# Berkin Kamil Arslan - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Berkin Kamil Arslan

Cevap: #21 Berkin Kamil Arslan

Bence fizigi iyi..Bugün karşısında oynayan Serkan'dan kötü değil fiziği...

Hem fizik, hem zeka, hemde yetenek. Berkin'i izledikçe farklı şeyler dönüyor kafamda. Serdar'da olmuyor mesela ama Berkin çok farklı. Duruşu olsun kendine güveni olsun. Berkin yarın 11'e konsa sırıtmaz aksine oynamaması tartışılır. O tarz bir oyuncu.

Kendine olan güveni tam ve sanki uzun zamandır birlikte oynuyormuş gibi oldukça soğukkanlı davrandı girdiği pozisyonlar içerisinde.

Bir iki maç ile Berkin'den bir şeyler beklemek yersiz olur. Zaman geçtikçe o eksik olan tecrübe eksiğinide kapatıp iyi yerlere gelecek gibi gözüküyor.

Hem fizik, hem zeka, hemde yetenek. Berkin'i izledikçe farklı şeyler dönüyor kafamda. Serdar'da olmuyor mesela ama Berkin çok farklı. Duruşu olsun kendine güveni olsun. Berkin yarın 11'e konsa sırıtmaz aksine oynamaması tartışılır. O tarz bir oyuncu.

Kendinede güveniyor..Sahanın enine bir uzunda pas attı Barışa..

Çetin, Berkin, Emre Çolak, Serdar Eylik... daha önce Galatasaray 18 inde hiç bu kadar genç çocuğun aynı anda dolandığını görmemiştim. Bu size de azcık Pedro'ları, Messi'leri, Bojan'ları, Busquest'leri hatırlatmıyor mu?? İşte gelen şey bu. Galatasaray'a gelen şey bu. 5 sene sonra 23 yaş ortalamasında tıkır tıkır top oynayan bir kadromuz olucak sabredilirse...

Ulan adam benimle aynı yaşta GS nin A takımda oynuyo biz okul takımında sürünüyoruz :D

B_5723_b_berkin.jpg

Berkin : " Hayranlıkla İzlediğim Taraftarın Önüne Çıkmak Beni Çok Heyecanlandırdı "

Trabzonspor maçında ilk kez Galatasaray forması giyen genç oyuncu Berkin Arslan, karşılaşma sonrası Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan 90+ programının canlı yayınına konuk oldu.

Berkin, maçta oyuna girince neler hissettin?

Beklemiyordum açıkçası oyuna girmeyi. Maç 2-0 olunca biraz umutlandım, ısınmaya yolladı hocam. Biraz umutlanınca sonra Song’un golü geldi. Golden sonra oyuna girme umudum azaldı. Sonra hocam bana güvenip oyuna aldıktan sonra, güvenim iyice yerine geldi. Birkaç pozisyon hatası yaptım ama top kaybetmedim fazla.

Hafta boyunca A takımla antrenmanlara da çıktın. Teknik Direktör Frank Rijkaard’la bir görüşmen oldu mu? Antrenmanlarda nasıl çalıştın?

3 gün antrenmana çıktım bu maçtan önce. Birkaç pozisyon oyununda benim pozisyonumu koruyup, doğru pozisyon almamı söyledi. Doğru pozisyon aldıktan sonra, başka bir sorunumun kalmayacağını söyledi. Bende maçta doğru pozisyon almaya baktım. Birkaç hatam oldu tabi.

Berkin, A takımdaki futbolcuların yaklaşımları nasıl sana, antremanlarda nasıl davranıyorlar sana biraz bundan bahsedelim.

Her zaman bize nasıl davranacağımızı anlattılar. Her zaman bize doğruya gösterdiler, oyuna girdiğimde bile Emre abi olsun, Servet abi olsun, Arda abi olsun tek tek saymayım hepsi doğruları göstermeye çalıştılar. Bu da beni daha çok heyecanlandırıyor. Televizyondan heyecanla izlediğim futbolcularla bir arada oynamak ve hayranlıkla izlediğim taraftarın önüne çıkmak beni çok heyecanlandırdı.

Galatasaray’da, Dünya futbolunda yada Avrupa futbolunda örnek aldığın bir oyuncu varmı?

Avrupa futbolunda küçüklüğümden beri hep Kaka’yı seviyordum. Burada da tek izlediğimiz Arda abiden başkası değil..

Hedeflerin neler?

Ben buraya 2007 yılında geldim. İlk geldiğimde A takım hedefim vardı. Burada ilk defa A takımla oynama başarısını yakaladım, kısmen bir hedefim gerçekleşti ama Galatasaray’da kalıcı olmak istiyorum. Her zaman oyuna sonradan da girerim, ama birkaç maç sonra ilk 11’de oynamak istiyorum.

Alt yapının başına getirilen Jan Derks’le bir görüşmen oldu mu?

Evet oldu. A takımla ilk antrenmana çıktığım gün bu maç kadrosu dahilinde. Yağmur yağıyordu çok da tesadüfen oldu. Aniden içeriye girdim, tamda dışarıya çıkıyordu. Kapıdan beni çağırdı yanına, sordu bana sağ tarafta mı daha çok oynamak istersin, sol tarafta mı diye? Bende sol tarafta dedim. Birde sağ açık oynyan oyuncu çizgiye indiği zaman çok açıkta kalıyorsun dedi. Golden uzaklaştığımı söyledi. Bana daha çok arka direğe yaklaşmamı söyledi. Kewell’i örnek gösterdi orada attığı golleri.

Peki Nedim hocayla ilgili neler söyleyeceksin? Onunda emeği büyük senin üzerinde.

Nedim hocayla ilgili çok şey söyleyemem çünkü kelimeler yetmez hocamızı anlatmaya. O kadar tatlı bir insan, o kadar dürüst, doğrucu bir insanki. Bana beş, altı maç önce A2 takımında çok şans bulamıyordum çünkü 90 doğumlu abilerim oynuyordu önümde. Bizim kulübümüzde herşey sırayla olduğu için tabi onların oynaması gerekiyor. Tabi iyi olduğun zaman şans buluyorsun. Bana pek şans gelmemişti Serdar abi oynuyordu. Serdar abi A takıma çıkınca bana dediki seni beş altı maç hiç çıkarmadan oynatacağım. Maçta bütün özgüveninle oyna dedi. Maçta benim hiç oyundan çıkmayacağımı bilmek daha özgüven veriyordu. Bu da Nedim hocanın oyuncularına ne kadar güvendiğini, ne kadar saygı duyduğunu gösteriyor.

İyi hareket yaparasan ya da rakibini ekarte edersen, güzel şut çekersen, moralin yerine geliyor ve maç boyunca öyle devam ediyorsun. Ama bir iki harekette başarısız olduğun zaman biraz moralin bozuluyor. Daha sonra kenardan Nedim hoca hadi Berkin, koş Berkin gibi şeyler söylüyor sana. Maç içinde kendini nasıl tarif ediyorsun?

Sizinde söylediğiniz gibi en kötü huyum o. Küçük bir top kaybında kafam orada takılı kalıyor. Nedim hoca bunu bana defalarca anlatıyor. Yapma oğlum kafana takma, geçer bir daha ki pozisyonda daha iyi olursun diye. Ben onu sürekli takıyordum ama son 3-4 maçtır aştığımı düşünüyorum. Maça iyi başladığım zaman hep iyi götürüyorum. Ama kötü başlarsam vasat oynuyorum.

Teknik direktör Frank Rijkaard’ın gençlere daha özen gösterdiğini, gençlerin üstüne düştüğünü biliyoruz. Bunu bir avantaj olarak görüyormusun?

Tabiki. Her zaman bizimle sohbet içersinde. Bizimle birşeyleri paylaşıyor. En küçük birşeyde bile antrenmanda hemen bize birşey gösteriyor. O bile bizim için ayrı bir tecrübe. Frank Rijkaard bizimle sanki bir arkadaş gibi, o kadar yaş farkı olmasına rağmen. Bizimle arkadaş gibi sohbet ediyor, Mert abiyle konuşurken bize söyledikleri çok candan.

Peki Berkin son olarak taraftarların da sana desteği vardı. Neler söylemek istersin Galatasaray taraftarları için?

Nasıl anlatayım ki bir pozisyonda oldu. Arda abiyle duvar pası yaptık. Oradan sonra kornere çıktı top ve o pozisyondan sonra alkış aldım. Bir an sahada sadece ben varmışım gibi hissettim. Kimseyi görmedi gözüm. Çok duygulandım, çok mutlu oldum.

Berkin : \" Hayranlıkla İzlediğim Taraftarın Önüne Çıkmak Beni Çok Heyecanlandırdı \" - 24.12.2009 15:34 (RÖPORTAJLAR) / Galatasaray.org

Üst Alt