Diğer Öneriler - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diğer Öneriler

Hugo Colace

0,,10309~4938498,00.jpg

HUGO COLACE

MEVKİİ: ORTA SAHA/DEFANSİF ORTASAHA

İSTATİSTİK:46 MAÇ ( 5 İ KULÜBEDEN ) 8 GOL 7 SARI KART

FREE TRANSFER sözleşmesi bitti.

Bu oyuncuyu taşımamın sebebi bonservis bedeli olmaması ; müthiş bir sezon geçirmesi ; hatta barnsley taraftarının bizim kewell a yaptığımız gibi kampanya başlatarak gitmesin diye yalvardığı bir futbolcu...

Çoğu kişi Coca Cola Championship te oynadığı için tanımıyor olabilir.. Geçen yıl takımının en iyi oyuncusu seçildi defansif ortasaha oyuncusu ve şut çekmeyi gol aramayı çok seviyor.8 golü var ve çok iyi bir rakam .Oynadığı ligde sezonun en iyi oyuncusu Nolan seçildi diğer oyuncular ise 36 ve 40 yaşında diğer emektar 2 oyuncuyla az sonra analizini açacağım geleceğin steven gerardı denilen Owen GARVAN dı. İngilterenin ikinci ligi olamasına rağmen bizimde musayı transferimiz düşünülürse ve EPL nin kalitesi göz önüne alındığında mevcut mali yapıda kaçırılmaması gereken bir oyuncu.Henüz imza atmış deil tatil tüm ısrarlara rağmen transferini tatil sonrasına bırakmış.İtalya altyapısının üstüne Arjantinin teknik yapısını eklemiş savaşçı güçlü ve istikrarlı bir oyuncu...Daha önce newells da oynadı daha sonra kiralık gittiği iki kulüpte yedeklikten kurtulamayıp kendini Barnsley de buluyor ve oynadıkçada kendini gösteriyor...

Videosunu koymak isterdim ama bulamadım .... peşinde EPL nin kümeye oynayan takımları var...İyi transfer olur düşünülürse...

Cevap: Hugo Colace

1. Owen Garvan ise yaramaz.

2. 36 ve 40 yasindaki adamlar kim?

3. Adamin oyun stiliyle ilgili hicbir bilgi yok.

Cevap: Xherdan Shaqiri

Chelsea izliyorsa zaten konu yersiz o zaman.

chelsea alıp hemen sol kanada koymaz bu adamı ... en az bir sene daha bekler ...milli takımda bir yer alsın bakalım der... arda da yıllardır izleniyor ama hemen izlemeye gelenler alıp götürmedi ...biz almazsak zaten almanyaya gidecek diğer basel yeteneklerinin olduğu gibi...Bu sene o kadar kanat oyuncusu patladı ki özellikle 4 3 3 taktiğinin yayılmasıyla shaqiri ye sıra gelene kadar şansımızı kullanabiliriz...Ayrıca büyük kulüpler hiç bir zaman belirli maç sayısını aşmamış genç oyuncu transfer etmez o güney amerikadan gelen genç oyuncuların hepsi 17 18 inde ülkelerinde sezon başı 30 üzeri maç oynayarak gelmiş oluyorlar...

Stochtan daha iyi diyorum çünkü ben bu bilgileri sana başka bir yerde bulamayacakken sunuyorum ve inanılmaz araştırmalarla önüne geliyor ... bu benim hem işim hem hobim ve ben galatasaray taraftarıyım ... El altından da olsa bildiklerimi ; galatasarayın en büyük taraftar forumu olan burada paylaşmak istiyorum...Lütfen biraz daha ince fikirlilik---yapılan bir şeye gereksiz dersek hoş olmaz...

Cevap: Hugo Colace

1. Owen Garvan ise yaramaz.

2. 36 ve 40 yasindaki adamlar kim?

3. Adamin oyun stiliyle ilgili hicbir bilgi yok.

2-gary speed (sheffield) ve lee carsley (birmingham )

3- oyun sitili mascheranonun daha ağırı ve daha yeteneksizi fakat daha iyi şut çekip ofansta daha iyi işler yapanı neden orda dersen uzun hikaye ama messili tevezli ve mascheranolu genç milli takımın kaptanlığını yapmış u 21 de ben o günlerini bilmiyorum çünkü son sezondan önceki 2 sezonu maalesef hocası yedek kulübesinden yılda 5 kez çıkarmış son 2 sezon ise 75 küsür maçta oynadı.

1- senin fikrin

Leroy Fer

610x.jpg

LEROY FER

Takım:Feyenoord (Holland)

Mevkii:Orta saha (ortasaha sol,ofansif ortasaha sol,defansif orta saha)

Yıllık kazancı:300 000 euro Kontrat bitiş:2012

2009/10 Hollanda ligi 36 maç 3 gol 4 asist 8 sarıkart

2008/09 Hollanda ligi 30 maç 6 gol 2 asist UEFA kupası 6 maç ( 2 maç kulübeden )

Senegal doğumlu Hollanda vatandaşı 20 yaşındaki genç yetenek bu sezon eredivisie nin tozunu attı.Keşfi Hollanda genç takım antrenörü Cor Pot'un onu farketmesiyle başlamış.Leroy Fer'i ona sorduklarında geleceğin Vieira'sı diyor,tıpkı onun gibi Leroy da senegal asıllı ve ona her baktığımda karşımda vieirayı görüyorum.

