Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Forumda Türkçemize sahip çıkalım

@Emir

Muvekkilin bakalım bir dava açacak mı istersen bir bekle. Açsın sana savunmamı vericem merak etme reyiz!

Bu durumda Sertaç Bey ya Bozacı ya da Şıracı; Emir Bey de birinin Avukat'ı oluyor sanırım!

Yeah dude, ben şıracıyım masaldaki, laflarım bana satılınca hoş olmuyor ama olsun. Bu rütbe işleriyle kafayı bozmuşsunuz kişisel olarak, hayır size zararı olmayan şeyin sizde yaptığı bu büyük etkiyi ben çözemiyorum. Forumun yönetimi ve düzenini eleştirmek yerine, "daha nasıl iyi yapabiliriz"e bu kadar kafa yorsanız şu an bence çok efektif fikirler çıkabilirdi, efektif olarak yani.

Yeah dude, ben şıracıyım masaldaki, laflarım bana satılınca hoş olmuyor ama olsun. Bu rütbe işleriyle kafayı bozmuşsunuz kişisel olarak, hayır size zararı olmayan şeyin sizde yaptığı bu büyük etkiyi ben çözemiyorum. Forumun yönetimi ve düzenini eleştirmek yerine, "daha nasıl iyi yapabiliriz"e bu kadar kafa yorsanız şu an bence çok efektif fikirler çıkabilirdi, efektif olarak yani.

Hareket ettikçe batıyor gözüküyorsunuz buradan Sertaç Bey. İsterseniz ikili polemik yerine başlığın eksenine bağımlı kalsak. Hiç istemiyorum sizle polemiğe girmeyi. Kazananın olmayacağı bir yarış olacak, üstüne üstlük sizin mahallenizdeyiz!

Bu durumda Sertaç Bey ya Bozacı ya da Şıracı; Emir Bey de birinin Avukat'ı oluyor sanırım!

Sertaç bey forumun uzun süre üyelerindendir, bozacı yahut şıracı olduğuna dair bir kanıt veyahut tez yoktur.

Emir bey'de avukat değil, şairdir, bunu herkeşler bilir.

Uğursoy Aras, Aras Uğursoy

Sen sen ol, git bir muz soy

Meyva bağırsakları çalıştırır

Drogba akılları karıştırır

Lütfen forumdan hoşnut olmaya çalışın

Burada yeni insanlarla tanışın

Galatasaray bir bütündür

Beni besleyen sütümdür

Hareket ettikçe batıyor gözüküyorsunuz buradan Sertaç Bey. İsterseniz ikili polemik yerine başlığın eksenine bağımlı kalsak. Hiç istemiyorum sizle polemiğe girmeyi. Kazananın olmayacağı bir yarış olacak, üstüne üstlük sizin mahallenizdeyiz!

Yukarısı bizim mahalleydi ama, neyse. Benim de polemik derdim yok, Emir üstad yeterince güzel cevap vermiş sana, battığım falan da yok, boş bir sıkıntının boş bir tartışmasını yapamam zaten.

İyi forumlar dilerim Hayri Cund aracılığıyla.

Yukarısı bizim mahalleydi ama, neyse. Benim de polemik derdim yok, Emir üstad yeterince güzel cevap vermiş sana, battığım falan da yok, boş bir sıkıntının boş bir tartışmasını yapamam zaten.

İyi forumlar dilerim Hayri Cund aracılığıyla.

Bazen senin sadece polemikten yaratıldığını düşünmüyor değilim. Her eklemen ayrı bir polemik.

Abdullah Bey,

Sizin kişiliğiniz tartışma konusu bile olamaz. Kaliteniz ortada. Bir çok konuda örnek teşkil ediyorsunuz. Samimiyetinizi sorgulamak haddim değil.

Bazı üyeleri "belirli" kriterler doğrultusunda Tecrübeli Üye, GSE yapıyorsunuz. Sanırım bunun nedenleri arasında bu üyelerin diğer üyelere örnek teşkil etmeleri de var ki en son yazışmamızda bu konuya kendiniz değindiniz zaten.

Lütfen sormama izin verin: Tecrübeli Üye forumundaki Türkçe kullanımı ve argo (bolca kullanılan küfür kısaltmalarını ki buna yöneticileriniz ve uzun süredir forumda beraber olduğunuz arkadaşlarınız da dahildir) , şu an "Standart" üye forumlarındakinden daha düşük seviyede?

Bir üst klasman yaratıyorsunuz, herşeyi onlara serbest hale getiren bir alan yaratıyorsunuz, seviye normalin de altına iniyor sonra da hala bu rütbelerndirmeyi savunuyorsunuz. O forumun başındaki seviye uyarınızı çok iyi hatırlıyorum. Ara ara bu uyarıları tekrar ettiğinizi de çok iyi biliyorum. İyi niyetinizden kuşkum yok.

Ortada büyük bir tezat yok mu sizce? Ya samimiyetiniz de (ki belirttim daha önce kuşkum yok bu konuda) yada rütbelendirme sisteminizinde bir delik var. Kara delik!

Mümkün olduğunca rencide etmeden yazmaya çalışıyorum. Teşekkürler.

Üyelere kapalı alanda geçenleri buraya taşımak doğru değil. Ama yine de belirtmeliyim ki Türkçemize özen göstermek ve kapalı forumlarda ufak tefek argo/jargon kullanımlarına izin vermek farklı konular.

Eğer aynı kapsamda görüyorsanız; "Hem üyelerimize daha fazla özgürlük tanımak, hem daha fazla eğlenmek hem de Türkçemizi korumayı aynı anda başaracak bir sihirli formülümüz yok. Optimumu sağlamak adına çalışıyoruz." derdim. O yüzden buna tezat demeyelim, iyileştirme fırsatı olan bir konu diyelim.

Son olarak, size daha öncesinde "sanal alemdeyiz, rütbelere çok takılmayın" demiştim, bunu yinelemek istiyorum.

Üyelere kapalı alanda geçenleri buraya taşımak doğru değil. Ama yine de belirtmeliyim ki Türkçemize özen göstermek ve kapalı forumlarda ufak tefek argo/jargon kullanımlarına izin vermek farklı konular.

Eğer aynı kapsamda görüyorsanız; "Hem üyelerimize daha fazla özgürlük tanımak, hem daha fazla eğlenmek hem de Türkçemizi korumayı aynı anda başaracak bir sihirli formülümüz yok. Optimumu sağlamak adına çalışıyoruz." derdim. O yüzden buna tezat demeyelim, iyileştirme fırsatı olan bir konu diyelim.

Son olarak, size daha öncesinde "sanal alemdeyiz, rütbelere çok takılmayın" demiştim, bunu yinelemek istiyorum.

Tecrübeli Üye olarak atayacağınız üyelerinizi diğer rütbeli üyelerinize sorarak seçiyorsunuz ama üyenin kendisine sormuyorsunuz ne yazık ki. Direk bir mesaj ile bildiriyorsunuz. Oysa ki benim gibi bir kel aynak çıkıp kendince haklı nedenlere bağlayarak bunu red edebilir. Ne tekim kısa bir süre sonra olayın ne olduğunu görüp ayrılmak istemiş bir kişiden bahsediyoruz. Şimdi de sanki ben bu özel klübe girmek için bir şeyler okuyup imzalamışım yada söz vermişim de sonradan jurnalci duruma düşmüşüm gibi imalarda bulunmanıza gerek yok. Hakkınız da yok diye düşünüyorum.

Kişilere özel mesaj yazmak, olayları kişiselleştirmek hiç huyum değildir ama ne yazık ki siz karar merci olduğunuz için sizin özelinizde yazmak zorunda kalıyorum. Eleştirilerimin sizin kişiliğinize değil bu şekilde düşünenlerin fikirlerine olduğunu lütfen aklınızdan çıkarmayın.

Evet, bir gurup için argoya/jargona biraz olsun müsamaha göstermek ile Türkçe’mize sahip çıkmak aynı kefeye konulacak şeyler değildir. Samimiyetinizi sorgulatır. Başlık yazınızı tekrar okumanızı öneririm. Ufak yaştaki kızına “Panpa” ‘yı açıklamak zorunda kalmamak çabasında olan bir babanın malum yerde bolca kullanılan “amg” ‘yi nasıl açıklayacağını düşünün. Üyelere açık omayan bir alan demişsiniz , sanırım dil sürçmesi olmuş yada “standart üye “tabirini kullanmak size dokunmuş; Oysa hepimiz buraya üyeyiz değilmi ya.

Yeri gelmişken Türkçe’mizin koruması kavramına değinmek istiyorum. Biz göçebe bir kavimiz. Yer değiştirdikçe dilimizde diğer kültür ve dillerin etkisinde kalmış. Asya’nın merkezinde ki Türkçe’den çok uzaklardayız artık. Uzun yılardır aynı mekanda (Anadolu) barınıyoruz. Bu yüzden de dilimizde bir oturmuşluk beklenmesi gerekirken bu sefer başka unsurlar ortaya çıkmış dilimizi oturduğu yerde rahat bırakmayan: Globalleşme ve İletişim Çağı. Artık ana dil guruplarını korumak neredeyse imkansız halde. Çırpındıkça komik durumlara düşürüyor insanı. Otturgaçlı götürgeçlere gülmeye başlıyoruz. Bu çaba gerçekten boşuna. Emin olun Abdullah Bey kızınız yada ilerde kısmet olursa doğacak torununuz bambaşka bir dünyada bambaşka dinamiklerle büyüyecek. Dağıtılan kartlar her defasında farklılaşıyor; Oyunun kuralları da öyle.

Korunması gereken dilimiz yada dilin kuralları değil evrensel ahlaki değerlerdir. Bu dilden dile, kültürden kültüre değişmeyen bir sabit. Dil ile ahlaki değerler arasındaki bağ düşünülenin aksine çok çok zayıf bir bağ. Bazen forumdaki bayanları argodan, jargondan, bel altı espirilerden koruma çabanızı görüyorum. İnanın bayanların argo/jargon bilgileri erkekeleri ikiye katlar. Anlıyorum içinizde biraz maço bir kişilik saklı çoğu Türk erkeğinde olduğu gibi ama yukardan bakıldığında yine suyun akışına kulaç atmaktan farksız bu çabalarınız.

Rütbe konusuna gelirsek. Konuyu benim çok önemsediğim aslında çok ciddiye alınacak bir mevzu olmadığını vurgulayıp duruyorsunuz. Birincisi konu sizin düşündüğünüzün aksine hafife alınacak bir mevzu değil. Toplumu katmanlara bölmek yapılacak en temel hatalardan biridir. Zararları düşündüğünüzden çok daha ağırdır. Kızınızı “Panpa” ‘daki yozlaşmadan değil bu katmanlaşmanın zararlarından korumak önceliğiniz olmalı. Kolay anlaşılması için sizin verdiğiniz örnekten, yani Cem Yılmaz’ın Business Class espirisinden gireyim. Oradaki perdenin iki yakasını ayıran sadece “para” dır. En fakir, en kültürsüz, en paspal birey dahi biryerlerde arttırdığı parayla ekstra portakal suyu ve kek yeme hakkına kavuşur. Sizin yarattığınız, ayrıcalık verdiğiniz katmanlarda göreceli bir çok unsur var. Kısaca yanlış bir örnek verdiniz. Ben size daha uygun olanını vereyim. Bebek’teki bir “Privite Club” ‘a girmeyi deneyin. İstediğiniz kadar presentable olun, cebiniz şişkin, arabanız fiyakalı olsun. Kapıdaki obez kaslıları geçemezsiniz. Bir yerlede yazılı “kriterleri” vardır hep. Uyarsınız hepsine ama yinede ı-ıh, egonuzu asfalta bırakıp dönersiniz paşa paşa. Yada Beykoz’da, Sarıyer’de hadi geçtim Beylikdüzü’nde etrafı çitlerle çevrili korumalı, havuzlu, su parklı vs vs olan siteleri düşünün. Villaları satan emlakçıların da “kriterleri” var. Kendilerini “standart” dünyadan izole etmeye çalışan çocuklarını servisten kolleje, kolejden villasının kapısına hapseden ebeveynleri düşünün. Birde bu izalasyonun dışında kalanları. İki cephe arasında artan uçurumu düşünün. Kime fayda sağlıyor? Aslında iki tarafta kaybediyor. Etkileşim gitgide zayıflıyor. Bağlar kopuyor. Toplum yavaşça içten çürüyor. (Ah bu parti nasıl oluyorda bu oyu alıyorlar falan. Kemikleşmiş oylar. Yakında seçim var gündem de. Pazartesi sabahı çoğumuz sorularla uyanacağız ).

Sizin üyelerinizde öyle. Her şeyin daha özgür olduğu, argon/jargon serbestliği içinde yazan Tecrübeli Üye’leriniz neden rahat oldukları, eğlencesi bol, kuralların zayıf işlediği yerde yazacaklarına “standart” foruma girip kassınlar ki. Hayata karışmak için mi? Peh. Neden GSE’liler Nevizade’lerinden kalkıp Güngren Parkı’nda çay bahçesini tercih etsinler? Misyonerlik için mi?

Orayı göremeyen “standart” üye kendisi hakkında atıp tutulduğunu, yorumlar yapıldığını bilse ne ayıp olurdu değil mi ya! Ne önemi var ki. Yalancıktan surlar,içi dolu turşucuk.

Ama ben jurnalciyim. Bana sivrisinden oklar, esenler tayfası “like”ları toplar!

Sanal dünya! Sanal'ın sözlük anlamı: Gerçekte yeri olmayıp zihinde tasarlanan.

İnsanı diğer insandan esas ayıran fiziksel özellikleri değil düşünceleri, tecrübeleridir. Hepimiz burada gerçeğiz. Gerçek düşüncelerimizi, gerçekleşmiş tecrübelerimizi paylaşıp, yorumlar yapıyoruz.

Hafif değil o kadar Abdullah Bey. Hafif olsaydı siz de bu kadar kafayı yorup, zaman ayırıp GSE, TÜ kriterleri yaratıp ayakta tutmaya, savunmaya çalışmazdınız. Çelişki kendi cümlenizde gizli.

Aras Bey/Abi/Kardeş, ben tam olarak neye itiraz ettiğini anlamadım, bu kadar yazmışsınız ama sanırım derdiniz dilden ziyade, farklı bir forum başlığında farklı kuralların işlemesi. Bunlar yönetimin bileceği işlerdir ben kendimi ilgilendiren yere cevap vereyim;

"Sizin üyelerinizde öyle. Her şeyin daha özgür olduğu, argon/jargon serbestliği içinde yazan Tecrübeli Üye’leriniz neden rahat oldukları, eğlencesi bol, kuralların zayıf işlediği yerde yazacaklarına “standart” foruma girip kassınlar ki."

Eğer imkanınız varsa benim o foruma ve normal foruma attığım mesajları karşılaştırın. Ben ve çoğu üye o forumu sadece temel haberleşme için kullanıyor, mesela şu anda gündem transfer.

Normal nöbete giriyorum, kavga-dövüş, bir sürü isim havada uçuşuyor. Önce o foruma gidiyorum, mesaj sayısı az, konu derli toplu, bakıyorum ne olmuş ne bitmiş, uzunca yorumumu yazıyorum (çünkü biliyorum ki okunacak, maalesef normal nöbette öğlen saatinde yazdığınız yazısı kimse okumuyor 1 satırdan uzunsa) sonra normal nöbete dönüyorum, çünkü orada muhabbet daha fazla.

Hani kapalı foruma saplanıp da dışarı çıkmayan çok az üye var ve gene üyelerin çoğu "vay kurallar gevşek" diye dağıtmış durumda değil. Gene açıp bakarsanız, bir iki defa "lan" demişimdir, onun dışında başka kaba sözüm yoktur. O sensin, başkaları öyle değil dersen de benim gördüğüm kesinlikle rahatsız edecek düzeyde, abartılı bir dil yok.

Ayrıca ;

"Orayı göremeyen “standart” üye kendisi hakkında atıp tutulduğunu, yorumlar yapıldığını bilse ne ayıp olurdu değil mi ya! Ne önemi var ki. Yalancıktan surlar,içi dolu turşucuk."

gibi bir ifade kullanmışsınız, öteki konu çok dağıldı gibi sıradan ifadeler haricinde, x üye şöyle, y üye böyle gibi bir ifade asla geçmez. Bunu nereden çıkarttığınızı merak ettim.

Neyse bu benim konum değil zaten, bunu yönetim bilir. Ama ben gerçekten tam olarak neyden şikayetçi olduğunuzu anlamadım. Kullanılan dilden mi, yoksa rütbelerden mi? Hani TÜ forumu oyun sitesi değil ki küçük kızına neden bazı kelimelerin anlamını açıklamak durumunda kalsın biri, niye okusun orayı? Anlamadım.

Tecrübeli Üye olarak atayacağınız üyelerinizi diğer rütbeli üyelerinize sorarak seçiyorsunuz ama üyenin kendisine sormuyorsunuz ne yazık ki. Direk bir mesaj ile bildiriyorsunuz. Oysa ki benim gibi bir kel aynak çıkıp kendince haklı nedenlere bağlayarak bunu red edebilir. Ne tekim kısa bir süre sonra olayın ne olduğunu görüp ayrılmak istemiş bir kişiden bahsediyoruz. Şimdi de sanki ben bu özel klübe girmek için bir şeyler okuyup imzalamışım yada söz vermişim de sonradan jurnalci duruma düşmüşüm gibi imalarda bulunmanıza gerek yok. Hakkınız da yok diye düşünüyorum.

Kişilere özel mesaj yazmak, olayları kişiselleştirmek hiç huyum değildir ama ne yazık ki siz karar merci olduğunuz için sizin özelinizde yazmak zorunda kalıyorum. Eleştirilerimin sizin kişiliğinize değil bu şekilde düşünenlerin fikirlerine olduğunu lütfen aklınızdan çıkarmayın.

Evet, bir gurup için argoya/jargona biraz olsun müsamaha göstermek ile Türkçe’mize sahip çıkmak aynı kefeye konulacak şeyler değildir. Samimiyetinizi sorgulatır. Başlık yazınızı tekrar okumanızı öneririm. Ufak yaştaki kızına “Panpa” ‘yı açıklamak zorunda kalmamak çabasında olan bir babanın malum yerde bolca kullanılan “amg” ‘yi nasıl açıklayacağını düşünün. Üyelere açık omayan bir alan demişsiniz , sanırım dil sürçmesi olmuş yada “standart üye “tabirini kullanmak size dokunmuş; Oysa hepimiz buraya üyeyiz değilmi ya.

Yeri gelmişken Türkçe’mizin koruması kavramına değinmek istiyorum. Biz göçebe bir kavimiz. Yer değiştirdikçe dilimizde diğer kültür ve dillerin etkisinde kalmış. Asya’nın merkezinde ki Türkçe’den çok uzaklardayız artık. Uzun yılardır aynı mekanda (Anadolu) barınıyoruz. Bu yüzden de dilimizde bir oturmuşluk beklenmesi gerekirken bu sefer başka unsurlar ortaya çıkmış dilimizi oturduğu yerde rahat bırakmayan: Globalleşme ve İletişim Çağı. Artık ana dil guruplarını korumak neredeyse imkansız halde. Çırpındıkça komik durumlara düşürüyor insanı. Otturgaçlı götürgeçlere gülmeye başlıyoruz. Bu çaba gerçekten boşuna. Emin olun Abdullah Bey kızınız yada ilerde kısmet olursa doğacak torununuz bambaşka bir dünyada bambaşka dinamiklerle büyüyecek. Dağıtılan kartlar her defasında farklılaşıyor; Oyunun kuralları da öyle.

Korunması gereken dilimiz yada dilin kuralları değil evrensel ahlaki değerlerdir. Bu dilden dile, kültürden kültüre değişmeyen bir sabit. Dil ile ahlaki değerler arasındaki bağ düşünülenin aksine çok çok zayıf bir bağ. Bazen forumdaki bayanları argodan, jargondan, bel altı espirilerden koruma çabanızı görüyorum. İnanın bayanların argo/jargon bilgileri erkekeleri ikiye katlar. Anlıyorum içinizde biraz maço bir kişilik saklı çoğu Türk erkeğinde olduğu gibi ama yukardan bakıldığında yine suyun akışına kulaç atmaktan farksız bu çabalarınız.

Rütbe konusuna gelirsek. Konuyu benim çok önemsediğim aslında çok ciddiye alınacak bir mevzu olmadığını vurgulayıp duruyorsunuz. Birincisi konu sizin düşündüğünüzün aksine hafife alınacak bir mevzu değil. Toplumu katmanlara bölmek yapılacak en temel hatalardan biridir. Zararları düşündüğünüzden çok daha ağırdır. Kızınızı “Panpa” ‘daki yozlaşmadan değil bu katmanlaşmanın zararlarından korumak önceliğiniz olmalı. Kolay anlaşılması için sizin verdiğiniz örnekten, yani Cem Yılmaz’ın Business Class espirisinden gireyim. Oradaki perdenin iki yakasını ayıran sadece “para” dır. En fakir, en kültürsüz, en paspal birey dahi biryerlerde arttırdığı parayla ekstra portakal suyu ve kek yeme hakkına kavuşur. Sizin yarattığınız, ayrıcalık verdiğiniz katmanlarda göreceli bir çok unsur var. Kısaca yanlış bir örnek verdiniz. Ben size daha uygun olanını vereyim. Bebek’teki bir “Privite Club” ‘a girmeyi deneyin. İstediğiniz kadar presentable olun, cebiniz şişkin, arabanız fiyakalı olsun. Kapıdaki obez kaslıları geçemezsiniz. Bir yerlede yazılı “kriterleri” vardır hep. Uyarsınız hepsine ama yinede ı-ıh, egonuzu asfalta bırakıp dönersiniz paşa paşa. Yada Beykoz’da, Sarıyer’de hadi geçtim Beylikdüzü’nde etrafı çitlerle çevrili korumalı, havuzlu, su parklı vs vs olan siteleri düşünün. Villaları satan emlakçıların da “kriterleri” var. Kendilerini “standart” dünyadan izole etmeye çalışan çocuklarını servisten kolleje, kolejden villasının kapısına hapseden ebeveynleri düşünün. Birde bu izalasyonun dışında kalanları. İki cephe arasında artan uçurumu düşünün. Kime fayda sağlıyor? Aslında iki tarafta kaybediyor. Etkileşim gitgide zayıflıyor. Bağlar kopuyor. Toplum yavaşça içten çürüyor. (Ah bu parti nasıl oluyorda bu oyu alıyorlar falan. Kemikleşmiş oylar. Yakında seçim var gündem de. Pazartesi sabahı çoğumuz sorularla uyanacağız ).

Sizin üyelerinizde öyle. Her şeyin daha özgür olduğu, argon/jargon serbestliği içinde yazan Tecrübeli Üye’leriniz neden rahat oldukları, eğlencesi bol, kuralların zayıf işlediği yerde yazacaklarına “standart” foruma girip kassınlar ki. Hayata karışmak için mi? Peh. Neden GSE’liler Nevizade’lerinden kalkıp Güngren Parkı’nda çay bahçesini tercih etsinler? Misyonerlik için mi?

Orayı göremeyen “standart” üye kendisi hakkında atıp tutulduğunu, yorumlar yapıldığını bilse ne ayıp olurdu değil mi ya! Ne önemi var ki. Yalancıktan surlar,içi dolu turşucuk.

Ama ben jurnalciyim. Bana sivrisinden oklar, esenler tayfası “like”ları toplar!

Sanal dünya! Sanal'ın sözlük anlamı: Gerçekte yeri olmayıp zihinde tasarlanan.

İnsanı diğer insandan esas ayıran fiziksel özellikleri değil düşünceleri, tecrübeleridir. Hepimiz burada gerçeğiz. Gerçek düşüncelerimizi, gerçekleşmiş tecrübelerimizi paylaşıp, yorumlar yapıyoruz.

Hafif değil o kadar Abdullah Bey. Hafif olsaydı siz de bu kadar kafayı yorup, zaman ayırıp GSE, TÜ kriterleri yaratıp ayakta tutmaya, savunmaya çalışmazdınız. Çelişki kendi cümlenizde gizli.

0532-00-118-31 (300 hat) Uzman Doktor Şazettin Spiderman, Bakırköy.

(Kişisel bildiri : GET A LIFE)

Arkadaşlar benim üstüme vazife değil ama rütbe olayını rütbelilerin önemsemediğini söylemesi sanırım ikna etmiyor. Bir de ben sorayım neden bu kadar takıyorsunuz bu meseleye :)

Siz girin forumunuzu yapın.O rütbe verilince ne oluyor. Bikaç sayfa var yorum yazamadığın. Herkese o yetkiyi verseler neler olur tahmin edemezsin. Kimseyi de savunmuyorum sonra avukat diyorsunuz. O yüzden onu da belirteyim. Ama boşverin rütbe olaylarını falan sen gir haberlerini oku yorumunu yap, forumun tadını çıkar yahu..

Konu Türkçemiz iken Aras Bey 'in zorlamalarıyla rütbeye ve forum içi yetkilere getiriliyor. Üstelik bu yapılırken, standart üyelere kapalı alanda konuşulanlar, hatta konuşulmayanlar da konuşulmuş gibi burada paylaşılıyor. Bu kısım çok yanlış olduğu için bundan sonra polemiğin bir parçası olmayacağım. Benim beyanımdan şüphesi olan varsa, 1 kişiyi seçer ve kapalı forumları görebileceği şekilde yetkilendirir ve dediklerimi de ispatlarım.

Kalın çizgilerimiz yok bu yüzden iyileştirmeler / düzenlemeler her zaman yapılabilir. Lakin iyileştirme yapılınca dek uygulamamız bu. Sadece transfer takip eden ve normal sezonda aramızda olmayan insanların yarattığı bir yoğunluk var. Bu sebeple GSC Türkiyeden en çok tıklanan 440 site içinde. Transfer sezonu geçip forum çekirdek kadrosuna döndüğünde, bunu sorgulayabilirim. O zamana dek bu konuda başka yorum yazmayı düşünmüyorum.

İnsanların yüzünün görünmediği ortamda bir olayı sürekli üstelemesi ne kadar basit bir durum. Forum yönetmek gerçekten zor iş. Yüzlerce kişinin sevdiği, beğendiği, zevk aldığı bir uygulamayı beğenmeyen 2-3 kişi çıktığında laf anlat anlatabilirsen. Yok yani alt tarafı bir forum bu ve Galatasaray'ı konuşuyoruz. Fanzin var, Transfer Tv var forumu beğenmiyorsan buralarla ilgilen veya hiç ilgilenme. Hiç ilgilenme demek belki haddime değil ama bu forumda 1000'e yakın insanın hoşnut olduğu bir durumdan memnun değilsen bunu da bu kadar üstelemenin luzumu yok. Türkçe tabiki önemlidir ve her alanda özen gösterilmelidir ancak "Rütbesi farklı ama Türkçe'si bozuk bunun" gibi bir yaklaşım anlamsızdır. Dedim ya forum yönetmek gerçekten zor bir iş, sonuçta insanlar görmediği kişilerle konuşurken daha farklı oluyor yüzyüze konuşurken ki hallerinden. Herkesin bir masa etrafında bir araya gelip konuşurken takındığı tavrı önemsemeyen kişilerin, kapalı kimsenin birbirinin yüzünü görmediği ortamlarda yanlış gördüğü şeyleri dile getirmek için ayrı bir çaba içerisinde olduğu görünmekte. Ortada bir tuhaflık var ama bu forumda değil. Sınırlarımı aştıysam da kusura bakmayın.

Konu Türkçemiz iken Aras Bey 'in zorlamalarıyla rütbeye ve forum içi yetkilere getiriliyor. Üstelik bu yapılırken, standart üyelere kapalı alanda konuşulanlar, hatta konuşulmayanlar da konuşulmuş gibi burada paylaşılıyor. Bu kısım çok yanlış olduğu için bundan sonra polemiğin bir parçası olmayacağım. Benim beyanımdan şüphesi olan varsa, 1 kişiyi seçer ve kapalı forumları görebileceği şekilde yetkilendirir ve dediklerimi de ispatlarım.

Kalın çizgilerimiz yok bu yüzden iyileştirmeler / düzenlemeler her zaman yapılabilir. Lakin iyileştirme yapılınca dek uygulamamız bu. Sadece transfer takip eden ve normal sezonda aramızda olmayan insanların yarattığı bir yoğunluk var. Bu sebeple GSC Türkiyeden en çok tıklanan 440 site içinde. Transfer sezonu geçip forum çekirdek kadrosuna döndüğünde, bunu sorgulayabilirim. O zamana dek bu konuda başka yorum yazmayı düşünmüyorum.

Yapmayın Abdullah Bey. Hem polemiğin parçası olmayacağım diyorsunuz hem de jurnalcilik imasına bir de yalancılık iması ekliyorsunuz. Yukarıda polemik kaynayan üyelerin mesajlarından ne farkınız kalıyor. Burada her türlü zorlamaya rağmen polemiklere girmemeye çalışan taraf bir tek benim, bir de içten bir mesaj atan ama konuyu anlamakta zorlanmış olan Özgür arkadaşım. Bu ithamınızı forumu çocuğunuz gibi görüp, onu koruma içgüdüsüyle ortaya çıkan bir refleks olarak ele alıyorum. Yoksa o önerdiğiniz "Standart Üye" temsilcinin kapalı foruma girdiğinde ilk göreceği şey "Privite Club" 'ın duvarlarının tepesinden bakan özel müsterilerin "şu kırmızı gömlekli fena yazmıyor" , " Yok o çok sinirli yazıyor", "Ben şunu öneriyorum. Olmaz o çok dengesiz" benzeri kelle seçimi mesajları olacağını sizde biliyorsunuz. Aranızdan kovulmuş bir ayrıcalıklının itiraz mesajı olmasa o üyenin açık forumda üyelerle dalga geçip sonra dönüp verdiğiniz serbestliğin etkisiyle kapalı alanda nasıl dalga geçtiğini ballandıra ballandıra anlatması yüzünden aldığı ceza hakkında nasıl bilgimiz olacaktı dersiniz. Ceza alması konunun özünden sapmamızı gerektirmiyor.

Aras Bey konuşulmayanlar konuşulmuş gibi aksettiriliyor demeyeceksiniz. Ağır itham. Savunma zorunda bıraktırıyorsunuz beni.

Ben konudan saptırmaya çalışmıyorum. Yukarda yazdığım mesajın yarısı Türkçe, Dil Bilgisi ve argon/jargon yorumlarımla dolu. Onların arasından istediğinizi seçip diğerlerini görmezlikten gelmek çok da hoş durmuyor.

Birde nacizane soruyorum. Yukarda bir çok üyenin ceza alacak kadar ileri giderek bana saldırdığı ortada. Yöneticileriniz benim raporlamamı bekliyor acaba? Bu bir zorunluluk mudur bu? Kimseye saldırmadan ortaya konan aykırı fikirlere bu şekilde mi yaklaşıyorsunuz? Benim de aynı üslüpla ve fikirleri değil kişileri hedef alarak mı yazmam lazım. Sizce ben bunu yapamaz mı gözüküyorum oradan?

Koruyacağınız çok önemli temel taşlar var siz sığ sularda yüzüyorsunuz Abdullah Bey.

Ben hala, futbol ve taraftar forumu konseptli bir site için bu kadar ciddi ciddi ve uzun uzun neyin kavgasını verdiğinizi anlamadım sanırım sorun bende.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt