Fenerbahçe Stadyumu'nun İsmi Atatürk Stadyumu Oluyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçe Stadyumu'nun İsmi Atatürk Stadyumu Oluyor!

Şampiyon olamayınca stadı yakan, rakibinin storesini yağmalayan, polis otosunu ters çeviren, kupayı vermemek için diretip orayı karartan, çimleri sulayan, şikeyle tescilli Cumhuriyet içinde Cumhuriyet kuran kulübün nesi Atatürk'ün izindeymiş pardon da... Bunların tekrar yaşanacağı bir ihtimalde ben Atatürk adının geçmesine bile katlanamam. Atatürk hem siyasi hem de kulüp üstüdür. Olcan Adın gibi de yani sevmeyenle ahbaplık bile etmeyecek boyutta bırak inceyi kalın çizgileri olan da biriyimdir ama bunu samimi bulamadım. Bulmuş olsaydım, en önde takdir edenlerden olurdum. İsmi yaşatmak yetmez, layık olmak da gerekir ilkelerine...
Katılıyorum. Ayrıca hali hazırda Atatürk Olimpiyat Stadı varken aşırı samimiyetsiz, reklam kokan hareket bence. Böyle yapmak varken anlaşın 3-4 büyük kulüp stad isim sponsorluklarından elde edilen gelirin her biriniz %20-25'ini Atatürk Eğitime Destek gibi bir dernek kurulsun ve para oraya atılsın durumu olmayan çocukların eğitimlerine yardım edilsin şeffaf bir şekilde. Alın size hem Atatürk'ün adını yaşatma hem de onun ilkelerine sahip çıkma ve çocukları da bu ilkelere göre eğitim almasına izin verme şansı. Yoksa bu sadece Fener ile ilgili değil her kulübün Atatürk ismini kullanmasını biraz reklam, şov olduğunu düşünüyorum. Kullanılacaksa bu şekilde faydalı bir şekilde kullanılmalı diye düşünüyorum.

Katılıyorum. Ayrıca hali hazırda Atatürk Olimpiyat Stadı varken aşırı samimiyetsiz, reklam kokan hareket bence. Böyle yapmak varken anlaşın 3-4 büyük kulüp stad isim sponsorluklarından elde edilen gelirin her biriniz %20-25'ini Atatürk Eğitime Destek gibi bir dernek kurulsun ve para oraya atılsın durumu olmayan çocukların eğitimlerine yardım edilsin şeffaf bir şekilde. Alın size hem Atatürk'ün adını yaşatma hem de onun ilkelerine sahip çıkma ve çocukları da bu ilkelere göre eğitim almasına izin verme şansı. Yoksa bu sadece Fener ile ilgili değil her kulübün Atatürk ismini kullanmasını biraz reklam, şov olduğunu düşünüyorum. Kullanılacaksa bu şekilde faydalı bir şekilde kullanılmalı diye düşünüyorum.

Ne güzel demişsiniz. Bildiğim kadarıyla Ülker silinmeyecek bir de. Şükrü Saracoğlu yerine olacak, bu da hoş mu oldu ki... Kaldı ki bununla bile yorumlara bakılınca insanların kutuplaştırılmaya çalışıldığını gördüm. En Atatürkçü kulüp biziz, en Atatürk sevgisi bizde gibi...çok yanlış yerlere gidiyor mevzu. Açıkçası adını silmek isteyenlere hitaben güzel bir gövde gösterisi gibi görünse de maalesef amaç sezon sonu şampiyonluk için (çünkü nedense tek sezonlukmuş denilene göre) atılmış bir adım geliyor. Olamazlarsa, Stad ismi üzerinden hedef gösterme söz konusu olacak. Tam da seçim zamanı, ne enteresan değil mi!

Tüm stadyumların GSGM'ye ait olduğunu bilmez mesela bu arkadaş yada işine gelmez.
Ekli dosyayı görüntüle 183554

Bu olmamış gibi davranmaya devam. Klasik FB davranışı ne revaçta ise oraya dönerler, hakim- savcılarla maç, kim iktidarda ise oraya.

Bu işlerin içinde olan herkes bu devrin adamlığı modelini uyguluyor zaten. Ben de bundan çok rahatsızım. Rüzgar nereye eserse hesabı ama Atatürkümüz bu kavramların dışında bir değerdir. Kesinlikle kabul etmiyorum. Gerek siyasi gerek futbol. Sanki fbli olsa sevmeyecek miyim ben Atatürk'ü? Bu ne şuursuzluk. Resmen futbol gibi global olan bir işin içindeki camia kendinden başkasına yar etmeyecek tarzda, bu twitteki gibi şeylerin olacağını bilerek bir tarafı düşman, yalaka belletme hedefinde, kendi içinde değerlerine kulübünden daha çok sahip çıkan içimizdeki insanları bile karşıtlığa iten bir hamle yapıyor, ben de bu ayrıştırıcılığa canak tutacağım ha! Hadisinler oradan! Benim tepkim açık olmak gerekirse bunlaraydı. Bunun gibi kafalar çok yoksa. Din ve Atatürk konusundaki istismarlar bu ülkenin ne yazık ki en büyük sorunu. Atatürk adını yaşatmak isteyenler biraz İzmir'e destek atın da o zaman o stadımız yenilensin! O kadar bakımsız ve kötü halde ki... Yaşatılan yere de sahip çıkın. Çok şey demek isterdim de zaten kendisi kongre üyeleri. Bu konuda en son konuşacak camia fb, özetle. Çok istiyorlarsa 10-18 ve 19 yıllarını tekrar bir aratsınlar SMden... Neler olmuş bir görsünler!

Aralıklı aralıklı yapılmak istenenler...Ben bundan müthiş derecede rahatsızım. Eğer amaç buysa, Allah kat kat çıkarsın ama iyi niyetli bir hamleyse helal olsun. Ben ne yazık ki bu tarz yorumların hele şu kongre olsun daha çok kıyas edileceğini, bu eşleştirmenin artacağını düşünüyorum. Bizi bunun içine çeken kim varsa Allah bildiği gibi yapsın. Bugün gerçekten bu tarz şeylerden dolayı müthiş sinirliyim. Atatürk benim kırmızı çizgim. Ki ben İzmir Marşını okuyan kim olursa olsun renk ayırt etmeksizin de bunun yanında olan biriyim. Bugün misal güzel bir hareket yapılıp destek olmuşlar eyvallah, takdir de edilesi. Keşke başka kulübe de misal paspasalardı... Ki paslama deyince bizi böyle bir organizasyonda yanlış değilsem konuya dahil de etmeyen aynı kitlelerdi. Neyse... Ben hiçbir şeyi unutmuyorum şahsım adına. Fto teröristiyle bir tuttukları yetmedi şimdi sıra buna mı geldi! Eğer niyetleri buysa, bak çok içten ah ediyorum ki benim sevgimi bu denli incittikleri ve değer verdiğim iki şeyi aklınca ayrı düşürmeye yeltendikleri için inşallah iki yakaları bir araya gelmez. Bu süreç başka noktaya giderse kul hakkımı da helal etmeyeceğim kesim olacak kendileri. Umarım ben yanılıyorumdur. Umarım siz gerçekten iyi niyetli bir adım atmışsınızdır ve biz bu kargaşaları konuşmayız. Futbol böyle bir şey değil. İki eğlenip gideceğimiz yerde ben bunları konuşmak zorunda değilim. Öyle noktaya getiriyorlar ki insanı sen de o zaman vuruyorsun yüzüne geçmişini. Herkes dönüp önce kendine baksın.

Son düzenleme:
Şikeden ceza yiyip, ve herkesin gözünün önünde haksız bir şekilde haklanan bir camianın stad isminin Atatürk ile anılması hoş değil. Bizi aptal yerine koymasınlar. Fenerbahçe Türk futbolunun virüsü'dür.

Basket sahasına da 1 liraya almasını sağlayan fetoculara saygılarından Fetullah gülen basket sahası koysunlar.

Üst Alt