Bedelli Askerlik - Sayfa 109 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

lotodan onyüzbinmilyon çıkınca burdan bazılarını bedellerini ödeyip askere yolcu edecem..;D
Eyice bi anlasınlar anyayı konyayı dünyayı da öyle gelsinler...:asd:

Bedelli askerlere karşı çok ciddi bir ön yargı ve eleştiri var. Askerlikte yaşanan bazı rezillikleri anlatan bedelli askerleri "kıyamam, vah zavallı, orası askeriye" gibi ifadelerle eleştiriyor ve küçük görüyorlar. Uzun uzadıya o şikayetleri anlatmayacağım. Ekşi'deki şu başlığın ilk girdisini okuyun. Rezalet ötesi bir şey. Kısacası adamlar homoseksüel olduğunu düşündüğüm bir uzmana denk geliyor.

Unutmayın arkadaşlar siz bir bireysiniz ve kişilik haklarınızı zedeleyecek şeyleri sizlerden is-te-ye-mez-ler

manisa'da yaşanan bedelli askerlik rezaleti
solcular askerlik yapmaz derler doğru mu!?

Bir tarafta imkani olmadigi icin yararlanamayanlar, bir tarafta böyle bir imkan oldugu icin yararlananlar.
Bu 21 gün kararini alan kocaman adamlar bunun sorun olacagini hic mi düsünmediler acaba.
Eski uygulamaları göz önünde bulundurdular büyük ihtimalle ama işte o dönemlerin insanı ile bu dönemin insanı arasında dağlar kadar fark var bunu es geçmiş artık kim aldıysa bu kararı. Bir de eski bedelliler de başvuran sayısı cidden çok azdı, tek veya bir kaç birlikde eritiyorlardı, şimdi nereden baksan 500 bine yakın bir sayı çıkacak. Valla benim aklım almıyor bu meseleyi.

Eski uygulamaları göz önünde bulundurdular büyük ihtimalle ama işte o dönemlerin insanı ile bu dönemin insanı arasında dağlar kadar fark var bunu es geçmiş artık kim aldıysa bu kararı. Bir de eski bedelliler de başvuran sayısı cidden çok azdı, tek veya bir kaç birlikde eritiyorlardı, şimdi nereden baksan 500 bine yakın bir sayı çıkacak. Valla benim aklım almıyor bu meseleyi.
Üstad ben de anlamiyorum iste, özellikli su son 15 sene insanimiz cok degisti ve bunun sorumlusu olarak gördüklerim gittiler buna ragmen böyle bir karar aldilar. Üstelik ben bu politika, askeriye gibi olaylardan fazla anlamiyorum, gayet sig düz bir vatandas olarak bakiyor ve ben bile rahatsizlik duyuyorum.

Üstad ben de anlamiyorum iste, özellikli su son 15 sene insanimiz cok degisti ve bunun sorumlusu olarak gördüklerim gittiler buna ragmen böyle bir karar aldilar. Üstelik ben bu politika, askeriye gibi olaylardan fazla anlamiyorum, gayet sig düz bir vatandas olarak bakiyor ve ben bile rahatsizlik duyuyorum.
Eskiden askere giden meslek öğrenip gelirmiş, bu sebeple sadece askerlik hizmeti verilen bir yer olarak görülmezmiş doğal olarak. Eğitimsiz, mesleği olmayan adamlar meslek sahibi olarak dönermiş ki bu hakikaten çok kıymetli bir şey o dönem için. Bir de Osmanlı'nın batılılaşma hareketlerinden bu yana ordu hep milletin baya bir önünde oldu, öncü oldu. Böyle de bir gelenek de var yani.

Günümüzde ise bambaşka bir dünya ve bambaşka bir Türkiye var. Şehirlerin nüfusu arttı, kırsalda kimse kalmadı dolayısıyla askerliğin meslek edinme ve genel olarak askeri eğitim dışında eğitim verme olayı bitti. Daha pek çok eklenebilecek başlık var ama uzatmayayım hiç.

Bir de bütün bunlara ek olarak 91'de soğuk savaş bittikten sonra NATO orduları bir bir kendini yeniledi, yepyepni konseptleri benimsediler. Biz çok uzunca bir süre soğuk savaş tipi yapılanmayı sürdürdük, yenilenmenin gecikmesinde Türk halkının askerliğe bakışı, ordu-millet kavramı ve en önemlisi terörle aktif mücadele de etkili oldu tabi.

2008'de profesyonelleşme çalışmaları hız kazandı ve son 3-4 yıldır da terörle mücadelede yalnızca uzman askerler görev alır hale geldi.

Şimdi de yepyeni bir askerlik sistemi gelecek ben de merakla bekliyorum nasıl bir şey olacağını. 2 ay zorunlu +9 veya daha uzun süreli maaşlı askerlik veya 2 aydan sonra bir miktar para ödeneceği söyleniyor gazetelerde böyle yazıyor, bakalım nasıl bir şey çıkacak.

Eskiden askere giden meslek öğrenip gelirmiş, bu sebeple sadece askerlik hizmeti verilen bir yer olarak görülmezmiş doğal olarak. Eğitimsiz, mesleği olmayan adamlar meslek sahibi olarak dönermiş ki bu hakikaten çok kıymetli bir şey o dönem için. Bir de Osmanlı'nın batılılaşma hareketlerinden bu yana ordu hep milletin baya bir önünde oldu, öncü oldu. Böyle de bir gelenek de var yani.

