Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Forumda Türkçemize sahip çıkalım

- Gereksiz jargon (reyiz vb.), argo, küfür algılanabilecek kısaltmalar, anlamsız sıfatlar kullanılmamasına,

basghan, reyiz bunlardan az çekmedik zamanında. Anlayan olursa ne mutlu, anlamazlarsa yapacak birşey yok :)

images

Türkçe'yi katletmek te ne demek ?

Yoksa Türkçe canlı bir varlıktır! mı demek

Alt tarafı insan dilinin kıpraşması

Çeşitli seslerin oynaşması

Yeri geldiğinde az mizahın zararı yoktur

Futbol forumunun sözde edebi sınırlara karnı toktur

Lütfen fazla büyütmeyin bu olayı

Size göstereyim kolayı

Her lisan ilk kurulan toplumlardan türemiştir

İnsanlar da bu şekilde üremiştir

Bir lisana eklenti yapmak suç mu ki

Dilde özgürlüğe hoşgörü güç mü ki

Lafzanın özü, anlaşılmayacak şeyler yazmayız

Lisanı yaratanlar insansa biz orantuganmıyız

İster alışıldık konuşurum, ister ormanda yanlız yetişmiş NELL gibi

Başkasının tercihine müdahele etme cürretini gösterenin yeridir okyanusun dibi

Lisan katledilmez, ancak zenginleşir

Tabulardan kurtul, ufkun enginleşir

Güzel şiir Emir üstad, lakin;

bu $eklde gelick zngnl$mye biz kar$Iyiz...

Tek değindiğimiz konu budur.

Türkçe'ye sahip çıkmak için forum üyelerini provoke etmekten ceza alasım geldi. :)

Ben elimden geldiğince Türkçe'yi doğru kullanmaya çalışıyorum. Bu yolda yapılacak her türlü çalışmaya da katılırım. Kimisi gerçekten yazdığı gibi konuşuyor kimisi ise çok düzgün konuştuğu halde yanlış yazıyor..

Eğitimlim insanlar buna özen göstermezse daha genç olanlar ne yapsın? Üniversiteden mezun olan bir insanın yazısı Türkçe açısından beni düşündürüyor. Üniversiteden mezun olurken edilen yemin nerde kaldı. Türkçe'mi doğru kullanacağıma ve bu yönde çaba göstereceğime yemin ederim diyorsun orada gelip forumlarda offf yhaa yazıyorsun. Göründüğü üzere bu konuda biraz doluyum :)

Forumda güzel Türkçe'yi destekliyorum..

Abdullah Bey,

Sizin kişiliğiniz tartışma konusu bile olamaz. Kaliteniz ortada. Bir çok konuda örnek teşkil ediyorsunuz. Samimiyetinizi sorgulamak haddim değil.

Bazı üyeleri "belirli" kriterler doğrultusunda Tecrübeli Üye, GSE yapıyorsunuz. Sanırım bunun nedenleri arasında bu üyelerin diğer üyelere örnek teşkil etmeleri de var ki en son yazışmamızda bu konuya kendiniz değindiniz zaten.

Lütfen sormama izin verin: Tecrübeli Üye forumundaki Türkçe kullanımı ve argo (bolca kullanılan küfür kısaltmalarını ki buna yöneticileriniz ve uzun süredir forumda beraber olduğunuz arkadaşlarınız da dahildir) , şu an "Standart" üye forumlarındakinden daha düşük seviyede?

Bir üst klasman yaratıyorsunuz, herşeyi onlara serbest hale getiren bir alan yaratıyorsunuz, seviye normalin de altına iniyor sonra da hala bu rütbelerndirmeyi savunuyorsunuz. O forumun başındaki seviye uyarınızı çok iyi hatırlıyorum. Ara ara bu uyarıları tekrar ettiğinizi de çok iyi biliyorum. İyi niyetinizden kuşkum yok.

Ortada büyük bir tezat yok mu sizce? Ya samimiyetiniz de (ki belirttim daha önce kuşkum yok bu konuda) yada rütbelendirme sisteminizinde bir delik var. Kara delik!

Mümkün olduğunca rencide etmeden yazmaya çalışıyorum. Teşekkürler.

Mesala bazen lesh bir futbolcu deniyor, bunun yerine berbat bir futbolcu denilse, daha güzel olmaz mı? Bu yorgun forum üyelerinin kafasını fazla yormasak olmaz mı?

Abdullah Bey,

Sizin kişiliğiniz tartışma konusu bile olamaz. Kaliteniz ortada. Bir çok konuda örnek teşkil ediyorsunuz. Samimiyetinizi sorgulamak haddim değil.

Bazı üyeleri "belirli" kriterler doğrultusunda Tecrübeli Üye, GSE yapıyorsunuz. Sanırım bunun nedenleri arasında bu üyelerin diğer üyelere örnek teşkil etmeleri de var ki en son yazışmamızda bu konuya kendiniz değindiniz zaten.

Lütfen sormama izin verin: Tecrübeli Üye forumundaki Türkçe kullanımı ve argo (bolca kullanılan küfür kısaltmalarını ki buna yöneticileriniz ve uzun süredir forumda beraber olduğunuz arkadaşlarınız da dahildir) , şu an "Standart" üye forumlarındakinden daha düşük seviyede?

Bir üst klasman yaratıyorsunuz, herşeyi onlara serbest hale getiren bir alan yaratıyorsunuz, seviye normalin de altına iniyor sonra da hala bu rütbelerndirmeyi savunuyorsunuz. O forumun başındaki seviye uyarınızı çok iyi hatırlıyorum. Ara ara bu uyarıları tekrar ettiğinizi de çok iyi biliyorum. İyi niyetinizden kuşkum yok.

Ortada büyük bir tezat yok mu sizce? Ya samimiyetiniz de (ki belirttim daha önce kuşkum yok bu konuda) yada rütbelendirme sisteminizinde bir delik var. Kara delik!

Mümkün olduğunca rencide etmeden yazmaya çalışıyorum. Teşekkürler.

Wow, yazıyı okuyunca aklıma kafası kesilmek üzere kralın önüne getirilmiş bir rakip takım şovalyesi geldi nedense.

Argümanınıza gelince :

Tecrübeli üye, GSE üst klasman değildir. Yani bu sıfatları taşıyan üyeler aristokrat bireyler yahut kraliyetten değildir. Sadece genel olarak açtıkları konular ve gönderdikleri postlar "anlatıcı" ve "akıcı" bir üslupla olaylara değinmektedir. Gazetelerdeki sağlam köşe yazarları gibi. Yoksa burada kimsenin karakterine sıfat verilmiyor. Yani bu üyelerden her daim edebi eserler bekliyorsanız (bendeniz hariç) daha çok beklersiniz gibime geliyor.

Tecrübeli üye forumundaki argo kullanımından rahatsız olabilirsiniz (ki ben o tür rahatsız edici bir argo kullanımıyla karşılaşmamış olmakla beraber yazıyorum) lakin mevcut argo mizah sınırları içerisindedir ve ekranınızdan ellerin çıkıp boğazınıza yapışacağı yoktur.

Size rahatlamanızı tavsiye ediyorum ayrıca buranın bir futbol forumu olduğunu unutmamanızı hatırlatmakta faide gördüm. Forum standartları yeterince yüksek, ancak siz yine kuş tüğü kalemle dantel bileklikler vasıtasiyle orta çağ el yazılarıyla dert anlatılan bir forum arıyorsanız size Avusturya merkezli klasik müzik takdiri forumlarını önerebilirim.

Saygılar.

Wow, yazıyı okuyunca aklıma kafası kesilmek üzere kralın önüne getirilmiş bir rakip takım şovalyesi geldi nedense.

Argümanınıza gelince :

Tecrübeli üye, GSE üst klasman değildir. Yani bu sıfatları taşıyan üyeler aristokrat bireyler yahut kraliyetten değildir. Sadece genel olarak açtıkları konular ve gönderdikleri postlar "anlatıcı" ve "akıcı" bir üslupla olaylara değinmektedir. Gazetelerdeki sağlam köşe yazarları gibi. Yoksa burada kimsenin karakterine sıfat verilmiyor. Yani bu üyelerden her daim edebi eserler bekliyorsanız (bendeniz hariç) daha çok beklersiniz gibime geliyor.

Tecrübeli üye forumundaki argo kullanımından rahatsız olabilirsiniz (ki ben o tür rahatsız edici bir argo kullanımıyla karşılaşmamış olmakla beraber yazıyorum) lakin mevcut argo mizah sınırları içerisindedir ve ekranınızdan ellerin çıkıp boğazınıza yapışacağı yoktur.

Size rahatlamanızı tavsiye ediyorum ayrıca buranın bir futbol forumu olduğunu unutmamanızı hatırlatmakta faide gördüm. Forum standartları yeterince yüksek, ancak siz yine kuş tüğü kalemle dantel bileklikler vasıtasiyle orta çağ el yazılarıyla dert anlatılan bir forum arıyorsanız size Avusturya merkezli klasik müzik takdiri forumlarını önerebilirim.

Saygılar.

Tam reyizsin.:tiphat:

Argümanınıza gelince :

Saygılar.

owned Edit: Türkçemize sahip çıktığın için teşekkürler. :mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt