GSC Önerileri / Nereye Tatile Gidilir... - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Önerileri / Nereye Tatile Gidilir...

bodrum,çeşme özellikle özellikle alaçatıdan uzak durun donunuza kadar alırlar abartmıyorum özellikle alaçatı ve bodrum istanbul mafyası anasını aglattı artık fiyatta yazmıyorlar direkt hesapları euro üzerinden geçiriyorlar gidin yunan adalarını gezin daha az para çıkar cebınızden sakız,sisam midilli bunlar cok pahalı degil kazıkta yemezsınız

doga turundan, kumsalina, sakinligine,havasi keza cok iyi gelmisti...

sahsen, guneyde alanya hava olarak en zoru oluyor en nemli bolgelerde tepeye oynar ulkemizde tahminim....
tarihi yerler, plaj,gece cikmalik mekanlar,acik hava sinemasi, hosuma gitmisti,..ama iste o nem yok mu o nem.... ileri de bir gun tekrardan gidersem nem'in en cok hissedildigi ay harici gitmek isterim buyuk ihtimalle....

*isparta , gul cicegi ve halisi mi meshur ?
lavanta, gül, halı hepsi mevcut... Alanyada bende sıcaktan bayılmıştım, şansıma işletmeler müşteri bulamıyordu benim gittiğim dönem :D En güzel odayı normal oda fiyatına vermişlerdi. Şimdi o otel hayal gibi..

lavanta, gül, halı hepsi mevcut... Alanyada bende sıcaktan bayılmıştım, şansıma işletmeler müşteri bulamıyordu benim gittiğim dönem :D En güzel odayı normal oda fiyatına vermişlerdi. Şimdi o otel hayal gibi..
lavanta'yi yeni duydum. cocukluktan bugune severim kokusunu...
aroma olarak lavanta,yasemin , iyi oluyor terapi tarzda....

gul , benim bildigim ulkemizde isparta ve halfeti gulu var.
*belki bulgar sinirina yakin bolgemizde de olabilir kalite anlaminda.. tahmin sadece.
halisi dunyaca unlu dergilerden birinde gormustum. conde naste idi sanirim dergi.

bir gun yakindan gormek isterim bu guzide sehrimizi.

*guney,ege turu yapmistik vakti zamaninda rehber vs li degil,salt biz bize,..alanya'nin nem'in den dolayi ayni gun 3 kez dus aldigimi bilirim. yuruyemiyorduk resmen.
kalesi,magarasi,,plaji, acik hava sinemasi ile guzeldi yine de...

*biz iki farkli yerde kalmistik alanya da, birinde apart turunde kalmistik. cunku,o nemde disari cikip yemege bile gidilmez diye dusunduk. yesillik, vs alip kendimiz yapmistik yemegimizi..balkonda yedik rahat rahat.

*sonra daha ust segment bir otele gecis yapmistik acik hava sinemasina yakin bir yerdi...
o donem eddy murphy filmine denk gelmistik :)
new yorkta vampir ,mi neydi filmin ismi...simdi tam hatirliyamadim.
film guzeldi,ambians,ortam keza.. farkli bir tat acik hava sinemasi...... tavsiye ederim.
*gerci bayagi yillar gecti, sinemasi duruyor mu bir bilgim yok gunceline yonelik.

*sen hangi donem gittin ?

lavanta'yi yeni duydum. cocukluktan bugune severim kokusunu...
aroma olarak lavanta,yasemin , iyi oluyor terapi tarzda....

gul , benim bildigim ulkemizde isparta ve halfeti gulu var.
*belki bulgar sinirina yakin bolgemizde de olabilir kalite anlaminda.. tahmin sadece.
halisi dunyaca unlu dergilerden birinde gormustum. conde naste idi sanirim dergi.

bir gun yakindan gormek isterim bu guzide sehrimizi.

*guney,ege turu yapmistik vakti zamaninda rehber vs li degil,salt biz bize,..alanya'nin nem'in den dolayi ayni gun 3 kez dus aldigimi bilirim. yuruyemiyorduk resmen.
kalesi,magarasi,,plaji, acik hava sinemasi ile guzeldi yine de...

*biz iki farkli yerde kalmistik alanya da, birinde apart turunde kalmistik. cunku,o nemde disari cikip yemege bile gidilmez diye dusunduk. yesillik, vs alip kendimiz yapmistik yemegimizi..balkonda yedik rahat rahat.

*sonra daha ust segment bir otele gecis yapmistik acik hava sinemasina yakin bir yerdi...
o donem eddy murphy filmine denk gelmistik :)
new yorkta vampir ,mi neydi filmin ismi...simdi tam hatirliyamadim.
film guzeldi,ambians,ortam keza.. farkli bir tat acik hava sinemasi...... tavsiye ederim.
*gerci bayagi yillar gecti, sinemasi duruyor mu bir bilgim yok gunceline yonelik.

