Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv

bikmadilar turk dizilerinde salya sumuk birilerinin arkasindan aglayan kadin figurlerinden , , ve isin aci yani bu ajitasyon felaket sekilde ise yariyor , devamli goz yasi gereksiz bir drama pompala babacim nasil olsa reyting bol

Öncelikle reytingler süper sampiyon belli ikinci kim olacak?

Bölüme gelince bekledigimden farkli birsey izledim, kötü anlamda olmasada busefer daha cok yan karakterlere izledik onlarin sorunlarini yasadik. Zülfikar ile Melekin hikayesi biraz klasiklesmis bir olaya sahit olduk, sevdigi insani kendinden sogutmak icin fedakarlik yapip benden uzaklassin, benim gelecegim yok senaryosu sanki bu diziye yakismadi, ben tam tersini beklerdim melekteden, arkadaslarindan yardim isteyip acaba kafa kafa verip ne yapabiliriz üvey babasini ikna etmek icin derkene adamin yürüdügünü sahit olurlardi.

Senaristler birde artik Derya ile Mertin olayini fazla uzatmasa bence iyi ederler, bir sekilde oglu oldugu ortaya ciksa daha mi iyi olur derdim. Heralde bir zaman sanki bir sinir aninda, Mertin belki Deryaya, abla sen kimsin de bu kadar hayatima karisiyorsun demesinden sonra patlayip annenim demesini bekliyorum.

Sadi Songül hikayesi bu bölümde biraz arka plan da kaldi. Sadi meyhanede dertlesirkene farkindaydi, Songülün kendisine karsi bos olmadini ama Derya cikinca kendini bir ask ücgenin icinde buldu, ve kendi icinde bir cehennem yasar oldu, yeni sevgimi yoksa eski ask mi? Kendisi de biliyor hangi karari verirse versin, ici yanacak.

Songül de artik bir sekilde kabul etmis oldu Sadiye karsi hisleri oldugunu, rol gercek oldu ama Deryayi bilseydi ne olurdu?

Derya ise, Songülü öyle perisan görünce, Sadiyi cok sevdigini anlamis oldu, Songülün yanini gidince de, Sadiye özel bir sofra kurdugunu görüp icinden, Sadi ile Songülün mutlu dolu bir evlilikleri oldunu düsündü ve bu mutlulugu bozmak istemiyecektir.

Onun disinda ufak ufak farkli olaylar gördük, Arazin abisini Sadi büyük ihtimal dürüm edip paketliyecek, cöp olan arabasini ona tamir ettirip ceza kesecek. Ben biraz Gizemin annesine takildim, kira borcu var ve bunu önce kizindan gizleyip, anlatmasindan sonra, Gizemin tamam ben hallederim deyince, kizim sen nasil halledeceksin diye bir tepki bile vermemesi biraz tuafima gitti.

Songüle tekrar gelince, neden istanbula geldigini bu bölümde bize biraz da olsa gösterdiler eski bir süpheliyi ariyorum diye dosyalar aradi ve neyse aragidi onu buldu. Ben hala ailesinin katilini aradigini düsünüyorum. Bu olay da sanki Sadi ile de ilerde bir ilgisi olacagini düsünüyorum. Hani ailesinin katili tabiki olmiyacak ama orda büyük ihtimal bir yanlis anlasma olup Songülün ailesinin katilerin icinde Sadi de oldugunu düsünecek diye bekliyorum.

Son sahneye gelince heralde orda üvey babasi kalmiyacak baska biri gelip onlari ordan kurtaracak, annesi Meleke nefret kusacak ve ondan sonra iste basindan bekledigim olay gerceklesip herseyi arkadaslarina anlatip Zülfikar ile barisip üvey babasinin acigini ariyacaklar ama basindan Melek öyle tepki vermek yerine eve gizlice bir Kamera yerlestirmis olsaydi Terayagindan kil ceker gibi davadan kurtulup üvey babada hayatlarindan cikardi ama tabiki senaryo gerecegi olayi biraz uzatip daha fazla dram konulmasi gerek diye böyle bir karar alindi

@Tuncay Van mukemmmel bir bolum analizi sevgili tuncay. dolu dolu , okurken bolumu sanki yine yasadim izledim.

mesajini *alinti yapmaktan ziyade, paraflar ve karakter basliklari uzerinden yanit vermeyi uygun buldum.
sirali :

- bende benzer izlenim aldim bu son bolumden. yan karakterler agirlikli bir bolum izledik. sahsen songul sadi sahneleri agirlikli bolum izleme taraftariyim. enerjileri dolayli ve oyunculuklari dolayli. her yonden yakisiyorlar ekrana...
malesef , bolum, melek, gizem, mert ,zulfikar vs ozelinde agirlikli sahnelerin dramaj ve duygusali bol olan bir bolumdu....

- melek konusunda sahnelere dair onerine bir ekleme de ben yapayim;
cep telefonu ile uvey babasi nin ayakta oldugu sahneyi cekip oylece annesine gostermeyi dusunebilirdi.
sicagi sicagina , panik, korku, ve yasindan dolayi dusunmemesini anlayisla karsiliyorum.
yine de dedigimiz gibi bir cekimle olayin net aciklanmasina yanit olurdu boyle bir secenek.

-melek ,zulfikar iliski sonlanmasi - asiri klise oldu dedigin gibi, fazla melodrama yesilcam havasi aldim. daha gunumuze ve gunumuz gencligine yakin bir sahne olabilirdi kestirip atilmadan once.

-uver baba versus melek sahneleri ayni evde olduklarinda asiri geriyor sahneler.. < = > mimikler, cekim tarzi ve muzikler.
konudan bagimsiz burda ekibi takdir ediyorum havayi yansitan konsept hazirlanisi ozelinde ~ izleyiciye, sahneyi ve ambiansi hissettirmesi dolayli bir o kadar gercekci oluyor - eminim empati bazli bakildiginda sahne bir tik daha stresli izleniyordur. bu arada , annesi nin kafa yapisi da anlasilir degil. illa gozunun onunde bir olay oldugunda mi kizina guvenecek inanacak. karakteri de ilerleyen bolumlerdee umarim duzeltirler.

*misal, can'in annesi bu baglamda cok iyi ornek , versus melek'in annesi denkleminde.

- mert'in gizem le mi yoksa diger kizla mi devam edecegi de netlesse iyi olur.
sahsen gizem'in oyunculugunu onceki isinden begendigimden ekrana da yakistigindan onla ilerlenmesini isterim.
*aylin karakteri malesef genel anlamda rol yapamiyor. daha farkli biri secilebilirdi bu role bence.
ayrica, bu bolumdeki gizem'e karsi tutumu da hos degildi. empati bazli bakildiginda.
( bardak kirilma sahnesi ve ustten konusma sekli yapan aylin vb) .
sahne nin sonlarinda *mert'in gizem den tsk beklemesi de abes idi - anlamsiz buldum.

sadi - songul - derya konusunda ne yazsak bos.
senaristler bekledigim gibi bir ucgen kurma cabasinda. bu bolumde de bu baglamda doneler ve sahneler sundular.
malesef bu ileriki bolumlere reyting bazli negatif yansimasi olasi...
*youtube resmi sayfa bolum alti yorumlarinin cogu > sadi songul istiyor. bunu kaale almadan ilerlemek mi - yoksa hikaye de sadi songul merkezli ilerlemek mi....

ben yine ayni yerdeyim onceki yorumlarim tandansli. bu hikaye de yanan *songul olacak. bunu salt son bolum degilde, ondan onceki bolumde gozlemledigimden dolayi, son bolume ve bundan sonraki bolumlere bu dogrultu da yani kaybeden tarafi bilerek den izleyecegim bu uclunun sahnelerini...
sonunda , kapanmamis bir ask, kocaman bir evlat, ve her iki bireyin de halen asklarini unutmadiklarini kullerinden yeniden ayaga kalkacagi sahneleri alti cizili olarak simdiden gosterdiler.

hangi *renkdasti suan hatirlamiyorum fakat , onceki sayfalarda dogru tespit yapmisti songul ozelinde. ters kose olmaz gibi,,, songul ya dogal yolla arka plana ~ sonra da dizi den temelli ayrilirsa da sasirmam bu baglamda. <=> sezon finali gibi bir sahne dolayli.

- sadi nin aksiyon sahnesi iyidi . sarhos rolunu de mukemmel yapmis .
-songul'un ailesi akibeti konusu, cinayet vs degil gibi,, daha cok trafik kazasi dolayli sanirim...

son olarak ,

acik ve net olan bir denklem nazarimda : dizinin bastan beri lokomotifi : songul ve sadi ikilisinin oldugu tum sahneler.

yeni bolum fragmani bir sonraki mesajda eklerim. ilginc sahneler mevcut.
senin bahsini ettigin songul ve ailesi konusu ozellikle.

@Murat Durmaz , @Vasfi Vural , @Barış Savaş , @Ömer Karataş

@Suat Kara bende seni tebrik ederim yorumun icin

Melekin annesi bence bazi seyleri biliyor ama kabullenemiyor, gercek hayattda var böyle insanlar, misal üvey baba kiza tecavüz dahi etse ,kiz bunu annesine anlatsa, inanmayip birde kocami elimden almak istiyorsan yalan söyliyorsun suclamasina giriyor, bir tür hastalik bu. Melekin annesi de aynen böyle davraniyor.

Ayiline gelince, onun hakkinda birsey yazmayi unutmusum, evet bu karakter bana cok antipatik gelmeye basladi, iki sorun var dedigin gibi rolünü iyi oyniyamiyor ve ikincisi, rol geregi iyice zivanadan cikmaya basliyacak orasi acik ve net, Gizem Merti elimden alir (sanki aralarinda birsey varmis gibi) korkusu baslamis iyice. Ve bundan dolayi bilerek Gizeme karsi bir tepkisi var, üstden bakma bir tavri ön plana cikarmaya basladi, suan olmasada ilerde bence Zenginlik tripleri atmaya basliyacak, ne biliyim Merti para ile yanina cekmeye deniyecek, hediylerle veya baska birseyle, buda bence tam ters etki yaratacak Mertin üstün de, Aylinden iyice igrenmeye basliyacak ve Aylin bu sekilde kötü kiza evrilecek.

Bilmiyorum, sirf bir trafik kasa kurban olsa, ailesini ölüme sebebiyet veren kisi kacmadiysa gizemi yoktur, ozamanlar bir ceza yemistir, onu aramasina gerek yoktur yani kimligi ortadadir. Bakalim bu konu ilerde bizi nereye götürecek ama bu yol Sadi ile kesisirse sasirmam.

Araz karakteri bence cok az rol aliyor dizi de , sirf Gizem icin Mertle kavga etmek isteyen Arazi görmek istemiyorum, onun hayat hikayesinin altinda büyük bir dram cikacak , onu bize ufak da olsa göstermeye baslasalar Araz karakteri de agirlik kazanacak, sirf kücük bir Mafya bozuntusu olarak gözükmiyecek insanlarin gözün de.

@Suat Kara ben genelde Fragman izlemiyorum , cünkü olan bitenin kesitlerini görmek istemiyorum , yani beni ne bekliyor onu görmek istemiyorum ama bu dizi de heralde merakimdan burda bir ilk yapip izleyecegim.

Evet Fragman cikmis ben tabiki pek izlemedim icin yeni gördüm. @Suat Kara simdi tarfik kaza olayini gördüm ve anladim Gazete mansetinde yaziyor ,trafik cezasi can aldi diye ama bunun altinda kesin bir infaz vardir diye düsünüyorum ve katil ortada yok. Mertin Sadi de kalmasi ayni yatakta yatma mecburiyeti koymus bizim ikiliye, kesin tatli konusma sahneleri cikar aralarinda. Gizem özür icin gidip lafi yemis, iyice samar oglanina dönecek kiz bu dizi de ama bunun sayesinde Merte Gizem aski iyice alevlenecek. Cünkü Mert Gizemi Derya dan büyük ihtimal koruyacak. Son sahnede yüzlesme sahnesi gerceklesecegini hic sanmiyorum elbet birsey olacaktir .

Evet Fragman cikmis ben tabiki pek izlemedim icin yeni gördüm. @Suat Kara simdi tarfik kaza olayini gördüm ve anladim Gazete mansetinde yaziyor ,trafik cezasi can aldi diye ama bunun altinda kesin bir infaz vardir diye düsünüyorum ve katil ortada yok. Mertin Sadi de kalmasi ayni yatakta yatma mecburiyeti koymus bizim ikiliye, kesin tatli konusma sahneleri cikar aralarinda. Gizem özür icin gidip lafi yemis, iyice samar oglanina dönecek kiz bu dizi de ama bunun sayesinde Merte Gizem aski iyice alevlenecek. Cünkü Mert Gizemi Derya dan büyük ihtimal koruyacak. Son sahnede yüzlesme sahnesi gerceklesecegini hic sanmiyorum elbet birsey olacaktir .

sevgili tuncay, bolum ve fragmana dair yorumlarin icin tekrardan kendi adima tesekkur ediyorum.
fragmane yonelik yaptigin yoruma - musadenle, yaniti bu mesajimda yazip - bir onceki mesajina yaniti ise , bir sonraki mesajimda deginmeyi uygun buldum. takibi kolay olmasi adina.

fragmanda gecen gazete kupuru sahnesine tekrardan bakarken dondurdugumuzda 0.22 saniye de < = >

"'''''' kaza saat 10;15 siralarinda meydana geldi. iddiaya gore surucunun direksiyon hakimiyetini kaybetmesi uzerine refuju asarak yolun karsisina gecti. karsi yolda gelen otomobil baska bir araca carpti. carpismanin etkisiyle araclardan biri takla atarken , diger arac ise sarampole uctu. aracta bulunan bir komiser ile esi hayatini kaybetti.
ihbar uzerine olay yerine saglik , polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. ''''''''''

sayet gazete kupurundeki gibi ise, polisiye bir durum var mi yoruma acik . kupur uzerinden baktigimda teorisel olarak sayet *dedigin gibi bir infaz durumu var ise, bayagi profesyonel olmasi gerekir. zamanlama vs bazli.

misal bir film var kaza sahne benzetmesi adina, bulabilirsen izlemeni oneririm youtube da resmi olarak ucretsiz eklenmis yapimci sayfasi dolayli,yanilmiyorsam. duygusal bir filmdir, ismi ; sadece sen. iyi de bir filmdir turu ozelinde.
bu filmde bir kaza sahnesi var, spoiler olmasin , farkli bir done/teori olmasi adina aklima geldi belirtmek istedim.

yorumuna donersek tekrardan, dedigin gibi infaz vs olursa , dizi daha da genisler gibi , yani villainler daha da artar gibi salt sadi ozelinde degil - songul tarafina yonelik villain durumu(ailesi nin sonu ile ilisik) ,, boyle olursa da kim bilir belki sadi bu arama yolunda songulun en buyuk yardimcisi olur hem destek hem guvenlik bazli.

aynen. mert'in misafirligi tatli sahnelerin olmasi adina iyi dusunulmus gibii...
songul kanimca sevgiye hasret. bunu da sadi de buldu. masum sekilde. karsiliksiz sevgi mi yoksa karsilikli mi diye sorarsan , ben yine ayni yerdeyim . bu hikaye de yanan konusunda. ters kose uzak ihtimal ama bir umut iste...

gizem'in samari yemesi cidden buruk bir tat birakti fragman ozelinde. bilip bilmeden yargisiz vs kizin kalbini kirdi derya. belki, mert bu olayi ogrenip gizem den annesi adina ozur dileme dolayli yakinlik olursa sasirmam.
bence de mert annesine ragmen/karsi , gizem'e daha da yanasacak.
* gizem ozelinde; okul sahnesi dokukanli idi ayakkabi sahnesi. orda ne tur muzik kullanacaklar merak ediyorum.

son sahne konusunda hemfikirim.

sonraki mesajda diger yorumuna genel bir yorum yazmayi dusunuyorum.

saygi ve selamlarimla.

@Suat Kara bende seni tebrik ederim yorumun icin

Melekin annesi bence bazi seyleri biliyor ama kabullenemiyor, gercek hayattda var böyle insanlar, misal üvey baba kiza tecavüz dahi etse ,kiz bunu annesine anlatsa, inanmayip birde kocami elimden almak istiyorsan yalan söyliyorsun suclamasina giriyor, bir tür hastalik bu. Melekin annesi de aynen böyle davraniyor.

Ayiline gelince, onun hakkinda birsey yazmayi unutmusum, evet bu karakter bana cok antipatik gelmeye basladi, iki sorun var dedigin gibi rolünü iyi oyniyamiyor ve ikincisi, rol geregi iyice zivanadan cikmaya basliyacak orasi acik ve net, Gizem Merti elimden alir (sanki aralarinda birsey varmis gibi) korkusu baslamis iyice. Ve bundan dolayi bilerek Gizeme karsi bir tepkisi var, üstden bakma bir tavri ön plana cikarmaya basladi, suan olmasada ilerde bence Zenginlik tripleri atmaya basliyacak, ne biliyim Merti para ile yanina cekmeye deniyecek, hediylerle veya baska birseyle, buda bence tam ters etki yaratacak Mertin üstün de, Aylinden iyice igrenmeye basliyacak ve Aylin bu sekilde kötü kiza evrilecek.

Bilmiyorum, sirf bir trafik kasa kurban olsa, ailesini ölüme sebebiyet veren kisi kacmadiysa gizemi yoktur, ozamanlar bir ceza yemistir, onu aramasina gerek yoktur yani kimligi ortadadir. Bakalim bu konu ilerde bizi nereye götürecek ama bu yol Sadi ile kesisirse sasirmam.

Araz karakteri bence cok az rol aliyor dizi de , sirf Gizem icin Mertle kavga etmek isteyen Arazi görmek istemiyorum, onun hayat hikayesinin altinda büyük bir dram cikacak , onu bize ufak da olsa göstermeye baslasalar Araz karakteri de agirlik kazanacak, sirf kücük bir Mafya bozuntusu olarak gözükmiyecek insanlarin gözün de.

@Suat Kara ben genelde Fragman izlemiyorum , cünkü olan bitenin kesitlerini görmek istemiyorum , yani beni ne bekliyor onu görmek istemiyorum ama bu dizi de heralde merakimdan burda bir ilk yapip izleyecegim.

- melek ve annesi - uvey baba son bolum son sahne konusu;

youtube yorumlarda en cok begeni alan yorumlarda , raylardan absurd bir sahne ile kurtulursa bi daha izlemem diyenler cogunlukta. dolayisiyla bu sahne de , ya kendi insiyatifi ile ayaga kalkmali , ya da hic olmamali idi bu sahne en basindan....... melek vicdan azabi dolayli kendisi adami kurtarirsa , ne ispat etmis olacak annesine ? . bu da celiski olurr sahne nin en basindan kurgulanmasi matematiginde. annesi dar bakista, anladik. dunya tersine donse kizina kulak vermeyecek inanmayacak. bu konuyu uzatmak ozellikle ray sahnesinden sonra sacma olur inandiricilik dolayli.
geriye, melek icin evden gitmek kalir ; ister mektup bazli zorunlu iceriye girme , ister iceriye girme isi halledilip gecici olarak arkdslarindan birinin yaninda kalir(aylin misal kaldi) , veya sadi nin evinde kalir.
< ( dogdugun ev kaderindir dizisi vardi , ordaki karakter basrol ikilinin yaninda kaliyordu lise yasinda ,yurttan alinma) .

- aylin konusuna guzel bir tespit ve teori bakisi yapmissin - acikcasi, begendim ve de kafama yatti ,sayet dedigin gibi olursa cok ilginc olur, ozunde zengin olan aylin'in mevcut yeni arkadaslarina ve gizem'e *kendi dogal yuzunu kiskanclik,kaybetmeme vs dolayli disa vurumu adina yapacagi davranislar vb... <<< bu tur sahneler kanimca , *okul vs dizisi *seyircilerini *dizi de *tutma amacli kurgulanir gibi bence .

<< ana konu ve basrollere(sadi,songul vs) yansimamasi dolayisiyla pek tepki gormez genel izleyici gozunde bu tur sahnelerin olmasi .

diger turlu, takdir edersen , hikayeleri kalmiyor ozellikle aylin artik evine dondu ,ozune dondu,ailesinin yaninda.
kendisinin bundan sonra dizi de kalmasi ve islevi , mert'e olan platonik aski dolayli olabilir.

-trafik kazasi yorumuna, yaniti fragman mesajimda degindim.

-araz konusundaki gorusune katiliyorum. derinligi olan bir oyunculugu mevcut. dedigin gibi gizem dolayli sahneler yazilmasi ile resmen harcaniyor kendisinin potansiyeli. daha bu hafta odul aldi .

kanimca, dizi *devam ederse, ters tarafta olan ogrencilerin de hayatina giris yapilacaktir ,belki sadi dolayli ,belki sadi den bagimsiz *bu konular islenir gibi...islenmesi de gerekir . araz ve diger ekurileri neden bu bakistalar vs vb.

- yaver de iyi oyuncuya benziyor ilk defa izliyorum.
birde, su son bolumde konuk olan *baloncu rolundeki oyuncu ,cok begenirim oyunculugunu. umarim devamli olarak dizi de kalir. < rolu de supheli idi :) karsi tarafin yolladigi biri gibi.... icerde olabilir, sadi'ye kendini sevdirip guveni kazanip haber vs ucurma vs vb... benimkisi minik bir teori *bu rol ozelinde.

- fragmanlarda, ufak detaylari yakalamayi seviyorum. misal, bu fragman da gazete kupuru ve ayakkabi cikarma sahnesi.

ps; dizi de ne gibi sahnelerin veya konularin olmasini isterdin ? veya su konu daha derin den islense gibi gibi .

@Tuncay Van , @Ömer Karataş , @Vasfi Vural

sevgili tuncay * 0:40 'a dikkat ,

onceki mesajlarda degindigimiz gibi olacak gorunuse gore..
*gizli kamera - can , yardim ediyor.

songul ozelinde , dizi de hem evdeki evlilik halleri sahneleri - hem ailesinin akibetinin derinligini bulma sahneleri uzerinden karakter devam eder gibi...

sadi nin ikilem de kaldigini yine izliyoruz. bu , sezon boyu surecek gibi...
bastan kurduklari matematik senaryo ile, beklenmedik sadi songul uyumu dolayli fanlari - kirmama - arasinda kalma- veya, genel dizi izleyicisinin reaksiyonuna yonelik geldigi gibi yararlanacaklar senaristler vs.....

okulda isler karisiyor. gizem cevresi dolayli... burda da bold cizili bir durum mevcut. tipki sadi, songul,derya da oldugu gibi... < = > gizem, mert, araz ucgeninde.

gizem ve digerleri neden goturuluyor tam belirtilmemis gibi.
ask mesk dolayli gizem ,mert olacaktir da, zaten tam net adimlar daha atilmadigindan da, gizem'in fragmanda dedigi gibi, ''senin benim yanima gelmen, yakin olmak istemen ; acima duygusu mu yoksa baksa sey mi.'' mantikli soru idi.
bunun yaniti mert verirse, yururler bu denklemden. araya, 3.kisi ,dizi ilerledikce klasik girecektir, rahat vermeyecektir.

okulun yaramaz ogrencilerinin *gecmislerinden de hikayelere gireceklerini konusmustuk hep beraber hatirlarsaniz.
bu bolumde araz'in hikayesi anlatilirsa sasirmam. simdilik , hapisten gelen kume nin gecmisine deginildi deginiliyor,,, distan gizem'e deginildi keza,,, araz ve digerlerine de bu bolumden baslarlar tahminim. <=>
fragmanda, cografya kaderdir gizem - bu hayati ben secmedim , lafi nin arkasi bos birakilmadan kendisinin hikayesi de guzelce islenecektir diye dusunuyorum. dislanmis ogrencilerin bu nefreti, sinirleri vs sadi hoca dolayli mi iyilestirilecek duzelecek - yoksa, klise ask mesk uzerinden mi . bu da ayri bir nokta.

fragman, songul,sadi sahnesi girisi cok guzeldi. iyi bir bolum olacaga benziyor her baglamda.

ps;

sadi'yi kim kurtacak - merak konusu.....
yaver ? - songul ? - x isimsiz biri/leri ?

iyi seyirler.

Son düzenleme:
Bu Adam efsane oyuncu yav. Çok az göründü ekranlarda
aynen sevgili baris.

nazarimda , dort dortluk bir oyuncu kendisi . ali atay,erkan kolcak,aras bulut, mert firat da, keza ayni jenerasyondan begendigim isimler.

konu ozelinde ,*ertan saban yer aldigi ise kalite ve dogallik katiyor. kanimca oyunculuk baglaminda farkli havasi var ,+, bunu izleyiciye yansitmayi iyi yansitiyor. * yabanci oyuncularda ise # joaquin phoenix den ayni hazzi aliyorum yansima anlaminda .

*su filmi cok samimi bir is idi ; oyuncu kadrosu cok iyi secilmis degerli isimlerle bezeli...yonetmeni de sevgili ali atay.

tavsiye ederim .

@Murat Durmaz komedisi olan leziz samimi bir eser - izlemediysen bi sans verebilirsin. dram komedi .

