Galatasaray, Morutan'ın İlk Taksidini Ödemedi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, Morutan'ın İlk Taksidini Ödemedi!

DIŞ HABER - AJANSSPOR
Sezon başında bonservisi alınarak, kadroya dahil edilen Olimpiu Morutan'ın eski kulübü FSCB'den flaş açıklama geldi. Kulüp Başkanı Gigi Becali, Galatasaray'ın Morutan için ilk taksiti henüz ödemediğini söyledi.

"Şu ana kadar hiç para alamadım"​

Romanya'dan ProSport'a açıklamalarda bulunan Başkan Becali, "Galatasaray'dan şu ana kadar hiç para alamadım. Kasım ayında 3.5 milyon euro'nun ilk taksidi olan 700 bin euro'yu ödemek zorundaydılar. İlk taksitimi bir an önce tahsil etmek istiyorum." şeklinde konuştu.

"Türkler'i FIFA'ya vermek istemiyorum"​

Galatasaray'ı şikayet etmek istemediği belirten Becali, "Türkler'i FIFA'ya vermek istemiyorum. Onlar, yapması gerekenleri biliyorlar." ifadelerini kullandı.
1588869.jpg

Galatasaray'ın ödeme planı​

ProSport'un belirttiği detaylara göre Galatasaray, 10 Kasım 2021'de 700 Bin Euro, 10 Mart 2022'de 750 Bin Euro, 10 Eylül 2022'de 900 Bin Euro ve 10 Ocak 2023'te 1.15 Milyon Euro ödemesi gerekiyor.

Bir de bonus var​

Olimpiu Morutan'ın, Galatasaray ile 15 resmi karşılaşmaya çıkmasından dolayı, eski kulübüne ödenmesi gereken 600 Bin Euro bonus bedeli de bulunuyor.

Üst Alt