uçar, Olcan, Alper Potuk, Turgut Doğan, Soner, Serdar Aziz?

Madem diyorsunuz ki annemizin liginde annemizin topçularıyla oynarız, nerede o topçular? Neden alamadınız hala ? Kazım'a muhtacız? Yiğit Gökoğlan daha Emre Çolak'ın 1 sene önceki hali gibi, çelimsiz , zayıf.

Ayrıca böyle birşey yok. Avrupaya gidememek gibi. Ne yani, bir Fenerbahçe kurtulacak diye bütün ülkeyi yakacaklar öyle mi?

Böyle bir mantık var mı? Akla yatıyor mu?

Anlamadım ben başkanı... Biraz politika yapıp transferleri olmaza getiriyor gibi sanki...

Ne zaman görsem transfer peşindesin. İnsanı çileden çıkarıyorsun bazen. Galatasaray demek transfer mi demek senin için? Ünal Aysal'a da sallamışsın, e yuh yani. İnsanda biraz utanma olur, adam 1 senede resmen çağ atlattı bize. İmparatora da mı güvenmiyorsun? Bir sus Allah aşkına artık, bıktım artık bu transfer de transfer diye yırtınanlardan.

Bana civardan Türk oyuncuları böyle fiyatlara toparlamak Galatasaray açısından her zaman saçma gelmiştir, biz ne zaman kendimiz ürettik piyasaya sürdük,ya da ne zaman oyuncuları daha yolun başındayken keşfedip aldık o zaman başarılı olduk, diğer türlü her yaklaşım bizim kimyamızı bozdu.Geçmişe göz atarsak gerçekler zaten ortada.

Yabancı oyuncu konusuna gelecek olursak, en iyi transfer şimdiden görüşmelere başlanıp sezon sonunda alternatifleri değerlendirip alınacak transfer, oyuncuyla anlaştıktan sonra en mantıklı transfer seklidir.

Shaqiri en çok istediğim oyunculardan biri ama kulübü bırakmayacaksa suçu başkalarında bulmaya gerek yok,bazen her şey parayla olmuyor. Ama diyelim Ocak sonunda vermeyi reddettiler, oyuncuyla bağlantıda kalıp sezon sonunda kulübünün uygun fiyata vermesini sağlamak en mantıklısı. Şu anda kulübü doğal olarak ne yapsam da bol para kazansam derdinde,o yüzden ağırdan alıyor, 12 vermeye kalksan 15 der,bir yoklar iyicene.

Bazı şeyler manavdan domates almaya benzemiyor.Önce bunu idrak etmesi lazım taraftarların.

Fenerbahçe oyuncu alıyor konusuna gelince,Nobre'yi biz istiyorsak bir şey demiyorum, düşene bir tekmede biz vururuz beleşe alırız bizim ideolojimiz bu diye düşünüyorsanız zaten bir şey demiyorum, o başka kulüplerin terbiyesine girer.

[video]https://www.fanatik.com.tr/Galatasaraydan-federasyona-tehdit_3_Detail_32_250183.htm[/video]

Renkdaşlar şu başlıga bakarmısınız:mad:

Ayrıca dün Ünal Aysal dedi ki ben olsaydım,benim başıma böyle bir olay gelseydi kendimi kulüpten ayırırdım ve öyle yargılanma süresini beklerdim.Bu şerefsiz medyada tutmuş bunu ''ben Aziz Yıldırım'ın yerinde olsaydım'' dedi diye haber yapıyor.Hepinize yazıklar olsun...

Bu yıl takıma bu kadar yerliyi çıkartan, yerli oyuncunun alınmasını isteyen Fatih Terim'dir.

Fatih Terim Alper'i çok istiyordu ama Başkan veto etti.

Başkan hatta dedi ki , gidelim yabancı iyi bir futbolcu alalım onun yerine dedi.

Elin hemen sıkıştımı , koş yabancıya... Sonra?

Sonra de ki işte sol bek'e alternatif Türk yok... Sağ bek'e alternatif Türk yok...

Önce yerlerinde Türk oyuncuların oynayabileceklerini alacaksın ki, alternatifsiz yerlere yabancı transferi yapabilesin diye.

Bİlgin var mı bilmiyorum ama Yönetim ile Fatih Terim'in arası bu yüzden iyi değil. Fatih Terim yerli adam istiyor, ama yönetim yerlileri pahallı buluyor.

Neye göre pahallı buluyorlar açıkladım yukarıda. Melo'nun bonservisi 12 -13, Alper Hamit Soner eder toplam 13.

Fatih Terim bunun peşinde. O yüzden yabancı istemiyor.

Bugün Fatih Terim'in istediği yabancı 2 tane. Forvet ve Sağ kanat. Baros'a güvenmiyor çünkü transfer sezonu bittikten sonra kendini salacak. Kanatlarda da kazım ve riera'ya güvenmiyor.

Peki Riera'yı kim aldı? Yönetim.

NEden aldı biliyormusun? Arda gitti..

Peki Arda neden gitti? Çünkü adam Balta'dan bıktı. Fatih Terim en öncelikli Balta'nın yerine adam arıyordu. Arda da bunu bildiğinden dolayı , nasıl olsa adam alınacak bu sene bütün yük bana binmeyecek diye rahattı.

Ama yönetim yine F.T ile ters düştü. Sol bek yerine forvet baktılar aylarca. Hem Fatih Terim'i , dolayısı ile de Arda'yı oyaladılar.

Son 1-2 haftaya gelmiştik, Arda bekliyor adam gelsin , adam yok. Balta hala berbattı.

Fatih Terim bekliyor Balta'nın yerine adam gelsin, adam yok, başkan çıkıyor Forvet için gönlümde yatan adam var.

Şimdi burada Yönetim ile Fatih Terim arasında bir anlaşmazlık var.

Bu net.

Eğer Fatih Terim'in istedikleri yapılsa idi, şu anda takımda iyi bir sol bek, önünde Arda vardı.

Baros yedekti, Elmander tek forvet ve sağ için de bu yarıda shaqiri gibi bir adam geliyordu.

Ama şimdi işler biraz karıştı.

Yönetime sallamıyorum ama Fatih Terim'in işine fazla karışıyorlar ve adamın istediklerini tamamen yapıyorlarmış gibi görünüyorlar ama yapmıyorlar.

Önümüzdeki 5 yılın planını programını çıkartmış reis. Hiç alışık değiliz böyle şeylere başkanım. Daha tv lere çıkıp para toplayacaktık!!!

Yalnız orda bir detay da söyledi. Rakamları söylersem (bütçe açığını kastederek) dudağınız uçuklar... Bu çamurdan nasıl çıkcaz başkan :( Bu lafa dün geceden beri canım sıkkın...

beyler o değilde başkan herşeyiyle muhteşem yav yeni gelen başkanlar çoğunlukla taraftara oynamak için parayı har savurup harman savuruyorlar transferde bizim başkan kulübü düşünerek borçlardan kurtulmak için 5 yıllık bir plan program yapıyor bunu şimdiye kadar hiçkimse yapmamıştı hayranlığım her geçen gün artıyor kesinlikle şov peşinde değil armanın peşinde

Yalnız orda bir detay da söyledi. Rakamları söylersem (bütçe açığını kastederek) dudağınız uçuklar... Bu çamurdan nasıl çıkcaz başkan :( Bu lafa dün geceden beri canım sıkkın...

o kadar asil bir insanki bu rezalet mali tabloya rağmen 1 kere bile adnan polata vurmadı geldiğinden beri hepde övdü tşk etti

Başkan güzel konuştu diye övünen arkadaşlar var. Anlayamıyorum bunu Galatasaraylılık demek bana Avrupa'ya gidişimi garanti edin siz ne yaparsanız yapın demekmidir.Bakın ortada haksızlık ve ahlaksızlık varsa bunun cezasıda belirtilmişse bu uygulanmalıdır.Başkan ceza kanunundaki değişliye yanlış dedi ama bana Uefa dan Avrupa'ya gidebilirsiniz yazısını verilerse biz TFF nin alacağı karara karışmayız 58.maddeyi bile değiştirlmesine puan silinip kurtulunmasına birnevi göz yumdu.Sırf Avrupaya gidebilmek için Büyük Takım (Galatasaray) olmak haksızlıkların karşısında durmak demektir arkadaşlar. Şerefsizliklere göz yummak demek değildir.

Başkan güzel konuştu diye övünen arkadaşlar var. Anlayamıyorum bunu Galatasaraylılık demek bana Avrupa'ya gidişimi garanti edin siz ne yaparsanız yapın demekmidir.Bakın ortada haksızlık ve ahlaksızlık varsa bunun cezasıda belirtilmişse bu uygulanmalıdır.Başkan ceza kanunundaki değişliye yanlış dedi ama bana Uefa dan Avrupa'ya gidebilirsiniz yazısını verilerse biz TFF nin alacağı karara karışmayız 58.maddeyi bile değiştirlmesine puan silinip kurtulunmasına birnevi göz yumdu.Sırf Avrupaya gidebilmek için Büyük Takım (Galatasaray) olmak haksızlıkların karşısında durmak demektir arkadaşlar. Şerefsizliklere göz yummak demek değildir.

Ünal Aysal Galatasaray'ın başkanı olduğuna göre sadece Galatasaray'ın adına konuşması ve haklarını koruması gayet normal diye düşünüyorum.

Dün akşam bende baştan sona izledim.Başkanımızın TFF'nin alacağı karar için tedirginliği oldukça açıktı bence, hatta alacağı kararla ilgili şöyle bir şey söyledi ''TFF almayı düşündüğü kararla UEFA'yı ikna edebilecek mi Umarım ki eder''.Zaten kendisi de söyledi alacakları kararın ne olduğunu.Hatta ve hatta dün yapılan bildiri ve başkanın bu programa konuk olması bu konudaki şüphelerinden dolayı,tansiyon yapmak,TFF'nin dikkatini çekmek içindi.

Ünal Aysal Galatasaray'ın başkanı olduğuna göre sadece Galatasaray'ın adına konuşması ve haklarını koruması gayet normal diye düşünüyorum.

Ben ortada bir ahlaksızlık olduğunu başkanın bunu net bir şekilde dile getirmesi gerektiğini söylüyorum.Sözleriminde arkasındayım. Galatasarayın haklarını sanki sus payı alarak yani beni Avrupa ya gönderin gerisine karışmam demekle koruyamazsınız.Hadi Galatasarayımızın haklarını korudunuz herşey bitti öylemi. Bakın bundan sonra olacaklar neler biliyormusunuz. Galatasaraya Avrupayı verdik orada oynayacaklarmış Buca ya ve Kasımpaşaya sizi düşürdük ama bu sene sizi çıkarırız birazda Federasyon olarak yardım ederiz. Ona buna bu tavizi veririz Trabzona Kupayı veririz .... biz bu işten Şikebahçeyi kurtarırız ve kurtardık diyecekler. Eğer böyle olacaksa Biz Avrupaya falan gitmeyelim. Şimdiden diyorlarki Şikebahçenin Beşiktaşın Trabzonun puanın silelim Galatasaray Şampiyon olsun.Avrupaya Gitsin kimse sesini çıkarmasın.Emre serefsizinin bugünkü açıklamalarında birilerine taviz verip bu işten kurtulmak lazım gibi sözleri var. 2012 sezonunun Şampiyonu biz olduğumuz zaman bile diyeceklerki bizim puanımızı sildilerde ancak öyle şampiyon olabildiler diyecekler.

yine transfer diye tutturmuşsunuz beyler, belli ki transfer olacak ince elenip sık dokunuyo bu çok belli geçen senelerdeki gibi sakat,gece hayatına düşkün, ego'su şişkin kekoları takıma doldurmayacaz, yönetim dediğin böyle olur, taraftardan istek geldi diye acele bi şekilde balonu sönmüş yıldızları takıma doldurmak değildir yönetimin işi

Başkanın söylediği en güzel şey: '' Bunların benim başıma gelmesi biraz zor :):) Ama olduda geldi diyelim, o zaman Galatasaray taraftarı, benim taraftarım 2-3 gün duruma bakar biz seçimi yapalım başkanımızı seçelim önümüze bakalım derdi, Fenerbahçe farklı bir camia'' demesi idi.

Galatasaray taraftarı başkanı bile olsa şikeciyi desteklemezdi dedi başkan, harbiden büyük adam.

Başkanımızın bu düşüncesini farklı algılıyolar işte.En baştada ezikler.

Üst Alt