Burak Yılmaz: "Benim son Dünya Kupası şansım da bitmiş oldu" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Yılmaz: "Benim son Dünya Kupası şansım da bitmiş oldu"

17/17 yapmasi basli basina bi olay, ama bunu Burak gibi bana göre ayagi cok da düzgün olmayan birinin yapmasi cok daha büyük bir olay.

Misal bana göre Hakan Calhanoglu gibi biri sanki cok daha garanti penalti atar gibi.

Tabi sonradan ahkam kesmek kolay ama Burakin vurus stili olsun, ayaginin ayari olsun, bana göre pek de öyle düzgün degil...

yan ağlara vurmazsan kurtarma ihtimali var kalecinin atladığı köşeyi tutturursa. yan ağlara vurmak da her topçunun işi değil malesef. yüzde 60 şansın oluyo diğer türlü. attığı yer köşeyi tuttursa bile kurtaramayacağı yerdi. dramatik son oldu. dün sövdüm baya ama üzüldüm de burak adına. atsa geriden gelmenin getirdiği avantajla hiç uzak değildi galibiyet. yapacak bir şey yok.
Aynen renktaş, olmadi saglik olsun. Atsa alirdik maci portekizin defansi iyi degildi.

Bizim ölçeğimizde bir ülke en azından her 3 dünya kupasından 1'ine katılmalı.

Üst üste 5 dünya kupasına katılamamak demek çok ciddi bir başarısızlıktır.

2002'den sonra 2006 ve 2022 özellikle yıkım olmuştur İsviçre ve dünkü dramatik sonla biten maç ile.

Burak'ın dünya kupası şansının bitmesi ise kendi şahsi meselesidir, ulus olarak bizi ilgilendirmez.

Kendini ilgilendirmeyen konularda takındığı tavırı da düşününce milli takımın başarısızlığından bağımsız kişisel olarak bu sonu da hak etmiştir. Artık ömür boyu vicdanında yaşayacak o an.

Üst Alt