Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Forumda Türkçemize sahip çıkalım

Ben hala, futbol ve taraftar forumu konseptli bir site için bu kadar ciddi ciddi ve uzun uzun neyin kavgasını verdiğinizi anlamadım sanırım sorun bende.

Benim verdiğim kavga o kadar ciddi ki ben esas sizin bunu görememenizi anlayamıyorum.

Eşitlik, Özgürlük ve Sınıflandırmaya karşı koyma savaşı.

Senin adını baban koyarken kulağa hoş geliyor diye koymamıştır diye umuyorum.

Futbol ve Taraftar forumları gerçek dünyadan soyutlu bir yer değil ki. En çok tıklanan siteller arasında diye bas bas bağırılıyor. Kaldı ki burada sadece futbol konuşulmuyor.

Belki de haklısın Özgür. Yalnız başımayım. Yapılan yorumlar ve verilen destekten bu anlaşılıyor. Ben düşüncelerimi ortaya koydum.

Ayrılık vakti.

Benim verdiğim kavga o kadar ciddi ki ben esas sizin bunu görememenizi anlayamıyorum.

Senin adını baban koyarken kulağa hoş geliyor diye koymamıştır diye umuyorum.

Futbol ve Taraftar forumları gerçek dünyadan soyutlu bir yer değil ki. En çok tıklanan siteller arasında diye bas bas bağırılıyor. Kaldı ki burada sadece futbol konuşulmuyor.

Belki de haklısın Özgür. Yalnız başımayım. Yapılan yorumlar ve verilen destekten bu anlaşılıyor. Ben düşüncelerimi ortaya koydum.

Ayrılık vakti.

Spor forumunda Deniz Gezmiş'lik yapmaya gerek yok bence. Rütbe olsun olmasın ben ve benim gibiler için o kadar önemli değil de bu forumdan doğan arkadaşlıklar var. Beraber her türlü organizasyona giden insanlar var. Onların kendi aralarında biraz serbestçe konuşabildikleri bir kaç topic niye bu kadar sorun yarattı anlamadım.

favre%20queen.jpg

Sanal platformda aktivistçe bir yaklaşımı gereksiz ve anlamsız buluyorum. Sonuçta burası sanal bir platform; farklı bir amaç olmadan, kullanıcılar fikir, tartışma ve eğlence üçlüsünün gereklerini yerine getiriyor. Başka ses çıkaran olmadığına göre hemen hemen hepimiz bu durumdan memnunuz ki çoğunluk memnun olmasaydı bu söylenenler zaten yapılıyor olurdu. Herkesin (teşbih yapıyorum) ağzı var, gözü var; görüp de susacaklarını zannetmiyorum.

Bak, Aras

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama sadece sayfa doldurmak, ilgi çekmek için yazdığın bomboş laf kalabalağı, kotandan yemekten başka bir işe yaramıyor o kadar. He sınırsız kullanıyorsan bilemem.

Ortaya attığın mantıktan 48 milyon deniz mili uzak argümanlarının, "eşitlik, özgürlük, sınıflandırmaya karşı koymak"la zerre miktarı alakası bulunsa, burada seninle sıkı bir tartışmaya girmekte bir gram tereddüt etmem. Ki bu forumda herkes benim özgürlüğün en büyük savunucusu olduğumu bilir.

Üyelere verilen rütbeler, FORUMDAKİ AKTİVİTELERİ'nin içeriğinden kaynaklanmaktadır. Bu sınıflandırma değil, minik bir ödüllendirmedir. Bu eşitlik karşıtlığı değil, foruma giren insanları forumu daha bilgilendirici ve eğlendirici kılmaya teşviktir.

Özgürlük'ten bahseden sen, tecrübeli üye forumundaki argolardan (duyanda millet birbirine ana avrat düz gidiyor sanacak) rahatsız oluyorsun (bence olmuyorsun da, laf işte). Nerede senin özgürlük anlayışın ? Ayrıca eğer rahatsız oluyorsan, tıklama o linke ? Tıklamamakta özgürsün. Camdan kargalar girip sen link'i tıklayıncaya kadar başınımı gagalıyor yoksa ? He öyleyse söyle bileyim.

Lafza'nın özü, uzun cümleler ve sana seçkin gelen kelimelerden oluşan abuk subuk paragraflar hazırlayıp insanları etkilediğine dair bir tür kalıtsal zan içerisinde bulunmayı bu kadar seviyorsan, www.arasınanlasılamazobsesifkompulsifbozukluguveotesi.com'a git, orada sana yardımcı olacaklardır buna şüphem yok.

Galatasaray ve futbol konuşmak, ve iyi vakit geçirmek için bu forum'a gir. Lakin eğer butür davranışlar senin karakterinin fetişist bir parçasıysa, ozaman elimden birşey gelmez canım.

Saygılar.

Çok büyük bir sorunumuz var.Benim imla hatalarına karşı bir zaafım var.

Herkesi uyarmakla olmuyor.

Artık cümlelere büyük harfle başlamayıp, gereken noktalama işaretini kullanmayanlara, "çocuk, pişkin" gibi kelimeler yerine "chojuk, pishqin" yazanlara 2 gün ila 7 gün arası ceza verilmeli.

Türkçe'mizin eksiği yok.

"chojuk, pishqin" vs... emo vâri yazılara zaten hiç bir zaman izin verilmemiştir bu forum da. En azından 1.5 senedir ben öyle gözlemledim. Yeteri kadar dikkat ediliyor, o tarz yazıların yazılmamasına.

Lütfen Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Forumda son zamanlarda Turkce karsiligi oldugu halde Turkce olmayan kelimeleri kullanmak bir hayli moda oldu. Ben bu durumdan rahatsiz oldugumu dile getirmek istedim. Overrated, reel, spektatuler, spekulasyon vs. gibi bir cok kisinin anlamini bile bilmedigi ingilizce kelimeler kullaniliyor. Lutfen Turkce karsiligi olan kelimeleri kullanmaya gayret edelim. Dilimizi koruyalim.

Cevap: Forum'da lutfen Turkcemize sahip cikalim.

Şimdi yabancı bir kelimeyi Türkçeleştirmek mi kötüdür yoksa Türkçe bir kelimeyi yabancılaştırmak mı? Bana kalırsa Türkçenin gelişimi için çokça yabancı kelimeleri Türkçemizde kullanmalıyız.

Ayrıca başlığın içeriği ve gidişatı klavye milliyetçiliği kokuyor ama vardır onunda bir esprisi diyelim. :)

Cevap: Lütfen Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Başlık düzenlendi. Bu konuya Türkçe karakter içermeyen başlık yakışmadı.

Bu, Türkçeyi geliştirmez, geriletir. Bir kelimenin Türkçesi olduğu halde yabancısını kullanmak anlamsız.

Bence aksini savunmak anlamsız. Oysa günlük hayatta kullanılan kelimelerin hemen hemen %40'ı yabancı kelimelerden Türkçeye türemiştir. Görüldüğü üzere bunlar Türkçeye zarar vermemiş ve aynı zamanda alternatif kelime sayısının artmasına yol açmıştır.

Şimdi yabancı bir kelimeyi Türkçeleştirmek mi kötüdür yoksa Türkçe bir kelimeyi yabancılaştırmak mı? Bana kalırsa Türkçenin gelişimi için çokça yabancı kelimeleri Türkçemizde kullanmalıyız.

Ayrıca başlığın içeriği ve gidişatı klavye milliyetçiliği kokuyor ama vardır onunda bir esprisi diyelim. :)

"Compakt disk : Yoğun teker" gibi örnekleri olmadığı müddetçe yabancı kelimelerin anlamlı/mantıklı Tükçe karşılıklarını kullanabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt