Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası ! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası !

Cevap: Fenerbahçe - Ankaragücü maçında şike iddiası !

Tesvik priminin suc sayilmasina hep muhalif olmusumdur , cunku icinde siddet vs icermedikce zaten arzulanan amaca yonelik bir sey. Etikligi tartisilir , sporun ruhu ile bagdastirilmayabilir , buna katilabilirim , para icin sarfedecegi eforu , bu doping olmadan da sergileyebilmeli denebilir. Ama klubun kendi oyuncusuna prim vaad etmesi de ayni kapsamda degerlendirilmeli o zaman.

Eğer o mesajlar atıldığında Emre menajerinin yanındaysa bedelini öder ve kulüpten yollanır. Aksi düşünülemez bile.

Peki değilse kim bedel ödeyecek?

Bir de merak ediyorum bu sözlerin ardından herhangi bir araştırma yapmaya gerek gördü mü federasyon veya adli makamlar...

Eğer Emre o sırada ordaysa bunun bedelini sadece emre değil Fenerbahçe'de öder.

Aziz Yıldırımda öder.

Hea üzerine gidilirse !

Yok gerçekten salakça bir şakaysa o zmanda bu Ahmet Bulutunda Ekrem bilmemneyinde cezasını çekmesi lazım.

Böyle şaka olur mu lan?İnsanları salak zannediyorlar herhalde

şike gol yemeyerek olmaz!şike serkan kırıntılının ankaragücü-fb maçında yedigi abzürt gollerden sonra fb ye transfer olması gibi bir olayla olur.nefretimsin lan fb!

Bu olaydan bir organize suc yorumlamasi cikarmak hukuken mumkun degil. Cunku birak emrenin telefonunun ayni baz istasyonundan sinyal almasini , bu mesaji cekenle karsilikli tavla oynarken resmi bile yayinlansa , hukuken emreye bir sorumluluk dogurmaz bu. tamamen fiili isleyen kisinin uzerine oklar yogunlasir , ancak ve ancak o kisinin sozlu ya da yazili beyani ile "emre bana bunlari soletti" der ise , o zaman isin sekli degisir. fb klubu ise bu konudan kurum olarak bagimsizdir , cunku fiili isleyen kisilerin klup yonetimi ile direk ya da dolayli bir bagi yoktur. hukuki pencereden is boyle .

Bu konunun veya benzeri şike iddiası kokan konuların üstü kapatılır,hasıraltı edilir... Bu iddiaları ortaya atanlar haklı dahi olsalar, şike yapanlar değil onlar bedel öder...

Bu ülkede güçlü olan istediğini maalesef yaptırır...Devletin, kurumlara bırakmadan el koyması lazımdır ki maalesef çıkarına olamayacağı için yine hasıraltı edilecektir...

Ulkede hukuk var , bir mahkemeye sevk durumunda mahkemenin "bu ise bakamam" demesi soz konusu olamaz. Cezalarin infazi noktasinda bazen hatir gonul isleri devreye giriyor dogrudur , ancak bu konu arastirilamaz filan denemez.

Onur'un görevi zaten gol yememek. O da yemedi, bi insan nasıl şike yaparak gol yemeyebilir ki? Kalecilerden gol yemesini istemek şikedir, yememesini istemek normal olandır, keza bu röportajın metin hali ile video hali arasında büyük fark var, şakayla karışık söyledikleri çok açık.

E tamam oyuncu temsilcisi de yayına bağlandığında şaka yaptım diyordu zaten. Gülücüklere de bakınca şakayla karışık söylediği çok açık.

Böyle bir savunmanın sizin söylediğinizden farkı var mı?

Benim görüşüm açık, Emre eğer o mesajlar atılırken temsilcisinin yanındaysa (ben Emre'ye güveniyorum, yanında olmadığına ve konudan haberdar olmadığına eminim orası ayrı), yaptığının bedelini gerek Fenerbahçe'den gönderilerek (kesinlikle gönderilir öyle bi durumda), gerek milli takımdan uzaklaşarak, gerek toplumdan dışlanarak öder.

Peki iddialar doğru değilse kim bedel ödeyecek? Emre Belözoğlu ve Fenerbahçe isimlerine sürülen leke sürüldüğüyle mi kalacak? Kimseye gel bakalım kardeşim, sen de attığın çamurun bedelini öde demeyecek mi?

Eğer Emre o sırada ordaysa bunun bedelini sadece emre değil Fenerbahçe'de öder.

Aziz Yıldırımda öder.

Hea üzerine gidilirse !

Yok gerçekten salakça bir şakaysa o zmanda bu Ahmet Bulutunda Ekrem bilmemneyinde cezasını çekmesi lazım.

İbrahim, eğer konuşma böyle olsaydı

Ozan İpek: Ben Onur'u da çok tebrik ediyorum. Maçtan önce de konuştuk, sonra da konuştuk. Yani... Amerika'ya da beraber gitçez onunla... Dedim... bizim maçta gol ye ne istersen vercem. Keh keh (gülüşmeler), maçtan sonra da aradı.

Burda şike aranabilirdi.Gol yemeyeceğim desede birazda golü kaçıranların beceriksizliği yani işin özeti tüm kaleciler gol yememek için çıkar maça.

Onur'un görevi zaten gol yememek. O da yemedi, bi insan nasıl şike yaparak gol yemeyebilir ki? Kalecilerden gol yemesini istemek şikedir, yememesini istemek normal olandır, keza bu röportajın metin hali ile video hali arasında büyük fark var, şakayla karışık söyledikleri çok açık.

Ya tamam da arkadaşlar, kopan yaygaraya bakınca toplumda hüküm kesilmiş hemen, Emre oradaydı, mesajları Emre attı, Emre şöyle, Emre böyle. Durun bi olay yargıda, neyin ne olduğu ortaya çıkacak kısa sürede. Ya Emre'nin bir hatası yoksa ne olacak? Çamur atan attığıyla mı kalacak?

Bu olay neye benziyor biliyor musunuz? Arkadaşınız, kız arkadaşınıza mesaj atıyor, Bora/Bahadır/Furkan/Sercan/İbrahim ... diyor. (Benzetmeyi yaparken sizden alıntı yaptığım için sizin adınızı kullanıyorum, kusura bakmayın, kendi adımı da kullandım. Okuyan diğer arkadaşlar da kendi adlarını kullanıp, benzetmeyi kendileri üzerinden yapsın rica ediyorum.) Kız arkadaşınız da bunu sınıftakilere gösteriyor, bütün sınıf sizin öyle olduğunuza kanaat getiriyor, okulda dedikodular yayılıyor Bora, Furkan, Sercan, Bahadır, İbrahim ipne diye. Siz de en ufak bir hatanız olmadığı halde bedel ödüyorsunuz, öyle olmadığınızı herkese kanıtlamaya çalışıyorsunuz, belki ispatlıyorsunuz ama yediğiniz damgayla kalıyorsunuz. Bu durumu yaratanlara en ufak zarar gelmiyor, yapan yaptığıyla kalıyor. Haksızlık yok mu?

Sadri Sener bugün bir Balik Restorantinda Hamsi yerken Yakin çevresine çok çarpici açiklamalar yapmis....

Sadri Sener : Usagim, senin cebinden benim cebimden, onun alinterinden, bunun hakkindan bedavaya Stad yaptilar. Olmaz kardesim bukadarda... Biz bu sartlarda nasil yarisalim Galatasaray ile..??

Sadri Sener bugün bir Balik Restorantinda Hamsi yerken Yakin çevresine çok çarpici açiklamalar yapmis....

Sadri Sener : Usagim, senin cebinden benim cebimden, onun alinterinden, bunun hakkindan bedavaya Stad yaptilar. Olmaz kardesim bukadarda... Biz bu sartlarda nasil yarisalim Galatasaray ile..??

Ya tamam da arkadaşlar, kopan yaygaraya bakınca toplumda hüküm kesilmiş hemen, Emre oradaydı, mesajları Emre attı, Emre şöyle, Emre böyle. Durun bi olay yargıda, neyin ne olduğu ortaya çıkacak kısa sürede. Ya Emre'nin bir hatası yoksa ne olacak? Çamur atan attığıyla mı kalacak?

Bu olay neye benziyor biliyor musunuz? Arkadaşınız, kız arkadaşınıza mesaj atıyor, Bora/Bahadır/Furkan/Sercan/İbrahim . diyor. (Benzetmeyi yaparken sizden alıntı yaptığım için sizin adınızı kullanıyorum, kusura bakmayın, kendi adımı da kullandım. Okuyan diğer arkadaşlar da kendi adlarını kullanıp, benzetmeyi kendileri üzerinden yapsın rica ediyorum.) Kız arkadaşınız da bunu sınıftakilere gösteriyor, bütün sınıf sizin öyle olduğunuza kanaat getiriyor, okulda dedikodular yayılıyor Bora, Furkan, Sercan, Bahadır, İbrahim ipne diye. Siz de en ufak bir hatanız olmadığı halde bedel ödüyorsunuz, öyle olmadığınızı herkese kanıtlamaya çalışıyorsunuz, belki ispatlıyorsunuz ama yediğiniz damgayla kalıyorsunuz. Bu durumu yaratanlara en ufak zarar gelmiyor, yapan yaptığıyla kalıyor. Haksızlık yok mu?

Ben Emre için kesin orda demiyorum. Hea bence ordaydı mesajı atan oydu buralara geleceğini bilmiyordu. Ama bunlar bende şu an tahmin o yüzden söyleyemiyorum.

Ama böyle kapanıp giderse yazıklar olsun .

Bu olayın sonunda ya Emre-Fenerbahçe-Bulut-Ekrem ya da sadece Bulut-Ekrem bir takım cezalar almalı su kimdeyse.

Teklif zaten Emredense olay bitmiştir.

Yok şakaysa da böyle adamlara yaptırılmasın menejerlik neyin peşindeler

Elbette hukuk var , hukukun olmamasi icin mahkemenin bu konu onune geldiginde "kardesim fb bu , milyonlarca destekcisi var , benden imkansizi istiyosun ,arastiramam" demesi lazim .. Olayin sureci belli , birim siralamasini bilmiyorum ama inceleme komisyonuna bu konu goturulecek , ve sonucunda bir ceza cikarsa bu ceza cekilecektir. kendinizi bu kadar hukuk yok noktasina getirmeyin , yanlislardan biri de bu.. ispatlanamayan seyler hukuken gecersiz sayildigi icin cogu zaman vicdanlarda mahkum olanlar serbest bir sekilde hayatlarini surdurebiliyorlar .. bu ayri bir durum

diger yandan bu olaylar haksiz iddialar ise , bundan zarar gorduklerine inanan kisiler , karsi tazminat davalari ile bu suclamalarla kendilerini karsi karsiya birakanlari adalete havale edebilirler , geregi neyse yapilir .. dolayisiyla "bu konu arastirilmaz" diyenler de , fb cephesinde "ya dogru degilse yapanlarin yanina kar mi kalacak" diyenler de rahat olsunlar , dogru er gec ortaya cikacaktir.

Bu olay neye benziyor biliyor musunuz? Arkadaşınız, kız arkadaşınıza mesaj atıyor, Bora/Bahadır/Furkan/Sercan/İbrahim ... diyor. (Benzetmeyi yaparken sizden alıntı yaptığım için sizin adınızı kullanıyorum, kusura bakmayın, kendi adımı da kullandım. Okuyan diğer arkadaşlar da kendi adlarını kullanıp, benzetmeyi kendileri üzerinden yapsın rica ediyorum.) Kız arkadaşınız da bunu sınıftakilere gösteriyor, bütün sınıf sizin öyle olduğunuza kanaat getiriyor, okulda dedikodular yayılıyor Bora, Furkan, Sercan, Bahadır, İbrahim ipne diye. Siz de en ufak bir hatanız olmadığı halde bedel ödüyorsunuz, öyle olmadığınızı herkese kanıtlamaya çalışıyorsunuz, belki ispatlıyorsunuz ama yediğiniz damgayla kalıyorsunuz. Bu durumu yaratanlara en ufak zarar gelmiyor, yapan yaptığıyla kalıyor. Haksızlık yok mu?

Haksizligi doguran yalnizca bu haksiz fiili isleyen yani iftira atan kisi degil. Buna inanan guruh.. Toplum boyle seylere onceden onyargi ile ,tuttugu takim ya da renk ugruna ahkam keserse , o olusan alginin objektif oldugundan zaten bahsedilemez. 99% fenerli bugun emre masum derken , 99% GS li de suclu ilan etti bile. Burada iftira atanlar kadar bu 99% luk kesimin onyargili yaklasimlari da sucludur.

Şaka bir yana İbrahim senin dedigin olay emrenin suçsuz oldugu kanıtlanınca tartışılır.

Üst Alt