Gökmen Özdemir maç önü "Melo ve Eboue %90 geldi" demiş - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gökmen Özdemir maç önü "Melo ve Eboue %90 geldi" demiş

Cevap: Gökmen Özdemir maç önü "Melo ve Eboue %90 geldi" demiş

4-4-2 oynayacagımızı veya gecmiste oynadıgımızı kim diyor?

Ben demiyorum heralde.Hazırlık maclarındaki diziliş ve mantaliteden anlayabilirsin.Ofansif orta saha oyuncusu na yer yok o sistemde.Elmander,Baros ikilisi oynuyacak forvet hattında.Bu durumda ofansif orta sahayı nereye koyacaksın?

Ben demiyorum heralde.Hazırlık maclarındaki diziliş ve mantaliteden anlayabilirsin.Ofansif orta saha oyuncusu na yer yok o sistemde.Elmander,Baros ikilisi oynuyacak forvet hattında.Bu durumda ofansif orta sahayı nereye koyacaksın?

----------------Taffarel-----------------

Capone---Popescu---Bulent---Hakan U.

Okan-------Suat-------Emre-------Hagi

---------------------Arif-----------------

--------Hakan S.------------------------

Kagıt uzerindeki dizilis buydu. Peki takım gercektende böyle mi oynuyodu? Idrak etmen gereken nokta bu.

Terim dinamo gibi gezgin 3 orta saha oyuncusu, bunlarin önlerine oyun kurucu ile bir santrafor ve bir second-striker dizerdi. Bunu tekrar yapabilmesi icin elinde iki tane bindirmeci bek olması gerekiyor.

Okan------------Suat--------------Emre

[Capone]--------Hagi-------[Hakan U.]

Capone veya Davala, Hakan U. veya Ergün (agır olmasına ragmen cok akıllı ve teknik bir oyuncuydu)

Simdiye bakıyoruz, Sabri dısında ileri geri kosabilen tek bir bek oyuncumuz yok. Ki Sabri ileri geri kossada bal uretmeyen arı misali.

Basarılı olmus takımların genelinin daima cok iyi bekleri olmustur.

Forvet transferinden vazgeçildiğini konuşmuştuk amaaa dünkü maçta görüldüki ciddi bir eksikliğimiz var bu konuda ve eldeki Stancu ile ilgili gelişmeler olabilir. Pino-Stancu-Culio

Forvet transferinden vazgeçildiğini konuşmuştuk amaaa dünkü maçta görüldüki ciddi bir eksikliğimiz var bu konuda ve eldeki Stancu ile ilgili gelişmeler olabilir. Pino-Stancu-Culio

Twente macında Stancu'ya bilincli olarak tek bir top ya gitmistir ya gitmemistir. 3 kez top degdi ayagına kaza ile 3'ünde de rakip defansı dizdi ve topu olumlu kullandı. Elmander ve Baros'un butun mac yapamadıgını yaptı. Bu adamda kesinlikle is var. Hemen gözden cıkartmayın.

Çok haklısın ve gerçekten başarılı olmasını istediğim ve biz katıksız 10 yıl hizmet edebilecek biri ama ama ama....

Twente macında Stancu'ya bilincli olarak tek bir top ya gitmistir ya gitmemistir. 3 kez top degdi ayagına kaza ile 3'ünde de rakip defansı dizdi ve topu olumlu kullandı. Elmander ve Baros'un butun mac yapamadıgını yaptı. Bu adamda kesinlikle is var. Hemen gözden cıkartmayın.

Okan-------Suat-------Emre-------Hagi

Kagıt uzerindeki dizilis buydu. Peki takım gercektende böyle mi oynuyodu? Idrak etmen gereken nokta bu.

Terim dinamo gibi gezgin 3 orta saha oyuncusu, bunlarin önlerine oyun kurucu ile bir santrafor ve bir second-striker dizerdi. Bunu tekrar yapabilmesi icin elinde iki tane bindirmeci bek olması gerekiyor.

Okan------------Suat--------------Emre

[Capone]--------Hagi-------[Hakan U.]

Capone veya Davala, Hakan U. veya Ergün (agır olmasına ragmen cok akıllı ve teknik bir oyuncuydu)

Simdiye bakıyoruz, Sabri dısında ileri geri kosabilen tek bir bek oyuncumuz yok. Ki Sabri ileri geri kossada bal uretmeyen arı misali.

Basarılı olmus takımların genelinin daima cok iyi bekleri olmustur.

Verdiğin ilk kadro 4 4 2 görünümlü fakat oyun içinde 4 3 1 2 ye dönüyor Hagi serbest demek istiyorsun.Fakat öle bir sistemi oynamak için Arkada 90 dakka inanılmaz pres yapan 3 tane adam lazım.Şuandaki kadrodaki oyuncular selcuk mesela öle durmadan pres yapacak adam değil.Ardada çok koşmuyor.O dediğin ondan olmaz diyorum.Ofansif orta saha koyarsan birde Baros,Elmander oynarsa çöker takımın orta sahası.Ancak Baros tek forvet oynarsa olur.Birde dediğin gibi beklerimiz uygun değil sabri dışında.

Verdiğin ilk kadro 4 4 2 görünümlü fakat oyun içinde 4 3 1 2 ye dönüyor Hagi serbest demek istiyorsun.Fakat öle bir sistemi oynamak için Arkada 90 dakka inanılmaz pres yapan 3 tane adam lazım.Şuandaki kadrodaki oyuncular selcuk mesale öle durmadan pres yapacak adam değil.Ardada çok koşmuyor.O dediğin ondan olmaz diyorum.Ofansif orta saha koyarsan birde Baros,Elmander oynarsa çöker takımın orta sahası.Ancak Baros tek forvet oynarsa olur.Birde dediğin gibi beklerimiz uygun değil sabri dışında.

Eninde sonunda tek forvete donecektir Terim. Hatta iddia ediyorum Inter macına dedigim gibi cıkacaktır.

Bu sistemin farklı bir varyasyonunu tek önliberolu, Linderoth veya Saidou gibi gezgin süpürücü oyuncularla da oynayabiliriz. Cana gibi tek hamleli bir oyuncu getirirlerse yine hüsran olur.

Ben olsam kenara 12 milyon Euro ayırır; Alper Potuk-Arturo Vidal-Selcuk Inanlı bir orta kurgu yaratırdım. Bunun yanında Sabri ile bir sezon daha idare edip bindirmeci kaliteli bir solbek alır Arda'yı orta 3'lünün önünde serbest oynatırdım.

Suana kadar izledigim takımın sistemi ve oyun anlayısı "corba". Onun icin yorum yapmak zor.

O zaman 2000e göre ve Meteye göre şöyle bir kadro olur.

--------------------------Muslera--------------------------------

Sabri----------Servet------------------Ujfalusi----------H.Balta---

--------------Eboue----------Melo-------------Selçuk------------

-------------------------------Arda-------------------------------

-----------------Amauri------------------Baros--------------------

Eninde sonunda tek forvete donecektir Terim. Hatta iddia ediyorum Inter macına dedigim gibi cıkacaktır.

Bu sistemin farklı bir varyasyonunu tek önliberolu, Linderoth veya Saidou gibi gezgin süpürücü oyuncularla da oynayabiliriz. Cana gibi tek hamleli bir oyuncu getirirlerse yine hüsran olur.

Ben olsam kenara 12 milyon Euro ayırır; Alper Potuk-Arturo Vidal-Selcuk Inanlı bir orta kurgu yaratırdım. Bunun yanında Sabri ile bir sezon daha idare edip bindirmeci kaliteli bir solbek alır Arda'yı orta 3'lünün önünde serbest oynatırdım.

Suana kadar izledigim takımın sistemi ve oyun anlayısı "corba". Onun icin yorum yapmak zor.

Şu kadroyu kurmak çok mu zor onu anlamıyorum.

------------Muslera-------------

Sabri------Servet-------Ujfa---------Drenthe

Volkan Ş.----Selçuk-----Lucho------Arda

------------Elmander------------

----------Baros------------

İddaa ediyorum,Kadromuz aynen bu şekilde olsun çok rahat şampiyon oluruz.

O zaman 2000e göre ve Meteye göre şöyle bir kadro olur.

--------------------------Muslera--------------------------------

Sabri----------Servet------------------Ujfalusi----------H.Balta---

--------------Eboue----------Melo-------------Selçuk------------

-------------------------------Arda-------------------------------

-----------------Amauri------------------Baros--------------------

Balta'nın o koridoru yarım devre bile kullanabilmesi icin 10 kutu Redbull bile nafile:)

Şu kadroyu kurmak çok mu zor onu anlamıyorum.

------------Muslera-------------

Sabri------Servet-------Ujfa---------Drenthe

Volkan Ş.----Selçuk-----Lucho------Arda

------------Elmander------------

----------Baros------------

İddaa ediyorum,Kadromuz aynen bu şekilde olsun çok rahat şampiyon oluruz.

O orta saha kritik macları kaldıramaz. Lucho'nun defansı cok zayıf ve Selcuk tek basına hem rakibi bozup hem servis yapamaz. Onun yerine tek forvetle oynayıp, Selcuk ve Lucho'nun arkasına Mohamed Sissoko gibi bir adam dikip arkamıza yaslanıp rahat rahat mac izleriz.

Melo gelse bile yine bir 10 numara alinmali.onun önünde tek forvet Elmander. veya Elmander sagda Baros önde oynar. Pazar günü Inter macini canli izleyecem. en cok Baros'a dikkat etmek istiyorum. son zamanlarda iyice gözümden düstü. bakalim nasil bir izlenim birakacak.

'

4-4-2 oynayıp Selçuğun yanına Melo veya o tarz bir adam alırsak sittin sene şampiyon olamayız.Hatta ilk 5'e falan oynarız.

timblnt Bulent Timurlenk

İtalya'da yılın bidonu ödülü en yeteneksiz toçuya verilmez. Transfer maliyeti, şöhretiyle ters orantılı kötü performans gösteren ödülü kapar

Üst Alt