Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor" - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor"

Olm yapma etme nesi haklı müslümansan kuranda oruç tut diyorsa tutacaksın.Öyle bir algı oluşturuluyor ki oruç tutanlar sanki yardım etmiyor kimseye nerden biliyorsun adamın hem oruç tutup hem bağış yapmadığını?Bunun gibi ne olduğu belirsiz tipler gelir içindeki kini nefreti kusar gider yok huriymiş bilmem yardım edinmiş nereden biliyorsun milletin içinden geçenleri?

Ayet: Allah'ın kelamı. Kuranda 47 Muhammed 4 ayette şöyle diyor;

Diyanet İşleri : (Savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). Artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır.

Kuranda oruç tutun diyor. Bunuda diyor. Ayrıca ne idiği belirsiz demişsin benim hakkımda. Ben ateistim. Yani Alevi, hristiyan, şamanist vs gibi çeşitli inançlara inanmayan biri.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ben de Müslümanım ve oruç tutuyorum . 11 ay her türlüğü pisliği yiyip kalan 1 ayda Müslüman olanlardan değilim Allaha şükür .

Zaten Müslümanlar'ın yarısından çoğu hatta geneli , ibadetlerini Allah'a şükür etmek için değil de cennet'e gitmek için yapıyor .

Bunun ben doğru olmadığını savunuyorum eminim siz de öyle düşünüyorsunuzdur .

hurisi murisi beni irgalamaz, herifin inanci umrumda degil. yaptigi o noktada bi saygisizlik. tipki muslumanlarinda digerlerine yaptigi gibi bi saygisizlik

yalniz konumuz oruc oldugu icin oruc hakkinda dedikleri kesinlikle dogru.

allah oruc tutacaksin demis, tutkmak zorundasin diyorsun. o halde namazda farz. kadinlarin basini ortmeside, eger allahın her emrettigini yapabilseydik peygamberden farkimiz kalmazdi oyle degilmi?

diger ornekte verdigim gibi, hic agir silah ya da demir celik fabrikasina gittinizmi bilmiyorum. icerde durmak bile insanlık ustu bi durumken, o halde oruc tutmak mantıksızşık. talhanın dediği gibide allah sağlığını tehdit ettiği için tutmadıysan bence niye tutmadın demez.

Yahu tabiki tutamayabilirsin kimse sana zorla tutacaksın demiyor adam oruç neymiş 2000 yıllık gelenek hurilerle oynaşmak için tutuyorsunuz diyor bunu kabul ediyorsan ben müslümanım diyemezsin bunu söylüyorum hem müslümanım deyip hem oruç neymiş diyemezsin(senin için demiyorum)

sen benzemanın karşısına geçip beni bayıyor desen adam sana şu tepkiyi verir

u5yta9y3.jpg

Ben de Müslümanım ve oruç tutuyorum . 11 ay her türlüğü pisliği yiyip kalan 1 ayda Müslüman olanlardan değilim Allaha şükür .

Zaten Müslümanlar'ın yarısından çoğu hatta geneli , ibadetlerini Allah'a şükür etmek için değil de cennet'e gitmek için yapıyor .

Bunun ben doğru olmadığını savunuyorum eminim siz de öyle düşünüyorsunuzdur .

Muslumanlikta niyet avciligi var mi?Kimin kalbinden ne geciyor nasil bu kadar eminsiniz hem Allah'in vaadini nasil kucumsersin muslumanim diyorsan, herkes kendini sorgulasin bi once bu laflar goygoydan ote degil,biri diyor 32424234 kisi papagan gibi tekrarliyor.

Yahu tabiki tutamayabilirsin kimse sana zorla tutacaksın demiyor adam oruç neymiş 2000 yıllık gelenek hurilerle oynaşmak için tutuyorsunuz diyor bunu kabul ediyorsan ben müslümanım diyemezsin bunu söylüyorum hem müslümanım deyip hem oruç neymiş diyemezsin(senin için demiyorum)

yanlış anlaşılma oldu sanırım, o dedikleri islamiyet için yapılan bi saygısızlık.

benim hak verdiğim nokta, tutamıyosan illa fakirleri anlayacam diye zorlamana gerek yok. benim babannemde 75 yaşında, ayakta duramıyo tutacam diyo. 10 yaşındaki bi komşu velet tutucam diyo. yine dedigim ornekteki isciler.

zorlamaya gerek yok yani. fakiri anlamak icin empatide yapabilirsin. sevap islemek istiyosan yardımda yapabilirsin, yine on sayfalarda birisi yazmis, tebrikler ona. benzema madem o kadar meraklısın dine git iftar yemeği ver 1000 kişiye demiş.

bunlar doğru ve mantıklı fikirler

Ayet: Allah'ın kelamı. Kuranda 47 Muhammed 4 ayette şöyle diyor;

Diyanet İşleri : (Savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). Artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır.

Kuranda oruç tutun diyor. Bunuda diyor. Ayrıca ne idiği belirsiz demişsin benim hakkımda. Ben ateistim. Yani Alevi, hristiyan, şamanist vs gibi çeşitli inançlara inanmayan biri.

Eee nolmuş savaşta öldüreceksin zaten adı üstünde savaş esirleri de serbest bırakın demiş zaten gidin sivilleri öldüründe dememiş savaştığın adamı öldürmeyip seni öldürmesini mi bekliyeceksin?

Muslumanlikta niyet avciligi var mi?Kimin kalbinden ne geciyor nasil bu kadar eminsiniz hem Allah'in vaadini nasil kucumsersin muslumanim diyorsan, herkes kendini sorgulasin bi once bu laflar goygoydan ote degil,biri diyor 32424234 kisi papagan gibi tekrarliyor.

Niyet aramıyorum . Cenneti de küçümsemiyorum sadece yapılan ibadetlerin cehennemden kaçmak için yapıldığını düşünüyorum. Yani en azından çevrem böyle (arkadaşlarım) .

olur, kuvvet gerektiren işlerde.

mesela pirinç demir çelik, ağır silah fabrikalarının işçileri. yanıbaşında kocaman bi kazan, içine çeliği atıyorsun anında eriyor. kazanda bildiğin lav var. ısısı 1300-1500 derece. git tut bakalım tutabiliyosan

tutamamaktan bahsediyorsun. futbolcular da tutabiliyorlar belli ki. tutabilecek durumdayken yerine fakir doyurulmaz. fakir doyurmak zaten bir şeylere ikame olamaz, oruç tutan da tutmayan da bunu gücü ölçüsünde yapar. farza öyle alternatifler yaratılmaz

bak süper zeka ben etrafımda hiç huriler için ibadet yapan birini görmedim ibadet Allah rızası için yapılır ilk önce bunu bil sonra mok atmaya çalış zekat fitre v.s bunlardan da bi habersin bellide, ayriyeten afrikalı v.s diyosunda somalideki açlara en büyük yardımları yapan yine müslüman türkler haberin varmı acaba? uza şimdi provakatör herif

bu arada inş cehennemde yanarsın mağdem bu kadar istiyosun duan kabul olur umarım..

Bana hakaret ederek kızdıranileceğini falan düşünüyorsan boşuna yorulma. Bir kere bile Kur'anı açıp okumamış fakat tartışma olduğunda din konusunda mangalda kül bırakmayan yüzlerce kişi ile karşılaştım. Çoğunun okumadığı din kitabı hakkında yeterli bilgimiz var. Ayetlerle, hadislerle, kaynaklarla bir şeyler sunup bizi bilgilendirenlere her zaman saygımız var. Fakat sırf üzerinde yaşadığı coğrafyanın dinini benimseyip onu hiç araştırmadan en süperiymiş gibi pazarlamaya çalışılınca biraz garip oluyor. Burada desteksizce müslümanlığı savunan kişiler acaba bir hristiyan anne babadan meydana gelmiş olsalardı acaba durum nasıl olurdu.

mesut gibilerde karı kızla gezip tövme yaptırıp sonrada kalkıp ben müslüman bir aileden geldim ronaldo bana bu kitap nedir diye sordu desin. benzemayaada helal olsunnn sana be

Ya su 'fakirleri anlama' goygoyunu kim cikardiysa hayy onun tipine..Fakirleri anlamak oruc tutmanin nedeni degildir oyle bisey yok!Anca cok cok sonra gelen nedenlerden biri olabilir belki.

Oruc bi nefis savasidir.Maddesel dunyanin zevklerine,kotuluklerine,egolarina karsi bi durus getirmektir.Kendini hesaba cekmektir bu dunyanin gecici oldugunu algilayabilme meselesidir..Kim nerde demis fakirleri anlamak filan diye bi ergen ateist ortaya atiyor tasi 1000 akilli cikaramiyor..

tutamamaktan bahsediyorsun. futbolcular da tutabiliyorlar belli ki. tutabilecek durumdayken yerine fakir doyurulmaz. fakir doyurmak zaten bir şeylere ikame olamaz, oruç tutan da tutmayan da bunu gücü ölçüsünde yapar. farza öyle alternatifler yaratılmaz

yanlış yorumluyorsunuz. ben orucun yerine yemek versin demedim, sevap sadece orucla namazla olmuyor bunu kastediyorum.

ayrıca futbolcunun tutabilmesini nasıl yorumladın. doktorlar tavsiye etmiyorki bunu. normalde bile oyuncunun 60. dakikadan sonra kalp krizi ihtimali normal insandan 8 kat artarken, senede 80 maç oynamış, tatil yapmayıp dinlenmeyip. bu sicakta, ac susuz mac oynamak ne kadar saglikli? sagligida gec isini engelliyosa tutmayacaksın. benzemanında isini iyi yapamadigini o gun gormussunuzdur

Aslında aile de çok önemli . Atıyorum annem ve babam Hristiyan olsa ve Hristiyan topraklarında doğsaydım Hristiyan olurdum .

Aynı şey burada da geçerli . Onlar kendi dinlerini savunur biz kendi dinimizi savunuruz .

İslam bence en iyi ve en güzel dindir ancak yanlış topraklara gelmiştir .

Üst Alt