Galatasaray’dan FIFA’ya Monchi Şikayeti - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’dan FIFA’ya Monchi Şikayeti

İş biraz da oyuncuda bitiyor. Kulübüne aidiyet hissediyorsa, zaten bizim yabancılarla hep ayrı bir bağımız vardır , kulübünün menfaatlerini de düşünmeli oyuncu. 25 milyon serbest kalma madden varken 12 teklif eden ahlaksız herif için kulübüne baskı yapamazsın , nokta. 7 milyon euro yatırım yapılmış sana , önünde de dünya kupası var. Marcao'nun karakter problemleri olduğu belliydi de Nelsson çok fena yanılttı beni ( şerh koyalım , konuşulanlar doğru ise ). Akıllı adam kendi potansiyelinin farkında olur , olmasa 25 kağıtlık madde koydurtmaz. E madem öyle Sevilla işi senin önündeki tek fırsat olmayacak bu çok bariz. Pro maça çıkmamış heriflere 20 kağıt bonservis ödendiği yerde de bir zahmet kulübünü düşüneceksin. Sana kaptan gözüyle bakıyor taraftar.

Konuya gelirsek , şikayet falan bir işe yaramaz. Baya küfür kıyamet o teklifi yapan dallamayı kovup , dünyada bir sen kalsan da sana satmayacağım diyip net tavır koymak lazım. Gerekirse bu herifin dahil olduğu hiç bir takıma futbolcu satmıyorum diye İngilizce açıklama yayınla hesaptan. Diğer kulüpler de bu durumdan haberdar olur , bu şekilde bu dallamayı da piyasadan silersin. En azından algı yaratırsın.

Tamam buna puştluk denir. Bunu da etik bulmuyorum. Ama ipler bizim elimizde onu anlatmaya çalışıyorum. Bu fiyatın altında satmıyoruz diye net bir şekilde karşı tarafa söylemde bulunduktan sonra kimsenin yapabileceği bir şey yok.
Öyle de bir kulübünden olur almak var bir de oyuncunun sözleşme şartlarına kadar aklını çelip kabul edilmeyecek tekliflerle gelmek var. İpler senin elinde olsa bile oyuncunun aklı bulanmış oluyor. Belki performansına etki edecek ve verimi düşecek. Adamlar hukuksuz iş yaparak hem sportif hem ticari (potansiyel) zarara yol açıyor bu şekilde.

Nasıl ki kulüp istemediği bir futbolcuyu göndermek istediğinde sözleşmedeki maddelerde tazminat neyse onu ödemek zorunda kalıyorsa, gitmek isteyen futbolcu da sözleşmede neye imza attıysa ona uyarak gitmelidir. Çok değil 1 sene önce bugünlerde "Ben 2026'ya kadar Galatasaray'ın oyuncusuyum. Serbest kalma bedelim de 25 milyon euro'dur" diye bir maddenin altına imza attıysan ya 25 milyonu getirirsin ya da o bedeli ödeyecek bir kulüp bulana kadar oynamaya devam edersin. Kabul etmeyen de "Rezerv Lig'de" genç oyuncularla oynamaya devam edebilir. Sakıncası yok. Koskoca Mesut Özil bile oynadı.

Öyle de bir kulübünden olur almak var bir de oyuncunun sözleşme şartlarına kadar aklını çelip kabul edilmeyecek tekliflerle gelmek var. İpler senin elinde olsa bile oyuncunun aklı bulanmış oluyor. Belki performansına etki edecek ve verimi düşecek. Adamlar hukuksuz iş yaparak hem sportif hem ticari (potansiyel) zarara yol açıyor bu şekilde.
Bak olayın şu boyutu da var. Oyuncunun serbest kalma maddesi olduğu için Kulüple görüşmesine gerek kalmadan direkt oyuncu ile görüşüp serbest kalma bedelini verip oyuncuyu alabilir mi bu takım? Evet. Adam şunu söyleyebilir. Ben 25 milyonu karşı tarafa verip oyuncuyu alacaktım. Bu sebeple de oyuncu veya menejeri ile görüştüm. Kendi şartlarını sordum. İstedikleri talepler doğrultusunda oyuncu ile anlaştık. Ancak oyuncunun serbest kalma maddesi gelişmelerden sonra bize yüksek geldi. Biz de Kulübe bir teklifte bulunduk. Onlar da bu teklifi kabul etmediler. Biz de bu işi sonlandırdık. Biz de oyuncuya biz seni bu bonservis bedeli ile alamayacağımızı ilettik deseler kim ne diyebilir.

Burada şu belirtilmeli. Yönetim Sevilla'ya açık kapı bırakmamalı. Oyuncuya da açık kapı bırakmamalı. Oyuncunun menejerine şu söylenmeli. Serbest kalma maddesinde belirtilen rakam gelmediği sürece oyuncu elden çıkartılmayacak. Bunu görüştüğün tüm kulüplere ilet de çık işin içinden. Futbol direktörü de Okan Hoca ile birlikte Nellson ile oturup konuşacak. Sen bize lazımsın. Senin bizim gözümüzdeki değerin bu. Tüm benliğinle oynamaya işini yapmaya devam et diyecek olacak bitecek.

Bence saçma bir olay. Adam oyuncuyu almak istiyorsa oyuncu ile de görüşmek zorunda. Oyuncu gitmek istiyorsa da yapacak bir şey yok. Satacak olan sensin. Tamam kardeş oyuncunun değeri bu getir parayı al dedikten sonra bu paranın altında alamazsın dedikten sonra kim ne yaparsa yapsın. Ha bu durumda Nellson'da oynamak istemezse oynamazsa kendi cebinden tamamlasın gitsin. Ya da otursun kös kös kulübede.
5 senelik sözleşmesi olan oyuncuyu serbest kalma bedeli olan 25 milyon avroyu ödeyip alabilirler. 12'ye olmaz o iş. Seve seve o bedelini ödeyecek.