Takımımızın defansif ortasaha ya da ortasaha sorununu bilmeyenimiz yok nerdeyse , bana da oyuncu incelemesi isteği geldiğinde kim olacağı konusunda pek çok isim geçti aklımdan fakat ne kadar daha ucuzlarına yönelmek istesemde bu analizi yapmamak hem Galatasarayımıza hem de bu genç yeteneğe haksızlık olacaktı.Neden mi?

Öncelikle teknik ekibimiz Hollanda ekolünden ve oyuncunu Hollandalı olmasının daha mantıklı olacağını düşündüm.Hem genç olmalıydı hem de istikrarlı hem de ortalamanın üstünde yetenekli.Futbola bakışı ve mental açıdan taktiğe uygunluğu ise beni cezbeden noktasıydı.Feyenoord taktik açıdan 4-3-3 sistemiyle mücadele ediyor ve total futbolu benimsemiş bir takım görüntüsünde , oturmuş sistemde Leroy can alıcı bir özelliğe sahip; box to box ortasaha özelliklerini taşıma , joker oyuncu olabilme , topa hakim olma ,yüksek teknik,saldırgan ve ısıran futbol ile birlikte yüksek top çalma becerisi.Şimdi gelelim analizine...

Pozisyon:

Kimilerine göre ofansif ortasahanın sol kanat oyuncusu olarak düşünülse de çoğu futbol adamı ve teknik direktör onu tam bir ortasaha olduğu konusunda hemfikir.4-3-3 sisteminde 3 mobil ortasahadan biri olarak istenilen tüm özelliklere sahip.Oyunun hem defansif hem de ofansif bölümünde kusursuz zaten bu yüzdendir ki sol açık mevkiisinde dahi sırıtmıyor.Hem ofansif hem de defansif oyununu izledim zaten sahada kaldığı süre içinde bu adamın her zaman verilen görevden fazlasını yapmayı istediğini görüyorsunuz.

Fiziksel özellikleri:

Uzun ve ince bir yapısı var ama bir traore kadar zayıf değil aksine 20 yaşında ki bir oyuncuya göre çok ama çok güçlü,fakat bir adebayor olmadığını belirtmem lazım.İzlediğim futbolcularda uzun boylularda hep iki kez düşünürüm acaba ikili mücadelelerde nasıl? yere sağlam basıyor mu? ayağına hakim mi? seri ve çabuk mu? Bu testleri geçmesi lazımdı çünkü uzun ve hantal futbolcu risklidir,ayağına hakim değilse baskı halinde el bombasına dönüşür,yere sağlam basmıyorsa 1 kişi fazla oynamayı istersiniz...Sonuç mu ? Bu adam doğaya meydan okuyor,ortalama olması yeterliyken ortalamanın üstünde fizik kurallarına aykırı davranıyor....

Teknik Özellikleri:

Yeteneklerini izlemeniz için vereceğim linktede dediği gibi bir top çalıcıdan daha fazlası.Genelde sağ ayağını kullanıyor fakat iki ayağına da hakim.Öylesine yumuşak bir bileği var ki attığı çalımlara hayret ediyorsunuz bunların yanında en önemli üç özelliği diye sorarsanız size top çalma ,dribling ve taktiksel ve mental oyun zekası derim.Bunun yanında pas yeteneği ,takımını tek başına atağa kaldırmayı sevmesi,dikine futbolu,sahadaki hırsı,adam eksiltme yeteneği sizi mest edicek özelliklerinden...Şutları iyi olmasına rağmen çoğu ortasahada olduğu gibi sert ve etkili değil.Yaptığım araştırmada bir önceki sezon 7 gollük şutu bulunduğunu toplamda 11 etkili şuta sahip olduğunu buldum.Yine de 3 maçta 1 gollük şut denemesi bizim ortasahaya göre çok daha iyi bir istatistik.

Taktiksel özellikleri:

Taktik zekası üst düzey fakat neden tüm bu özelliklerine rağmen dünyanın en iyisi olmadığı da burada yatıyor.Kondisyonu üst düzey ve yoğun tempoyu kaldırmasına rağmen fazlaca ve gereksiz koşuları fazla diyebilirim bu da bizi pozisyon bilgisi eksikliğine götürür.Öyleki sahada sürekli aktif sürekli koşan bir görüntüsü olmasına rağmen gücünü daha ekonomik kullanmasını ve pas yapabilen takımlara karşı pozisyon bilgisiyle alan savunmasını öğrenmesi gerekiyor.Ayaklarıyla top çalmanın dışında vücudunu kullanması da öğrenmesi gerekenlerden.En büyük şanssızlığı ise çevikliği ile fiziksel güç arasında bir seçim yapması gerekliliği.