*sen hangi donem gittin ?
Covid sebebiyle otel dışında pek gezemedim, geçen sene ağustos başında gitmiştim. Lavanta yeni meşhur oldu zaten bi 5 senesi falan var. Gül ciddi manada meşhur ama halı sektörü bitti burda. Fabrikasyon el dokumasını bitirdi, bizim evde annemin gelinlik döneminden halılar hala daha ilk günkü gibi duruyor, yıkandığında 100 kilo oluyor o ayrı ama ne yazık ki bitti. Halfeti gülü siyah gül olarak geçiyor, onun kozmetikte kullanımı çok sınırlı, görsel olarak ve kolonyasıyla ünlü ama Isparta gülü dünya gül ihtiyacının %60ını sağlıyor diye birşey okumuştum. Osmanlı döneminde Bulgaristan ve Ispartada yetiştiriliyordu şimdi hala öyle. Lavanta sektörü turizmi bol olan bir sektör. Gül pembe gül olduğu için görsel olarak çok fazla şey sunmazken lavanta görsel olarak insanları cezbediyor. İnsanlar ürünlerinden çok turizminden para kazanıyor burada. Resim çektirmeye turlar düzenleniyor;

piC3WmffCUucF3G7AA8mpA.jpg

zJzJQ_1612953679_28.jpg

isparta-gul-bahcesi.jpg

Gülün görselliği biraz daha az :asd:

ispartada-gul-bahceleri-yeniden-hareketli-gunlerin-1591455623183.jpg

Gelirseniz merkezden ziyade ilçelerini gezin. Merkez küçük bir yer, Yenişarbademli, Eğirdir, Aksu, Keçiborlu gibi ilçelerinde turistik imkanlar mevcut. 44 göl var gezmek isterseniz birde.

Şu son dönemde sıkça siyasilerle adı geçen malum otelde Haziran gibi tatil yaptık gerçekten iyiydi. Tek sorunu alan çok geniş ve gidilecek her yere buggylerle gidiyorsunuz, golf arabası gibi bir şey. Onu sürenler sürekli geçiyor güzergahlardan lakin bazen 20 dk civarı bekliyorsunuz. Kahvaltısında pastırma, snack barında pirzola olan gittiğim tek oteldi. Starbucks vardı havuz kenarında bedava. Alkoller ile ilgili yorum yapamam tüketmiyorum. Ben bayağı bayağı ucuza kaldım Haziran'da. Şu an muhtemelen uçmuştur fiyatı.

Covid sebebiyle otel dışında pek gezemedim, geçen sene ağustos başında gitmiştim. Lavanta yeni meşhur oldu zaten bi 5 senesi falan var. Gül ciddi manada meşhur ama halı sektörü bitti burda. Fabrikasyon el dokumasını bitirdi, bizim evde annemin gelinlik döneminden halılar hala daha ilk günkü gibi duruyor, yıkandığında 100 kilo oluyor o ayrı ama ne yazık ki bitti. Halfeti gülü siyah gül olarak geçiyor, onun kozmetikte kullanımı çok sınırlı, görsel olarak ve kolonyasıyla ünlü ama Isparta gülü dünya gül ihtiyacının %60ını sağlıyor diye birşey okumuştum. Osmanlı döneminde Bulgaristan ve Ispartada yetiştiriliyordu şimdi hala öyle. Lavanta sektörü turizmi bol olan bir sektör. Gül pembe gül olduğu için görsel olarak çok fazla şey sunmazken lavanta görsel olarak insanları cezbediyor. İnsanlar ürünlerinden çok turizminden para kazanıyor burada. Resim çektirmeye turlar düzenleniyor;

piC3WmffCUucF3G7AA8mpA.jpg

zJzJQ_1612953679_28.jpg

isparta-gul-bahcesi.jpg

Gülün görselliği biraz daha az :asd:

ispartada-gul-bahceleri-yeniden-hareketli-gunlerin-1591455623183.jpg

Gelirseniz merkezden ziyade ilçelerini gezin. Merkez küçük bir yer, Yenişarbademli, Eğirdir, Aksu, Keçiborlu gibi ilçelerinde turistik imkanlar mevcut. 44 göl var gezmek isterseniz birde.

Gezdim oraları da, Isparta Burdur civarı bir yerdi lavanta tarlalarıyla ünlü ama adını hatrlamıyorum, gittim güzeldi. Eğirdir gölü de güzel bir yer. Muhtemelen göllerden dolayı Isparta bayağı nemli oluyor yazın.

Marmaris tarafında akyaka,datça,selimiye,bozburun.Onun haricinde cunda olabilir.Bodrum ve çeşme yüksek bütçeli aileler gidebilir ama biraz kazıklıyorlar.Cevat'ın yeri dalyanda nispeten daha uygun, çeşme tercih edenler gidebilir rakı balık için.

Alaçatıda uygun yer kalmadı gibi artık kişi başı 400-500 geçiriyorlar.Veranda olabilir fix menu oluyor geniş bir yer ve 80 ler 90 lar çalıyor baya keyifli.Esnaf olabilir yeni nesil meyhane tarzı.

Çeşmede beach olarak momo ve before sunset tavsiye ederim,biraz pahalı fiyatları ama eğlenceli.

Sonuç olarak kafa dinlemek isteyen marmaris tarafına gitsin yada cunda,eğlenmek ve kazık yemek isteyen çeşme,bodrum.

Gezdim oraları da, Isparta Burdur civarı bir yerdi lavanta tarlalarıyla ünlü ama adını hatrlamıyorum, gittim güzeldi. Eğirdir gölü de güzel bir yer. Muhtemelen göllerden dolayı Isparta bayağı nemli oluyor yazın.
Bizim burası fanus gibi, 4 taraf dağla çevrili. Nem girmiyor, tünel açtılar antalya tarafına, o tünellerden sonra 3-4 derece arttı Isparta. Eskiden çok daha soğuk bi yerdi.

Otel tavsiyesi var mı? Marmaris'te de olur.
Abi Datça'da kamp attık, muhteşemdi tüm koylar. Akyaka'da Room Kite Mansion'da kaldık. Otel temiz ve gelen müşteri profili iyiydi ama odamız küçüktü.

Akyaka'ya giderseniz Gökova Kite Board Cafe, No 22 Riders (R*), Olta Restaurant (R*) ve deniz için Akbük Koyu Gökova ile İskelem Otel (R*) önü tavsiye ederim.

R* = Rezervasyon şart

Üst Alt