Fetih 1453 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fetih 1453

Cevap: Fetih 1453

Nereye 20.000 film izlediniz? Her gün aralıksız 10 yıl boyunca günde 3 film izlesen bile 20.000 film yapmaz.Biraz üsturublu atın.

Sinema sektörü Türkiyede emekliyen bir bebek, birden koşmasını bekleyemezsiniz. Tecrübe açısından ilk okulda diyebiliriz, o bakımdan yüksek okula gidenler ile aynı kefeye koymamız biraz akılsızca olur. Herşey zamanla olacak yerine oturacaktır, gerek yüksek bütçeli prodüksiyonlara şirketlerin bakış açısıyla gerek yapımcıların global anlamda bir filmden beklentileriyle zamanla bu olgu dahada gelişecektir.

Film için gerekli malzeme (senaryo) ve onu izleyecek portföy nüfuz olarak ülkemizde mevcut fakat eğitim ile yeni nesil ile anlayış ve bakış açısıda değişmeli, değişiyor. Pek tabi yapan şirket bir filmi babasının hayrına yapmıyor filmin getirisi çok önemli, salon sayısı salonların doluluk oranı ve izlenilebilirlik gişe hasılatından daha önemli aslına bakarsanız filmleri sponse eden firmalar gişe hasılatından daha çok izlenilebilirliğe bakıyor. Sinemaya olan ilgi ve iyi yada kötü film izleme olgusu, türk şirketlerinin ödeneklerini de ayıracaktır.

USA yapımı savaş konulu filmler minimum 100m$ civarından başlıyor, o bakımdan yavaş yavaş oturacaktır tüm bu anlattıklarım geliştikçe.

İstanbulun fethi, Malazgirt, Kurtuluş Savaşı gibi tarih Amerikanların elinde olsaydı şuan dünyanın en mükemmel 3-4 savaş filmi çoktan çekilmişti, 2.lerini bekliyor olurduk. İyi bir senaryo ile Yüzüklerin Efendisi, 300 Spartalı falan yalan yani.

İstanbulun fethi, Malazgirt, Kurtuluş Savaşı gibi tarih Amerikanların elinde olsaydı şuan dünyanın en mükemmel 3-4 savaş filmi çoktan çekilmişti, 2.lerini bekliyor olurduk. İyi bir senaryo ile Yüzüklerin Efendisi, 300 Spartalı falan yalan yani.

kaldı ki 300 spartalı gibi olayların gerçek olmadığı kesin, mitolojik yani, bizim kadar tarihi zengin olup,kullanamamış bir millet yok, olmadı devlet bütçe ayırsın çeksin bir çanakkale filmi,kurtuluş savaşı filmi.

Bir kingdom heaven bizden de çıkar.

fragmanların ardından vizyona girmeden benden eksi puanı aldı arkadaş. ikinci fragmanda sonda bayrağı diken adam ulubatlı hasan mıydı neydi, hangi filmden fırlamış anlayamadım. fatih'in "ben, benden önceki sultanlara benzemem" gibi bir lafını hiçbir yerde duymadım ben. ya da onu başka bir yere çekmişler. umarım filmin içinde konular daha detaylı işlenmiştir. üzerine onlarca kitap okuduğum osmanlı'yı kafamda böyle canlandırmamıştım ben.

muhteşem yüzyıl türü bir film se paraya yazık etmeye gerek yok az cesur yürek, cennetin krallığı, truva gibi savaş sahnelerini izleyip örnek alsınlar yeter

fragmanların ardından vizyona girmeden benden eksi puanı aldı arkadaş. ikinci fragmanda sonda bayrağı diken adam ulubatlı hasan mıydı neydi, hangi filmden fırlamış anlayamadım. fatih'in "ben, benden önceki sultanlara benzemem" gibi bir lafını hiçbir yerde duymadım ben. ya da onu başka bir yere çekmişler. umarım filmin içinde konular daha detaylı işlenmiştir. üzerine onlarca kitap okuduğum osmanlı'yı kafamda böyle canlandırmamıştım ben.

Türk deilsin heralde, Bayragi diken adam bilmem ulubatli hasanmiydi neydi ne demek ya??Biraz saygi ltf.

Üst Alt