Bak olayın şu boyutu da var. Oyuncunun serbest kalma maddesi olduğu için Kulüple görüşmesine gerek kalmadan direkt oyuncu ile görüşüp serbest kalma bedelini verip oyuncuyu alabilir mi bu takım? Evet. Adam şunu söyleyebilir. Ben 25 milyonu karşı tarafa verip oyuncuyu alacaktım. Bu sebeple de oyuncu veya menejeri ile görüştüm. Kendi şartlarını sordum. İstedikleri talepler doğrultusunda oyuncu ile anlaştık. Ancak oyuncunun serbest kalma maddesi gelişmelerden sonra bize yüksek geldi. Biz de Kulübe bir teklifte bulunduk. Onlar da bu teklifi kabul etmediler. Biz de bu işi sonlandırdık. Biz de oyuncuya biz seni bu bonservis bedeli ile alamayacağımızı ilettik deseler kim ne diyebilir.

Burada şu belirtilmeli. Yönetim Sevilla'ya açık kapı bırakmamalı. Oyuncuya da açık kapı bırakmamalı. Oyuncunun menejerine şu söylenmeli. Serbest kalma maddesinde belirtilen rakam gelmediği sürece oyuncu elden çıkartılmayacak. Bunu görüştüğün tüm kulüplere ilet de çık işin içinden. Futbol direktörü de Okan Hoca ile birlikte Nellson ile oturup konuşacak. Sen bize lazımsın. Senin bizim gözümüzdeki değerin bu. Tüm benliğinle oynamaya işini yapmaya devam et diyecek olacak bitecek.

cmon.jpg derim.

Sevilla iyi niyetli olsa 25 değil 20'ye bırakacak zaten bizimkiler. Ortada bir şark kurnazlığı var. Şikayetten bir şey çıkmayacak olsa dahi resmi yollardan sektirin gidin demiş oluruz. Biz vermedik diye Nelsson'un Florya'yı yakacak hali yok. Çirkeflik edeceğini düşünmüyorum. Ancak bu itlik yüzünden, hali hazırda ligler de başlamışken önemli bir oyuncumuzun algısı dağılmış oluyor. Sinirlendiğim mevzu o.

Ekli dosyayı görüntüle 173408 derim.

Sevilla iyi niyetli olsa 25 değil 20'ye bırakacak zaten bizimkiler. Ortada bir şark kurnazlığı var. Şikayetten bir şey çıkmayacak olsa dahi resmi yollardan sektirin gidin demiş oluruz. Biz vermedik diye Nelsson'un Florya'yı yakacak hali yok. Çirkeflik edeceğini düşünmüyorum. Ancak bu itlik yüzünden, hali hazırda ligler de başlamışken önemli bir oyuncumuzun algısı dağılmış oluyor. Sinirlendiğim mevzu o.
Ben başvurunun gereksiz olduğunu söylüyorum. Taraflar arasında zaten bir fiyat pazarlığı olmuştur. Söylenecek söylendi ise uzatmanın manası yok onu söylemeye çalışıyorum. Nellson'da profesyonelliğin gereğini yapacak bir şekilde. Çıkacak topunu oynayacak. Sevilla'nın istenilen ücrete çıkmasını sağlayacak.

Yav Sevilla'nın avukatlığını niye yapayım. Ele birşey geçmeyecek onu anlatmaya çalışıyorum. Gereksiz zaman kaybı.
Hakkını savunmak bir haksızlıkla mücadele etmek niye zaman kaybı oluyor. Monchiye belki ağır ceza gelmeyecek ama bir duruş sergilemiş olacaksın. Ne yapalım yani herif koskova kulüple dalga geçerken dut yemiş bülbül gibi durup herşeye razı mı olalım

Bilmediğim için soruyorum ;

Şimdi X klüp geliyor bana şu oyuncunu istiyorum sana şu kadar bonservis diyor , bizim klüp ile pazarlıklar başlıyor o arada hiç bir şekilde oyuncu ile görüşülmüyor mu ? 15 20 gün sürdü diyelim anlaştın klübü ile sonra futbolcu ben istemiyorum dediğinde o 15 20 günlük pazarlık boşa mı gidiyor yani.

Yoksa pazarlığa başlayınca klübünden izin mi istiyorsun oyuncunuz ile görüşebilir miyim diye? Bu senaryo varsa yine oyuncuyu kandırıp fiyat düşürtebilirsin ki :s

Bilmediğim için soruyorum ;

Şimdi X klüp geliyor bana şu oyuncunu istiyorum sana şu kadar bonservis diyor , bizim klüp ile pazarlıklar başlıyor o arada hiç bir şekilde oyuncu ile görüşülmüyor mu ? 15 20 gün sürdü diyelim anlaştın klübü ile sonra futbolcu ben istemiyorum dediğinde o 15 20 günlük pazarlık boşa mı gidiyor yani.

Yoksa pazarlığa başlayınca klübünden izin mi istiyorsun oyuncunuz ile görüşebilir miyim diye? Bu senaryo varsa yine oyuncuyu kandırıp fiyat düşürtebilirsin ki :s
Kulüp izin veriyor oyuncumla görüşebilirsin diye, menajer de buna bağlı olarak görüşüyor.

Tabii şu an eleştirilen durumu Abdürrahim çok yaptığı için ben bir şey diyemiyorum. Kulüpler sinirlenip oyuncuyu vermiyordu öyle olunca.

Üst Alt