Haldun Üstünel Futbol A.Ş'den istifa etti ! - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haldun Üstünel Futbol A.Ş'den istifa etti !

Cevap: Haldun Üstünel istifa etti !

Kurumları kişiselleştirmekle çok büyük hata yapılıyor. Bunca yıllık tarihimizde kazanılan başarılarda hep aynı kişiler mi olmuş? Eğer bütçe olmasa yani para olmasa kimi transfer edeceksin? Bu işler ekip işidir. Biri para kısmıyla ilgilenir, biri de buradan gelen parayla transfer yapar. Koskoca camiayı bir kaç kişiye endekslersek vay halimize... Geçen sezon çok iyi transferler yapıldı peki niye 3. bitirdik. Önceki sezon neden 5. olduk. Transfer şampiyonu olalım bize yeter nasıl olsa....

Kurumları kişiselleştirmekle çok büyük hata yapılıyor. Bunca yıllık tarihimizde kazanılan başarılarda hep aynı kişiler mi olmuş? Eğer bütçe olmasa yani para olmasa kimi transfer edeceksin? Bu işler ekip işidir. Biri para kısmıyla ilgilenir, biri de buradan gelen parayla transfer yapar. Koskoca camiayı bir kaç kişiye endekslersek vay halimize... Geçen sezon çok iyi transferler yapıldı peki niye 3. bitirdik. Önceki sezon neden 5. olduk. Transfer şampiyonu olalım bize yeter nasıl olsa....

45 sayfadaki sayılı akıllı yorumlardan. Tebrikler üstad.

rijkaard'ın takıma kazandırılması sürecinide unutmamak lazım :)

Adnan Polat göndermek istese yazdıklarınızda haklısınız.

Fakat isteyen istifa eder gider, benim umrumda değil.

Adnan Polat gitsin, gitsin bakalım neler olacak? Daha iyisi kim varda gelecek? Bu takımın taraftarının yarısı nankör kardeşim ben onu bilirim. Bu sene ligde şampiyon olsak, Adnan başkan Adnan başkan diye herkes g.tünde olacaktı ben bilmiyor muyum. Geçiniz bu dalgaları. Daha gidip 1 tane forma almayan adamlar gelip burda Adnan Polat'a sallamasın. Çok biliyorsanızda bu işi, yazın bir dilekçe yönetime belki kaale alınırsınız.

Adnan Polat gitsin, gitsin bakalım neler olacak? Daha iyisi kim varda gelecek? Bu takımın taraftarının yarısı nankör kardeşim ben onu bilirim. Bu sene ligde şampiyon olsak, Adnan başkan Adnan başkan diye herkes g.tünde olacaktı ben bilmiyor muyum. Geçiniz bu dalgaları. Daha gidip 1 tane forma almayan adamlar gelip burda Adnan Polat'a sallamasın. Çok biliyorsanızda bu işi, yazın bir dilekçe yönetime belki kaale alınırsınız.

Bunada nokta :)

Gitmek isteyen kulübün 5 kapısından birini seçer başkanın dediği gibi.

Özhan Canaydının başkanlığı zamanında bir grup yönetici ısrarla Haldun Üstüneli istemiyorlardı. Adnan Polat buna rağmen sonuna kadar arkasında durdu Üstünelin. Eğer Adnan Polat olmasaydı zaten Haldun Üstünel Galatasaray tarihinden daha o gün silinecekti belki de.

Haldun Üstünel iyi transferler yaptı ama o gitti diye biz kötü transfer yapıcak değiliz. Bu iş vizyon işidir futboldan anlama işidir. Son karar da daima başkanındır, bizim şansımız Adnan Polatın asla abidik gubidik transferlere göz yummayacak olmasıdır. Arada bir iki tane yıldız adayı diye transfer olur tabi, Riberyde tutar Carruscada tutmaz. Bunlar gene olucak. Ama Adnan Polat 2 tane orta saha alıcam diyorsa gidip de Saidou İnamoto ayarında adamları getirmez.

Adnan Sezgin gelsin dedikten sonra Adnan Polat kırmaz artık aralarında nasıl bir ilişki varsa..

Adnan polat ne yapmaya çalışıyor anlayabilen varmı? H.üstünel gibi bir isimide harcadıya vallahi bravo! Hemde adnan sezgin için:)

İSTİFANIN ANATOMİSİ!..

Haldun Üstünel'in Futbol A.Ş'den istifasını Türkiye'ye duyuran SABAH, şimdi de G.Saray'ın genç yöneticisini ayrılık noktasına getiren sebepleri açıklıyor ve Aslan'daki krizin röntgenini çekiyor.

Üstünel'i "Son günlerde yeniden yapılanma adına uygulamaya çalışılan idari ve sportif bozukluklar ve değişiklikleri, bugüne kadar camianın içindeki büyüklerimden öğrendiğim Galatasaraylılık ve Galatasaray'ın yazılmamış kurallarına aykırı bulduğum, (...) yanlış uygulamaların, alınan ve alınacak kararların içinde yer almak istemediğimden" diyerek açıkladığı istifaya götüren nedenleri de SABAH analiz ediyor. İşte Haldun Üstünel adına bardağı taşırdığı öne sürülen gelişmeler:

1- Yetki kısıtlandı; Stoch kaçtı

İki yıldır Galatasaray'da yabancı transferlerinden Haldun Üstünel sorumluydu. Ancak son dönemde Üstünel'in yetkileri kısıtlandı. Menajer ve kulüplerle transfer görüşmelerini yürütmesi için Adnan Sezgin'e yetki verildi. Üstünel de yetkileri azaldığı için Stoch transferine son noktayı koyamadı; Slovak futbolcu Fenerbahçe ile sözleşme imzaladı.

2- Öne çıkması sıkıntı yarattı

Galatasaray taraftarının içinden gelen ve tribünlerce çok sevilen Haldun Üstünel'in transferlerde ön plana çıkması bazı yöneticileri rahatsız etti. İkinci Başkan Mehmet Helvacı "Taraftarımızın 'En büyük transfer Üstünel' diye bağırması anlamsız" açıklamasıyla yönetim içindeki sıkıntıyı açığa vurmuştu. Başkan Adnan Polat da, "Tek sihirbaz Haldun değil. Ali Haşhaş da para sihirbazı" diyerek yönetimdeki eksen kaymasını dengelemeye çalıştı.

3- Görüş ayrılıığı ayyuka çıktı

Haldun Üstünel hakkındaki istifa dedikoduları artınca Başkan Adnan Polat, "Yeniden yapılanmayı Haldun da istiyor. O da, şube yönetiminde profesyonellerin göreve gelmesinden yana" demişti. Ama Haldun Üstünel'in titizlikle kaleme aldığı istifa metninde "yeniden yapılanma" sürecindeki "idari ve sportif bozukluklar ve değişiklikler" ifadesi görüş ayrılığının geldiği noktayı gösterdi.

-Kaynak: Sabah-

İSTİFANIN ANATOMİSİ!.. | Maraton.com.tr

Simdi biz Fenerbahce yonetimi gibi mi olacagiz? Devam edecekmis yonetimde falan, bahane. Adama yapilmadik sey birakmadilar. Girin rakip forumlarina bakin. Ne kadar cok seviniyorlar bu istifaya. Zil takip oynayacaklar neredeyse... Fenerbahce yonetiminin Hakan Bilal Kutlualp'a yaptigini galiba biz de Sayin Ustunel'e yapacagiz ve cok yazik olacak.

Cevap: Haldun Üstünel Futbol A.Ş'den istifa etti !

Baskıya bir tane kurban vermeseydik sene içerisinde bizi rahat bırakmazlardı. Alsınlar başlarına çalsınlar!

adnan sezgin mi profosyonel transfer konusunda.profosyonellere bırakalım derken:)geçen sene aldığı adamlar gökhan zan mustafa sarp.gerçekten profosyonel miş...adnan sezgin olduğu sürece hiçbişey beklemiyorum transfer konusnda...Adnan başkan HALDUN ÜSTÜNEL İ yedirdi ya adnan sezgine helel olsun diyorum başka birşey demiyorum....

sadece adnan sezgin yüzünden degil galiba kongre üyeleride haldun üstüneli istemiyormus secimde cok öne cikmis diye anlayacaginiz haldun üstüneli harcadilar

polat koltuğunu kaybetmemek adına üstünelin biletini kesti.bunun en büyük nedenide kongre ve liseli baskısıdır.

Yazık oldu zira üstünel iyi bir yönetici idi,duruşu ve karizması ile taraflı tarafsız herkezi etkilemişdi ancak ileride üstünelin başkanlık için oynayacağını ve arkasındada çok büyük bir lobi oluşacağını tahmin ediyorum zira başkanlık yolu ilk önce taraftarın gönlünden geçer ,diğer şeyler teferruattır,o yüzden aziz yıldırım her dönem başkan oluyor,seveni çok taraftar kısmından.Taraftarın gücü bu noktada çok önemlidir ve üsütünel zamanı gelincede bunu çok iyi kullanacakdır..

2 senenin başarısızlığı için kurban istediler Üstüneli verdi A.Polat. Yönetim bazı futbolcularıda elden çıkarmak isteyecektir.

Üst Alt