Evet 6. bölümde akti gitti, nezaman basladi nezaman bitti fark etmedim bile. Bazi konular da dogru tahmin yürüttümüze sevindim. Songülün ailesi normal bir trafik kazasi degil, infaz edilmis olmasi beni sasirtmadi. Ve bir tahmin daha vermistim, bu ailesinin katillerin arasinda Sadi de olacak diye, kesin o ölümle bir ilgisi yoktur , cünkü Polise kursun sikmaz bir Emin vardi, onun icin de o Infazla bir ilgisi yoktur ama o zamanlar bu infaz emirini verenlerin yaninda calistigi resimde görünüyor.

Songülüde acaba nasil bir duygu nasil bir tepki verebilir diye düsünürkene Fragmani gördüm, ve burda acaba Sadi den o zamanlar neler oldunu ögrenmek icin Sadiye iyice yakinlasmak mi isteyecek? Soncuta Fragmanda neden bilinmez yanagindan öpüyor. Tabi hepimiz biliyoruz Songülün Sadiyi sevdigini ama Songülün kafasinda ailesinin katili olabilir düsüncesi bende acaba dedirtmeye basladi.

Gerci konudan uzaklasmadan bölümün yorumuna gelince. Baya farkli olaylar yasadik ,her cepede bir savas vardi sanki, evet Melekin Cana gidip yardim istemesi beklenen birseydi ama okadar tepki vermeden bunu yapsa üvey baba hicbir seye dikkat etmeden evin icinde yürür dururdu ama görülen o ki adam seytanin ta kendisi cikti, siz o yollara girerkene ben coktan o yoldan geri dönüyorum hesabi cin olmadan adam carpan bir üvey baba görüyoruz, restine rest deyip onlardan önce evin icine Kamera bile yerlestirmis. Yani Melek Santranc da Sah mat olma yolunda. Birde Melekin annesi nekadar az rol verirlerse dizi de okadar iyi olacak, kadindan resmen nefret etmeye basladim.

Zülfikar arkadasimiz da Melek ile Canin arasinda birsey var kizkancligi bence gereksiz bir yan hikaye olacak. Zülfikar nasil bir arkadaski, Canin Aylinden hosladigini anlamamis? Insallah bu konuyu uzatmazlar. Aylin demiskene sükür ona da cok fazla zaman vermemisler bu bölümde o da Melekin annesinden sonra en sevmedigim karakter oldu bu dizi de.

Mert ile Deryanin arasindaki gerginligin ve bunun yüzünden Mertin Sadi hocasinin yaninda bir günde olsa, yanlarinda kalmasinin sayesinde, cok güzel anlar yasadik. Mert de acaba bunlar birbirini seviyormu yoksa nefret mi ediyor demistir icinden. Bu bölüm yüzünden canim kiymali Kapuzka cekti ama Songülde cok tatli be, kendini iyice kaptirmis Sadiye cok güzel bir ikili olarak izliyoruz kendilerini.

Gizemin sorgulamak icin Polislerin götürmesi Mert ve Azarin kendilerini feda etmek istemesi bana abartili geldi, hele Mert bu konuda iyice sacmaladi, ne kadar sevsende kendinde biliyorsun, bir vukatin icine karisirsan hapishaneye yolu gözüküyor sana ,ondan sonra eline ne gececek? Mantiksiz bir sahneydi benim gözümde. Haydi bir nebze Azari anlarim , yillardir seviyor Gizemi ve kendi sucu yüzünden kiza belki birsey olacak korkusu ile gitmistir ama dedigim gibi Mertin olayi sacmaydi.

Son sahnede biraz ilginc oldu, tatar denilen adam tam Sadiyi öldürmek isterkene arabanin gelip ona carpmasi tabiki tesadüf degil di, Sadinin sag kolu olan , malesef o arkadasin ismini unuttum tatari öldürmüs oldu. Burda aklima gelen, ozaman tatar Sadiyi arayip izlerkenede Sadi ve sag kolu onu izliyordu. Buda ben kolay lokma degilim, gelin ama gelirseniz da göreceginiz var restini cekti Sadi.

Genel anlamda güzel bir bölüm izledik, konular fazlada olsa Sadi ile Songülün bu sefer daha cok sahnesi olmasi beni sevindirdi. Merak edilen konu ise Songülün babasi tam olarak ne buldu ve o infaz emri veren kisiyi kim canlandiracak onu heycanla bekliyorum.

Üst Alt