Fetih 1453 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fetih 1453

Cevap: Fetih 1453

Ben şöyle bir eleştiri getireceğim. Biz bu tip filmleri, mevcut savaşı göstermek amacı ile çekiyoruz. Mesela İstanbul'un Fethi, tamam fetih falan güzel. Ama bu filmi Türk'ler izler. Başkası da izlemez.

Amerika'lılar bu işi beceriyor. Atıyorum bir normandiya çıkartmasını nasıl çaktılar kafamıza. Sadece o çıkartmanın sebep ve sonucunu anlatmadılar hiç bir zaman. Ne yaptılar, Er Ryan'ı Kurtarmak dediler, cephe ötesinden bireysel bir konu verdiler. Bunu anlatırken öbürünü de işlediler. Bu filmler izlenir işte. Kimse sonucu belli bir savaşın giriş gelişme sonucunu izlemek istemez.

Ha ne yaparsın mesela. İstanbul'un iki yakasından iki gencin aşk hikayesini anlatırsın. Onu da fetih sırasına denk getirirsin. İşte o zaman başkaları da izler.

Ben böyle düşünüyorum.

Ben şöyle bir eleştiri getireceğim. Biz bu tip filmleri, mevcut savaşı göstermek amacı ile çekiyoruz. Mesela İstanbul'un Fethi, tamam fetih falan güzel. Ama bu filmi Türk'ler izler. Başkası da izlemez.

Amerika'lılar bu işi beceriyor. Atıyorum bir normandiya çıkartmasını nasıl çaktılar kafamıza. Sadece o çıkartmanın sebep ve sonucunu anlatmadılar hiç bir zaman. Ne yaptılar, Er Ryan'ı Kurtarmak dediler, cephe ötesinden bireysel bir konu verdiler. Bunu anlatırken öbürünü de işlediler. Bu filmler izlenir işte. Kimse sonucu belli bir savaşın giriş gelişme sonucunu izlemek istemez.

Ha ne yaparsın mesela. İstanbul'un iki yakasından iki gencin aşk hikayesini anlatırsın. Onu da fetih sırasına denk getirirsin. İşte o zaman başkaları da izler.

Ben böyle düşünüyorum.

Evet aslında ticari anlamda öyle daha mantıklı. Dünya pazarına sunulması için o şekilde olması daha iyi. Ama belkide Ulubatlı Hasan üzerinden gidecektir film bilemiyoruz.

Sanırım bu filmi türkler çekiyor...

Aklıma birşey geldi yazmadan içim rahat etmeyecek...

Bu batılıların bizim tarihimize saygı göstermemeleri çektikleri filmlerde bile var.. hiç konusunu bile yapmıyorlar

Dünyanın önde gelen film yapımcıları 1453-1040-751-375 gibi türkler ile ilgili tarihleri film yapmama gibi bir pislik kin içindeler...

250 bin türkün şehit olduğu 250 bin anzak avus.ing in öldüğü çanakkale savaşını bile ciddi bir konu almadılar..

saçma sapan 300 spartan a film çeken amerikan film şirketlerini tarafsızlık ve sanat adına yazıklar olsun diyorum...

Tarih dedin mi BİZ varız Tarih Açar Tarih Kaparız.. filme çekseniz ne olur çekmeseniz ? siz gidin rambo 1-2-3-4-... matrix 1-2-3-... avatar 1 2 3 devam edin kendinize olmayan bir tarih yapın...

ulubatlı tarihte gerçek olup olmadığı tatrışılan bir karakter ama filmde iyi gözüküyor :D sonuçta 300 filmi falan da gayet abartıydı, bizimkisi en azından gerçek tarih.

Bence içeriği sağlam gibi gözüküyor.Birde şu Yavuz Sultan Selim'in filmini yapsalar çok merak ediyorum.

Saraydaki eğlence sahnesi ve o kadınların süslenme sahnesi umuyorumki Bizans sarayındandır. Aksi takdirde tarihi bir yanlış olacak. Fatih'in öyle bir sarayı yoktu ve olmadı.

Üst Alt