Gençlerbirliği Maçı İlk 11'imiz Belli Oldu! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gençlerbirliği Maçı İlk 11'imiz Belli Oldu!

Bana diyor Aydın Aslan, ben ikisinin bire bir aynı tip oyuncu olduklarını düşünmüyorum. Eren ile Gomisin bana göre en belirgin ortak noktası hava toplarında etkili olmaları. Gomis ise kendi kendine pozisyon yarata bilen bir oyuncu, bunu bir çok maçta ve attığı golde gördük. Erenin böyle bir özelliği var mı? Erenin bire birde rakibi ekarte edip, gol atma özelliği var mı? Erenin kendi kendine pozisyon yarata bilme özelliği var mı? Hava Topunu geçtim, Erenin yerden bitiriciliği bile soru işareti. Bana göre Gomis ile kıyaslanamaz bu özellikler üzerinden. Eğer oyuna beksiz çıkar isek, kanat oyuncularının kanatta oynamaları bile kar etmeye bilir. Kanat oyunu için bekletin, kanat oyuncuları kadar önemi olduğunu düşünüyorum. Bu durum kanat oyunumuzun kalitesini düşürebilir, yani çift Forvet çıktığımız maçta Eren'i kullanamayıp bir kişi eksik oynama durumu gelişebilir.
Eren kafa toplarında gomisten etkilimi
Rakip buzulecek bu yüzden oynuyor
Oyun yikmada sorun olmayacağını düşündüğü için çift forvet çıkıyor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafasındaki bence de net olarak bu. Umarım Serdar Gürler ve Ahmet İlhan'ı yeterince tanıyordur :/
Çok değerli topçular değiller ama boş alanı kullanırlar.

Olabilir Ercan ama ben Kanat oyununun tercih edilmesi taraftarıyım. Bekler olmadan kanat oyununun kalitesi düşe bilir, bu durumda merkezden topu şişirip Erenin, Gomisin indirmesi ile kala biliriz. Merkezden pozisyon bulmak, kanat üzerinden pozisyon bulmaktan çok daha zor bana göre, çünkü merkez her zaman çok daha kalabalık oluyor. Bunu son iki maçta, hatta Konya maçı ilk yarısında gördüğümüzü düşünüyorum. Çift forvet düşünce olarak yanlış değil ama uygulamada sorunlar olabilir. İzleyip hep birlikte görelim, umarım etkili olur.

Olabilir Ercan ama ben Kanat oyununun tercih edilmesi taraftarıyım. Bekler olmadan kanat oyununun kalitesi düşe bilir, bu durumda merkezden topu şişirip Erenin, Gomisin indirmesi ile kala biliriz. Merkezden pozisyon bulmak, kanat üzerinden pozisyon bulmaktan çok daha zor bana göre, çünkü merkez her zaman çok daha kalabalık oluyor. Bunu son iki maçta, hatta Konya maçı ilk yarısında gördüğümüzü düşünüyorum. Çift forvet düşünce olarak yanlış değil ama uygulamada sorunlar olabilir. İzleyip hep birlikte görelim, umarım etkili olur.
Ne demek istediğimi anlamışsın tskler
Oyunda bunu gösteriyor şuan

Ne demek istediğimi anlamışsın tskler
Oyunda bunu gösteriyor şuan

Ercan, ben yeter ki haksız çıkayım ama şu attığımız gol bile bir kanattan, diğerine hızlı bir şekilde oyunu yıkmamız ile geldi. Eren ile, Eren hakkında yazdıklarım ile hiç bir alakası yok. Sana cevabımın bile uzaktan yakından Eren konusu ile, yada senin dediğini anlamak ile bir ilgisi yok.

Son düzenleme:
Ercan, ben yeter ki haksız çıkayım ama şu attığımız gol bile bir kanattan, diğerine hızlı bir şekilde oyunu yıkmamız ile geldi. Eren ile, Eren hakkında yazdıklarım ile hiç bir alakası yok.
Çift forvet ters koşu savunma dağıldı
Mariano sadece vuruşu yaptı kanat oyunu değil yapma

Bana diyor @Aydın Aslan, ben ikisinin bire bir aynı tip oyuncu olduklarını düşünmüyorum. Eren ile Gomisin bana göre en belirgin ortak noktası hava toplarında etkili olmaları. Gomis ise kendi kendine pozisyon yarata bilen bir oyuncu, bunu bir çok maçta ve attığı golde gördük. Erenin böyle bir özelliği var mı? Erenin bire birde rakibi ekarte edip, gol atma özelliği var mı? Erenin kendi kendine pozisyon yarata bilme özelliği var mı? Hava Topunu geçtim, Erenin yerden bitiriciliği bile soru işareti. Bana göre Gomis ile kıyaslanamaz bu özellikler üzerinden. Eğer oyuna beksiz çıkar isek, kanat oyuncularının kanatta oynamaları bile kar etmeye bilir. Kanat oyunu için bekletin, kanat oyuncuları kadar önemi olduğunu düşünüyorum. Bu durum kanat oyunumuzun kalitesini düşürebilir, yani çift Forvet çıktığımız maçta Eren'i kullanamayıp bir kişi eksik oynama durumu gelişebilir.

Maç başlıyordu cevap veremedim

Aynı tip dememin sebebi ikiside havadan etkililer ama uçan kaçan oyuncu değiller onu demek istiyorum

Mesela Niasse-Gomis ikilisi olsa anlarım

Ercan, beşinci gol, penaltı öncesi, kanat üzerinden gelişen bir pozisyon. Belhanda bile değişiklikler sonrası biraz daha sol kanata kaydı ve etkisini ne derece arttırdı.

Üst Alt