# Giourkas Seitaridis - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Giourkas Seitaridis

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Seitaridis

serkan - uğur ikilisi yeterli sağ beke, olmadı bir iki maç da sabri'ye katlanılır ama daha çok transfere gerek yok oraya.

4 sağ bek çok fazla bir takıma.

bana kalırsa transfer olacaksa stoper ve orta sahaya olmalı.

serkan - uğur ikilisi yeterli sağ beke, olmadı bir iki maç da sabri'ye katlanılır ama daha çok transfere gerek yok oraya.

Ayni fikirdeyim.

Tek transfer yapilacaksa öncelik stopere, 2. bir transferde yapilacaksa oda ortaya yapilmali diye düsünüyorum.

Sağ bekte sorun yok mu?

Şaka mı bu?

Leverkusen maçında da görüldü, Serkan Kurtuluş ve Uğur Uçar bile sağ bekteyken aniden o bölgeden atakları azaldı. Kesildi.

Fakat Sabri oradayken sağolsun maçın başında ilk tüm ataklar o kanattan geldi.

Niye?

SABRİ'de defans yapmak gibi bir şey yok! Adamın kalibresi bu. Kapasitesi bu. Tamam güzel ileri çıkıyor falan ama. Geri dönmüyor! Bir de top çalma gibi bir yeteneğide yok. Arda, Sabri'den daha iyi beklik yapar buna emin olun. Zaten niye sol kanattan atak yapamadılar.

Arda Turan - Alparslan Erdem.

Çok iyi uyum içindelerdi ve ikiside iyiydi.

Sağ kanatta Serdar Eylik üstüne Sabri vardı. Sabri ile kimse uyuşamıyor. Keita'nın Sabri tarafından delirtilme oranı çok :D

Keıta maç esnasında sinirden Sabriyi dövebilir bile:ka25:

Sağ bek şart. :D Sabri bu sene sağ bek oynarsa, muhtemelen sezon sonu futbolu bırakmak zorunda kalacak. Orada düştüğü durumların utancından insan içine çıkamaz hale gelecek. Leverkusen maçında orta sahayı çok kötü bulmadım. Elbette eksiğimiz vardı, özellikle direncimiz çok düşüktü. Ancak tehlikelerin hiçbirini ortadan yaşamadık. Sağ bek sürekli boştu, bir ara 3-4-3 oynuyoruz falan zannettim. Herifler soldan da geldiler ama sağ taraftan geldikleri gibi ellerini kollarını sallayarak gelemediler: Arda bile yardıma gitti zaman zaman.

Ha yani stoper almak lazım. Anladııııııım.... Serkan Sağ bek değil, Sabri ise sağ kanat. Bir tane sağ bek var elimizde. O da geçen seneden beri toparlanması beklenen bir adam.

Peki stoper?

Servet

Gökhan

Emre Aşık

Emre Güngör

Murat Akça

Semih Kaya

yetmedi mi? Aynı sağ beke siz nasıl isimleri önerdiyseniz Sabri ve Serkan diye bende önereyim.

Mehmet Topal

Hakan Balta

6 stoper+ 2 stoperde oynayabilen oyuncu toplam 8? Yeterli değil bir tane daha alalım di mi. Bence 3 tane daha stoper alalım. İlk 11 stoperlerden oluşsun.

Öte yanda

Uğur Uçar sağ bek

+ 2 çakma sağbek

Peki.

Ha yani stoper almak lazım. Anladııııııım.... Serkan Sağ bek değil, Sabri ise sağ kanat. Bir tane sağ bek var elimizde. O da geçen seneden beri toparlanması beklenen bir adam.

Peki stoper?

Servet

Gökhan

Emre Aşık

Emre Güngör

Murat Akça

Semih Kaya

yetmedi mi? Aynı sağ beke siz nasıl isimleri önerdiyseniz Sabri ve Serkan diye bende önereyim.

Mehmet Topal

Hakan Balta

6 stoper+ 2 stoperde oynayabilen oyuncu toplam 8? Yeterli değil bir tane daha alalım.

Öte yanda

Uğur Uçar sağ bek

+ 2 çakma sağbek

Peki.

bana hiçbir stoper güven vermiyor, sana veriyor mu?

iki uzun stoper ikilisiyle olcak iş değil bu.

gökhan ve e.güngör zaten müzmin sakatlar.

e.aşık ise artık yaşının da etkisiyle fizikten düşmeye başladı. 5-6 maç üst üste oynayınca bu belli oluyor + hata yapma oranı artıyor o zaman.

semih zaten uzun süreli sakat.

murat ise daha tecrübesiz, oynarsa ileride büyük oyuncu olabilir belki ama ona güvenecek halde değiliz, değil mi?

servet ise eldeki tek sağlam stoper belki ama o da hazırlık maçlarında geçen senelerdeki performansına uzak göründü ama hadi o halledilir bir şekilde önemli değil.

diğer topiclerde daha ayrıntılı şekilde yazmıştım bunları. bu stoperler yeterli değil, güven vermiyor.

Bende güven vermiyor diyorum ama o zamanda Topalla Baltayi koyarsiniz stopere diyorlar. Fikri degismiyor maalesef arkadaslarin.

bana hiçbir stoper güven vermiyor, sana veriyor mu?

iki uzun stoper ikilisiyle olcak iş değil bu.

gökhan ve e.güngör zaten müzmin sakatlar.

e.aşık ise artık yaşının da etkisiyle fizikten düşmeye başladı. 5-6 maç üst üste oynayınca bu belli oluyor + hata yapma oranı artıyor o zaman.

semih zaten uzun süreli sakat.

murat ise daha tecrübesiz, oynarsa ileride büyük oyuncu olabilir belki ama ona güvenecek halde değiliz, değil mi?

servet ise eldeki tek sağlam stoper belki ama o da hazırlık maçlarında geçen senelerdeki performansına uzak göründü ama hadi o halledilir bir şekilde önemli değil.

diğer topiclerde daha ayrıntılı şekilde yazmıştım bunları. bu stoperler yeterli değil, güven vermiyor.

8 stoperin 6' sı milli, diğer iki çakması da milli takım oyuncusu. Nesi güven vermiyor anlamadım? Gökhan Zan hazırlık maçlarında çok çok iyi idi. Defanstan çok güzel top kurdu. En büyük sorun defansın önünden top alabilecek oyuncu eksikliğiydi. Bu da sakat olmasa Mehmet Topal' dır. Eğer Topal o bölgede oynasaydı zaten defans sıkıntı çekmezdi. Mustafa Sarp maalesef bu görevi yapacak yeterlilikte değil.

Ama sağ bek öyle değil. Uğur 4 hafta oynamasa, sağ bek elek olur. Olmadı diyen yalan söyler. Geçen sene o yerden çok gol yedik.

Blok blok düşünürsek.

Sol:Hakan Balta önünde Arda, onunda önünde Kewell

Sağ: Seitaridis veya Uğur önünde alınabilirse Aurelio önünde Keita

Şimdi sol tarafa baktığımızda bütün yük Balta' nın üstünde olacak. Kewell Keita gibi savunması üst düzeyde olan bir oyuncu değil. Hiç savunma yapmıyor değil ama bir Keita' da değil. Hücum güçleri benzer. Bu kanatta Arda eğer savunma yönünü geliştirebilirse sıkıntı olmaz. Balta' nın yedeği Volkan, Arda' nın yedeği de Alpaslan olabilir.

Gelelim sağa:

Keita:Savunmada yapabilen bir oyuncu. Yedeği Sabri olabilir. Sabri sonuçta kanat oyuncusu.

Aurelio:Eğer alınırsa hem savunma yapan ve Keita' nın açıklarını kapatabilecek kapasitede hem de sağ beke yardım edebilecek kapasitede. Özellikle ileri çıkan bir sağbekin açıklarını kesinlikle kapatır. Yedeği Ayhan veya Barış

Uğur:Yedeği yok. 1.5 sene oynamadı.

Orta:

Defansın ortası

Servet-Zan

Servet-Emre Aşık

Servet-Emre Güngör

Servet-Semih Kaya

Servet-Murat Akça

Servet-Hakan Balta

Servet-Mehmet Topal

Orta alan ortası:

Mehmet Topal

Barış Özbek

Linderoth

Mustafa Sarp

zorda kalınırsa

Aurelio

Ayhan

Mustafa Sarp

İleri uç orta:

Baros

Nonda

1 orta saha şart, o konuda katılıyorum. Ayhan her topu aldığında etrafında 2 kere dönüp ondan sonra vermeye çalışıyor, millet de adamı Xavi'yle, İniesta'yla kıyaslıyor. Komik. Bu yaştan sonra Ayhan değişmez.

Ama sağ bek ihtiyacımız yok demek de biraz saçma. Bal gibi var sağ bek ihtiyacımız. Eski Uğur'u yüzde yüz göreceksek tamam ama bunun bir garantisi yok. Geçen sene gördük Sabri'yle ne hallere düştük yine, neredeyse her golü onun kanadından yedik.

Alırsın Seitaridis'i bedavaya, Sabri'yi yedeğe koyar hem ortasaha hem defans için alternatif oyuncu yaparsın. Geriye kalan parayı da komple ortasahaya akıtırsın...

8 stoperin 6' sı milli, diğer iki çakması da milli takım oyuncusu. Nesi güven vermiyor anlamadım? Gökhan Zan hazırlık maçlarında çok çok iyi idi. Defanstan çok güzel top kurdu. En büyük sorun defansın önünden top alabilecek oyuncu eksikliğiydi. Bu da sakat olmasa Mehmet Topal' dır. Eğer Topal o bölgede oynasaydı zaten defans sıkıntı çekmezdi. Mustafa Sarp maalesef bu görevi yapacak yeterlilikte değil.

Ama sağ bek öyle değil. Uğur 4 hafta oynamasa, sağ bek elek olur. Olmadı diyen yalan söyler. Geçen sene o yerden çok gol yedik.

Blok blok düşünürsek.

Sol:Hakan Balta önünde Arda, onunda önünde Kewell

Sağ: Seitaridis veya Uğur önünde alınabilirse Aurelio önünde Keita

Şimdi sol tarafa baktığımızda bütün yük Balta' nın üstünde olacak. Kewell Keita gibi savunması üst düzeyde olan bir oyuncu değil. Hiç savunma yapmıyor değil ama bir Keita' da değil. Hücum güçleri benzer. Bu kanatta Arda eğer savunma yönünü geliştirebilirse sıkıntı olmaz. Balta' nın yedeği Volkan, Arda' nın yedeği de Alpaslan olabilir.

Gelelim sağa:

Keita:Savunmada yapabilen bir oyuncu. Yedeği Sabri olabilir. Sabri sonuçta kanat oyuncusu.

Aurelio:Eğer alınırsa hem savunma yapan ve Keita' nın açıklarını kapatabilecek kapasitede hem de sağ beke yardım edebilecek kapasitede. Özellikle ileri çıkan bir sağbekin açıklarını kesinlikle kapatır. Yedeği Ayhan veya Barış

Uğur:Yedeği yok. 1.5 sene oynamadı.

Orta:

Defansın ortası

Servet-Zan

Servet-Emre Aşık

Servet-Emre Güngör

Servet-Semih Kaya

Servet-Murat Akça

Servet-Hakan Balta

Servet-Mehmet Topal

Orta alan ortası:

Mehmet Topal

Barış Özbek

Linderoth

Mustafa Sarp

zorda kalınırsa

Aurelio

Ayhan

Mustafa Sarp

İleri uç orta:

Baros

Nonda

oluşturulabilecek tek sağlam ikili servet-e.güngör ikilisidir ama e.güngör'e güven olmuyor ki? birşey olmasa bile kendi kendini sakatlayabiliyor.

gökhan'ı leverkusen maçında ben de beğendim, hatta servet'ten daha iyi ve hazırdı ama servet-gökhan ikilisi birlikte oynamamalı, çok ağır kalıyorlar.

Önemli olan oyuncu seçip beğenmek değil zaten ben onu anlatamıyorum.

Başkan daha 1 hafta önce ne dedi? 8 milyon€ transfer bütçesi ayırdık bonservisler için dedi. Kaçını harcadık? 4.5 milyon€

Demek ki daha ne kadar harcayabiliriz? 3.5 milyon€

O zaman kalkıp 5-6 milyon€' luk adam önermeyeceğiz en başta. 2 tane yerimiz sorunlu gözüküyor zaten.

1) 4-3-3' te Orta saha sağ

2) Sağ bek

ve toplam 3.5 milyon€ harcanacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt