Frank Rijkaard - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Frank Rijkaard

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rüştü’den Rijkaard Açıklaması

tu.gif

Rüştü'den Rijkaard açıklaması

Radyospor'da yayınlanan Özgür Sancar'ın hazırlayıp sunduğu “Haber Özel" programına katılan Rüştü, şampiyonluk ve Türkiye Kupası'nı kazanmaktan duyduğu memnuyeti dile getirirken, oldukça ilginç bir açıklamaya da imza attı: “Tam bir Barcelona taraftarıyım. Barça'nın maçlarında kendimi Nou Campta'ki bir taraftar gibi hissediyorum"

Rüştü, Galatasaray camiasını da kutlayarak. “Barcelona'da birlikte çalıştığım Rijkaard, umarım Galatasaray'a yararlı olur" dedi.

İşte milli kaleci Rüştü Reçber'in sözleri:

“Çok uzun bir lig maratonu yaşadık, bunun içerisinde sevinçli üzüntülü, çok zor geçirdiğimiz günler oldu. Ama inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Karamsar bir atmosfer oluştuğu zamanlarda ise sayın hocamız Mustafa Denizli devreye girdi, takıma olan inancını, camiamızın bize olan ihtiyacını ayakta tutmaya çalıştı. Dolayısıyla uzun bir aradan sonra şampiyonluğu ve bunun yanında Türkiye Kupası'nı kazanmış olduk. Çok mutluyuz. Burada en önemli unsur, camiamazın bütün birimleri, taraftar, yönetim herkes hedefe kanalize oldu, sonunda başarı da geldi.

Mehmet Topuz kalitesi, futbolculuğu tartışılmaz bir kardeşimiz... takıma çok büyük katkısı olacak. Bu transferin gerçekleşmesinden dolayı çok mutlu olduğumu belirtmeliyim. Kendisini en kısa zamanda aramızda görmek istiyorum.

Oynadığım her takımda şampiyonluk yaşadım.Her futbolcuya nasip olmaz böylesi bir başarı... Çok mutluyum. Şampiyon olmak çok güzel bir duygudur. İsterseniz bir kere şampiyon olun isterseniz sürekli... Çok büyük bir özveri gerektiriyor şampiyonluk, sadece siz değil aileniz, sevdikleriniz, herkes çok büyük bir özveri örneği gösteriyor. Bu özverilerin karşılığını oynadığım her takımda aldığım için çok mutluyum.

Uzun yıllardır futbolun içindeyim, bu süreçte pek çok olay yaşadım, bütün bunların neticesinde bir tecrübe ediniyorsunuz, milli takım olsun, oynadığınız kulüpler olsun... Bunların artılarını kullanıyorum, tecrübe çok büyük avantaj... Tecrübelerimi tüm takımla paylaşıyorum, faydalı da olduğumu düşünüyorum.

-BARCELONALIYIM-

Barcelona'da bulunduğum dönemdeki teknik direktör farklı, şu andaki teknik direktör farklı, dolayısıyla Barcelona deneyimimle ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. Ben oradayken Guardiola olsaydı, Barcelona'da kalırmıydım bilemiyorum. Bunu yaşamak lazım aslında, şartlar benim dönemimde öyledi.. Olaylar çok farklı şekilde gelişti. Ama ben çocukluğumdan beri bir Barcelona taraftarıyım, hâla da Barcelona taraftarıyım... Benim gönlüm her zaman Barcelona'dan yana farketmez, lig maçı ya da şampiyonlar Ligi... Her zaman Barcelonalıyım. Bir Barcelona taraftarıyım... orada oynamış bir futbolcuyum ama aynı zamanda Neo Camp'taki bir taraftar gibiyim... Barcelona adına çok mutlu oluyorum, onları yürekten kutluyorum.

Şampiyonlar Ligi, çok büyük bir futbol platformu... Orada oynamak çok büyük bir tecrübe ve hazırlığı gerektirir. Bizim de çalışmalarımız bu yönde yapılıyor. Transferlerimiz oluyor, olacaktır da... Hem Türk futbolunu hem de Beşiktaş'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz, ülkemizi sevindireceğiz.

Kaynak: Radyospor

Cevap: Frank Rijkaard | Teknik Direktör

Transfer haberini duyduğum anda içim ferahladı. Yok Co, yok bilmem ne, abuk sabuk isimler dolanıyordu. Hatta bir ara Ersun Yanal dediler, yüreğime iniyordu. Neyse ki yönetim çok doğru bir karar verip, Rijkaard gibi bir ismi kulübe kazandırdı. Başarılar Rijkaard...

Böyle T.D. getirdik su Gökhan Öztürkü dünya yildizi yapacak adam getirdik yönetimin yaptigina bak, Gökhani'da kayip ettikya ona yaniyom.

Cevap: Rüştü’den Rijkaard Açıklaması

tu.gif

Rüştü'den Rijkaard açıklaması

-BARCELONALIYIM-

Barcelona'da bulunduğum dönemdeki teknik direktör farklı, şu andaki teknik direktör farklı, dolayısıyla Barcelona deneyimimle ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. Ben oradayken Guardiola olsaydı, Barcelona'da kalırmıydım bilemiyorum. Bunu yaşamak lazım aslında, şartlar benim dönemimde öyledi.. Olaylar çok farklı şekilde gelişti. Ama ben çocukluğumdan beri bir Barcelona taraftarıyım, hâla da Barcelona taraftarıyım... Benim gönlüm her zaman Barcelona'dan yana farketmez, lig maçı ya da şampiyonlar Ligi... Her zaman Barcelonalıyım. Bir Barcelona taraftarıyım... orada oynamış bir futbolcuyum ama aynı zamanda Neo Camp'taki bir taraftar gibiyim... Barcelona adına çok mutlu oluyorum, onları yürekten kutluyorum.

Şampiyonlar Ligi, çok büyük bir futbol platformu... Orada oynamak çok büyük bir tecrübe ve hazırlığı gerektirir. Bizim de çalışmalarımız bu yönde yapılıyor. Transferlerimiz oluyor, olacaktır da... Hem Türk futbolunu hem de Beşiktaş'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz, ülkemizi sevindireceğiz.

Kaynak: Radyospor

Sen Guardiola oradayken de calim atmaya calisip gol yeseydin ve bircok benzeri hata yapip degaj dikmeyi bilmeseydin gene orda olamazdin Rustu. Barcelonanin kalecileri bile cok ozel antremanlara tabi . Ozellikle diktikleri degajlar rasgele degil de oyuncunun kafasina ya da ayagina olsun diye surekli calistiriliyor.

Transfer haberini duyduğum anda içim ferahladı. Yok Co, yok bilmem ne, abuk sabuk isimler dolanıyordu. Hatta bir ara Ersun Yanal dediler, yüreğime iniyordu. Neyse ki yönetim çok doğru bir karar verip, Rijkaard gibi bir ismi kulübe kazandırdı. Başarılar Rijkaard...

Ersun Yanal ismi benimde yüreğime iniyordu..Duyduğum anda "Sayın Asuman Kroşe.. Oha ya!.." diyesim gelmişti..

hakkaten ersun yanal bu takımın kapısından iceri girmesi gereken en son antrenor olması gerekiyor adı bile nasıl anıldı bööööööö . frank rijkaard hayırlı olsun camiamıza. acikcasi ben cok sevindim benim kucuklugumun ilahıydı mahallede mac ederken kendi aramızda hepimiz bi isim ararken kendimize ben kendim için hep rijkaard ı kullanırdım:)

Rijkaard kanunları

Rijkaard’ın takıma nasıl katkı sağlayacağı; daha ilk günden ortaya çıkmaya başladı.

Galatasarayımızda dünya markası Rijkaard'ın takıma nasıl katkı sağlayacağı; daha ilk günden ortaya çıkmaya başladı. Haldun Üstünel ile takım hakkında görüşen Hollandalı hoca, geldiği günden beri G.Saray'ın başına bela olan Lincoln'ü nasıl adam edeceğini anlattı. Sambacı ile görüşeceğini belirten Rijkaard, ‘Ondan isteklerim olacak. Kendisine bir liste vereceğim ve altına imzasını atacak. Orada yazanlara uygun olarak hareket edecek. Aksi takdirde onunla çalışmam' dedi.

SABRİ İÇİN İLGİNÇ YORUM

Türk basınında çok tartışılan Sabri Sarıoğlu hakkında çok çarpıcı konuşan ünlü hoca, ‘Çok yetenekli bir futbolcu. Ama beyni ile kramponları arasında köprü yok! Bunu çözebilirsek, büyük bir yıldız yaratabiliriz' ifadesini kullandı. Üstünel'e Arda hakkında sadece ‘Çok yetenekli. Avrupa'da bile böylesi yok' cümlesini kuran Rijkaard, eksik yönleri de, ‘Sağ bek, stoper ve santrfor almamız şart. Orta saha için biraz bekleyelim' diyerek belirledi.

SEZON ERKEN AÇILACAK

Kewell'ı her dönem beğendiğinin altını çizen Galatasaray'ın yeni hocası, Avustralyalı yıldızın sağlığı hakkında geniş çaplı bir rapor istedi. Takımı tanımak adına sezonu erken açması beklenen Frank Rijkaard'ın, yönetimden ayrıca çok sayıda hazırlık maçı planlaması yapılmasını talep ettiği de öğrenildi.

Kaynak: Star

Galatasray'da sabredilmesi durumunda çok başarılı olacağını düşünüyorum. Adnan Polat sonuna kadar arkasında olur inşallah

Arda Rijkaard için ne dedi?

Arda Edirne'de taraftarlarımıza imza dağıtırken, yeni teknik direktörümüz hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaraylı milli futbolcumuz Arda Turan, ''Yeni hocamız inşallah Galatasaray camiasına yakışır başarılara imza atar'' dedi.

Turan, Edirne'de bir giyim mağazasının tanıtımına katılarak, Galatasaraylı taraftarlarımıza imza dağıttı.

Arda daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne'de olduğu için çok mutlu olduğunu belirtti.

Edirne'ye gelmeyeli çok uzun zaman olduğunu anlatan Turan, ''Burada olduğum için çok mutluyum. Hemşehrilerimle buluştuğum için çok mutluyum. İnsan memleketine gelince çok coşkulu karşılanıyor. Beni görmeye,imza almaya gelen herkese teşekkür ederim'' dedi

-HEDEF ŞAMPİYONLUK-

Galatasaray takımının her bulunduğu ortamda şampiyonluk için yarıştığını ifade eden Turan, gelecek sezon şampiyon olmak için çok çalışacaklarını söyledi.

Yeni hocalarıyla çok başarılı olacaklarına inandığını ifade eden Turan, şunları söyledi:

''Yeni hocamız camiamıza hayırlı olsun. İnşallah Galatasaray camiasına yakışır başarılara imza atar. Hocam nerede görev verirse orada görev yaparım. Şampiyon olmak için sonuna kadar çalışacağız. Galatasaray'ın bir hedefi vardır, o da şampiyon olmaktır.''

Bir gazetecinin ''Avrupa'dan teklif aldınız mı'' sorusu üzerine Turan,''Galatasaray'la 2012'ye kadar sözleşmem var. Bu işler tamamen benim dışımda. Transfer işleriyle menajerim ilgileniyor. Fakat bir insanın beğenilmesi, ülkesine hizmet edebilmesi çok güzel bir şey. Ben de ülkeme hizmet ettiğim için gururluyum'' dedi.

Turan, taraftarlara imza dağıttıktan sonra Edirne'den ayrıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Rijkaard Lincoln'ün Arkasında

Bundan sonrasını bana bırakın.

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Rijkaard, Lincoln için "Kesinlikle takımımda kalmalı. O'nunla oturup konuşacağız. Çok iyi bir futbolcu olduğunu biliyorum, bundan sonra hiç bir problem olmayacağını garanti ederim." diye konuştu. Hollandalı çalıştırıcı ayrıca, takımda en beğendiği bölgeyi, orta saha olarak açıkladı. Rijkaard, "Orta sahada görev yapan oyuncuların hepsi birbirinden kaliteli ve mücadele eden isimler. Bu bölgeye takviyeye gerek yok" açıklamasını yaptı.

:::posta:::

:happy0025::bid:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt