Galatasaray Tarihinde En Çok Üzüldüğünüz Maçlar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Tarihinde En Çok Üzüldüğünüz Maçlar

Cevap: Galatasaray Tarihinde En Çok Üzüldüğünüz Maçlar

Bir de fb ile oynadığımız kupa maçları var.Birinde penaltılarla elenmiştik diğerinde de appiah atmıştı bir tane 3-2 yenmiştik ama elenmiştik.

Hamburg ve Arenadaki febe maci.. cok uzulmustum o maci resmen aliyorduk eziyorduk .. fb yine balikligini gosterdi atti 2 tane :S

Real Madrid: 3-0 :Galatasaray

Şüphesiz en çok üzüldüğüm iki maçtan bir tanesidir.O zamanlar çocuğuz tabi ama insanın aklına geldikçe duygulanıyor.

2-0'dan 3-2 yapmışız onun rövanşına çıkıyoruz ve takımdaki özgüven tavana vurmuştur maç öncesi.

Dönemin teknik direktörü Mircea Lucescu Popescu,Ergün,Capone'nin sakat olması sebebiyle sol bekte sağ bek oyuncusu ve aynı zamanda ilk maçın yıldızı olan Fatih Akyel'i tercih etmiş Ahmet Yıldırım'a güvenmediği için forma şansı vermemiştir.Fatih Akyel'i solda kullandığından ötürü normalde ortasahada oynayan Ümit'i de sağ beke çekmiştir.Sol tarafımızdan yediğimiz ataklar yüzünden takım resmen pert olmuştur.Hayal meyal hatırlıyorum işte.Lucescu'nun bu hatası yüzünden turu kaybettik.İşin en üzücü tarafı eğer bu hatalar yapılmasa Madrid geçilse karşımıza önce Bayern ardından finalde Valencia çıkacaktı.Dönemin en parlak takımının Real Madrid olduğunu düşünürsek Galatasaray Mourinho'nun Porto'sunun yaptığını ondan bir kaç yıl daha önce yapmış olacaktı.Ayrıca CL'ye 3 takım gönderen ülkeler arasına katılacaktık.Ama maalesef olmadı.

edit; Ayrıca maçta 3-0 yenik olmamıza rağmen top atmayan top toplayıcı veletler gururlanmama sebep olmuştur.Koskoca Real üç buçuk atıyordu.

Galatasaray: 2-3 :Hamburg

Şafak abinin kahvehanede izlemiştik maçı.Galatasaray sanırım ikinci yarının hemen başında olsa gerek Baros'un attığı golle 2-0 üstünlüğü yakalamıştı.Kazandığımız takdirde çeyrek finale çıkıyorduk.Skibbe'nin büyük payının olduğu takımda Bülent Korkmaz vardı.Ki yaşattığı Lincoln krizi yüzünden ona karşı hep bir burukluk vardır içimde.Eğer Lincoln krizi yaşanmasaydı, Meira sezonun ortasında para için satılmasaydı da Kewell stoper oynamasaydı UEFA Finalinde Kadıköy'de oynamış hatta kupayı 2.kez almış olabilirdik.Neyse maça dönelim.İlk golü yediğimizde zaten kötü birşeylerin olacağı bariz belliydi.Çünkü takım güven vermiyordu Bordeaux karşısında da skor 3-1'den 3-3'e gelmiş, 10 kez şut çekse 1 tanesini gol yapabilecek adam Sabri %10'luk ihtimali gerçekleştirmişti.İlk golden sonra sanırım bizim futbolcularda da yusuf yusuf başladı ve ne olduysa birden defansta saçma sapan aksaklıklar belirdi.Ardından gelen 2. ve 3.gol sonrası kahvehanede üzüntüden yıkıldım.Yerimden kalkamadım bir kaç saat.Açıkçası düşündüğümde hala üzülürüm.Basit hatalardan dolayı giden 2 kupa var benim gözümde.

2001 yılı ankaragücüne yenildiğimiz maç.Üst üste 5.şampiyonluk gelecekti.

hamburg maci kadiköyde oynicaktik

real madridi rövansta elegemedigimiz mac (lucescuyla ceyrek final sl)

bird 10 yasindaydim as roma maci vardi (ugur tütüneker mustafa kocabeyler) 3:1 rövansini 3:2 aldikdi ama haeßler acimadi serefsiz

Atletico Madrid maçı denmiş genelde ama o maçta Galatasaray hiç iyi futbol oynamamıştı. Tamam son dakikalarda gelen golle kaybettik ama oyun genelinde maç zaten A.Madridin hakkıydı bana göre..

CL 2001-02'de Sami Yende 0-1 kaybettigimiz FC Barcelona maci. O mac belkide kirilma aniydi takimin gelecegi acisindan, kazansak yine ceyrek finaldeydik. Yanlis hatirlamiyorsam yedigimiz golde ofsaytti. :(

Bu fenaydı.

Luis Enriqenin golünden hemen sonra,Ümit karanın kafasını çizgiden puyol çıkarmıştı yanlış hatırlamıyorsam.O an içimde yaradır yıllardır.

Ulan Hamburg macını internetten canlı anlatımla takip ediyodum Kewell Baros golleriyle evde takla atıyorum zıplıyorum sonra macı aldık havasıyla oyun oynuyodum bi baktım geri skor 2-2 . Sonra internetten macı izliyim dedim skor 3-2 oldu. Çok koydu o çok..Hüngür hüngür ağladım. Hala o maçı alsaydık belki kupayı alacaktık diye düşünürüm..Hiç bir zaman unutmayacağım o lanet geceyi.

Birde Arenadaki 2-1 Fener maçı çok koydu bana. Maçtan önce şöyle bir hava vardı bende yensekte sevinirim yenilirsekte kafaya takmam en azından Hagi ve yönetim gider dedim. Kahvede maçı izliyodum ilk yarı 1-0 bitti. Bu maçı almazsak olmaz Hagi adamsa bırakır yönetimde istifa eder felan dedim. Sonra bu heyecana dayanamam ben eve gidiyom dedim evde aldığım 2 gol haberiyle yıkıldım Hagi'ye öyle bi sövdümki...

O 2 maç sadece benim hayatımda yara A.Madrid maçı çok koymadı bana nedense..

Fenerbahçeye 6-0 kaybettiğimiz maça en çok ben üzülmüşüm galiba. En üzüldüğüm maç kesinlikle o maçtı.

Atletico Madrid.Pankartlar hazırlamıştım.Evde tribünlere eşlik ederek tezahürat yapıyordum.Canerin pozisyonuna hakem penaltı vermeyince çok sinirlenmiştim.Son dakikalarda korkudan bacaklarım titriyor, hep Allaha dua ediyordum.Maçın sonunda elendiğimizde bütün gece ağlamıştım.

Karpaty Lviv.Bütün gün heyecanla maç saatini bekliyordum.Son dakikalarda yediğimiz golle turu geçememiştik.En hüzünlü günlerimden biriydi.

Fenerbahçe.Kazımın golüyle 1-0 öne geçip 2-1 kaybettiğimiz maç.Golü attığımızda mutluluktan çığlık atıyordum.Fenerbahçenin gollerinden sonra yıkılmıştım, rüyada gibiydim, maçı kaybettiğimize inanamıyordum.

Üst Alt