Elmas: “Galatasaray’ın geleceğini sürdürülebilir başarılarla dolu kılacak bir takım kurma hedefindeyiz” - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elmas: “Galatasaray’ın geleceğini sürdürülebilir başarılarla dolu kılacak bir takım kurma hedefindeyiz”

Tum konusmasini dinledim.

Söylediği gayet mantıklı, benim de uzun zamandır söylediğim/umdugum bir çok şey var. Ama ayni zamanda aciklamalarindan sonra ciddi soru işaretleri oluşturan cikarimlar da var.

Bankalar birliği ve oyuncu alim satimlarindaki limitler, artı ileriki yıllarda bu limitlerin oluşturabileceği ciddi sikintilar konusunda yüzde yüz hakli. Bu sekilde bugunu degil de gelecegi düşünmesi ve stratejik ilerlemesi harika.

Bu noktada akla gelen soru su, bunca suredir başkanlık icin hazırlık yapıyorsan bunları nasıl bilmiyordun? Biliyorduysan, nasıl 10 Gunde transferleri bitiririz dedin? Mantik secimi kazanmak icin bir marketing adimiydi diyor. Ben bilemem, kendisi bilir...

Bir elin parmakları kadar oyuncu bu kadar para alıyorsa ki ben çok uzun suredir Galatasaray'in bütçesini ve oyuncu maaslarini eleştiriyorsam senin de bunu bilmen lazımdı baskan, nasıl kulupler/menajerler zaman limitinden dolayı (15 Temmuz) fiyat arttirimi yaptı ve bir elin parmakları kadar oyuncu neredeyse bütçenin yarisini alıyor diye yakınabiliyorsun? Bu bilgiler ile daha tutarlı açıklamalar yapman lazımdı. Bunu bilmediğini düşünmüyorum. Bence bir secim "adimiydi". Bunu da hos karsilamiyorum.

100 milyon Euro'luk sponsorluk hazır dedin. Bu sefer de su anki sponsorlar ile yasal süreç var vesaire diyorsun. Ciddi hazırlık yapan birinin bunları bilmesi lazım. Secim oncesi buna dair, yani sponsorlarımız hazır ama su anki sponsorlarla çözülecek sorunlar var, onlardan sonra aciklayacagiz diye bir aciklamasini ben duymadım. Şeffaflık onemli. Kucuk de olsa bir negatif...

Seffafliktan bahseden biri icin secim oncesi adımları daha iyi olabilirdi diyorum.

Gelelim 40 milyon Euro'luk bütçe rahatlatmasına... O konuda sikinti yok ama bankalar birliği gelen parayı kontrol ediyor diyor. Bir çözüm bulmaya calisiyoruz diyor. Peki baskan bu da mi sürpriz oldu? Secim oncesi boyle bir sorundan da bahsetmedin. Eğer bankalar birliğinin boyle bir gucu varsa, zaten buna tamam demeleri bence imkansizdir. Benim aklıma bu sozu gerçekleşmesi imkansız olduğu icin mi verdin sorusu geliyor. Tekrar söylüyorum, bunu sadece kendisi ve ekibi bilir... Mantiken ise eğer dediği gibi baskanliga saglam hazirlandiysa, cevabi ortada...

Transfer konusunda söyledikleri harika. Umarım dediği yoldan gider. Ama ortada donen, kendisinin de kabul ettigi isimler düşündürücü.

Yani sözler ile eylemler arasında yine bir fark var gibi gorunuyor.

Benim düşüncem su: Her şey siyah ile beyaz degil. Burak Elmas'in bence çok ciddi kaygı oluşturacak adımları da var, Galatasaray taraftarının icini rahatlatacak aciklamalari/dusunceleri de var.

Konuşmak bedava.... Onemli olan atilan adımlardır. Su ana kadar kendisini az da olsa basarisiz buluyorum.

Onumuzdeki süreçte genc oyunculara yatırım yapar, web sitesindeki sunumda verdigi sözleri tutarsa ayakta alkislarim.

Su an icin ciddi eleştiri de ciddi toz kondurmama da saçma...

En onemli test 100. gun olacak. Bakalım verdigi sozleri yerine getirecek mi göreceğiz.

Umarım toparlar ve daha iyiye gider. Oyuncularin gelecegine yatırım yapıyoruz derken gidip Ghezzal gibi adamlara 4 senelik garanti Maas artı bonservis vs vermez.

PSG'den sanırım alınmak istenen oyuncu gibi sakatlık gecmisi saglam adamlara yönelmez.

Arda, Emre Akbaba gibi adamlara bu maaşları vermez.

Sonuçta zaten Galatasaray'da bence görebildiğim kadarıyla iyi bir baskan adayı yoktu. Su noktada Burak Elmas'i desteklemek lazım. Yine de yalakalik ile destek arasında fark var. Benim felsefeme gore hak ettiginde eleştirmek, hak ettiginde de övmek bence en doğru yoldur.

ben bu palavralara inaniyorum ve başkanımizi destekliyorum.

belki malım ama en azindan kararimin ve desteğimin arkasındayım

Hepimiz inanmak istiyoruz.

Ama bu anlattiklari mantik disi.

En azindan psv oncesi bi 8, bi 10 numara alirsin tum transferleri 10 gunde bitircem diyorsan.

Sponsor da yok daha ortada.

Seffaflik demissin ilk icraatin kap bildirimlerini karartmak.

Simdi ben bu adamin nesini ciddiye alayim?

Hepimiz inanmak istiyoruz.

Ama bu anlattiklari mantik disi.

En azindan psv oncesi bi 8, bi 10 numara alirsin tum transferleri 10 gunde bitircem diyorsan.

Sponsor da yok daha ortada.

Seffaflik demissin ilk icraatin kap bildirimlerini karartmak.

Simdi ben bu adamin nesini ciddiye alayim?
eksikler var ama sabir en büyük dayanağımız. bahsedilen isimlerin hepsi beni heyecanlandiriyor. şu kötü almayin dedigim kimse yok iyi yoldayiz

10 gün lafı gerçekten hem ütopik hem de cahil bir söylemdi. Acemiliğine veriyorum.

Umarım üstüne koyarak ilerlersin başkan.

Üst Alt