Günümüzde ise bambaşka bir dünya ve bambaşka bir Türkiye var. Şehirlerin nüfusu arttı, kırsalda kimse kalmadı dolayısıyla askerliğin meslek edinme ve genel olarak askeri eğitim dışında eğitim verme olayı bitti. Daha pek çok eklenebilecek başlık var ama uzatmayayım hiç.

Bir de bütün bunlara ek olarak 91'de soğuk savaş bittikten sonra NATO orduları bir bir kendini yeniledi, yepyepni konseptleri benimsediler. Biz çok uzunca bir süre soğuk savaş tipi yapılanmayı sürdürdük, bunda Türk halkının askerliğe bakışı, ordu-millet kavramı ve en önemlisi terörle aktif mücadele de etkili oldu tabi.

2008'de profesyonelleşme çalışmaları hız kazandı ve son 3-4 yıldır da terörle mücadelede yalnızca uzman askerler görev alır hale geldi.

Şimdi de yepyeni bir askerlik sistemi gelecek ben de merakla bekliyorum nasıl bir şey olacağını. 2 ay zorunlu +9 veya daha uzun süreli maaşlı askerlik veya 2 aydan sonra bir miktar para ödeneceği söyleniyor gazetelerde böyle yazıyor bakalım nasıl bir şey çıkacak.
Bilgiler icin tesekkürler, bu kadarini bilmiyordum özellikle ilk satir.
Ülkemiz ve ordumuz icin en hayirlisi olsun, bedelli cercevesinde askere gidecek arkadaslar da umarim iyi insanlar ile karsilasirlar.

lan solculukla
GAZİ MAREŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ü
nasıl bağdaştırırsın?
yine neyin peşindesin, ne içtin?
Atatürk ve sol ha.

@Kenan Ünal üstad gel el at.

Yazdığım postu anlamayıp klasik saldırılara geçmiş durumdasınız. Bu şamataya alınacak bir konu değil!

Kafanızdaki sol tanımları yüzünden Atatürk ve solun ne alakası var diyorsunuz!

Yazdığım postu anlamayıp klasik saldırılara geçmiş durumdasınız. Bu şamataya alınacak bir konu değil!

Kafanızdaki sol tanımları yüzünden Atatürk ve solun ne alakası var diyorsunuz!
Ya bi git. Bana mı öğretiyorsun solculuğun ne olduğunu.

Atatürk Türk milliyetçisidir, nokta.

CHP'nin İnönünün söylemiyle ortanın soluna kayma hikayesi bambaşkadır eğer oradan yola çıktıysan.

Bu yazini okumustum zaten sikinti da surada sistemde kayitli sevk / celp bilgisi bulunmuyor diyor . Dun yapildi basvuru . Boyle diyince de sorma ihtiyaci hissettim edevletten yanlis yere mi giriyoruz diye ?
Henüz celpler belli olmadığı için normal değil mi o?

Celpler belli olunca sevk tarihi de belli olur diye düşünüyorum.

Elimizde kağıtlar var, komutan imzalamış bir sıkıntı olmaz.

Henüz celpler belli olmadığı için normal değil mi o?

Celpler belli olunca sevk tarihi de belli olur diye düşünüyorum.

Elimizde kağıtlar var, komutan imzalamış bir sıkıntı olmaz.
Sagolasin bizim ulkede kagit isleri muallak oldugundan insan supheye dusunuyor . Bence sistemde basvurunuz onaylandi celp tarihi bekleniyor gibi bi yazi olmali bu olmayinca haliyle bu beyinsizler ne halt etti acaba sisteme islenmedik mi diyesi geliyor insanin .

Ya bi git. Bana mı öğretiyorsun solculuğun ne olduğunu.

Atatürk Türk milliyetçisidir, nokta.

CHP'nin İnönünün söylemiyle ortanın soluna kayma hikayesi bambaşkadır eğer oradan yola çıktıysan.

Ben bu konuyu gerçekten özellikle burada tartışmak istemiyorum. Aslında ilk postta söylemiştim. Sola nasıl ve nereden baktığınla alakalı! Sol denilince aklınıza günümüzdeki uç ve hayallerde yaşayan solcular geliyorsa o benim sorunum değil!

"Atatürk Türk milliyetçisidir nokta" işte bu sözünüz günümüzdeki solculuğun kafalarda yarattığı algıyla alakalı! Size bu lafı ettiren günümüz solcularıdır ve maalesef günümüzde Kürt politikası = solculuk olmuş durumda.

Ben bu konuyu gerçekten özellikle burada tartışmak istemiyorum. Aslında ilk postta söylemiştim. Sola nasıl ve nereden baktığınla alakalı! Sol denilince aklınıza günümüzdeki uç ve hayallerde yaşayan solcular geliyorsa o benim sorunum değil!

"Atatürk Türk milliyetçisidir nokta" işte bu sözünüz günümüzdeki solculuğun kafalarda yarattığı algıyla alakalı! Size bu lafı ettiren günümüz solcularıdır ve maalesef günümüzde Kürt politikası = solculuk olmuş durumda.
?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Ne anlatıyorsun yav.

Üst Alt