Burak Yılmaz: "Benim son Dünya Kupası şansım da bitmiş oldu" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Yılmaz: "Benim son Dünya Kupası şansım da bitmiş oldu"

5c8bdc1945d2a09c943a636c.jpg

Penaltıdır, kaçar. Hep iyi penaltıcı oldu Burak. Onun atmasını yadırgamadım. Başkası atsa ve kaçırsa, Burak atsaydı derdik çoğumuz. Kısmet değilmiş...

Ha, bizdeyken de hiç tutmadığım bir futbolcudur Burak; saçma sapan top kayıpları, hücum faulleri, tarihin en büyük ofsayt kralı olması vs vs vs...

Ali Naci Küçük: Ayrılırken “ Hakkınızı helal edin” dedi Burak Yılmaz… Gözleri doldu… Senin canın sağ olsun kardeşim… Ne goller, ne başarılar kazandırdın…

1648163263547.png

Yinede golünü atti ve umut olmasini sagladi, o penaltiyi atip turu gecsek neler konusuluyordu simdi. Asil durum, penaltidan önce bizi o sacma 3lü savunma dizilisi bitirdi.

Yahu bu adam super penalti atiyordu, ne oldu buna? Gecen hafta Chelsea'ye super penalti atti. Heyecanliysan o dakikada, birak baskasi atsin. Bu kadar bencillik olmaz. Enes atsa gol olurdu bence. Eminim ki mac 2-2 olsa, Portekiz moralmen super cokerdi. En azindan penaltilara goturebilirdik isi.

Kariyeri açısından tam bir kırılım oldu. Atsa ve turu geçsek kendisi farklı bir statüye ulaşacaktı ama atamadı ve çöp oldu.
Aynen öyle oldu. Bazen sorumluluklari paylasacaksin. Örnegin 90 senesinde turnavanin oyuncusu matthäus final macinda arkadasi brehmeye birakti penaltiyi. Cok akilli bi davranisdi, neden? Cünkü penaltiyi kacirsa bütün yaptiklari bosa gidecekti. Böyle fazla önplanda ve baski olmayan arkadasina penaltiyi attirdi ve almanya dünya sampiyonu oldu. Ama bizimkilerde nerde o kafa, hep ben yapayim derdinde. Hücum yaparken bugün cengiz kalecinin kucagina atiyor topu, halbuki arkadasi bos pozisyonda bekliyor, neden? Cünkü hep Ben yapmayin derdindeler.

Yahu bu adam super penalti atiyordu, ne oldu buna? Gecen hafta Chelsea'ye super penalti atti. Heyecanliysan o dakikada, birak baskasi atsin. Bu kadar bencillik olmaz. Enes atsa gol olurdu bence. Eminim ki mac 2-2 olsa, Portekiz moralmen super cokerdi. En azindan penaltilara goturebilirdik isi.
Aynen örnegini verdim demin, 90 dünya kupasinda turnavanin adami matthäus takim arkadasi brehmeye biraktigi gibi.

Aynen öyle oldu. Bazen sorumluluklari paylasacaksin. Örnegin 90 senesinde turnavanin oyuncusu matthäus final macinda arkadasi brehmeye birakti penaltiyi. Cok akilli bi davranisdi, neden? Cünkü penaltiyi kacirsa bütün yaptiklari bosa gidecekti. Böyle fazla önplanda ve baski olmayan arkadasina penaltiyi attirdi ve almanya dünya sampiyonu oldu. Ama bizimkilerde nerde o kafa, hep ben yapayim derdinde. Hücum yaparken bugün cengiz kalecinin kucagina atiyor topu, halbuki arkadasi bos pozisyonda bekliyor, neden? Cünkü hep Ben yapmayin derdindeler.
Aynen super ozetlemissin. Hersey bencillikten kaynaklaniyor. Atarsam ben kahraman olurum. Takim oyunu yok, herkes kendini nasil meshur ederim diye ugrasiyor.

Aynen super ozetlemissin. Hersey bencillikten kaynaklaniyor. Atarsam ben kahraman olurum. Takim oyunu yok, herkes kendini nasil meshur ederim diye ugrasiyor.
Iste bu yüzden oyunumuz gelismiyor. Halbuki bi takim ne kadar iyi paslasirsa ve arkadasina gol attirmayi ön plana koyarsa okadar basarili olur. Bizimkilerin derdi takim degil ilk önce kendi egolari. Bu yüzden futbolumuz hic gelismiyor. Ama bunlar alt yapidan baslar, temel bilgiler. Bunlara dikkat edeceklerine yabanci kurali gibi sacmaliklarla ugrasiyorlar.

Baktim da 2019 yilindan beri penalti kacirmamis. O zaman da Milli Takimda oynarken kacirmis Moldova'ya karsi, ama 4-0 almisiz maci.

Oradan itibaren bugüne kadar 17/17 yapmis penaltilarda.

Baktim da 2019 yilindan beri penalti kacirmamis. O zaman da Milli Takimda oynarken kacirmis Moldova'ya karsi, ama 4-0 almisiz maci.

Oradan itibaren bugüne kadar 17/17 yapmis penaltilarda.
Hicbiri bi portekiz final maci degil. Cok fazla stres yapip disari atti. Bi penaltiyla bütün önceki yaptiklarini yok ediyor. Orda akilli olup baska birine birakmaliydi. Örnegin hakan kacirsa yine baska maclar ile telafi edebilirdi ama buragin kariyeri bitti ve kötü bi son oldu.

Üst Alt