Fetih 1453 - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fetih 1453

Cevap: Fetih 1453

bazi insanlar cok enteresan..

bu film kotu olamaz ama biz osmanli dusmani olabiliriz :) lavuk musunuz lan..

millete Osmanli yada Turk dusmani yaftasi yapistiracaginiza filmin kotu olabilecegini, bunun mumkun oldugunu, herkesin begenmek zorunda olmadigini kabul edin daha kolay :)

Begendim = Osmanli sempatizani

Begenmedim = Osmanli dusmani :)

bu mudur lan? bu kadar mi basiyor kafaniz.. capiniz anca buna mi musade ediyor :)
terbiyeli herif

Geçen hafta gittim filme.Ne burada abartıldığı kadar kötü film ne de beklenen kadar iyi film olmuş.

Yok sarı kafalarmış felan ben filmi izlerken farketmedim bile.Bunlar boş eleştiriler.

Bizans tarafındaki o uzun saçlı herif ile Ulubatlı çok benzemiş.Ama iyi oturmuş filme.Savaşırlarken bir an karıştırdım ikisini.Ulubatlı bir an kendi adamlarına felan saldırdı sandım.İkisinde de zırh yok bişey yok :DBayrağı dikme sahnesi de çok abartıydı

Rüya sahnesine labirentle devam etseler felan iyi olurmuş ama o birden çöle geçme sonra yüzüğün Mordor'a felan gitmesi ne abi.Güç yüzüğü mübarek :D

Bir de gemilerin karadan yürütülmesi olayı saçmaydı.Daha doğrusu şöyle saçmaydı, yabancılar nereden bilsin İstanbul'un coğrafi yapısını,Haliç'i felan.Aralarında tartışmaları gerekti ne bileyim Fatih'in o harita başında zaman geçirmesi felan gerekti.Adamlar bodoslama girdiler gemilerle.Nereden nereye yürütüyorsun o gemileri bilader bi anlatsana.

Bir şey daha var.Osmanlı donanmasını gösterdiğinde neredeyse yüzlerce gemi vardı.Lan o kadar gemi ne ara yandı,yıkıldı bazı gereksiz sahneler yerine o bölüm koyulabilirdi.

Ama sonuç olarak her sene çektiğimiz onca saçma filmden kat kat kaliteli iş olmuş.Umarım bu film diğerlerini de cesaretlendirir de biraz daha kaliteli, geniş bütçeli filmler çekilir.Hep dram,komedi felan nereye kadar.

Bir de sonunu bilmesem İstanbul alınamayacak sanacaktım,savaşın yarısında.

Ben izlemedim ama tam bir tarih ve Osmanlı fanatiği olan arkadaşım gitti, sövüyordu baya para verdim bir de buna diye :D

Film çok güzel bence herkesin emeğine ellerine sağlık herkesin gitmesi gerek. Eksikleri beni duygulandırmadı bazı sahneleri gereksiz uzattmışlar bazı önemli sahneler biraz çabuk geçilmiş bu da o duyguyu biraz azaltmış diğer bir eksikliği de sanırım filme 17 milyon$ harcanmış ve bu filmden paranı çıkarmak istiyorsan biraz daha objektif yaklaşman grekiyordu.Fazıl Say çok eleştirildi ama haklılık payı var film sadece Türkler beğensin diye yapıldı. Ama tabiki bu eleştiriler en azından bizim için filmin mükemmelliğinin önüne geçmemiş sonuçda bu derece iddaalı bir film yıllardır yapılması gerekirken herkesin yapmaktan kaçtığı bir konuyu ele almış.

açıkçası bazı yerleri güzeldi o kadar harika değildi, bazı yerler yüzeyseldi. Belgesel havası vardı, filmde bir bütünlük yoktu. Dünyanın tarihini değiştiren bir konuyu ele alıyorsan milletin ağzının açık kalacağı bir film olmalı arkadaş. Ama zamanla olacaktır buna inancım tam

Benim için senaryonun kopukluğu ve bastiliği tam bir hayal kırıklığıydı. Her sahnede mesaj verme gayreti filan komik. Fatih'in hamlelerinden tarih kitaparındaki sebep ve sonuçlarına Bizans İmparatoruna hmm şöyle yapacak, şunu amaçlıyor" diye söyletmek de çok basitti bence. Bunlar çok maddi olanaksızlıklarla ilişkilendirilecek şeyler değil. Yönetmen ve Senariste 10 üzerinden 3 bile çok.

Gerçekten büyük hayallerle gittiğim filmden hayal kırıklığı ile döndüm. Çok daha zor ve kısıtlı olanaklarda çekilen "Kurtuluş" ve "Kuruluş" filmleri dahi daha etkileyiciydi.

Filmi film olarak beğendim...

Ama Tarih olarak çok çarpık...

Bir ton araştırma yapmışlar iyiki yapmışlar bu kadar rezil çıkmış ya yapmasalardı...

Ayrıca Fatih Sultan Mehmed Han resmen çırak gibi gösterilmiş...

Bir Akşemseddin faciası varki evlere şenlik...

Akşemseddin diye herifi baştan aşağı beyaz giydirmekte ne alaka...

Ayrıca çarpıtma çok var...

Figurasyon sıfır...

Zira bir adamı Namaz sahnesinde yedi kere felan görür gibi oldum...:D

Her neyse filim babında iyi ama işte tarihi filim babında sıfır...

Ulubatlı konusuna hiç girmiyorum...

Ayrıca Koskoca Fetih filminde Mehter marşı duyan var mı...?

yok abi ne mehter marşı. efekt manyagı yaptılar bizi. fatih sultan mehmed nerdeyse yoldan gecen adam gibi olmuş.

Dün akşam izleme fırsatı buldum bende. Oyunculuk vasat zaten. Fatih dedinmi o role en iyisini bulacaksın, bulmazsan olmaz o iş.

Velhasıl sıkıldık filmden hatun erken çıkardı bizi sinemadan. Fazla eleştirmek istemiyorum, destek olmak lazım bu tür yapımlara.

herseyiyle kotu bir film ayrica 2 tane klon adami karsilikli savastirmislar sonunda dram bekledim ama bekledigim dram cikmadi. boyle kolye yuzuk damga fln olur ya sonunda kardes cikar bu klonlar. cikmadi saglik olsun

film 4/10 enfazla

Filmin konusundan ziyade bir türk filmi adına gerçekten gelişmiş teknikler kullanılmış.Her ne kadar fetih kısmı çok kısa geçsede ve her olay din olgusuyla bahdaştırılsada tam olarak savaşı anlatmamış bence.Objektif kaynaklara daha fazla göz atılmalıydı.

berbat bi filmdi, okadar övgü filan aldi dedim bi izleyim, düm düz bir filmdi, cekceksen dogru cek... hele o son sahne neydi :/

herseyiyle kotu bir film ayrica 2 tane klon adami karsilikli savastirmislar sonunda dram bekledim ama bekledigim dram cikmadi. boyle kolye yuzuk damga fln olur ya sonunda kardes cikar bu klonlar. cikmadi saglik olsun

film 4/10 enfazla

cok comertsin.. bence 1/10 hatta 1 den asagi vermek mumkunse yapimci ve yonetmene notum: "otur, sifir"

Üst Alt