Florya Arsası Satıldı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Florya Arsası Satıldı!

Floryada kendi malimiz olan cok kucuk bir arsamiz var . Geri kalanin buyuk kismi gsgm den kira , bir kismi da hazineye aitti . Orada genis bir alanda antrenman yapiyoruz , sahalarimiz var diye bizim saniliyor fakat degil . Toplam gelirin 28% civari bize kaliyor , kaldi ki bu 238 kirdirilacaktir ve elimize muhtemelen 160 milyon TL gececektir

Elbette bu minimum tutar. Bu tutarin yani ihale bedelinin dusmesine sebep bir detay da , toplam arsanin bir kisminin yesil alan olarak kalacak olmasi zorunlulugu , bu biraz fiyati dusurdu

Florya ile ilgili beklentim metrekare düşük de olsa arsa olarak birim değeri çok daha yüksek olmalıydı şeklinde.

Bir de Aziz Yıldırım’a stadyum tapusu verilecek diyorlar seçim öncesi koz kullanacakmış bunu da.

Üst üste koyunca bunları üzücü oluyor. Bizim stadyumu da bize verirler bu olay sonrası.

Tesis maliyeti ve kira çok bel büküyor zira.

Gecenlerde spor saatinde fatih altayli 120 milyon TL gelecek , biraz ustu olur , asagisi olmaz dediydi

Paranin kirdirildigi durumda , kirdirma iskontosu ve finansman gideri ile yaklasik olarak 150-160 milyon elde edilecektir

Acikliyorum iste neden tekrar tekrar soruyorsunuz ? Olmayan bir seyi "daha cok kazanacagiz , para yagacak" seklinde yalan yanlis soylesem daha mi iyi ?

Elimize 1 milyar TL bile geçmez diyordum bu işten onu revize edeyim.Elimize 750-800 milyon TL bile geçmeyecek.Kimse satışlardan pay falan beklemesin.Hani klüpler bir sonraki satıştan pay vermemek için 20 lik adamı 5'e satıyor gibi gösteriyor ya,bu işte de aynen öyle olur.Kimse kimseye ekstradan para koklatmaz.Tarihin en büyük kazıklarından birini yedik malesef ve hiçbir yaraya merhem de olmadı.Sadece Rivayı 200 milyon dolara okutsan bundan fazla para kalırdı elinde

Kemerburgaz da 49 yıllığına kiralanmış bize. Yalnız oraya yapılacak tesisin bedelini biz üstleniyoruz bu para oraya gider. ?

Dolarin bu primine karsi hic bir firma veya devlet kurulusu doviz ile is yapmaz . Zaten bu kurlardan sonra seneye de uefa denetiminde yine "kur farki kur farki" diye aglama duvari insa edecegiz

Üst Alt