Transferi:

Elimizi güçlndiren başlıca konu yine rijkaard faktörü olacaktır, bunun yanında yıllık ücretinde artış ve daha çok kazanacak olması ikinci bir tercih nedeni olmamızı sağlayabilir.Zaten feyenoord da UEFA Avrupa ligine katılacak yani Galatasarayı istememesi gibi bir durum söz konusu olmaz.Diğer devler henüz peşine düşmüş değil bunda sürekli değişik mevkiilerde oynatılmasının etkisi büyük hocası henüz hangi mevkiide kullanacağına dair bir karar vermiş gibi durmuyor.O yüzden de peşinde dünya devleri takılmış değil ama izlemede olduğuda bir gerçek.Gelelim bize söylenecek fiyata:araştırmalarıma göre en az 5 m. euro isterler kimi sitelerde 7 ye satılabileceği söyleniyor fakat almak istersek en fazla 6 veya 6.5 m. euroya transfer ederiz.

Böylece bu araştırmanın da sonuna gelmiş bulunuyoruz.Bu linkten yeteneklerinin bir kısmını izleyebilirsiniz...

https://v.youku.com/v_show/id_XMTcyNTM0NDY4.html

Belli mi olur belki bir transferle hem sol açığımız hemde taş gibi bir ortasahamız olur...Yeni yeteneklerle görüşmek dileğiyle ADNAN BİLGİ ...

Fanzindeki incelememin tamamı ...

Cevap: Xherdan Shaqiri

İsviçre'nin bir hazırlık maçında görmüştüm, ortadan dribbling ile kendisine pozisyon yaratıp müthiş bir şut çıkarmıştı. İtalya maçı olabilir. Bir o pozisyon, bir de bu yazı dışında herhangi bir bilgim yok. Basel'i yakından takip ediyorsanız eğer, Serkan Şahin hakkında bir yazı yazarsanız çok güzel olur.

Marcus Pedersen

Marcus_Pedersen_1237186777_485x328.jpg

Marcus Pedersen

KULÜP:Stromsgodset IF UYRUK: NORVEÇ YAŞ:20 BOY:1.80 KİLO:79

MEVKİİ:FORVET İSTATİSTİK: 14 maç 6 gol 2 asist

Peşinde dolaşmayan yok fakat dolaşanlar arasında galatasaray kadar büyüğü de yok. İngiltereden sunderland, blacburn , westbrom, almanyadan hamburg ve en çok da iskoçyadan celtic istiyor hatta direk celtic adına çağrı bile yapıldı kendilerini seçmeleri için...Bonservis ücreti 2 m. euro civarında pazarlıklarla alınmak isteniyor...Hatta en ciddi teklif bu ingiliz kulüplerinden birinin 2 m. euroluk teklifi...Kendisi de artık daha büyük bir kulüpte oynamak istediğini belirtti...

Korkusuz , çalışkan ve savaşçı bir forvet stili diğer forvetlerden ayrılıyor.Norveçte rooney benzetmesi yapılıyor ve onun stilinde oynayan bir oyuncu..2007 yılında denenmek üzere liverpoola çağrılıyor fakat aynı yıl geçirdiği sakatlıkla 2 yıl sahalardan uzak kalıyor..2009 da ise bonservissiz Stromsgodset IF takımına transfer oluyor.O yıl 24 maçta 10 gol atıyor ve kalitesini gösteriyor.

Her yaş grubunda norveç milli takım forması giymişliği var. u15 7 maç-u16 10 maç 7 gol-u 17 7 maç 4 gol ve u 21 4 maç 3 gol.

2010 sezonu başlarken 9 maçta 5 gol attı.Bunlar kafayla ,karşı karşıya,ceza sahası dışından ve kontra atakla gelen beş farklı goldü.

Hızlı , iyi bir tekniği , güçlü bir fiziği var.Karşısındaki defansa yaşattığı en büyük tehlike ise sert şutları cezasahası dışında defansı geçemezse bile çok sert şutlarıyla kaleyi yokluyor.Frikikleri de etkili.

Fiziksel mücadelelerde genelde kazanan taraf ve tam bir target man ...Yani 4 3 3 ün aradığı santrafor.Güçlü fiziği savaşçı futbolu , topu saklayabilmesi, tekniği ve şut gücü,topu kazanıp servis edebilmesiyle aranılan özelliklerde.

eksiklikleri:

Gole çok aç ve bu diğer seçenekleri görmesini engelliyor,bencil bir yapısı var , bazen konsantrasyon eksikliği yaşayabiliyor,sol ayağını hemen hemen hiç kullanamıyor.

YouTube - Marcus Pedersen - Goals and Skills

ben diğer alternatif forvetin türk olmasından yanayım fakat çok yüksek fiyatlar isteniyor iç piyasada bu yüzden iyi bir seçenek olur...

Cevap: Leroy FER

Hocam adamı öyle bir anlatmışsın ki kızım olsa veririm.

Görüntülerde iyi bir futbolcu gibi duruyor. Ama biliyoruz ki yapılan videolar çok aldatıcı olabiliyor. Umarım bu adam transfer komitemizin eleğinden geçmiştir. eğer hakikaten anlattığın gibi bir ön liberoysa takıma çok şey katar.

Üst Alt